İş bankası karnesini gösterene 2 kitap hediye 2015

  • 09 Haziran 2015
İş bankası karnesini gösterene 2 kitap hediye 2015

İş bankası karne dönemine özel 2015 kampanyasında karnesini gösteren çocuklara 2 adet kitap hediye ediyor. Kampanya kapsamında 1 milyon ilkokul ve ortaokul öğrencisine 2 milyon kitap hediye edilecek.

Türkiye İş Bankası’nın, çocuklara küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 2007-2008 öğretim yılının sonunda başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasını bu yılda devam sürdürüyor.

Çocukların nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan gençlerin sayısının artması, öğrenciler için fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulması amaçlarıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası 8. yılına ulaştı. Kampanya ile 2014-2015 ders yılı için zillerin son kez çalacağı 12 Haziran Cuma gününden itibaren, İş Bankası şubelerinden,  1 milyon ilk ve ortaokul öğrencisine Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk” şirr kitabı ve “Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum” kitabını armağan ediliyor.

Bu yıl hediye edilecek “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk” başlıklı Kitapta, Tevfik Fikret’ten Nazım Hikmet’e, Yaşar Kemal’den Mehmet Akif Ersoy’a, Sait Faik Abasıyanık’tan Necip Fazıl Kısakürek, Rıfat Ilgaz, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orhan Veli Kanık’a Türk edebiyatının unutulmaz isimleri ile Murathan Mungan ve Sunay Akın gibi günümüz şairlerinin de aralarında olduğu 78 değerli isim yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ