2016 yılında en çok para kazandırabilecek işler

  • 10 Kasım 2015
2016 yılında en çok para kazandırabilecek işler

Gün geçtikçe para kazanmanın yolları da giderek çeşitlenmektedir. Günümüzde en çok para kazandıran mesleklerin tamamına yakını ticaret ve internet sektörlerindedir. Özellikle e-ticaret hem internet hem de ticaretin birleştiği bir alandır. Eğer sizler de kolay yoldan para kazanmak istiyorsanız bir site açarak ürün satmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey internet üzerinden kolay satılan bir ürün tespit etmek ve bu ürünü siteniz üzerinden pazarlamak olacaktır. Özellikle web site bilgisi fazla olan kişiler sitelerine bir de fazla takipçi çektiklerinde daha fazla para kazanabilirler. Bu nedenle günümüzdeki en iyi iş kapılarından biri de internet olarak gösterilebilir. Sizler de bu konuda kendinizi geliştirerek oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

2016 yılında En fazla Para Kazandırabilecek işler neler?

En çok para kazandıran işlerin başında web tasarımcılık gelir. Teknolojinin ilerlemesi artık her şeyin internet 2016-para-kazandiracaküzerinden yapılabilmesini sağlamıştır. Bu nedenle web tasarımcılara olan ihtiyaç da giderek artmıştır. Bu kişiler site yapımı ve düzenleme konusunda oldukça bilgilidirler. Bu nedenle sayıları son derece az olan web tasarımcılar oldukça fazla para kazanırlar. Eğer sizler de kısa zaman içinde para kazanmak istiyorsanız web tasarım işiyle meşgul olabilirsiniz. Fakat web tasarım hemen öğrenilecek bir şey değildir. Bunun için zamanınızın çoğunu öğrenmeye ayırmanız gerekir. Bu işi öğrendiğinizde artık başka şeylere ihtiyacınız kalmayacaktır. Çok kazandıran işlerden biri de seo danışmanlığı yapmaktır. Seo internet siteleri arasında geçen rekabete verilen bir ad olarak algılanabilir. Seo danışmanları bir internet sitesinin birkaç ay gibi kısa bir sürede ilk sayfaya çıkmasını sağlar. Bu kişilerin ilk sayfaya çıkardıkları siteler de genel olarak reklamlardan para kazanırlar. Seo danışmanı olabilmek için hem php bilmek hem de iyi bir webmaster olmak gerekir. Bu da kısa zamanda yapılacak bir iş değildir. Bu nedenle zamanınızın bir kısmını bu iş için ayırmalı ve bu bilgileri öğrenmelisiniz.

Geleceğin İş Fikirleri 2016

Çalışmanın değil fikirlerin para ettiği günümüzde dikkat çekebilmek ve iyi paralar kazanabilmek için öncelikle özgün bir fikir bulmak gerekir. Özellikle günümüzde neredeyse yapılmayan, denenmeyen ve hayata geçirilmeyen bir proje kalmamıştır. Bu sebeple özgün bir fikri olan kimse gayet iyi paralar kazanabilir. Yapılacak ilk işlerden biri reklam sektörü ile ilgilenmek olacaktır. Faal olarak hizmet veren birçok firmanın olması rekabeti de arttırmıştır. Bu nedenle akıllı bir reklamcı olmak ya da yeni reklam kanalları bulmak sizlere çok para kazandırabilir. Araçlar ve makineler üzerinde yapılacak enerji azaltıcı projelere de günümüzde ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bu alanda küçük bir fikriniz bile varsa dünyanın seyrini değiştirebilirsiniz. Çok para kazanmak için yapılacak bir işte Google algoritmasını çözmek olacaktır. Bu algoritmayı çözen bir kişi internetin tüm düzenini bozacak kadar güçlü olur.

2016 yılına özel iş fikirleri arıyorsanız boşuna vakit kaybetmeyin derim. İyi bir iş fikri olan kimse bunu sizlerle paylaşmaz hayat geçirir. Aklınızda geleceğe yönelik bir iş fikri geçiyorsa bunu internet üzerinde öncelikle araştırın, dostalarınızla konuyu tartışın ama kesinlikle alanında uzman kişilerle paylaşmayın. Parlak bir fikrim var diyerek maceraya atılmadan önce ön araştırma yapmak çok önemlidir. Şimdiye kadar bana parlak bir fikirle geldim diyen birçok arkadaşım küçük bir internet araştırması sonucu mahcup olmuştur.

Geleceğin iş fikrinin bilinmeyen bir sektörde olması şart değildir. Bilinen bir iş alanına orijinal ve yenilikçi fikirler getirmek çok önemlidir. Kısa sürede zengin olayım bana bir fikir ver diyenlere kesinlikle mobil oyun sektörünü tavsiye ederim. Bu konuda ortaya atacağınız bir fikir küçük bir yazılım firmasında milyar dolarlık bir projeye dönüşebilir. Bunu hayal olarak görmeyin, günümüzde buna örnek yüzlerce şirket var. Çevreden gelen yapamazsın, tutmaz, boşa kürek çekme gibi olumsuz görüşleri kulak ardı edin. Unutmayın büyük başarılara ulaşmış fikirler oluşum aşamasında çok büyük eleştirilere maruz kalmıştır. Şuan herkesin cebinde olan telefonlar için fikir ortaya atıldığında birçok CEO böyle bir ürünün son derece gereksiz ve saçma olduğu yorumunu yapmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.