Hibe Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

  • 04 Kasım 2015
Hibe Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Geri ödemesiz kredi alınabilmesi için birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara ve esaslara uyum sağlandığın da almanız mümkündür. Bu krediyi kullanabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekir ve KOSGEB bu eğitimi ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu eğitim süresi 70 saat hemen hemen 1 ay kadar sürmektedir. Sertifika almanız için hak kazanmış olursunuz. Eğitim hayatınız boyunca girişimcilik dersi alanlar için bu eğitiminde saatten düşerek kabul olunması söz konusudur. Hibe geri ödemesiz kredi nasıl alınır, tam olarak yeni girişimcileri desteklemek amaçlı devlet desteği olarak adlandırılır. Bir çok iş kolu bulunmaktadır, bu sayede insanların yatırım imkânı olmamasına rağmen yeni bir iş yeri açma olanağı sunar.

  • Açılacak iş yerinin ne üzerine olduğu belirlenmesi gerekir.
  • Nakit paranızın olması gerekmez.
  • KOSGEB sitesine girerek başvurmanız gerekir.
  • Sadece yeni girişimciler ve iş yerini geliştirmek isteyen kişiler faydalanabilir.

Hibe kredi başvuru formunu doldurmak kredinin alınıp alınmaması yönünde etki eder. Forma her hangi bir bilgi hatası veya eksik bilgi başvurunuz iptal etmektedir.

Hibe Geri Ödemesiz Krediyi Kimler Alabilir?hibe-kredi

Bu kredinin alınabilmesi için, yeni bir girişimci yani ilk kez bir iş yeri açanlar ve iş yerlerini geliştirecek kişilere verilir. 70 saatlik bir eğitim alınarak bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca iş yerleri açacak kişilerin projelerine ve iş yerinin ihtiyaçlarına göre kredi verilmektedir.

Hibe Geri Ödemesiz Kredi Ne Kadar Ücret Vermektedir?

Elinizde nakit olmasına gerek yoktur ve yeterli eğitimi alıp formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra, 30 bin TL’ ye kadar geri ödemesiz kredi, 70 bin TL’ye kadar faizsiz ödeme yapmaktadır.

Hibe Geri Ödemesiz Kredi Verilirken Nelere Bakılır?

Bu kredi imkânını size KOSGEB sunmaktadır. Belli bir girişimcilik eğitimi alındıktan sonra KESGEB sitesinden form doldurulur ve sizin son 6 ve 12 aylık ciro dökümüne bakılarak, geri ödemesiz kredi almanızı sağlamaktadır. Eğer yeni bir iş kuracaksanız ve bu işten gelir edebileceğinizi düşünüyorsanız. Projeniz de bunun getirisinin olduğu gösterilmesi gerekir.

KOSGEB Amacı Nedir?

Küçük veya orta ölçekli işletmelerin kendilerini geliştirmesi, daha çok büyümesini sağlamak ve bu şekilde rekabeti artırmayı amaçlar. Rekabet aynı zamanda kaliteli hizmeti sunar. Yeni girişimcilerin fikirlerine önem verir ve önlerini açmalarına yardım sağlar. Bu sayede insanların bu işletmelerden daha çok memnun kalmasını sağlar.

KOSGEB Neden Hibe Geri Ödemesiz Kredi Vermektedir?

Hibe kredi verilmenin ilk amacı yeni girişimcilerin önünü açmaktır. Yaratıcı ve yeni fikirlerin boşa gitmesini önleyerek iyi hizmet verilmesini sağlar. İhracat üzerine olan projeler daha çok destek alır, bunun sebebi Türkiye’nin cari açığının yüksek tutulması ihracatın önemini arttırır. Hibe geri ödemesiz kredi nasıl alınıra cevap verilerek ülke ekonomisinin gelişmesi sağlanmaktadır. Hemen hemen bütün sektörlere hibe kredi verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.