KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

  • 01 Kasım 2015
KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kredi kartlarının neredeyse her eve girmesi sonucu oluşan alışveriş çılgınlığı getirdiği faydalar kadar zararlarda getirmektedir. Kredi Kartı kullanımı kullanıcının kendisi ile direk alakalı olup, yapılan düzensiz ödemeler ve aksaklıkların doğurduğu sonuçlar neticesinde mağduriyetler yaşanmaktadır. Bu sorun ile birlikte biriken borç ödemelerinde zorlanma yaşanmasına ve kişiyi zor durumda bırakmasına sebep olmaktadır.

kredi-siciliUygulama ise bankaların bu tür sorun yaşayan kişiler için sunduğu güzel bir fırsattır. Yanlış kullanım sonucu kişilerin kara listeye girmesi ve uzun süre bankalar tarafından sunulan fırsatlardan yararlanamamasını fırsata çeviren bir uygulamadır. Bankalar uyguladığı bu fırsat ile yüksek faizli kredi kullanan kişilere öncelik tanımaktadır. Kişinin kullandığı kredi ve faizi dikkate alınarak bu kişilere ayrıcalık tanınır ve kara listeden çıkartılır. Son 3 ay içinde kredi faizlerini düzenli ödeyen müşterileri için çıkardığı bu uygulama banka ve müşteri ilişkilerinde ki bağı korumaya yöneliktir. Son dönemde artan faizler için hükümetin 1 milyon kile af getirmesi ile gerçekleşen bu uygulama ile bireysel kişiler, esnaf ve tüccarlar bu uygulamadan yararlanabilmektedir. KKB kredi sicili kötü olana kredi, uygulama ile ekonomide olumlu bir sonuç hedeflenmektedir.

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi ve Getirdiği Katkılar

Uygulamanın getirdiği katkılar gerçekten gözle görülmektedir. Bu katkılar insanların yeniden bilinçli kullanıma yönelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca KKB kredi sicili uygulaması, esnaf ve Tüccar gibi ticari işle uğraşan insanların katkılarını hem kendi hem de ülke açısından güçlenmesine fayda sağlamaktadır. Bilinçli kullanım sonucu alınan krediler sayesinde insanlar doğru yatırımlar ve kullanımlar gerçekleştirebilmektedir. Bu durum ise ülke ekonomisine direk katkıda bulunmakta ve vatandaşın sorun yaşamamasına katkı sağlamaktadır.

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Ve Yararlanabilme Koşulları

Devlet önceliği ve bankalar tarafından oluşturulan bu uygulama, kredi kullanan ve kara listede olan insanların son 3 aylık ödemelerinde ki düzeni ile alakalıdır. Bu ödemeler düzenli ve aksatılmadan ödendiği takdir de bankalar bu kişilere öncelik sağlamaktadır. Bu uygulamadan faydalanacak kişilerin direk olarak banka şubelerine gidip müracaat etmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.