KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

  • 04 Kasım 2015
KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Yeniden iyi bir adım atarak girişim başlatmayı planlıyorsanız, ya da küçük ama yine de iyi bir yararı olan işletme kurmayı düşünüyorsanız, kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız KOSGEB destek kredilerinden yaralanabilirsiniz.

KOSGEB kredilerinden yararlanmak ve kendi işini kurmak isteyenlere yeni girişimcilere 5 basamak da nasıl yapılacağını aşağıda sıralayarak anlatacağım.

Başlıca KOSGEB hakkında biraz bilgi vereceğim; KOSFEB kendi işini kurnak isteyen bireylere, yeni girişimcilere yardım sağlamak amacıyla maddi anlamda destek sağlar. Ayrıca ofis malzemeleri, 12 aylık maddi giderleri KOSFEB tarafından karşılanıyor. Eğer nasıl kredi alacağınızı bilmiyorsanız size 5 basamak da bunu anlatacağım ve KOSGEP kadın girişimci kredisi nasıl alınır?

  1. Girişimcilik Eğitimi

Bu krediden yararlanmak istiyorsanız başlıca kesinlikle girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir Kosgeb bu eğitimi bedelsiz olarak karşılıyor, sizi maddi sıkıntıya sokmadan. Aldığımız bilgilere göre 70 saat sürüyor.

Bu eğitimin ne zamanlar yapılacak hakkında bilgi www.kosgeb.gov.tr adresindeki duyurular kısmın da belirtilir.

  1. İş Planı

Girişimcilik eğitimini tamamladıktan ve sertifikanızı aldıktan sonra ikinci adıma geçebilirsiniz. Iş planınız KOSGEB’ den destek almanız için en önemli sebeptir, bunun için iş planınızı gerçekten iyi hazırlamanız gerekiyor. Bu iş planında işletmenin faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu detaylı bilgiyi nereden edinebilirsiniz hakkında küçük bir araştırma yapabilirsiniz.

  1. Destek Başvurusukosgeb-kadin

Iş planınızı da hazırladıktan sonra üçüncü adım olarak bütün belgelerinizi tamamlayıp KOSGEB birimine başvurmanız gerekmektedir. Basvurunuz, KOSGEP tarafından belge, şekil ve bilgi yönünden değerlendirmeye başlanır. Değerlendirmeden sonra, iş planı topluluğuna sunar. Kurul en ince detayına kadar inceleyerek değerlendirme yapar. Değerlendirme sonucu onay verilmeyebilir, verilebilir ve ya planda küçük değişiklikler yapmanız istenebilir.

  1. Veri tabanına Kayıt

Eğer değerlendirme sonucu is planınız onaylanmış ise kayıt işlemine benzer birşey yapmanız gerekir. KOSGEB’in kendi sitesinden E-Kobi sitesi aracılığıyla kullanıcı adı ve bir parola almanız ve Beyannamesini doldurmanız istenir. Ve bir kaç belgeden sonra KOSGEB’e teslim etmeniz istenir.

  1. Sonuç

Yukarıda sıraladığım şeyleri yaptıkdan vehepsini detaylı bir şekilde hallettikten sonra kredi almanız için bir engel yoktur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.