Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi

  • 26 Ekim 2015
Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi

Kredi notu insanların ekonomik hayatlarına baktığı için kredinin verilmesi konusun da ve kredi limitinin belirlenmesi konusunda rol oynar. Kredi notu yüksek olanlara maksimum kredi notunuz 1000 üzeriyse aldığınız maaşla orantılı bir şekilde, maaşınızın 30 katına kadar bile kredi imkanı sağlanabilir. Kredi notu maalesef ki tamamı ile limit belirlemez. Her ne kadar iyi bir geçmişiniz olsa da, geciktirme yapmadan hiç borcunuz olmadan yaşamış olsanız da kredi notunuz yüksek olur fakat maksimum kredi limiti için başka koşullarda bulunur. Alacağınız kredi kartı limiti sizin talebinize göre bakılır. Eğer siz 1000 TL maaş ile 100.000 TL kredi çekme talebinde bulursanız her ne kadar kredi notunuz iyi olsa da, daha önceden aldığınız limitleri geciktirmeden ödemiş olsanız da, bankan hesaplarına göre kredi taksitlerini ödeyemeyecek olarak gözükür ve istediğiniz limitteki o krediyi alamazsınız. Her banka için aynı durum geçerli olmasa da geneli sizin sadece nota değil gelir ve gider düzeylerinize de bakmaktadır.

Ne Kadar Kredi Alabilirsiniz?

kredimEğer kredi notunuz iyi ve geliriniz yüksekse, bazı bankalar size yüksek limitler açmaktadır. Önemli olan bankanın güvenini kazanmaktır. Kredi notunuz tam olarak da bunu belirler. Eğer bankanın güvenini kazanmış ve hiçbir borcunuz yoksa daha önceden yüksek limitli kartlarınızda gecikme veya daha önceden kalan bir borcunuz yoksa rahat bir şekilde istediğiniz limiti alabilirsiniz. Eğer verilerle konuşmak gerekirse, banka maaşınızın 30 katına kadar kredi verebilir hiçbir sorun teşkil edecek bir şey yoksa 3.000 TL olan maaşınız için 90.000 tl ye kadar kredi rahat çekebilirsiniz. Bunun dışında eğer farklı yerden geliriniz var ise bunu bankaya bildirerek ve belgesini vererek daha da limiti artırabilirsiniz. Örnek verecek olursa kiraladığınız dükkanlarınız, eviniz veya birden fazla eviniz varsa hepsinin belgesini oluşturarak bankaya teslim etmeniz gerekir. 3000 TL olan maaşınızı 4.000 TL yaparak 120.000 TL ye kadar kredi alabilirsiniz. Faiz oranlarına bakarak ve kampanyalara göre en doğru bankayı seçip, size en yakın şubeden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yüksek miktarda kredi nasıl alınır?

İstediğiniz miktarda kredi alamıyorsanız ilk yapmanız gereken bankanızı kontrol etmektir. Büyük özel bankalar ve devlet bankaları yüksek miktarlı kredi vererek riske girmek istemezler. Sektörde yer edinmek isteyen orta ölçekli bankalar kredi miktarlarında esneklik gösterebilir. Finansbank, Denizbank, HSBC, TEB gibi bankalar genelde kredi rakamlarında bonkör davranabiliyor. Kredi alımlarında prosedür şu şekilde işler. Müşteri temsilcisi evrak ve sistem kontrolü yaparak sizin için bir limit belirler. Temsilcinin onay verdiği miktarda kredi şube müdürünün önüne gider, müdür onayından sonra genel merkeze gönderilir ve onay gelirse kredi onaylanır. Bu süreçte şube müdürü kritik önemdedir. Müdürün uygun gördüğü kişiler için limitler esnetilebilir. Bu bakımdan yüksek miktarda kredi alımı için bankayla ve müdürle arası iyi olan bir müşteri araya sokulursa istediğinizi elde edebilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen istediğiniz krediyi alamıyorsanız devreye ipotekler girecektir. Evinizi veya arabanızı banka ipoteği altına vererek kredi limitinizi artırabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.