24 taksitle iphone 6s almak istiyorum

  • 25 Ekim 2015
24 taksitle iphone 6s almak istiyorum

Cep telefonlarında taksit kaldırıldı. Sözde amaç teknoloji çılgınlığına dur diyerek cari açığı frenlemekti. Asıl amacın bu olmadığı sonradan ortaya çıkan uygulamalarla ortaya çıktı. 12 taksitle cep telefonu alan tüketici peşin fiyatına alabiliyordu. Şimdilerde kredi kartınızla tek çekim alıyorsunuz ve bankadan anında mesaj geliyor. “Değerli müşterimiz yaptığınız alışverişi aylık %2.02 faiz oranıyla 9 eşit taksitle ödeyebilirsiniz.” 1000 TL’lik telefonu alıyorsunuz bankaya 1150 TL olarak ödüyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi bankalar teknoloji mağazalarında stand kurmuş durumda. Hemen güzel bayanın yanına gidip KEFİLSİZ ihtiyaç kredinizi onaylatıp hayalini kurduğunuz cep telefonunu alıyorsunuz. O an masrafmış faiz oranıymış gözünüz görmüyor. Önemli olan telefonu 24 aylık taksitlerle alabilmek. Çoğu 2000 TL’lik telefon için 3000 TL ödediğinin farkında değil.

Şimdi sorarım sizlere devletimiz tüketiciyi mi düşünüyor yoksa bankaları mı? Bankların kredilerle vatandaşı esir aldığı yetmezmiş gibi şimdi de cep telefonu kredileriyle ve taksitlendirmelerle tüketici soyuluyor. Burada durup tekrar düşünmek gerekiyor. Asıl suçlu devlet mi? bankalar mı? yoksa tüketici mi?

Kredi kartı limiti dolmuş, kredi notu dip yapmış kişilerde sistemde unutulmamış. Tüketici dostu Gsm operatörleri de tarifenize ek minik minik ödemelerle sizi 24 ayda telefon sahibi yapıyor. Aldıkları ücrette abartılacak gibi değil hani, telefon 3000 TL’ye satılıyorsa sizden 24 ayda 4500 TL isteniyor, bonus olarakta inanılmaz ucuz tarifelerde 24 ay kalıyorsunuz.

Pardon asıl konumuzu unuttuk, başlıkta belirttiğimiz gibi 24 ay taksitle iphone 6s almak isteyenler için Turkcell, Avea, Vodafone fiyatlarını aşağıdaki tabloda duyurmak istemiştik.

iphone6s-fiyat

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.