Adsl yerine Türk Telekom evimde mobil wifi 4.5g tarifesine geçtim

  • 04 Ocak 2019
Adsl yerine Türk Telekom evimde mobil wifi 4.5g tarifesine geçtim

Arkadaşlar merhaba, son günlerde herkes Adsl fiyatlarından muzdarip. Özellikle düşük kota kullanan birçok kişi AKN kalkmasıyla düşük hızları tercih etmek veya yüksek hız yüksek fiyat tercih etmek zorunda kalacak. Geçen yıl sonu itibariyle mobil operatörler yüksek kotalı 4.5g paketlerini duyurdu ve birçok kişi bu paketleri tercih etti. Bunlardan en yaygın olan Turkcell Superbox. Superbox ile 50gb kotalı paket 159 TL fiyatla sunuluyor. Evinizde adsl bağlanılamıyorsa yani port yoksa 119 TL fiyatla alınabiliyor. 10Mbps sınırsız kotası paket 159 TL, son hız ve kotasız paket 279 TL fiyatla sunuluyor. Paket fiyatları çok yüksek ama Turkcell ile birçok yerde 100 Mbps ortalama download, 50Mbps upload hızı alınıyor. Bu hızları adsl ile karşılaştırırsak yine fiyat uygun.

Konumuz Turkcell değil Türk Telekom. Türk Telekom evimde mobil wifi paketi ile yeni bir faturalı data hattı alarak 24 ay taahhüt veriyorsunuz. Bu şekilde aylık 10gb paketi 19 TL, 20gb paketi 29 TL’ye alıyorsunuz. 20gb bana yetmezki seslerini duyuyorum. Türk Telekom paket bitince her 10gb paketi 12 TL fiyatla sunuyor. İstediğiniz kadar 10gb paket alıyorsunuz. Yani 50GB kotalı paket için aylık 29 TL+ 36 TL= 65 TL ödüyorsunuz. Türk Telekom 4.5g hızı birçok yerde ortalama 50Mbps download, 15Mbps upload hızı sunuyor. Ankara şehir merkezinde ben birçok yerde 100Mbps hızı görüyorum. Nevşehir, Sivas, Kayseri testlerimde 50Mbps altına düşmedim.

Gelelim 4.5g modeme. Türk Telekomdan alırsanız aylık 27 TL 24 ay ödüyorsunuz. Buna hiç gerek yok. N11 ve gittigidiyor üzerinde bir satıcı Vodafone Mobile Wi-Fi R 216 modemi 120 TL fiyatla satıyor. Modem vodafone tarafından turistlere kiralanan modemler. Yorumlar oldukça iyi, bende sorun yaşamadım. Modemi sürekli şarda tutuyorum. İstediğim yere götürüyorum. Micro usb ile şarj olduğu için herhangi bir taşınabilir şarj aleti ile şarj edebilirsiniz. Çekim gücü oldukça iyi, 160mt2 evde her odadan rahat full çekiyor.

Gelelim yapılacak işlemlere. Türk Telekom bayisine gidip evimde mobil wifi data hattı istiyorum diyerek 29 TL’lik data hattı için gerekli evrakları alıp sim kartınızı alıyorsunuz. Modemi satın alıp kartı takıyorsunuz. Kota bittikçe sms gönderip 12 liraya 10gb data paketi alıyorsunuz. Bu yazıyı okuyanlar için bir sürprizim var. 31 Aralık öncesi abone olanların kota bitimi sonrası internetleri kesilmiyor ve sürekli aynı hızda sınırsız oluyor. Ocak itibariyle alanlarda durum nedir bilmiyorum ama benim gibi birçok kullanıcı sınırsız kullanabiliyor.

Kotalıda olsa aylık 100gb altında internet kullananlar için Türk Telekom evimde mobil wifi tarifesi çok avantajlı. Kullandığınız kadar ödüyorsunuz ve 50Mbps hızında internete 100gb kota için 126 lira ödüyorsunuz. En güzeli istediğiniz yerde bu interneti kullanabiliyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. giresuni dedi ki:

    32 lira akn’li 20 gb türktelekoma geçtim dsmarttan sınırsız internet 4megabit hız

  2. Anonim dedi ki:

    Merhabalar bu pakete ben Kasım 2018 yılında geçtim 20 GB bitince netim kesilmeyip devam mı edicem yani kullanıma sınırsız olarak.

  3. merakli dedi ki:

    hiz bitince devam ediyormi peki

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.