Vodafone hesabını bilen tarife detayları

 • 23 Ocak 2012
Vodafone hesabını bilen tarife detayları

Vodafone en iyi fiyatlarla konuşturmaya devam ediyor.Vodafone hesabını bilen tarife ile paket aşım ücretine ve sürprizlere son veriyor.
Vodafone’un anında paket sorgulama ve paketiniz bittiğinde tek mesajla Ek Paket alma özelliğine sahip Hesabını Bilen Tarifeler ile artık fatura şoku tarih oluyor, paketinizi aşıp aşmama kararı veya ne kadar aşacağınız tamamen size kalmış oluyor.

Nasıl mı?
PAKET AŞAMAMA
Hesabını Bilen Tarifeler’deki aylık paketinizin tamamını kullandığınızda hattınız bir sonraki fatura dönemine kadar yalnızca dışarıdan gelen arama ve mesajlara açık olacak şekilde kalıyor. Böylece farkında olmadan paketinizi aşamıyorsunuz.

TEK MESAJLA EK PAKET ALMA
Eğer ayın geri kalanında kullanımınıza devam etmeniz gerekiyorsa veya paketinizle sahip olduğunuz avantajlar haricinde kullanım yapmanız gerekiyorsa, 7999’a EKLE yazıp göndereceğiniz ücretsiz bir SMS yoluyla hemen 5 TL’lik Ek Paket alabiliyor ve bu paketi tüm iletişim ihtiyaçlarınızda kullanabiliyorsunuz.

Üstelik Ek Paket’ten yapacağınız her yöne konuşmalarınızın dk’sı da yalnızca 10 kr.

İstediğiniz zaman ve ayda istediğiniz kadar alabileceğiniz Ek Paket(ler)inizin bakiyesini BAKIYE EK yazıp 7999’a ücretsiz göndererek öğrenebiliyorsunuz.

ANLIK PAKET SORGULAMA *7999#
Faturalı bir tarifede gecikmesiz, gerçek zamanlı yani ANLIK sorgulama imkanı vermesiyle de Türkiye’de bir ilk olan Hesabını Bilen Tarifeler’de, paketinizde O AN ne kadar kaldığını *7999#’yi ücretsiz arayarak öğrenebiliyorsunuz. *7999#’yi arayarak yaptığınız sorguda, ekranda göreceğiniz servis mesajındaki bilgi size 48 saat veya 24 saat öncesinin değil, o anın bilgisini veriyor. Böylece kullanımınızın güncel durumunu devamlı takip edebiliyorsunuz.

CEP LİRA YÜKLEYEBİLME
Tarifenizle aylık paketiniz bittiğinde veya haricinde kullanım yapmak için ücretsiz bir SMS’le Ek Paket satın alabileceğiniz gibi, bu ihtiyaçlarınız için faturasız abonelerin yaptığı gibi Cep Lira da yükleyebilirsiniz. Bunu tüm Cep Lira yükleme kanallarından yapabilir, yüklediğiniz Cep Lira’ların bakiyesini de *123#’yi ücretsiz arayarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone  Hesabını Bilen Tarifeler;

Hesabını Bilen Mini     Hesabını Bilen Midi

Aylık Sabit Ücret15 TL          25 TL
Her Yöne Dakika200 dk          500 dk
Her Yöne Mesaj20 SMS          50 SMS
İnternet20 MB İnternet          50 MB İnternet
Paket Aşımı                      YOK

Vodafone  Hesabını Bilen Tarife Detayları:

Tarifelere giriş/çıkış:

 • Tarife yeni abonelikler, numara taşıma ve Vodafone’un mevcut faturalı ve faturasız tarifelerinden geçişe açıktır. Vodafone içinde yolsuzlukla mücadele için kullanılan kara / gri listelerde bulunan aboneler, MERNIS sorgulaması yapılamayan aboneler veya son ödeme tarihi geçmiş ve ödenmemiş faturası olan aboneler tarifeye geçiş yapamaz.
 • Tarifeye yeni abonelikler, numara taşıma ve Vodafone faturasız tarifelerinden geçiş Vodafone bayileri aracılığıyla yapılabilir. Tarifeye Vodafone’un faturalı tarifelerden geçiş müşteri hizmetleri, 7048 servisi, Vodafone bayileri ve Online Self Servis üzerinden yapılabilir.
 • Tarifeye geçiş yapılan ilk ay için aylık tarife ücreti ve aylık tarife paketleri geçiş tarihinden fatura kesim tarihine kadar olan süre ile orantılı olarak yansıtılır.
 • Dönem içerisinde yapılan tarifeden anlık çıkış işlemi veya hat iptali durumunda abone son ayın aylık tarife ücretininin tamamını öder.
 • Bir abone kendi üzerine azami 10 adet hattı ile tarifeden faydalanabilir. Tarifelere referans ile abonelik yapılamaz.
 • Abonenin eğer son ödeme tarihi geçmiş fakat ödenmemiş faturası varsa başka bir tarifeye geçiş yapamayacaktır.
 • Faturasız tarifelerden Hesabını Bilen tarifelere geçiş yapıldığında kalan bakiye Hesabını Bilen tarifedeki Cep Lira hesabına aktarılmaktadır fakat promosyonları tarife değişikliği esnasında silinir. Aynı şekilde Hesabını Bilen tarifelerden faturasız tarifelere geçiş yapıldığında kalan ana Cep Lira bakiyesi yeni tarifeye taşınır fakat promosyonları tarife değişikliği esnasında silinir.
 • Hesabını Bilen tarifelerden faturalı tarifelere geçiş yapıldığında kalan bakiye yeni faturalı tarifeye geçişle beraber faturaya indirim olarak yansır.
 • Tarifeden hat kapama veya dışarıya numara taşıma ile giden abonelerin Kalan Cep Liraları silinmez, faturasız abonelerde olduğu gibi abone talep ederse geri ödemek üzere saklanır. 1 yıl içerisinde abone tekrar faturalı veya Hesabını Bilen Tarifeye numara taşıma ile geldiğinde / ihya yaptığında eskiden kalan bakiyesi yeni bakiyesine eklenir.
 • Tarifelere Vodafone’un faturalı ve faturasız tarifelerinden geçişte eğer abonenin üzerinde opsiyonları veya kampanya faydaları varsa iptal olacaktır. Aynı şekilde Hesabını Bilen tarifelerden Vodafone’un diğer faturalı ve faturasız tarifelerine geçişte opsiyonlar veya kampanya faydaları varsa iptal olacaktır. Fakat, Hesabını Bilen tarifeler arası geçişte abonenin üzerinde opsiyonları (Ek Paket dahil), kampanya faydaları veya Cep Lira bakiyesi varsa iptal olmayacaktır, geçilen Hesabını Bilen tarifesinde kullanılabilir olacaktır.

Ücretlendirme

 • Hesabını Bilen Mini ile 15 TL aylık sabit ücret karşılığında 30 gün geçerli yurtiçi heryöne 200 dakika, 20 SMS, 20 MB, Hesabını Bilen Midi ile 25 TL aylık sabit ücret karşılığında ise 30 gün geçerli yurtiçi heryöne 500 dakika, 50 SMS, 50 MB kullanım hakkına sahip olunur.
 • Belirtilen fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahildir.
 • Tarifede yurtiçi görüşmeler 6 sn’de bir ücretlendirilmektedir.
 • Tarifeler dahilindeki dakika, SMS ve internet paketleri yurtiçinde ve yurtiçine doğru olan kullanımlar içindir. Tarife dahilindeki dakikalarla hem sesli hem de görüntülü görüşme yapılabilir.
 • Aboneler tarifeleri dahilindeki güncel bakiyelerini *7999# USSD kanalını ücretsiz arayarak öğrenebilir.
 • Aboneler eğer sadece tarifesinden kaynaklanan paketlere sahip ise bu paketlerin geçerli olmadığı kullanımları yapamaz veya servisleri kullanamaz. Ayrıca, tarifesinden kaynaklanan her paketin (dakika, SMS ve MB) bitiminde ilgili servis kullanımları bir sonraki fatura dönemine kadar limitlenir.
 • Tarife dahilindeki dakika, SMS ve internet paketleri yurtiçi veya yurtdışı özel servis numaralarını arama, rehberlik servislerini arama, 444’lü özel servis numaralarını arama, uydu ve gemi numaralarını arama, Türkiye’den yurtdışını arama, yurtdışına SMS atma, Kıbrıs’ı arama, Kıbrıs’a SMS atma, yurtdışındayken arama, Kıbrıs’tayken arama, yurtdışındayken aranma, Kıbrıs’tayken aranma, yurtdışındayken SMS atma, Kıbrıs’tayken SMS atma, yurtdışındayken internet kullanma, Kıbrıs’tayken internet kullanma, Mobil TV ve Arayana Dinlet (RBT) gibi içerik üyelikleri veya katma değerli servis kullanımları için geçerli değildir.
 • Tarife dahilindeki her paket için (dakika, SMS ve MB) kullanımlar %80’e ve %100’e ulaştığında abonelere bilgilendirme SMSleri gönderilir. Eğer tarife dahilindeki veya opsiyonlardaki dakika paketlerinin bakiyesinde 6sn’den küçük bakiye kalırsa abone arama yapamaz çünkü arama yapabilmek için asgari 6 sn gerekir. Fakat, teknik olarak bundle bitmediği için abonelere %100 bilgilendirme SMSleri gönderilemeyecektir.
 • Aboneler Ek Paket almadıkları veya Cep Lira bakiyeleri olmadığı durumda kullanımları limitleneceği için tarifelerin paket aşım ücretleri bulunmamaktadır.
 • Aboneler eğer talep ederlerse daha fazla kullanım yapabilmek için veya tarifesi dahilinde verilen paketlerin geçerli olmadığı yönleri aramak veya servisleri kullanmak için Hesabını Bilen Hatlar için geçerli olan 5 TL’lik Ek Paket satın alabilir veya faturasız aboneler gibi Cep Lira yükleyebilir. Aboneler faturalı tarifede oldukları halde faturalarına yansımayacak şekilde hatlarina tanimlanmis olan Cep Lira hesabına sahip olacaklardir. Bu hesaba Cep Lira yükleyebilirler.
 • Tarife dahilinde verilen dakika, SMS ve internet’in Ek Paket ve Cep Lira’ya göre kullanım önceliği bulunmaktadır. Ek Paket’in Cep Lira’ya göre kullanım önceliği bulunmaktadır.
 • Ek Paket ve Cep Lira’dan kullanımlar için geçerli olan yurtiçi konuşma, mesajlaşma ve internet kullanım birim ücretleri aşağıdaki gibidir:
  Yurtiçi heryöne arama ücreti: 0,10 TL / DK
  Yurtiçi heryöne arama ücretlendirme periyodu: 6 Sn
  Yurtiçi heryöne SMS ücreti: 0,41 TL /Adet
  Yurtiçi heryöne MMS: 0,80 TL /Adet
  Yurtiçi internet ücreti: 0,25 KR/ 1 KB
  Yurtiçi internet ücretlendirme periyodu: 1 KB
  Yurtdışına SMS ücreti: 0,75 TL /Adet
  Yurtdışına MMS ücreti: 2,4 TL /Adet
  Yurtdışına doğru yapılan aramalar mevcut faturalı aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir.
  Yurtdışında kullanımlar ve aranmalar için mevcut faturalı aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir
  Özel servis numarası aramaları için mevcut faturasız aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir.
 • Tarife dahilindeki paketlerin kullanım hakkı bir fatura dönemi için geçerlidir. İlgili fatura dönemi içinde kullanılmayan dakika, SMS, internet kullanım hakları ve Ek Paket bakiyesi bir sonraki aya devretmez. Cep Lira kalan bakiyeleri devreder.
 • 542 ve 7000 aramaları bu tarife aboneleri için ücretsizken 4440542 aramaları ücretlidir. Aboneler Ek Paket veya Cep Lira almadıkları durumda, yani yalnızca tarifeleri sebebiyle sahip oldukları paketleri mevcutken 4440542’yi arayamayacak ve arama yapmak için Ek paket alabileceğine dair tanıtım SMS’ini alacaktır. Ek Paket veya Cep Lira’ları varken 4440542’yi arayabilecekler ve 40KR/DK’dan ücretlendirilecekler.
 • Tarife ve paketler dahilindeki dakikalar konferans görüşmeleri için kullanılamaz.
 • Aylık tarife ücreti, Ek Paket ücreti, opsiyon/seçenek ücretleri, BTK kullanım vergisi , ruhsat ücreti, yeni açılan hatlar için yeni tesis vergileri, sair işlem ücretleri, temel yan servis ücretleri, bağış servisi ücreti faturaya yansır.
 • Ücretli sair işlemlerin ücretleri faturaya yansıyacaktır.

Ek Paket Özellikleri:

 • Ek Paket talebe bağlı olarak SMS, Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafone Cep Merkezleri kanallarıyla alınabilir.
 • Ek Paket’in ücreti 5 TL (KDV ve ÖİV dahil) olup abonenin faturasına yansımaktadır. Ek Paket ücreti veya faydaları prorate etmez. Paketten çıkış yapılamamaktadır, paket fatura döneminde sonlanacak ve yenilenmeyecektir.
 • Ek Paket aboneye 5 TL’lik kullanım hakkı sağlamaktadır. Paket, yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlar için, katma değerli servisler, arayana dinlet ve mobil tv servisleri için kullanılabilir. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden 5 TL’lik paketten düşecektir.
 • Ek Paket fatura dönemi içerisinde herhangi bir zaman satın alınabilir. Ek Paket bakiyesi fatura dönem sonuna kadar geçerlidir, bir sonraki fatura dönemine devrolmaz. Bir sonraki fatura döneminde otomatik olarak yenilenmez.
 • Aboneler bir fatura dönemi içerisinde talep ettikleri kadar Ek Paket satın alabilirler.
 • Birden fazla Ek Paket alınması durumunda %80-%100 kullanım bilgilendirme SMSleri toplam Ek Paketler bakiyesi üzerinden hesaplanarak gönderilir. Ek Paket bakiyesinde 1 KR’den küçük bakiye kalırsa abone arama yapamaz çünkü arama yapabilmek için asgari 1 KR gerekir. Fakat, teknik olarak paket bitmediği için abonelere %100 bilgilendirme SMSleri gönderilemeyecektir. Kalan 1 KR internete girmek için kullanılabilir çünkü internete girmenin ücreti 0.25 KR/ 1 KB’tır.
 • Ek Paket’i ücretsiz SMS kanalı ile satın almak için “EKLE” ve bakiye sorgulamak için “BAKIYE EK” yazıp 7999’a SMS atılabilir.

Cep Lira Özellikleri:

 • Aboneler, faturasız tarifelerde geçerli olan yükleme kanallarını ve yöntemlerini kullanarak hatlarına Cep Lira yükleyebilir.
 • Cep Lira yüklemeleri abonenin faturasına yansıtılmamaktadır.
 • Cep Lira yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlar için kullanılabilir. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden Cep Lira bakiyesinden düşecektir.
 • Cep Lira fatura dönemi içerisinde herhangi bir zaman yüklenebilir. Harcanmayan Cep Lira bakiyesi sonraki fatura dönemine devrolabilir.
 • Cep Lira bakiyesi *123# aranarak ücretsiz olarak sorgulanabilir.
 • Cep Avans, kontor/Cep Lira transferi servisleri kullanılamaz.
 • Cep Aran ve faturasız hatlar için tanımlı olan diğer kampanyalardan yararlanamaz.
 • Cep Lira bakiyesinden yapılan ücretli kullanımları sonrasında aboneye USSD kanalı ile “kullanım miktarı”, “kullanım tutarı”, “kalan tutar” bilgisi ekranında gösterilir.

Diğer

 • Tarifelerdeki aboneler, diğer faturalı bireysel abonelerin kullanmakta olduğu opsiyonlardan sadece aşağıda belirtilenleri kullanabilecektir: Gece Paketi, Haftasonu Paketi, Aylik Senle Ben Paketi, Heryone Mini SMS Paket, Heryone Midi SMS Paketi, Heryone Maksi SMS Paketi, Vodafone’lularla Maksi SMS Paketi, Günlük 25 MB Roaming Paketi. Bu opsiyonların mevcut fiyatları ve esasları geçerli olacaktır. Opsiyonların fiyat ve esaslarında yapılabilecek değişiklikler Hesabını Bilen aboneleri için de geçerli olacaktır. Bu opsiyonlara üye olunduğunda ücretleri faturaya yansıyacaktır. Opsiyonların tarifeye, Ek Paket’e ve Cep Lira’ya göre kullanım önceliği vardır. Opsiyonların kalan bakiyesi ücretsiz olarak sorgulanabilir.
 • Tarifelerdeki aboneler yukarıdaki opsiyonlara ek olarak Aylık 100MB Paketi de satın alabilecektir. 9 TL ücreti olan paket karşılığında aboneler 100MB yurtiçi internet paketine sahip olacaktır. Paketin geçerlilik süresi alınma tarihinden itibaren 30 gündür. 30 gün sonrasında otomatik olarak yenilenmeyecektir, talep eden abonelerin yeniden satın almaları gerekmektedir. Aboneler aynı fatura dönemi içerisinde birden fazla kere bu paketi satın alabilir. Yeni paketin satın alınması için mevcut paketin tamamen kullanılması gerekmektedir.
 • Tarifede kullanılabilecek servisler: 2444 Twitter, Cep Mesaj Box, 3G kapsamasını kontrol servisi, Beni Ara, Email Wizard,
  Gizli Numara, Gizli SMS, Kartvizit, Kim Aramış, Kontör yükleme servisi, Acil Arama, Opera SMS, Mernis Sorgusu, Cep telefonundan numara karşı tarafta görünmeden mesaj yollama, SMPPCharge , Çoklu SMS, Neredeyim, LinkWapPush, Push Pull, Mobile TV Phase II- Video On Demand, TEDAŞ, StopChat, BabyCam, Medya USSD , Music Offer, Bağış servisleri, USSD Bridge Servisleri.
  Bu servislerin ücretli olanları için ücretlendirme varsa öncelikli olarak Ek Paket bakiyesinden ve sonrasında Cep Lira bakiyesinden düşecek şekilde yapılacaktır. Sadece Kızılay bağış servisinin ücreti faturaya yansıtılacaktır.
 • Aboneler roamingte faturasız aboneler gibi hizmet alacaklardır. Camel servisi verilen ülkelerde kullanım yapabilirken Camel servisi yapılamayan ülkelerde USSD call back servisi kapatıldığından aboneler çağrı yapamayacaklardır. Camel servisinin kullanımı mevcuttaki faturasız kullanım kuralları gibidir.
 • Hesabını Bilen tarifelerdeki aboneler faturalarını ödemediklerinde faturalı bireysel aboneler için geçerli olan yasal takip süreci geçerli olacaktır. Fakat, süreç 2 noktada farklı işletilecektir: 1) Aboneler kısıtlı statusune geçtikten sonra borçlarını ödememeye devam ettikleri müddetçe sadece varsa Cep Lira bakiyelerinden kullanım yapabiliyor olacaktırlar. 2) Son ödeme tarihinden sonraki 5. günden sonra eğer yükleme yapılmazsa abone 180 gün sonra kısıtlı statuye geçecektir. Yükleme yapılmadığı durumda 270. günde abonelik iptal edilecektir. Eğer yükleme yapılırsa aktif olarak kullanım yapılabilecek süre son yükleme tarihinden itibaren 180 gün sonrası olarak belirlenecektir.
 • Aboneye Vodafone tarafından gönderilen SMSler farklı sistemler aracılığıyla gönderilebildiği için SMSlerin sırası yapılan işlemlerin sırasından farklı sırada olabilir.
 • Vodafone’un tarife özelliklerinde ve ücretlendirmesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından belirlenen usullere uygun olarak değişiklik yapma hakkı saklıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ