Dalin 2012 resim yarışması katılım ve detaylı bilgi

 • 27 Mart 2012
Dalin 2012 resim yarışması katılım ve detaylı bilgi
 Her yıl düzenlenen Dalin resim yarışması bu yıl 11. yılında yine harika hediyelerle başlıyor. 2012 yılına özel resim yarışmasında 5-11 yaş aralığındaki küçük ressamlar “Bir Sihirli Değneğim Olsa, Dünya Çok Güzel Olsa…”  temalı resimlerini Dalin 11. Geleneksel  Resim Yarışması’na istedikleri resim ve boya malzemesini kullanarak diledikleri kadar resimle katılabilecekler. Resimler 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılacaktır.

Resimlerin arkasının sağ alt köşesine yarışmacı bilgi formu tam olarak doldurularak yapıştırılmalıdır.  Öğrencinin; adı, soyadı, doğum tarihi, okulu, sınıfı, okul-ev adresleri, cep telefonu, e-mail adresi, okul ve ev telefon numaraları; öğretmenin / velinin adı,soyadı, ve imzası açık olarak yazılmalıdır

Ödüller:

Birincilik Ödülü iPad 2
İkincilik Ödülü Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü Bilgisayar

Dereceye Giren ilk 50 eserin sahibi çocukların velilerinden çocukların fikri ve sınai haklarını devrettiklerine dair yazı alınacaktır.Dereceye giremeyen resimler iade edilmeyecektir.

Nisan 2012 tarihinde yapılacak sayımda en çok resim gönderen ilk 3 okula Dalin tarafından resim atölyesi yapılacak, dördüncü ve beşinci okula ise netbook hediye edilecek.

Yarışmaya katılanların resimlerini en geç 16 Nisan 2012 tarihine kadar ‘’Dünya İşleri İletişim Ajansı- Asmalımescit Mah. Oteller Sok. No:9 D:2 Beyoğlu-İstanbul PK 34430’’ adresine göndermeleri gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Hüseyin EKER dedi ki:

  Sayın Dalin yöneticileri,”11.Geleneksel Dalin Resim Yarışması”nın şartnamesinde;(Milli eğitim okullarına gönderdiğiniz yazılarda)resimlerin en geç 30 Mart tarihine kadar gönderileceği yazıyor.İnternet sayfanızda ise en geç 16 Nisan tarihine kadar gönderileceği yazıyor.Bu iki tarihten hangisi doğru.Bizleri en kısa zamanda bizleri bilgilendirirseniz seviniriz.Selamlar ve sevgiler.
  Hüseyin EKER
  Görsel Sanatlar Öğretmeni
  Cep tel: 0507 922 66 46
  Çorum/Öğretmen Salim Akaydın İlköğretim Okulu

 2. hüseyin yetişgin dedi ki:

  kızım azra nur için başvuruda bulunuyorum. kendisi 9 yaşında resim yapma yeteneğinin gelişmesini istitiyorum bu aktivite onun yararına olacağını düşünüyorum.DALİN` e katkılarından dolayı şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

 3. asuman pürçek dedi ki:

  resimleri yetiştirip yolladık..ama nedense sonuçlar hakkında bir bilgi edinemedik….kazanan okullar kim…biraz emeğe çocukların küçücük yüreklerindeki heyecana saygı lütfen..asla bir daha katılmıyacağız……

 4. burcu incekara dedi ki:

  bende bir daha asla katılmayı düşünmüyorum. Çocuklarımın emeklerine yazık.. ne demek en çok resim gönderen okul? biz köy okuluyuz ve öğrenci sayımız çok az. Buna rağmen bizim için hatırı sayılır bir sayıyla yarışmaya katıldık. 580 resimle. Ama öğrenci sayısı 1000 leri aşan okullar var. Her öğrenci 1 resim yapsa bizim hiç şansımız kalmıyor. öğrenci sayısına kaç tane resim düşüyor bunu hesaplamaları lazım. Ama nasıl karar veriyorlar belli değil. Şartnamede bununla ilgili hiç bir şey yazmıyor. yada yazıyorda benmi görmedim bilmiyorum ki. Çok mantıksız gelior. Öğrencilerimin gözlerindeki umut ışıklarının sönmesini izleyeceğime hiç katılmam daha iyi…

 5. tuğçe özbek dedi ki:

  ya ben bu yarışmaya katıldım ama sonucunu çokkkk ama çokkk merak ediyorum bari bana biri söylesinnnnnnnn :((((((

BİR YORUM YAZ