Kızılay kurbanlık bağışı 2015 fiyatları

  • 20 Ağustos 2015
Kızılay kurbanlık bağışı 2015 fiyatları

Kızılay 2015 yılına özel kurbanlık bağış kampanyasını başlattı. Yurtiçi ve yurtdışında vekaletle kurbanlık kesen Kızılay bu yıl önemli bir fiyat değişikliğine gitmedi. Yurtiçinde 690 TL, yurtdışında 435 TL fiyat belirleyen Kızılay döviz olarak ödeme imkanı da sunuyor.

Kızılay’dan kurbanlık vekaleti almak isteyenler belirtilen Kızılay hesaplarına kurban bedellerini gönderdikten sonra vekalet vermiş olacak. Kızılay bu vekaleti alarak kurbanda kurban edeceği hayvanların seçimini et, süt kurumu ile yapmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde seçiyor ve kurbanlar veterinerler ve Kızılay görevlilerimiz tarafından tek tek seçiliyor arkasından Kurban Bayramı’nın 1. gün sabahı başlamak üzere veteriner, din adamlarının, Kızılay görevlilerinin noterlerin ve Et, Süt Kurumu’nun yetkilerinin gözetimi altında kurban kesim işlemimiz kurallar uygun bir şekilde başlıyor. İnsanların verdiği vekaletlerle tek tek isim isim noter huzurunda kurbanların kesimini tespit etirdikten sonra İslami ve insani esaslara özen gösterilerek gerçekleşen kesim işleminden sonra tamamı Türk Kızılay’ı adına dinlenmeye alınıyor bir süre sonra kuşbaşı ve kıyma haline getiriliyor ve dayanıklılığını sağlamak üzere 18 ay raf ömrü olan konserve haline getiriliyor. Bir yıl boyunca fakir-fukaraya ve ihtiyaç sahiplerine aralıksız olarak Kızılayın 700 şubesi vasıtasıyla dağıtılıyor.

Türk Kızılayı’na yurt dışına gönderilmek üzere de kurban vekaleti verilebilir, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Yardımlarınız sayesinde Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Filistin, Irak, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrikada’daki sofralarda tüm yıl bayram bereketini yaşatabilirsiniz.

Nasıl Bağış Yapabilirsiniz?
Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden “Vekâleten Kurban” menülerini kullanarak elektronik işlemle,
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından,
Tüm bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış hesaplarına,
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk  Kızılayı Posta Çeki hesabından,
Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden yapabilirsiniz.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.