Pınar 2014 çocuk resim yarışma başvurusu

  • 27 Mart 2014
Pınar 2014 çocuk resim yarışma başvurusu

Pınar 33. Çocuk resim yarışması 2014 yılında  “Süt İçiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” teması altında yeniden başlıyor. Pınarın çocukların gelişimlerine yardımcı olacak yarışmasına 6 – 14 yaş arasındaki yarışmacılar, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, her türlü resim ve boya malzemesini kullanarak resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilecekler.

Yarışma başvurusu için Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacının; adı, soyadı, yaşı, ev adresi, ili – coğrafi bölge bilgisi, telefon numaraları ve okulu açık olarak yazarak en geç 28 Nisan 2014 tarihine kadar “Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 – İstanbul” veya “Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. – Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu – İstanbul” adresine göndermeleri gerekmektedir.

Yarışma sonunda dereceye girecek Küçük Ressamlara verilecek ödüller;
Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye çapında her coğrafi bölgeden 3 yarışmacı, KKTC’den 1 yarışmacı ve Almanya’dan 1 yarışmacı olmak üzere toplam 23’er asil ve 23’er yedek yarışmacı seçilecektir. Seçilen yarışmacılar, ödül olarak İstanbul da 16-20 Haziran 2014 tarihleri arasında 5 gün boyunca Ressam Prof. Ergin İnan ve ekibi yönetiminde, profesyonel malzemelerle Pınar Sanat Haftası’na katılmaya hak kazanacaktır. Bu atölye çalışması sonucunda yarışmacılara birer katılım sertifikası verilecektir. Pınar, işbu maddede yer almayan farklı ülkelerde de yarışma düzenleme hakkını saklı tutar.

33. Pınar Çocuk Resim Yarışması seçici kurulu tarafından seçilen 23 asil yarışmacıya birer adet olmak üzere toplam 23 adet ipad mini hediye edilecektir. Ipad mini ödülü, kazanan yarışmacılara, 16 – 20 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Pınar Sanat Haftası organizasyonu esnasında takdim edilecektir. Sağlık sorunu dışında Pınar Sanat Haftası’na katılmayan yarışmacı, ipad mini ödülü kazanma hakkından feragat etmiş olduğunu kabul eder. Bu durumda yedek listeden seçilerek Pınar Sanat Haftası organizasyonuna katılan başka bir yarışmacı, ipad mini ödülünü almaya hak kazanır. Sağlık sorunu sebebi ile Pınar Sanat Haftası organizasyonuna katılamayan yarışmacıya, sağlık sorunu ile ilgili raporunu derhal Resim Yarışması Sekreteryası’na ibraz etmesi halinde ipad mini ödülü 2014 Haziran ayı içinde takdim edilecektir.

Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılarak ana jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 23 asil yarışmacıya, profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir.

Yarışmacıların, Pınar Sanat Haftası’na 1 velisi ile birlikte gelmesi zorunludur. Fakat atölye çalışmalarına sadece yarışmacılar katılacaktır.

5 gün boyunca Pınar tarafından ağırlanacak olan yarışmacılar, sabah saatlerinde katılacakları atölye çalışmalarının devamında, düzenlenecek geziye velileri ile katılma imkânına da sahip olacaktır.

Kazanan yarışmacı ve velisinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu tarafından karşılanacaktır.

Yarışmacılar, atölye çalışmalarına katılıp katılmayacaklarını en geç 06 Haziran 2014 tarihine kadar (0216) 528 48 00 (dah:4919) numaralı telefondan Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu Kurumsal İletişim Direktörlüğü – Pınar Resim Yarışması Sekretaryası’na bildirmelidir.

06 Haziran 2014 tarihine kadar katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmazsa, o yarışmacının yerine yedek listeden başka bir yarışmacı, Pınar Sanat Haftası’na katılmaya ve resim çantası hediyesini almaya hak kazanacaktır.

Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş, Pınar Sanat Haftası’na katılmaya hak kazanan ve katılan 23 yarışmacı içinden Ressam Prof. Ergin İnan’ın yarışmacıların beşeri ilişkileri ve sanat haftası esnasında göstereceği performansa göre belirleyeceği başarılı 3 yarışmacıya Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ile bir yıl burs verecektir. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bursları eğitim ve öğretim yılını kapsar. Burs süresi 9 ay olup, aylık burs bedeli 100TL’dir ve karşılıksız olarak verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.