total yeni yağ serisi “fuel economy” ile 100 km’de 1 litre yakıt tasarrufu

  • 12 Ekim 2010
total yeni yağ serisi “fuel economy” ile 100 km’de 1 litre yakıt tasarrufu

Total, lojistik ve taşıma sektörünü hedef alan yeni yağları “Fuel Economy” serisini tüketicilerle buluşturuyor. Ağır ticari araçlar için üretilen Total Fuel Economy yağları her 100 km’de 1 litre yakıt tasarrufu yaparak tüketicilerine büyük avantaj sağlıyor. Ürünler, özel formülleri sayesinde motor parçalarındaki sürtünmeyi en aza indirgeyerek, akaryakıt tüketiminde araç başına yılda 1.000 Euro ‘luk kazanç sağlıyor .

Motor ve dişli kutusu yağlarında dünyanın önde gelen tedarikçilerin biri olan  olan Total, bu alanda sahip olduğu bilgi birikimi ve teknolojisi ile yakıt sarfiyatlarının düşürülmesine yönelik çalışmaların öncülüğünü yapıyor. Bu çerçevede Total, lojistik ve taşıma sektörünü hedef alan yeni yağları �Fuel Economy� serisini tüketicilerle buluşturuyor. Ağır ticari araçlar için üretilen Total Fuel Economy yağları her 100 km’de 1 litre yakıt tasarrufu yaparak tüketicilerine büyük avantaj sağlıyor. Ürünler, özel formülleri sayesinde motor parçalarındaki sürtünmeyi en aza indirgeyerek, akaryakıt tüketiminde araç başına yılda 1.000 Euro ‘luk  kazanç sağlıyor .

Yakıt tasarrufunda lider teknoloji

TOTAL Fuel Economy motor ve dişli kutusu yağları, yüksek akışkanlıkları ve çalışan yüzeylere tutunan özel sürtünme önleyici katkı teknolojisi sayesinde metal aksamın biribiriyle doğrudan temasını azaltır ve dolayısıyla sürtünmeyi mümkün olan en düşük seviyeye düşürür. Mekanik sürtünme kayıplarının en yoğun yaşandığı motor, dişli kutusu ve diferansiyelde aynı anda kullanıldığında en yüksek verim ve tasarruf sağlar.

Yapılan tüm testler  aracın motor ve aktarma organlarında birlikte kullanıldığında , Total Fuel Economy motor ve dişli kutusu yağlarının standart yağlara oranla %3 yakıt tasarrufu sağladığını göstermiştir.

Yakıt tasarrufunda  kanıtlanmış ve belgelendirilmiş performans

Millbrook, UTAC ve TÜVRheinland  gibi uluslararası bağımsız laboratuvarlar tarafından yapılan araştırmalar, TOTAL Fuel Economy ürünlerinin sadece yakıt tasarrufu sağlamakla kalmayıp, metal yüzeyler üzerinde oluşturdukları koruyucu film tabakası ile aynı zamanda motor ve aktarma organlarının korunması konusundaki iddialı performansını da kanıtlamaktadır.

Nakliye ve taşımacılık sektörü tarafından test edilerek onaylanan teknoloji

TOTAL Fuel Economy motor ve dişli kutusu yağları, gerek otoyol gerekse mahalli dağıtım araçlarıyla gerçekleştirilmiş olan filo testlerinde elde edilen etkileyici performansın da bir sonucu olarak, bugün dünya’nın her köşesinde taşımacılık sektöründeki , birçok profesyonel tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.