A101 Nexon 40″ Full Hd smart televizyon incelemesi

  • 11 Eylül 2014
A101 Nexon 40″ Full Hd smart televizyon incelemesi

A101 aktüel ürünlerde bu hafta Nexon marka 40″ Full hd televizyon 799 TL fiyatla satılacak. Televizyonu incelemek için bana vakit ayıran Metin arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Öncelikle Nexon Vestel garantisi altında satılan bir tv markası. Bu model Vestel fabrikasında montajlanıyor. Üründe kullanılan panel Samsung üretimi. Vestel’in en beğenilen modeli 40PF7070’de kullanılan panel bulunuyor. Televizyonun renk başarımı ve parlaklılığı gayet iyi. Full Hd videolarda Samsung ve Lg modellerinden önemli bir farkı yok. Çıplak gözle Full Hd görüntülerde rahatsız edici bir sorun yok. Akıcı görüntülerde panel biraz yavaş kalıyor. Gölgelenme belirgin olmasa da alt yazılarda hafif bir ghosting etkisi görülüyor.

Smart özelliği hiç başarılı değil, kumanda ile youtube dışında diğer uygulamalar eziyet gibi. Üst düzey televizyonlarda bile smart sağlıklı çalımıyor, 150 liraya android stick alıp kullanmak çok daha mantıklı.

Nexon’u Vestel 40PF7070 ile kıyaslayabilirim zira büromda Vestel’i uzun süredir kullanıyorum. Parlaklık olarak gözle görülür bir fark göremedim, hareketli görüntülerde bariz biçimde Vestel daha iyi. Full HD yayınlarda netlikte, renklerde önemli bir fark yok. Televizyonun malzeme kalitesi Vestel’den çok daha kötü. Estetik bir ürün istiyorsanız Nexon size göre değil.

Büyük ekran olsun, görüntü kalitesi iyi olsun ve ucuz olsun diyorsanız Vestel tam size göre. Bütçeyi 1000 liraya çıkarabileceklere ben Vestel 40PF7070 öneriyorum. N11.com üzerinde 1050 TL civarında alınabiliyor. Şuan için konuşmak gerekirse %11 günlük indirimle 55 TL, 111 TL’de bonus alarak Vestel 166 TL indirimli olarak 874 TL’ye maledilebiliyor. A101’de taksit için vade farkı da eklenince Nexon avantajını yitiriyor.

Ben internet alışverişinden anlamam, nakit param var mağazaya gidip alırım diyorsanız Nexon tv sizin için uygun bir seçenek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    aldım yandım sakın almayın.donmalar ve kendi kendine kapanıp açılmaya sorunlar başladı 30 gün içinde başvurdum değiştirmeyi düşünmüyorlar 1 haftadır uğraşıp duruyorlar.artık bu tv den hayır gelir mi bilemem.gelsede hep korkarak kullanacağım,servisde kötü işler yaptılarmı diye.

  2. Anonim dedi ki:

    nexon almayın…….aldım pişmanım.1,5 aydır kapanıp açılmalar la ve donmalarla uğraştım.1 kere servise gitti 3 kere servis eve geldi ,sonunda kartını değiştirmek için eve geldiler,kasayı evde açmak için çok uğraştılar.benden düz tornavida istediler ve zorlaya zorlaya plastik leri ezip ,kesip açabildiler ,zaten servisde paneli çizmişlerdi şimdi ise kasayı haşat ettiler.artık siz düşünün.200-300 fazla verip iyi marka almadığıma pişmanım.seg in kartını taktilar.artık aynı özellikler varmı bilinmez.

BİR YORUM YAZ