Kampanya ve İndirim Haberleri

A101 Schafer tost makinesi inceleme ve kullanıcı yorumları

  • 30 Mayıs 2020
A101 Schafer tost makinesi inceleme ve kullanıcı yorumları

4 Haziran Perşembe günü A101 ‘e gelecek olan Schafer tost makinesi hakkında bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Tost makinesi biz hanımların olmazsa olmazlarındandır. Kahvaltıya tost, köfte yapabilir ya da  akşam yemeğinde tavuk , balık yaparak günü kurtarabiliriz. Bunun için de olmazsa olmazı kaliteli bir tost makinesidir.  Kaliteli tost makinesinin de birkaç püf noktası vardır. Onlardan biraz bahsedeyim ki sizlere faydası olsun.

Öncelikle ısıtma gücü çok önemlidir. Sıradan bir tost makinesinin ısıtma gücü (W) düşük olur. Ne kadar yüksek Walt o kadar güzel tosttur.Walt düşük olursa içindeki kaşarı istediğimiz kıvamda erimez.

Bir başka özelliği ağırlığıdır. Şöyle bahsedeyim sanayi tipi tost makinesi en kalitesi olanıdır. Onun ağırlığı genel olarak  17 kg civarında bir ağırlığı olur. Dışarıda lezzetli tostun sırrı ağırlığındadır.

Bir de alacağımız tost makinesinin yan menteşesine iyi bakmak gerekir. Kalitesiz olanlar  hemen belli eder kendisini.Dayanıksız olan elle dokunduğunda sallanır.

İçindeki plakaların malzemesi de bir o kadar önemlidir. Teflon ürünü olanlar kesinlikle kullanılmaması gereken bir malzemedir. Çünkü teflon dediğimiz ürün kanserojen içeren petrol ürünüdür. Sıcak ile temas edildiğinde  zararlı madde ekmeğe  işliyor  biz de onu tüketmiş oluyoruz. İstediğiniz kadar yağlı kağıtla tost yapsanız bile yapılan araştırmalara göre teflonun zararlı maddesi yağlı kağıttan da geçiyor. Plakada en ideali  krom kullanılmasıdır. Krom dediğimiz madde saf katkısız  doğal madde olduğundan dolayı zararsız ve uzun ömürlüdür.

Son olarak da plakaların ikisinin de çıkabilir olması temizlememizde kolaylık sağlar.

  Bu kadar bilgiden sonra incelemesini yaptığım Shafer tost makinesi alınır mı sorusuna gelelim.

Ben bu ürünü kesinlikle beğenmedim .Bir ürünü almak için almamalıyız. Aldığımız ürün uzun ömürlü ve kullanışlı olmalıdır kesinlikle. Isıtma gücü 1750 W bu da çok az bir ısıtma gücüne sahip olduğunu gösteriyor . Bir saatlik kullanımda 2 KW elektrik harcar. Yani 1.5 TL  tüketim olur. Ayrıca menteşeleri hiç de sağlam değil. 5 kademeli ısı ayarı diye bir özellikten bahsedilmiş fakat bunun hiçbir önemi yoktur. Genellikle belli bir ayarda tostumuzu yapıyoruz. Plakalarında kalın döküm olması önemlidir. Fakat bu tip basit ürünlerde kullanılan dökümler ince ve kullanışsız oluyor.    En önemlisi Schafer  ürünleri kendi üretim yapmayan fason üretim yaptırdığı için kaliteli ürünler çıkartamıyor.O yüzden Schafer ürünler çok da tercih etmememiz gerekir.

Tost makinesini  kullanan arkadaşlardan aşağıya yorum yapmalarını bekliyoruz.

Ayşenur

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    Tavsiye olarak marka diyebilecek varmı?

  2. F.K. dedi ki:

    İŞ bankasi bu ay kampanyalari kötü yapmış sanki. :s
    E-Ticaret Alışverişlerinize 75 TL MaxiPuan! https://kampanyabul.org/kredi-karti-kampanyalari-firsatlari/maximum-kredi-karti/maximum-kart-internet-kampanyasi-1-30-haziran-2020.html

BİR YORUM YAZ