A101 Seg 40″ 3d smart uydu alıcılı tv incelemesi

  • 22 Nisan 2015
A101 Seg 40″ 3d smart uydu alıcılı tv incelemesi

A101 aktüel ürünlerde bu hafta Seg marka televizyon 999 TL fiyatla satılacak. Televizyonun teknik özelliklerini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz. Televizyonu önceki aylarda detaylı olarak incelemiş biri olarak sizlere kullanıcı yorumlarımı aktarmak istiyorum.

İlk bahsetmek gereken husus üründe Samsung marka panel kulanıldığı. Panelin kalitesi gerçekten fiyat seviyesi için iyi. Ps3 ile bağlantı sonrası oyunlarda ve kayan alt yazılarda gölgelenme sorunu kesinlikle yok. Panel yenileme hızı konusunda endişeniz olmasın panelin doğal tazeleme hızı 200HZ. Yazılımla bu hız 600HZ seviyesinde ölçülmüş. Panelin parlaklığı yeterli seviyede ama çok iyi değil. Renk başarımı noktasında üst düzey televizyonlar haricinde orta sınıfta en iyilerden biri. Panel noktasında endişeniz olmasın zira ürünün görüntü kalitesi fiyatının çok üzerinde.

Gelelim eksi yönlere. Üründe kullanılan plastik kasa kalitesi kötü, kumanda çok kalitesiz, smart özelliği çok yavaş ve kullanışsız. Uydu alıcı arayüzü Vestel modelleriyle benzer ve kanal geçişleri vasat. Usb üzerinden 1080p mkv oynatamadı. İnternet sörf özelliği çok kötü bunu kullanmayı unutabilirsiniz. Youtube üzerinden videolarda sorun yok. İnternet bağlantısı kablo ile ethernet üzerinden yapılıyor.

3d özelliği pasif gözlüklerle gayet iyi. Avatar 3d ile yaptığım izlemede rahatsızlık verici bir durumla karşılaşmadım. Özetle kaliteli bir görüntü, dahili uydu alıcı, 3d ve yeterli smart özelliği istiyorsanız Samsung panelli Seg modelini 999 TL fiyatla tavsiye ederim.

Alternatif olarak hediye çeki, kart puanı kombinasyonlarıyla Samsung ve Lg modellerini bu fiyata yakın alabilirsiniz. Tv alacaksanız elinizi çabuk tutun zira dolar kuru 2.70 oldu, depolardaki stoklar bittikçe fiyatlar yukarı yönlü hareket edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    merhaba avatarı tv nin usb sinden mi izlediniz acaba

  2. admin dedi ki:

    Evet usb üzerinden izlendi.

  3. Anonim dedi ki:

    teşekkürler. peki izlediğiniz avatar1080p değilmiydi. 1080p yi oynatamadığını yazmıştınız

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.