A101 SEG 48″ uydu alıcı televizyon incelemesi

  • 28 Nisan 2015
A101 SEG 48″ uydu alıcı televizyon incelemesi

A101 marketlerde bu hafta 7 Mayıs 2015 Perşembe günü SEG marka 48″ 122 cm boyutunda smart led televizyon 1199 TL fiyatla satılacak. Ürünü sizler için mağazasında incelememize yardımcı olan Türker Elektronik Hakan beye teşekkür ederiz.

Ürünün teknik bilgilerini aşağıdaki görsel bulabilirsiniz. Televizyonu ilk açtığımızda panelden çok ciddi ışık sızması olduğunu gördük. Özellikle siyah sahnelerde bu sızma rahatsız edici boyuttu. Yaptığım her tv incelemesinde açtığım en güzel goller videosunu oynattım. Ürün 400HZ olarak belirtilse de panelin doğal çözünürlüğü 100HZ. Futbol topunun hareketi esnasında arkasında gölge bırakıyor. Dikkatli kullanıcılar dışında bundan rahatsız olunacağını düşünmüyorum. Panelin renk başarımı da çok iyi seviyede değil. Panel kalitesini dolayısıyla görüntü kalitesini beğendiğimi söyleyemem.

Ürünün smart özelliği youtube dışında çok kullanılabilir değil. Geçişler çok yavaş ve arada donuyor. Uydu alıcısı standart Vestel tv kanal geçiş hızında ve aynı görsel arayüze sahip. Usb üzerinden oynattığımız 1080p mkv filmlerde sorun yaşamadık. Genel olarak değerlendirdiğimizde fiyatına göre bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Büyük salonlarda ekonomik bütçeli ailelerin tercihi olabilir. Yakın mesafede kesinlikle tavsiye etmeyiz zira panel kalitesi yakın mesafede rahatsızlık verebilir.

İnternet alışverişini seviyorsanız bu boyutta LG 49LB620 modelini tavsiye ederiz. Özellikle kaliteli paneli ve 3d özelliği ile çok başarılı bir model. Gittigidiyor üzerinde kliksa 1500 TL ve 100 TL puan olarak satışa sunuyor belli dönemlerde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.