A101’den singer promise 1408 aldım yorumlarım

 • 08 Mart 2018
A101’den singer promise 1408 aldım yorumlarım

Öncelikle bana sitede yazma fırsatı sunan Nesrin arkadaşıma teşekkür ediyorum. A101 marketten aldığım ve 5 yıldır kullandığım Singer promise 1408 dikiş makinesi gelecek hafta tekrar satılacakmış. Bende 5 yıllık süreçte yaşadığım deneyimleri ve makine konusundaki yorumlarımı sizlere aktaracağım.

Amatör olarak evde dikiş ve nakış işleri ile uğraşıyorum. Çok iyi bildiğim söylenemez ama birçok işi kendim yapabiliyorum. Herhangi bir kursa gitmeden videolar üzerinden bir şeyler öğrendim. Pantolon paçası kısaltma, serbest dekoratif desen çalışmaları en çok ilgilendiğim çalışmalar. Özellikle pantolon paçalarında surfile dikişi çok kullanıyorum. Gelelim Singer hakkında yorumlarıma.

İlk makinem olduğu için daha profesyonel makineleri kullanmadım. Kompakt boyutlu olması nedeniyle evde fazla yer kaplamıyor. Herhangi bir masanın üzerine koyarak kısa sürede kullanıma hazır hale getirebiliyorum. En sevdiğim özelliği hiç iplik kırmaması. Arkadaşım Beko dikiş makinesi kullanıyor ve sıkça ip kırmasından şikayetçi. Kaliteli ip kullanmanın önemi büyük. Ayrıca uzun süreli kullanım sonrası veya uzun beklemeler sonrası gerekli noktaları yağlamak çok önemli. Makine 5 yıllık süreçte hiçbir arıza açmadı. Sağlamlık konusunda şüpheniz olmasın. Basit ama dayanıklı bir makine. Her hafta birkaç saat kullandığımı belirtmek isterim.

Singer promise 1408 dikiş makinesine iğne takmak çok basit. Ön kısımdaki kontrol tekerinden istediğiniz 8 farklı dikiş türünü seçebiliyorsunuz. Kullandığınız kumaşlar çok kalınsa dikmeyebiliyor. Özellikle kalın kotlarda sorun yaşatabiliyor. Ayrıca çok sesli çalışıyor ve sabit olmadığı için çok fazla hareket ediyor.

Singer promise 1408 nasıl yağlanır?

Makinenin yağlanması gereken en önemli noktaları yan kapak içinde. Kapağı ileri doğru itip açtıktan sonra içeride bulunan hareketli tüm noktaları çok hafif makine yağı ile yağlıyoruz. Bir bezle fazla yağı alıyoruz. Ayrıca altta bulunan mekik yatağını çıkarıp iç kısımda sıkça biriken ipleri temizlemekte fayda var. Yağsız kalan makine sesi ile kendini kolayca belli ediyor. Kesinlikle makine ile gelen kullanma kılavuzunu 2 defa dikkatli biçimde okuyun. İhtiyacınız olan tüm bilgiler mevcut. Anlamadığınız konuları youtube arama ile aratıp videoları izleyerek makineye hakim olabilirsiniz.

Özetle Singer 1408 modelini kesinlikle tavsiye ederim. Daha iyi makine daha iyi olmanızı sağlamıyor. Bu işte iyi olmanın sırrı deneyim ve eğitim. Evde youtube eğitim videolarını izleyerek harikalar yaratabilirsiniz. Makine ilk planda ikinci planda. Bütçe sorununuz yoksa tabiki daha iyi makinelere bakabilirisiniz. A101’den bu ürünü gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ümmügülsüm Avkan dedi ki:

  A 101’den Singer 1408 dikiş makinası aldım süper ya muhteşem büyük bir zevkle devam ediyorum çok güzel dikiyor kot dökümde 16 numara makina iğnesi kullanın sert ve kalın dikişlerde 16 numara iğne kullanmak gerekiyor.

 2. Anonim dedi ki:

  Alsam mi kararsizim😕

 3. Anonim dedi ki:

  İğneleri nereden alıyorsunuz?

 4. saida dedi ki:

  bende almisim 1408 singer makineyi dogru iplik secmememden heralde cok iplik kiriyor makine 10 numara ama benim acemiliyim yuzunden heralde yardimci olurmusunuz hangi iplikden kullanayim acaba

 5. hilal dedi ki:

  Amatörler için iyi bir makine.Sadece fazla ses çıkarıyor.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.