Kurban kemik testeresi A101’de 90 TL

 • 24 Eylül 2014
Kurban kemik testeresi A101’de 90 TL

Kurban bayramında kendi kurbanını kesebilen yetenekliler bilir ki işin en zor kısmı kemikleri parçalayabilmektir. Hayvanın kaburga, bacak gibi kemiklerinin yemekli boyuta gelmesi için yıllardır balta kullanıyorduk. Balta ile istenen boyutta kemikleri doğrayabilmekse özellikle büyükbaş hayvanlarda çok zorlu bir iş.

Neyseki son yıllarda tilki kuyruğu testere adı verilen elektrikli aletle bu işi kolayca yapmanızı sağlıyor. Hayvanın kemikleri omurgaya bağlıyken bir uçtan diğer uca kaburgaları küçücük parçalara ayırabilir, bacak kemiklerini küçültebilirsiniz. Kesme işlemi sırasında kemik parçaları çıkmıyor ve sadece kemik talaşı kalıyor. Bu talaş yemekler içerisinde unlaştığı için belli olmuyor. Büyükbaş bir hayvanın kemiklerini 15-20 dakikada güç harcamadan kolayca doğruyabiliyorsunuz.

Piyasada tilki kuyruğu testereler 140 TL civarından başlıyor. Kaliteli markalar 250 TL civarında. Yılda birkez kullanacağınız bir alet için bu paraları vermek çok mantıklı değil. A101 aktüel ürünlerde 2 Ekim 2014 tarihinde Atlas marka kurban kemik testeresi 90 TL fiyatla satılacak. Atlas ürünleri fiyatına göre çok iyiler ve kaliteleri ortalama seviyede. Kaliteli bir kesme ucu ile uzun yıllar sıkıntısız kullanabilirsiniz. Siz de halen balta ile kemik parçalıyorsanız kesinlikle bir tilki kuyruğu testere alma zamanını geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  uç bulabilirmiyiz

 2. Anonim dedi ki:

  ancak bu kadar dandik olur elime aldım kullanırken ilk seferde motoru yandı motoru yandığı icinde garantiye girmiyormuş bende çöpe attım verdigim paraya yazık

 3. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar bir arkadaşımız atlas tilki kuyruğu testeresini ilk kullanımda motoru yandı diyor bu kötü bir şansızlık garanti kapsamına alınmaması da üzücü başka kullanan arkadaşımız var mı ürün hakkında görüş bildirecek kurban için almayı düşünüyordum açıklamalar için tşkler…

 4. Recep Polat dedi ki:

  Kolay kolay motoru yanmaz. Uzun süre kullanmak yerine 15-20 dakikada bir dinlendirmekte fayda var. Bunlar sürekli kullanım için uygun profesyonel cihazlar değil. Isındığını farkettiğinizde biraz dinlendirin. En önemli konu kaliteli uçlar. Makineden daha önemlisi kullandığınız kesme testereleri. Üzerinde gelen uçlar kalitesiz. Bosch marka testere uçları alın. Her kesme için özel uç kullanın. Kemik testeresi ağzı geniştir, demir testeresi ağzı küçük dişlidir. Kemik için demir kesme ucu kullanmayın.

 5. ydevrant dedi ki:

  Recep bey haklı öyle bir saat kadar devamlı çalışma mı olur ?bırakın yarin devam edersiniz.veya 3. gün devam etmek lazım .nihayetinde motor garantiye bile girmiyormuş, plstik aksam da kolay kolay bozulmaz ki…..

 6. volkan dedi ki:

  Super fiyatlar

BİR YORUM YAZ