Bim Hp omen 800 kulaklık alınır mı? kullananlardan yorumlar

  • 11 Ocak 2023
Bim Hp omen 800 kulaklık alınır mı? kullananlardan yorumlar

Bim aktüel ürünlerde Hp Omen 800 oyuncu kulaklığı 400₺ fiyatla satılacak. Kulaklık internet üzerinde en düşük 500₺ fiyatla satılıyor. Hp kalitesiyle bimde sürekli satılan bu kulaklık alınır mı? kullananlardan gelen yorumları bu konu üzerinde paylaşacağız.

Oyuncu kulaklığı ne işe yarar?

Özellikle online oyun oynayanlar en küçük sesleri duymak için oyuncu kulaklığı kullanır. Oyuncu kulaklıkları sesin hangi yönden geldiğini anlamak için size dışarıdan yalıtılmış bir ortam sunar. Oyunculara özel kulaklıklarda takım arkadaşlarıyla konuşmak için mikrofon bulunur. Bunları yapan ucuz kulaklıklar olduğu gibi çok yüksek fiyatla satılan profesyonel kulaklıklarda bulunmaktadır. Oyuncu kulaklığı kalitesini belirleyen bileşenler ses sürücüsü, kulaklık pedleri, kablo, mikrofon hassasiyeti, malzeme kalitesi olarak sayılabilir. İyi bir kulaklık saatlerce kulakta kaldığında rahatsız etmeyen, bass ve tiz dengesi iyi, uzun ve dayanıklı kabloya sahip olmalıdır.

Hp OMEN 800 nasıl?

Hp markası oyuncu ekipmanları konusunda uzman diyemeyiz. Omen 800 modeli zaten giriş seviyesi bir kulaklık. Giriş seviyesi olsada amatör olarak oyun oynayan birçok kişinin işini görecektir. Düşük bütçeyle alınabilecek bir kulaklık. Kulaklığın teknik özelliklerini burada yazmaya gerek yok. Ben size kullanıcı olarak deneyimlerimi aktaracağım.

Bim Hp omen kulaklık

Hp Omen 800 ses kalitesi

Ses kalitesi olarak ben kulaklığı beğendim. Basslar dolgun ve kuvvetli. Hiçbir kulak içi kulaklıktan alamayacağınız kadar iyi bass sesi mevcut. Tizler yetersiz ve rahatsız edici. Tüm ekolayzer ayarlarını denememe rağmen tiz seslerde istediğim kaliteyi bulamadım. Bu fiyata çok daha iyilerini dinledim. Gelelim oyuncular için en önemli konu olan midlere. Kulaklık mid sesler konusunda tatsız. Yani ne iyi ne de kötü. Sıradan bir kulak içi kulaklıktan aldığınız seslere benzer bir ton var ortada. Örneğin cod oynarken patlama sesleri gelirken konuşma sesleri temiz gelmiyor. Boğuk bir ses var.

Ses kalitesini beğenmedim ama burada önemli bir detay var. Ben laptop üzerinden ses çıkışı aldım. Bu kulaklığı iyi bir ses kartına sahip bir masaüstü bilgisayarda denemek lazım. Oyuncu laptopları maalesef bu tür kulaklıkları yeterince besleyemiyor. Tam performans için iyi bir ses kartı şart.

Hp Omen 800 kulaklık ergonomisi

Ben bir oyuncu olarak kulaklıkta en fazla ergonomiye bakarım. Ses kalitesi benim için ikinci planda. Sonuçta müzik dinlemek için almadım bu kulaklığı. Ucuz kulaklıklar 30 dakikada kafanızda ciddi bir rahatsızlık verip baş ağrıtır. Hp kulaklık oldukça rahat ve güzel ayarlanıyor. Pedler kulağımı rahatsız etmiyor. Tek sorun yazın terletiyor. Kulaklığın kablosu dayanıklı ve uzunluğu 2 metre civarında. 430gram ağırlık fiyat seviyesinde kabul edilebilir bir değer.

Hp Omen 800 sonuç

Ben bu kulaklığı 400 liraya tavsiye ederim. Bu fiyata tavsiye edebileceğim başka bir model yok. Bütçe 1000 liraya çıkınca çok daha iyi alternatifler var ama bimdeki fiyat cezbedici. Eğer ihtiyacınız varsa kaçırmayın derim.

Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x