Kampanya ve İndirim Haberleri

Bim ortopedik yastık alınır mı, boyun düzleşmesine iyi gelir mi?

  • 20 Mayıs 2020
Bim ortopedik yastık alınır mı, boyun düzleşmesine iyi gelir mi?

Bim ‘de gelecek hafta 29 Mayıs Cuma günü ortopedik yastık gelecektir.Bu ürün hakkında baya bir deneyimim olduğu için sizlerle de seve seve bilgilerimi paylaşmak istedim.Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki bende yıllardan beri bel  ve boyun rahatsızlığı çeken birisiyim. 3 farklı yastık kullandım.Hepsi de ortopedik diye satılıyor ama her ürün birbirinden farklı idi. O yüzden yastık çok önemli.

Şöyle anlatayım. Ortopedik yastıklar, boynun anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilmiş yastıklar olduğu için  boynun kavisli yapısına uygun bir şekilde tasarlanmış ayrıca omurgayı birçok yerden desteklemesi lazım.Önemli olan  baş ve boyun ağırlığını belli bir noktada toplamamasıdır. Kalitesiz olan ortopedik yastıklar başı dengede tutamıyor ve uyku halinde denge kaybolup ağırlık omurgaya  biniyor ve bel boyun ağrısı oluyor. Zamanla da fıtık oluşmaya başlıyor.Aslında çok da önemsemediğimiz bir yastık nelere sebebiyet veriyor. Sağlık elden gidiyor. O da gitti mi geri gelmiyor zaten. Küçük yaştan itibaren boyun ağrısı çektiğim için bu konuyu çok önemsiyorum.

Peki hangi yastığı almamız gerekir ?

Yastıkta birçok marka ve birçok ürün çeşiti alternatifi bulunuyor. İnsanın kafası karışıyor her ortopedik yastık da kaliteli olmuyor maalesef.

Çeşit olarak Bambu, Visco gibi çeşitler bulunmaktadır.%100 ortopedik olan bir yastık sert olmalı ve elinizle bastırdığınızda elinizin şeklini almalıdır. Kalitesiz olanlar bir müddet sonra özelliğini yitirip elyaf yastıktan farkı kalmıyor . Ben birçok çeşit yastık kullandıktan sonra Visco yastığa karar kıldım .Kesinlikle bunu tavsiye ederim.‘’Hafızalı sünger’’ teknolojisi  kullanılan bu yastıklar , vücut sıcaklığı ve ağırlığı ile yumuşuyor  ve boynumuzu şeklini alıyorÖnemli olan da boyun şeklini almasıdır.Uyku boyunca boynun harekesi önlüyor ve rahat uyku çekmenize fayda sağlıyor.

Bu kadar bilgiden sonra,

29 Mayıs Cuma günü gelecek olan ortopedik yastık alınır mı?

Ben Bime gelen yastık hakkında hiçbir bilgi bulamadım.Sadece yastığın  büyüklüğünden bahsedilmiş. Onun da hiçbir önemi yok. Asıl önemli olan yukarıda bahsetmiş olduklarım. Şunu da belirtmek isterim .Bim’e gelen yastıklardan zamanında kullandım ve hiçbir fayda göremedim.Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sıradan bir yastıktan hiçbir  farkı yoktur. Belli bir süre sonra özelliğini kaybediyor. Tam ortopedik yastıklar biraz pahalıdır ama uzun süre kullanabiliyorsunuz. Ayrıca en önemlisi sağlık olduğu için parasına pek önem vermeyin derim.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Ortopedik yastığı doktorunuzun tavsiye ettiği bir marka almak en güvenilir olanıdır. Her yerden rastgele almamak lazım diye düşünüyorum.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. NEW HORİZONS dedi ki:

    teşekkürler paylaşım için peki sizin kullandığınız ve önerebileceğiniz bir marka var mı

  2. Nesrin Özkaya dedi ki:

    Rica ederim, visco marka ürünlere bakın kesinlikle. Şunu unutmayın bu yastıklara alışma süresi minimum 1 hafta. İlk günler çok rahatsız edebilir.

BİR YORUM YAZ