Bim Toolmax tilki kuyruğu kılıç kemik testeresi inceleme

  • 13 Eylül 2015
Bim Toolmax tilki kuyruğu kılıç kemik testeresi inceleme

Kurban bayramında kurbanlık kesimini kendi yapanlar çok iyi bilir, işin en zorlu kısmı kemiklerin küçültülmesidir. Kaburga ve bel kemiklerinin tencereye sığacak boyuta getirilmesi için balta ve satırlar kullanılır. Sert kemiklere çok hızlı vurmak gerekir ki parçalanmadan kesilsin. Amatör kasaplar tarafından kesilen kemik parçaları etin içine girer ve yemek piştikten sonra tehlikeli kemik parçaları yemeğin içine dağılır.

Profesyonel merkezlerde kemikler elektrikli testerelerle doğranır. Siz de elektrikli testere yardımıya kemiklerinizi kolayca kesebilirsiniz. Bu iş için genelde masalı tezgah testereler kullanılırdı ama bunların kurulması taşınması zor olduğu için artık tilki kuyruğu olarak bilinen kemik testereleri kullanılıyor. Kılıç testerenin ucunda 20cm uzunluğunda bir testere bulunur, cihaz çalışınca hızlıca ileri geri gider. Kemik testere ucu ile kaburga kemikleri, bel kemiği, kalça kemikleri gibi zorlu kemikler kolayca kesililir. Ortaya sadece kemik unu çıkar. Büyükbaş bir hayvanın kemiklerinin tamamen küçültülmesi böyle bir testere ile yaklaşık 30 dakika sürer. Kurban bayramında kesinlikle böyle bir alet edinmenizi kampanyabul.org tavsiye ediyoruz.

Geçen yıl bimde Atlas marka tilki kuyruğu 90 TL’ye satılmıştı. Büyük ilgi gören testere bu yıl Bim 18 Eylül 2015 aktüel ürünlerde Toolmaxx markasıyla 119 TL’ye satılacak. A101’de 99 TL’ye satılan testereyi de tavsiye ediyoruz. Piyasada 200 TL’ye 1000W gücünde kaliteli cihazlarda mevcut. Sadece kemik kesmek için 750W uygun fiyatlı ürünler alınabilir. Demir kesmek, tahta kesmek vb. işlemler için sürekli kullanılacak bir cihaz arıyorsanız Bosch gibi kaliteli modellere bakmanızda fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erol Doğan. dedi ki:

    Ben aldim 2 yil kullandim.Şimdi bozuldu parçasini bulamadim Ssivas’ta serviside yok.Yani elimde patladi

BİR YORUM YAZ