Enpara cep telefonuna para gönderme nasıl yapılır?

  • 22 Kasım 2017
Enpara cep telefonuna para gönderme nasıl yapılır?

Enpara ücretsiz hava ve eft sonrası ücretsiz cep telefonuna para gönderme kolaylığı sunuyor. İstediğiniz cep telefonuna günlük 500 TL’ye kadar para gönderebilirsiniz. Enpara cep şubeden istediğiniz cep telefonuna para gönderdiğinizde cep telefonu sahibine sms gönderilerek 24 saat içinde Finansbank ATM’sinden para çekebileceği iletilir. ATM’ye giden kullanıcı sadece cep telefonu ile parasını çekebilir.

Cep şubemizdeki “Transferler” menüsünde gönderen olarak Vadesiz TL hesabınızı, alıcı olarak “Başka bir alıcı > Cep telefonu” adımını seçtikten sonra alıcının cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli. Dilerseniz bu işlemi ileride daha hızlı gerçekleştirebilmek için “En Hızlı” işlemlerinize de ekleyebilirsiniz.

Cep telefonu numarasına para transferi işlemlerinizi sadece TL cinsinden ve yurt içi operatörlere ait numaralara yapabilirsiniz.

Cep telefonu numarasına para transferi işlemleri ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Bunu bankacılık sözleşmemizin 7. maddesinde de açıkça belirttik.

Cep telefonu numaralarına yapılacak para transferi işlemleri günlük 2 adet ve toplamda 500 TL ile sınırlıdır.

Cep telefonu numarasına para transferi yaptığınızda alıcıya Enpara.com tarafından bir bilgilendirme SMS’i gönderilir. Alıcı SMS’i aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir QNB Finansbank ATM’sine giderek gönderdiğiniz parayı çekebilir. Bunun için ATM’de “Giriş > Para çekme > Cebe gelen parayı çekme” menüsüne girip T.C Kimlik numarasını, kendisine gönderilen SMS’te yer alan 6 haneli referans kodunu ve gönderilen tutarı girmesi yeterlidir.

Alıcı para çekme işlemi sırasında herhangi bir ücret ödemez, gönderdiğiniz tutarı kesintisiz bir şekilde çeker.

Cep telefonu numarasına gönderdiğiniz tutar alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse işleminiz otomatik olarak iptal edilir ve gönderdiğiniz tutar gün sonunda Vadesiz TL hesabınıza kesintisiz bir şekilde iade edilir.

Bir cep telefonu numarası bir günde en fazla 2 adet para transferi alabilir ve kendisine yapılacak para transferlerinin toplamı 500 TL ile sınırlıdır.

Alıcı kendisine gönderilen tutarın tamamını tek seferde çeker, kısmi tutarlı para çekme işlemi yapılamaz.

Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x