Garanti bankası Net hesap

 • 07 Ekim 2012
Garanti bankası Net hesap

Garanti bankasından birikimleriniz için en iyi olanakları sunan Net hesap ile farklı fırsatlarla gelir artırma imkanı sizleri bekliyor.  Net hesap ile birikim yaparken, ihtiyaç duyduğunuzda hesabınıza ulaşabilirsiniz.  Vade içinde para çekebilir, para ekleyebilir ve bunları yaparken para kazanmaya devam edersiniz.

Net Hesap açma işlemini İnternet Şubesi Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı Net Hesap seçeneğinden yapabilirsiniz.

Hemen İnternet/Cep Şubesi şifrenizi almak ister misiniz?

Henüz Garanti’de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

Net Hesap seçenekleriniz:

Açılış TutarıDüzenli ÖdemeDüzenli Ödeme SüresiHedef BirikimGetiriToplam Birikim
1Yok300 TL24 ay7.200 TL500 TL7.700 TL
2Yok100 TL18 ay1.800 TL100 TL1.900 TL
3Yok150 TL24 ay3.600 TL250 TL3.850 TL
44.500 TL500 TL18 ay13.500 TL1.000 TL14.500 TL

Hesap Açılış Tutarı: Hesap için belirlenen açılış tutarıdır.

Vade: Günlüktür. Hesap kapatılmadığı sürece her gün otomatik temdit eder.

Valör: Yoktur. Açılış tarihi itibarıyla bakiye üzerinden günlük faiz geliri sağlanır.

Faiz Oranı:

 • Günlük Faiz: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli olan faiz oranı birikim süresi boyunca sabitlenir. Bu süre boyunca hesap, sabitlenen oranla günlük olarak otomatik temdit eder.
 • Ek Faiz ve Kazanma Koşulu: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli ek faiz oranı sabitlenir. Birikim dönemi sonunda, hedeflenen birikim tutarına ulaşılmış ise ek faiz hesaba tahakkuk ettirilir.

Düzenli Ödeme:
Düzenli ödeme tutarları her hesap için farklıdır. Hesaplar için tanımlı aylık ödeme tutarları alt limitlerdir, bu tutarların üzerinde ödeme emri verilebilir.

Düzenli ödemeler, seçilecek vadesiz TL hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak tahsil edilir. İlgili tarihte hesabınızda yeterli bakiye yoksa, kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat alt limiti 50 TL’dir. Kredi kartından kısmi tahsilat yapılamamaktadır.

Para Yatırma, Çekme: İstenildiği zaman hesaba para yatırılabilir veya hesaptan para çekilebilir. Hesaba para yatırma alt limiti 50 TL’dir.

Birikim Süresi: 1. hesap için 24 ay, diğer hesaplar için 12 ay düzenli ödeme süresi vardır. Tanımlanan ilk düzenli ödeme tarihine düzenli ödeme süresi eklenerek birikim bitiş tarihi bulunur.

Net Getiri: Günlük faiz ve ek faiz getirileri toplamıdır. Hesap net getirisi, hesap açılışında belirlenen açılış ve düzenli ödeme tutarı, düzenli ödeme günü ve ilk düzenli ödeme tarihine göre, hesap için belirlenmiş net getiriden farklılaşabilir. Ek olarak, aşağıdaki durumlarda da net getiri değişebilecektir:

 • Birikim süresinde hesaptan para çekilirse, hesap net getirisi azalır.
 • Belirlenen aylık düzenli ödemeler atlanır veya eksik gerçekleşirse, hesap net getirisi azalır.
 • Düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde hesaba para yatırılırsa, hesap net getirisi değişir.

Hesap Kapama: Ürün, hesaptaki tüm tutar çekilmedikçe veya kapatılmadığı sürece günlük temdit eder. Hesaptan kısmi para çekimi olduğunda ya da para yatırıldığında hesap kapanmaz.
Vade Sonu: Birikim süresini dolduran hesaplar kapanmaz, günlük faiz ile değerlenmeye devam eder. Vadesi dolan hesaplarda vade sonu tarihinden itibaren ek faiz getirisi elde edilmez.

 

Örnek Hesap (Hesap 1):

 • Açılış Tarihi: 01.01.2012
 • Açılış Tutarı: yok
 • Düzenli Ödeme Tutarı: 300 TL
 • Düzenli Ödeme Başlangıç Tarihi: 01.02.2012 (açılış tarihi + bir ay)
 • Hesap Süresi Sonu: 01.02.2013 tarihine kadar ürün günlük olarak değerlenir. 01.02.2013 tarihinde, ek faiz tahakkuk kararı için hesaptaki toplam hedef birikim tutarının en az açılış tutarı ile düzenli ödemeler toplamı kadar olması kontrol edilir.
 • Hedef Birikim Tutarı: ( 300 * 24) = 7200 TL. Ek faiz tahakkuku ile beraber, 7700 TL toplam birikime ulaşılır.
 • Hesap Net Getiri: 500 TL
 • Toplam Birikim: 7700 TL

Net getiri farklılaşması: Müşteri birikim süresi boyunca hesaptan para çekmiş, açılış ve düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde para yatırmış, düzenli ödemelerini aksatmış/eksik yatırmış, peşinatlı hesaplarda ilk düzenli ödeme tarihini peşinat tarihinden 30 gün sonra olacak şekilde belirlememiş ise, belirtilen net getiriden farklı bir getiri elde edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ