En düşük faizli kredi kartı borç transferi kredi kampanyası İş bankasında

  • 17 Ekim 2021
En düşük faizli kredi kartı borç transferi kredi kampanyası İş bankasında

Kredi kartı birçok kişi için vazgeçilmez oldu. Kimileri plansız harcama, kimisi bütçe yetiştirememe gibi nedenlerle kredi kartı borçlarını ödeyememe durumuna geldi. İşte bu nokta çok tehlikeli faizlerle karşılaşıyorsunuz. Aylık %2.28 gibi yüksek faizle kart borçları ötelenmeye çalışılıyor. Birçok kişi farklı banka kartlarından taksitli nakit avans çekerek borçlarını aktarıyor. Yetmediği yerde kredi çekiliyor, sonrasında iş tefecilere kadar gidiyor.

Maalesef bu yazdığım duruma ülkemizde binlerce insan düşüyor. Bankalar modern tefeciler ve bu müşterileri çok seviyor. Siz ödeyemedikçe daha fazla kazanıyorlar. Eğer lüks bir yaşamınız varsa durumun daha da kötüye gitmemesi için varlıklarınızı satıp borçları kapatmanızda fayda var. Kapanmayan borçların bir süre sonra faizini karşılayamayacak hale gelebilirsiniz. Yolun başında bazı şeylerden feragat etmelisiniz.

Borçlarınızı ödeyecek varlığınız yoksa temel ihtiyaçlar dışında tüm harcamalarınızı durdurmalısınız. Tüm banka kredi kartı borçlarınızı tek bir yere en düşük borç transferi kredisiyle almanız fayda var. Tüm kartlarınızı kapatarak tek bir bankada tek bir borç bırakmalısınız. Bunu yapmazsanız elinizin altında duran kartlarınızı kullanmadan duramayacaksınız. İş bankası tüm kart borçlarınızı ödeyeceğiniz aylık %1.6 faiz oranlı kredi kampanyası başlattı. Tekrar ediyorum bankalar modern tefecilerdir. Bankanın amacı sizi borçtan kurtarmak değil ödeyeceğiniz aylık faizi kazanma çabasıdır. Kara listede bulunan sicili çok kötü biriyseniz bu krediye de alamazsınız. Banka alacağı riske göre kredi faiz oranı sunuyor. Müşteriye göre faiz oranları %1.6’dan başlıyor.

Unutnmayın, borç transferi sadece size kısa bir soluklanma imkanı sunar. Eğer harcamalarınızı bütçenize göre yapmazsanız bu zor durumdan kurtulamazsınız. Yazması tabiki çok kolay. Kapitalist dünya düzeni tamamen harcama yaparak insanı mutlu etmeyi amaçlıyor. Gençler, orta yaş hatta tüm insanlar ihtiyaçlarını gidererek mutlu olmayı başarıyor. İhtiyaçlar kavramı bu noktada çok önemli. Asgari ücretli biri için 5000 TL’lik yeni bir telefon ihtiyaç mı? 2 maaşlı öğretmen çiftin 400.000 TL’lik yeni bir otomobil alması ihtiyaç mı? bu sorular çok iyi düşünülmeli. Yapacağınız harcamalar ilk günlerde sizi mutlu edebilir ama ödemeler geldikçe bu mutluluk kısa sürede strese dönüşebilir.

Son olarak borçları yüzünden uçurumun kenarında olanlara sesleniyorum. Ülkemizde yasa dışı tefecilik çok yaygınlaştı. Bu insanlardan medet umanlar unutmasın ki bunlar sizi ve ailenizi maddi ve manevi yıkmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Devlet bankaları en kötü durumda sizin temel eşyalarınıza dokunmadan borçlarınızın karşılığını icra yoluyla alır. Tefeciler ödeyemedğiniz borçlar için hiçbir kanun yasa ahlak dinlemeden canınıza kadar göz diker. Ne durumda olursanız olun bu insanlarla muhatap olmayın. Allah yardımcınız olsun.

Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x