Vakıfbank faizsiz pancar kredisi kampanyası 2016

  • 08 Kasım 2016
Vakıfbank faizsiz pancar kredisi kampanyası 2016

Vakıfbank pancar çiftçisine özel ÇKS olmadan faizsiz kredi kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında Pankobirlik ile imzalanan anlaşma kapsamında Tarım kart sahibi üreticiler 6 aya varan vadelerle faizsiz tarımsal girdi alışverişi için kredi alabilecek. Kredi için tahsis ücreti ve komisyon alınmayacak.

Başvuru için ÇKS’ye gerek yok
VakıfBank ile yaklaşık 1.5 milyon çiftçi ortağı bulunan Pankobirlik arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Türkiye genelindeki 31 pancar ekicileri kooperatifine bağlı 300’ü aşkın satış mağazasında TarımKart ile üreticilere birçok kolaylık sağlanıyor. Protokol, TarımKart sahibi Pankobirlik üyesi üreticilere, kooperatiflerden yapacakları tarımsal girdi alımında 6 aya varan vadelerde faizsiz kredi imkanı sunuyor. TarımKart, üreticilere vade farksız alışveriş imkanının yanı sıra yıllık kart ücreti muafiyeti başta olmak üzere birçok avantaj sağlıyor.

Kooperatif ortaklarına özel imkanlar sunan TarımKart sahibi olmak için üreticiler en yakın VakıfBank şubesine başvuruda bulunabiliyor. TarımKart sahibi olmak isteyen üreticilerden başvuruda sadece nüfus cüzdanı istenirken, ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesi talep edilmiyor.

TarımKart ile Bağ-Kur primleri, elektrik, telefon faturası gibi ödemeler de yapılabiliyor. Ek kart hizmeti ile tek limite bağlı çok sayıda kart da verilebilirken, ek kart hizmeti ile üretici kendisi üretime devam ederken alışveriş ve bankacılık işlemlerini ek kart sahibi eş, çocuk veya çalışan yapabiliyor.

“TarımKart çiftçilerimize bereket getirsin”
Tarım sektörünün ülkemizin geleceği açısından stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, “Sektörün ihtiyaçlarına çözüm bulmak için durmadan çalışıyoruz.  Ülkemizin en büyük kooperatiflerinden Pankobirlik ile üreticilerimiz lehine önemli bir iş birliği yaptık. Bu süreçte üreticilerimizin sorunlarını kendilerinden dinledik; uzun süren analizlerden sonra ihtiyaçlara cevap verecek bir kart geliştirdik. Hasat uyumlu, yılda bir ödeme imkanı sunan TarımKart ile nakit sıkışıklığı yaşayan üreticiler, asgari borcu ödeyip kalan borcunu bir sonraki yıla bırakabilecek. TarımKart’ın çiftçilerimize bereket getirmesini diliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.