Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar ve limitler

  • 28 Ekim 2015
Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar ve limitler

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde kredi kartı kullanan insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durumun en büyük nedeni ise kredi kartının sunduğu taksit olanaklarının insanlara cazip gelmesidir. Bilinçli kullanıldığı takdirde kredi kartları verimli bir ödeme aracı olmaktadır. Aksi takdirde insanları maddi açıdan sıkıntıya sokabilmektedir. Son dönemlerde kredi kartı sahibi olmak oldukça basittir. Ancak bazı bankalar kart verecekleri kişilere kefil şartı koyabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında öğrenciler için kredi kartı sahibi olmak biraz daha zor görünmektedir. Ancak bazı bankalar öğrencilerin kredi kartına sahip olması için düşük limitli kredi kartları ve kampanyalar düzenlemektedir. Öğrencilerin bu karta sahip olmak için herhangi bir kefil belirtmesine gerek bulunmamaktadır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciye verilen kredi kartları genellikle düşük limitli olmaktadır. Bu nedenle öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayıca az değildir. Bunun en önemli nedeni ise bankaların öğrencileri büyük potansiyele sahip müşteri grubunda görmeleridir. Bankalar kredi kartı verirken öğrencilerin ailelerine ve aldıkları burslara karşı güven sağlamaktadırlar. Öğrencilerin kredi kartı alırken tercih ettikleri bankalar genellikle Türkiye iş bankası ( iş’te üniversiteli), Yapı Kredi Bankası ( Play Kart), Garanti Bankası (Genç Bonus ),  Vakıfbank ( Kampüs Kart), Akbank (Axess) ve Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası üniversite öğrencilerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de kart hizmeti vermektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu genel olarak tüm kartlar için aynı şekildedir. İstenirse şubeden istenirse internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Kredi kartı başvurusu yapılan banka uygun gördüğü takdirde başvuruya olumlu yanıt vermektedir. Öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunmak için öğrenci belgesi gerekli olmaktadır. Üniversite öğrencilerinin aldığı kredi kartlarına uygulanan faiz oranları düşük olduğundan dolayı bu kartlar tercih edilmektedir. Öğrenci kredi kartlarının limitleri bankaya göre değişmekte olup en az iki yüz elli lire ve an fazla bin lira olmaktadır. Üniversite öğrencileri herhangi bir kefile gerek bulunmadan öğrenci kredi kartlarına başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra kredi kartları genellikle en geç on gün içerisinde öğrenciye ulaşmaktadır.

Öğrenci kredi kartı limitler

Üniversite öğrencileri için verilen kredi kartı limitleri ilk etapta 500 TL oluyor. Kullanıma ve ödemelere göre bu limit artırılabiliyor. Ailenizden birini kefil göstererek yüksek limitli kart alabilirsiniz. İhtiyaç anında kartınıza para yatırarak limitinizi yükseltebilirsiniz. Öğrenci kartınızın limitini yükseltmek için bir süre kartı kullanmalısınız, aldığınız ay kart limitinizi yükseltemezsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.