Ali Express’ten alışveriş hakkında bilinmesi gerekenler

  • 23 Ekim 2015
Ali Express’ten alışveriş hakkında bilinmesi gerekenler

Dünyanın en fazla ürün çeşitliliğe sahip online alışveriş sitelerinden biri olan Ali Express te yaklaşık olarak 10 milyondan fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi birçok ilginç üründe bulunan Ali Express de ülkemize göre oldukça ucuz olan binlerce ilginç ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri ülkemize getirerek satışını yapabilirsiniz.

 

Ali Express’ten sipariş ettiğiniz bu ürünlere 75 Euro’ya kadar olanlarına hiç bir vergi ödemiyorsunuz. 76 Euro ile 1500 Euro olan ürünlere ise Avrupa birliği ülkelerinden sipariş ettiğiniz ürünlerde %18 Avrupa birliği olmayan ülkelerden sipariş ettiğiniz ürünlerde %20lik bir vergi ödersiniz. Genellikle ilginç ürünler diye tabir edilen ürünler orijinal niteliği taşımasa da bilerek aldığınız çakma ürünlerin satışından oldukça yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Ali Express’ten alacağınız ilginç ürünlerde kesinlikle bir piyasa araştırması yapmalısınız.

 

Örneğin 20 adet pamuk tohumu alacaksınız bu ürünü bir satıcı 3 dolara satarken diğer satıcılar 5 dolar civarı satmaktadır. Hemen 3 dolara satan satıcıyla iletişime geçmelisiniz ürün eksik yâda hatalı olabilir. Birçok ilginç prezervatif çeşidi bulabilirsiniz. Genellikle 3 ile 5 dolar arasında satılan bu ilginç ürünü biraz piyasa araştırması yaparak daha ucuza bulmanız mümkün. Örneğin sensörlü lambaları ülkemizdeki satış fiyatlarına oranla Ali Express’te oldukça ucuza bulabilirsiniz.

 

Herkesin Türkiye’de aldığı ve yaklaşık olarak 30 ile 40 TL arasında ücret ödedikleri bu kılıfları Ali Express’te yaklaşık olarak ortalama 1 ile 2 dolar arasında alabilirsiniz. Fakat bazı ilginç ürünlerin normal değeri 200 dolar civarı iken bir satıcıda 5 dolara satılıyorsa sakın atlamayın. Dolandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Ali Express’te bulunan ilginç ürünlerden birini hemen sizinle paylaşayım. Her insanın aracını yıkarken çektiği su sıkıntısına bir çözüm bulmuşlar. 12V çakmaklıkla çalışan ve kovadan aldığı su ile beslenen bir araç yıkama sistemi satılıyor. Kesinlikle her bagajda bulunması gereken bir sistem ve piyasa satış fiyatı oldukça ucuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.