Amazon internet sitesi üzerinden alışveriş hakkında

  • 23 Ekim 2015
Amazon internet sitesi üzerinden alışveriş hakkında

 

İlk kurulmuş online alışveriş sitesidir. Adını amazon nehrinden olan bu web sitesinde milyonlarca çeşit ürün bulunmaktadır. İşe ilk olarak kitap satışı ile başlayan amazonda şuan CD, DVD, Mobilya ve tüm elektronik ürünleri bulmak mümkün. Ayrıca amaozon.com dan alınan bir ürünün tekrar amazon.com da satışı yapılabilir.

Dünyanın şuan ki en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan amazonun logosunda bulunan sarı ok sadece bir gülen suratı temsil etmiyor. Aynı zamanda amazonda her ürünü bulabileceğinizi gösteren gizli bir semboldür. Amazon isminin verilmesinin başlıca nedenlerinden biride ticaret siteleri listesinde ilk sıralarda çıkmak istenmesidir. Satışlarında sürekli olarak zarar den fakat müşteri memnuniyetini ilke edindiği için dünyanın her yerine ücretsiz kargo imkânı sunmaktadır. Amazon dan alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de satın aldığımız ürünlerin kullanılmış mı yoksa yenimi olduğudur. Buy new ve Buy used diye karşımıza çıkan bu butonlardan biri kullanılmış olan ürünleri diğeri de yeni ürünleri temsil etmektedir.

Amazon.com da kullanılmış olan ürünlerin büyük bir kısmı taşıma esnasında kutusu zarar gören ürünlerden oluşmaktadır. Amazon’dan aldığınız ürünler sizlere iki şekilde gönderiliyor. Hızlı ve normal şekilde iki farklı gönderim şekli vardır. Normal gönderimin süresi 9 ila 16 iş günü sürerken hızlı gönderimi seçtiğimiz zaman ürünümüz 2 ile 4 gün arasında elimize ulaşmaktadır.

Ve normal gönderimin hızlı gönderime oranla fiyatı oldukça ucuzdur. Amazonda normal gönderime en az 9 gün demesine rağmen ürünler elinize daha erken ulaşmaktadır. Eğer çok aceleniz yoksa normal gönderimi seçmeniz sizin için daha karlı olacaktır. Türkiye’de teknolojik ürün alırken genellikle insanların birçoğu Teknosa, vatan bilgisayar gibi teknoloji mağazalarını tercih ediyorsa uluslararası arenada da E-bay ve Amazon yer almaktadır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.