Kampanya ve İndirim Haberleri

Bim marketlerde çalışma şartları hakkında personel yorumları

 • 18 Ekim 2015
Bim marketlerde çalışma şartları hakkında personel yorumları

Merhaba arkadaşlar, Ankara’da merkezi bir semtte Bim mağazasında sorumlu olarak çalışıyorum. Her gün bimde çalışma şartları ile ilgili sorular alıyorum. Burada bim marketler zincirinde çalışma koşulları hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle en fazla merak edilen husus olan bim maaşları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bim mağazalarında personel 3 farklı pozisyonda çalışır. Mağaza yöneticisi bimde deneyimi olan kişilerden seçilir. Diğer personelle aynı işi yapar, bunun yanında birçok sorumluluğu mevcuttur. Diğer personelin denetimi, mağazanın düzeni, ürün stokları, müşteri ilişikileri gibi birçok yükün altından kalkmaya çalışır. Bimde mağaza sorumlusu maaşı 2300 TL tabandır. Bu maaş farklı ikramiyeler ve görevler ile birlikte artar.

Mağaza sorumlu yardımcısı 1800 TL civarında maaş alır. Mağaza sorumlusunun görevlerinde ona yardımcı olur. En mantıklı pozisyondur. Minimum sorumluluktadır, geri plandadır. Diğer personelle birlikte aynı işleri yapar.

Bimde normal personel sayısı mağazanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Personeller ortalama 1300 TL maaş alır. Çalışma şartları ağırdır. Mağazanın temizliği, ürünlerin yerleştirilmesi, kasanın işletilmesi, stok yerleştirme gibi aklınıza gelebilecek tüm işler normal personele yüklenir. Mağaza sorumlusu personel arasında iş paylaşımı yaptırır. Personel akşam mağaza kapanışına kadar ayaktadır. Bu süre zarfında oturmaya fırsat bulamaz. Öğle tatilinde yemek molası verilir.

Bimde personel yemek ücreti verilir mi?

Bimde öğle arası personele yemek veya ücret verilmez, aylık maaşına eklenir. Personel kendi imkanları ile yemeğini yer. Genelde mağazadan alınan ürünlerle sandviç tarzında atıştırmalıklar yenir. Personel arasında ilişkiler iyiyse ortak yemek yenir. Öğle arası dışında mağazada yemek yasaktır.

Bimde mesai ücreti ne kadar?

Bim marketlerde mesai ücreti yoktur. Personel haftanın her günü çalıştırılabilir. Çalışma yoğunluğuna göre personel çalışma günleri değişmektedir. Sadece resmi tatil günlerinde personelin günlük ücreti ödenir.

Bime yeni giren personel maaşı ne kadar?

Bim mağazasına yeni giren personeller aday olarak görülür ve asgari ücret şeklinde ödeme yapılır. Bu personel 6 aylık çalışma sonrasın asgari ücretin %30 fazlası şeklinde maaş almaya başlar.

Bimde  part time çalışma maaş ne kadar?

Bim mağazaları part time çalışan almaz. Öğrenciler yaz aylarında 2 veya 3 ay çalışıp ayrılabilir. Bunun dışında yarım gün veya hafta sonu çalışma gibi seçenekler yoktur.

Bim çalışma saatleri

Bim mağazaları sabah 09:00 ile 21:00 arasında çalışır. Bim cuma günleri öğle arası 12:30 13:10 saatleri arasında kapalıdır. Personel için çay saatleri mevcuttur. Toplam çalışma saati 8 saat 30 dakikadır.

Bimde çalışan biri olarak tavsiye eder miyim?

Arkadaşlar Bim sektörde işçisine en fazla yük yükleyen mağazadır. Oldukça yoğun bir tempoda çalışırsınız. Sabah kasaya geçersiniz sonra temizlik yaparsınız, akşam ürün yerleştirirsiniz biraz boş kalırsınız mağaza sorumlusu hemen müdahale edip boş durmayın şeklinde uyarır. Tabiki bu durumlar mağazaya göre değişkenlik göstermektedir. Bazı mağazalar sakindir ve sorumlusu anlayışlı biridir. Bu mağazalarda çok rahat edersiniz. Vasıfsız biriyseniz çalışmanızı tavsiye ederim bunun dışında size bir şeyler katacak, yetiştirecek işlerde çalışabilirsiniz. Bimde kariyer yapamazsınız, firmanın küçülmesi durumunda kendinizi kapıda bulabilirsiniz vs. Zor durumda kalmadığınız müddetçe çalışmanızı tavsiye etmem.

Bimde çalışma hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz. Vakit buldukça cevaplayabilirim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 304 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Bim kadar lanet yer gormedim bende 8 ay calistim verdim istifami nazi kampi gibi dunya ile baglantin kopuyor insana deger sifir kopek kadar degerin yok zombi gibiler hakkimi helal etmiyorum kahri cekilmez bir yer urunler tehtit altinda satilmasini emrederler satamazsan azarlarlar insanlari somuruyorlar

 2. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Evet ülkemizde maalesef işçinin hakkı yok, tüm sistem sermaye sahibi güçlüleri destekliyor. Garibanı sömürmek üzere kurulmuş bir sistemde yaşıyoruz.

 3. anonim dedi ki:

  hiç bulaşmayın zorla bir ürün sattırmaya çalışıyorlar. Siz siz olun kasa yanında satılan bir şeyi sakın almayın ya son tüketim tarihi yaklaşmıştır müşteriye kitlemek için satıyolar

 4. Anonim dedi ki:

  Bim de calisilmaz sakin bulamayınca

 5. Tatlı dedi ki:

  Sakın girip zamanınızı boşa harcamayın.

 6. anonim dedi ki:

  sakın bulaşmayın deyip duruyorsunuz da, evli çocuklu insanlar var geçim derdinde olanlar onlar ne yapsın..

 7. Zeynep dedi ki:

  Yaş sınırı var mı peki?

 8. Anonim dedi ki:

  Yaş sınırı yok.

 9. xxxx dedi ki:

  Evet bulaşmayın diyoruz kardeşim doğru bişey söylüyoruz burda bu kadar kişi bulaşmayın diyorsa vardır bunda bi hikmet demen lazım çoluk çocuk var napalım diosun. Dünya bimin üzerine kurulu değil farklı işlere bakcan bukadar basit bende bimde beşinci ayımdayım güzel bi iş bulsam hemen bırakcam hiç koşulsuz niyemi seni işe alırken söyledikleri şeylerin yarısı yok işin zorluundan bahsederler o doğruu o çalışmaya başlayınca doğru oldunu görürsün hatta dahada zor oldunu fakat bir saat molan var derler daa ben 20 dakkadan fazla mola kullandımı hatırlamıyorum maaş 1750 -1800 arası drndi enfazla aldıım maaş 1680 yol yemek içinde varmıböyle birşey aklınız varsa bulaşmayın bende bırakcam ggeçenlerde arkadaş diyor varmı bi hedefin dedimki var iyi bi iş bulup tüğmek

 10. Scorpion dedi ki:

  Arkadaşlar 3 yıldır çalışıyorum.2 yıldır sorumlu yardımcısıyim.çalışma saatlerine uyulmuyor sürekli sizi sömürge gibi gören bir sistem.mola dersen sakin bir yerse idare eder yoğun mağazada toplasan yarım saat ama gün sonunda 1 saat yada 1.5 saat kullanmış gibi hesap yapılıyor.bölge sorumlusu dersen hiçbir şey beğenmez, ziyaret raporu yazıp gider . Orası tozlu , burası pis kapı önünde ki atılan meşrubat boşundan , gofret boşuna kadar sorumlusunuz.mağazada sanki 10 adam varmış gibi 2 kişi açar 2 kişi kaparsiniz. Hepsi 4 kişi 1’i izin kullanir diğeri sabah 8.30 dan akşam 21.30 a çalışmak zorunda kalırsınız. Aklınızı kaçırmak istiyorsanız hemen başvuru yapın.yaşayıp görün inanmayan arkadaşlar.

 11. rengin dedi ki:

  bende bu tarz marketlere alışverişe geldiğimde aynı şeyleri görüyorum. hem paletlerle ürün taşıyorlar,hem kasaya geçiyorlar,hem temizlik yapıyorlar.Asgari ücret verip,kaç tane elemanın yapacağı işi yaptırıyorlar.bencede bulaşmayın bu tür hak yiyen yerlere başka işte bulunur elbette….

 12. Anonim dedi ki:

  Bizde bir müdür var götünün kaldırmaz bölge sorumlusu bilr sesini cikarmazzzz ama sakının girmeyinnnn bime

 13. New Bim Warrior dedi ki:

  beyler yeni aradılar hakkınızı helal edin yarın iş görüşmesine gidiyorum :)

 14. murat dedi ki:

  Bim kadar lanet bir iş yoktur aklı olan girmez

 15. Ahben dedi ki:

  Beni de bugün aradılar bir gideyim görüşeyim bağalım ne diyolar

 16. yankee dedi ki:

  şerefsizler hakkımı helal etmiyorum.kör yanlarından çıksın pis hırsızlar her türlü dalavere var

 17. bim zede dedi ki:

  tavsiye etmiyorum köle gibi çalısırsınız üstüne bereket versin diyen olmaz müdürler sadece sömürmeyi bilir fazladan iş yaptırmak için herseyi yapyolar inadına ertık hiçbi alısverişimi ordan yapmam kimseyede yaptırmam başkası kazansın hem çalışanlarıda fazla yorulmamış olur

 18. mahmut dedi ki:

  bir defa bim part time almaz tamamen yanlış.1 yıldan fazladır part time çalışanlar var bimde .aslında bim son zamanlarda ful time personel pek almıyor

 19. mahmut dedi ki:

  yazılan bilgilerde eksiklik çok.magaza toplamda 12.5 saat açık kalır.kış aylarında 08:30-21:00 yaz aylarında 09:00-21:30 arası açıktır.çalışma saatleri değişkendir.sabit çalışma saati veya standardı yoktur.

 20. Anonim dedi ki:

  Bime başvuru yaptım bir hafta oldu hala dönmediler olumsuzda olsa dönüş yaparlarmıydı.acil işe ihtiyacım var hemde çok

 21. Deniz dedi ki:

  Bime başvuru yaptım ama hala dönmediler olumsuzda olsa dönerlermiydi.acil işe ihtiyacım var çok acil

 22. mahmut dedi ki:

  kardeş olumsuz olsa dönüş yapmaları pek mümkün değil.Allah kolaylık versin.inşallah bim harici daha güzel bi yere girersin.

 23. Ayhan dedi ki:

  bımde ilk 2 ay 1690 cıvarı maas dıyolralr 3.aydan sonra 1800 tl cıkıyormus dogrumu bu

 24. mahmut dedi ki:

  ayhan kardeş maaşlar bu aralar mağazanın cirosuna göre 1650-1700 arasıdır.envanter primi falan almazsan ki alman kolay olmuyor.yani para 1800 tlyi mümkün değil bulmaz.

 25. Fbi dedi ki:

  Arkadaslar ben şuanda bile bimde magaza sorumlusuyum evet zor bir iştir hiçte kolay degil ama ben ilçe magaza oldugum için biraz rahatız personelleri pek zorlamam ama bunu yapmıyorum diyede bölge sorumlusunun dilinden düşmem bimde çalışmak çok sabır ister çok tavsiye etmem

 26. mahmut dedi ki:

  fbi katılıyorum sana.personeli çok zorlamazsanda bu kez bölge sorumlusu seni zorlar.sktsidir aksiyonudur sıcak satışıdır sevkiyatıdır hiç bitmez.Saatinde çıkamazsın saatinden önce gelirsin kasada yoğunluk olanda beynin çatlar.poşet sıkıntısı vardır.

 27. Ediii bimm dedi ki:

  Haksızlık etmeyelim lütfen ben 2 senede yardımcı oldum iş ağır bir iş ihtiyacı olan adam katlanır ama dendiği gibi kötü bir yer değil işini yap cık ..

 28. Ediii bimm dedi ki:

  Severek çalışıyorum 2 senede yardımcı oldum iş ağır bir iş ama ihtiyacı olan adam katlanır bimmm her konuda lider arkadaş ayda 1900 lira az mı hakkını vermek lazım:))

 29. Ayhan Zorahmetoğlu dedi ki:

  Arkadaşlar normal bir markette çalışmayı tercih edermisiniz mesela mopaş gibi yerler bime göre iyimidir (reyon)

 30. mahmut dedi ki:

  Ayhan Zorahmetoğlu kişiye göre değişir.bence huzurun yerinde olsun 300 lira azpara al.2 saat fazla çalış.bu benim fikrim yani.

 31. Ali can dedi ki:

  Dindar zanneder bizim milletimiz birleşik İslam magazalati dediler birde be gulmustm zaten yazışmalarda hayirli çalışmalar yazarlar cuma günü öğlen calismayiz kapali yada bayan varsa o durur insanlara şirin gozukmek için ama calisani somurur bu kadar iğrenç pislik bir sistem olamaz bakin müdürler ve üst kisim kendini parcaliyor hele skt urun olunca zorla sattitirlar bazen kendileri alirlar yeterli şirket zarar etmesin bu kadar tapmislar adamlar biri dese inanmazdm gozlermle gördüm ama utanmasalar bana da diceklerdi satamazsan sen al diye tek dertleri satis olsun ama hicbiseyden memnun olmazlar bölge. Sorumlusu gelir onun karsisinda basil ezilip büzülürler ben boyle sistem görmedim ama halka biz dindariz imaji verirler

  O domuz eti satiyo içki satiyo dedikleri yahudi dedikleri migros varya sendikasi yol yemek migros kart her ay alışveriş tutari 170 TL yatar her ay deterjan bile veriyolar dusunun kimse cikaramaz hakkinizi yiyemwz sendikasi var maaş 2000 ve asla bu olanlar olmaz herkesin kendi alani var simdi siz söyleyin Allah katinda kim calisanina değer veriyi

 32. Ayhan Zorahmetoğlu dedi ki:

  Serra ve Mopaş market var bizim burada tavsiye edermisiniz Bim ve 101ede başvurdum bekliyorum

 33. Yokusbasi dedi ki:

  Arkadaslar hersey ms’ye bagli bimde 2 senem magaza sorumlusuyum personellerim gayet memnun gunlerimiz gayet eglenceli geciyo magaza sorumlusu kisilik bakimindan kotu biriyse iside sevmezsiniz aldiginiz parayada lanet edersiniz genel konusmayalim lutfen

 34. Anonim dedi ki:

  Çalışma şartları nasıl kaçta çıkıyorlar.

 35. Anonim dedi ki:

  Sız bımı sevmıyorsunuz ya ben napıyım a101 ıgreeeeeencccc aldıgın maası burnundan. Getırıyolar….
  Bolge mudurlerı adam yerıne koymaz senı yokmussun hesabı yaparlar sureklı azarlar neden azarlar onuda anlamayassın
  Ms ler kendlerını bısey sanırlar halbukı ınsandan baska bsey olamazsınkı sen memur falanmısın hayrdır
  Her ısı yaparsın bı kasa bı mal atarsn canın cıkar nefes alıyıö derken ne bos duruyon der
  Acıkırsın saat 2 olmstr kahvltı yapcn surat asar yapamzssın anca asag ıner depoya cıkmaz

 36. anonim dedi ki:

  Ben ve abim cv birakmistik ve sansa ikimizi ayni gun cagirdilar gorusmek icin.Acaba iki kardesi alirlar mi bim’e cok acil cevap luuutfen

 37. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Alırlar tabiki, aynı mağaza yerine farklı mağazalarda çalışırsınız.

 38. can dedi ki:

  sakın arkadaşlar sakın ben 1 yıldır çalışıyorum hergün kahrediyorum girdiim güner malesef ki iş olmadıgı için şu memlekette çıkamıyorum, işsizliğiniz başınıza tak etse bile girmeyin bulaşmayın bu lanetli yahudi firmasına.

 39. Anonim dedi ki:

  Bimde 2016 1Aralık maaşı mağaza sorumlusu ne kadar aldı?.. M.sorumlusu 2017 ocak maaş ne kadar aldı?.. Kesinti ölçümü olduysa ne kadar acaba?//

 40. Anonim dedi ki:

  Fiko arkadaşlar insanlar açlıktan ölüyo. Bizim insanımız bende dahil iş beğenmiyoruz. Unutmayalım Rabbimiz nankörleri sevmiyor. Basamaklar birer birer çıkılır. Atlamaya kalkarsan osurursun. Binlerce insan ekmek yiyo o kapıdan. Personele yapılan her haksızlığı Yüce Allah A havale et. Sen işini dürüst yap. Gerisi Allahın takdiri

 41. Berna dedi ki:

  Kimse kimseye zorla bişey yaptırmiyo kardeşim paraya ihtiyacın varsa mecbursan işini severek yapmaya çalışacaksın mesainin dolmasına bakmasına bakacaksın itaat edeceksin babamız Paris TE hayatını sürüyor da bize Bim’de mı çalışın diyorlar olay sadece mecburiyet napalim kaderrrrr

 42. Hülya Köksal dedi ki:

  Bim gerçekten çalışmaya uygun bir yer ,hele bir de yaptiginiz işi canı gönülden benimserseniz,kendi işiniz gibi görürseniz, bağlı olduğunuz magazanizi en iyi şekilde hizmetle temsil ederseniz yoneticileriniz de sizden memnun olurlar.Bim de çalışmanızı tavsiye ederim.

 43. Huseyin dedi ki:

  Satranç oynamayı sevenler piyonları savaşı kazanmak için feda edersiniz ya feda ederken de üzülmezsin ya personel piyon gibidir….

 44. Kole dedi ki:

  Ben bes yildir bimde calisiyorum bu kadar lanet bir is gormedim haksizlik cok fazla kole gibi calistitiyorlar eksik eleman yuksek performans istiyorlar girisin cikisin belli degil envanter cikaracam diye birde fire gecip aranizda tutari pay ederler isini on numara yapsanda bolge sorumlusu azarlayacak muhakkak bir sebeb bulur yani kisacasi her tarafi haksizlik kul hakki yiyolar hakkim haram olsun is ariyorum bende tuyecem

 45. Hhh dedi ki:

  İşine gelen çalışır işine gelmeyen çalışmaz

 46. Anonim dedi ki:

  Selamlar, 3 yıldır çalışıyorum. 1 yıl personellik, 1bucuk yıl sorumlu yardimcisi, 6 aydir mağaza sorumlusuyum. Adimlar sabirla ve azimle atilir. Her insan sevdigi isi yapmalıdır ve bir ise başlarken hedef belirlenmelidir. Yorumlarin bir cogu olumsuz. Bunda yoneticilerin buyuk bir payi var bu aşikar. Ben genelde yuksel cirolu 5 ve uzeru personelle calistim. Ama 3 yildir hep programda yazan saat araliklarinda calistim, yeri geldi ekstra kaldim yeri geldi erken ciktim, 45 saat standardinda is yaptim ve islerim hep yurudu, acilis magazasi disinda hep envanter cikarttim ve cebimden 1 kurus cikmamistir. Hırsızlıkla mucadele ettim, yeri geldi .30 kurusluk suyu gunluk saydim. Bu iste pratik olacaksın, isi kolaylastiracaksin ve seveceksin , diger turlu saatim dolsun cikiyim mantigiyla calisilmaz. Hele hedefsiz hic olmaz. Turkiye standartlarina goz onune alirsan cogu isten daha guzeldir bu is. Kim ne derse desin gerçeklere bi bakip ona gore kiyas yapmaliyiz. Turkiyede henuz isci haklari tam gelişmedi ama is kanununu tam anlamiyla uygulayan sirketlerdende biriyizdir. Yani ben kendi magazamda uyguluyorum her yeri bilemem tabi

 47. sewim dedi ki:

  Merhba acil cevap verir misiniz iskur ile bine başlayacağım evrakları hazırladım kimlik fotokopisi felanverdim dfakat hesap açtırmadı m daha söylemediler pazartesi de iş başı yapabilir misin büyük ihtimal.. yorumları okudum biraz korktum 2.5 yıl sehzade markette çalıştım.. Benim iskur ile bu şirkete girip isten ayrılma durumun da ne gibi şeyler ile karsilasabikurim

 48. mahmut dedi ki:

  sewim nickli arkadaş bime işkur üzerinden girip çalışmak hiç hoş değil nedenmi.sende ayda 195 saat çalışacan bnim personelinide çalışacak,ama sen asgari ücret alıcan ve bu paranın net bi yatma tarihi yok.bimde çalışanda 195 saat çalışacak ama maaşı her ayın son işgününde akşam yatacak ve senin paranda 300 tl fazla olucak.ayrıca bim çok zordur,sürekli son kullanma tarihi yakın ürünleri kasa yanında müşterilere bişekil satma sııkıntın var,ayrıca şirketin belirlediği ürünleride satacan yani pazarlamacı gibi bişeysin.ayrıca yeri gelir geç çıkarsın erken gelirsin müşterisi ayrı dert.yeri gelir dinlenemezsin yeri gelir lavaboya sıkışıp gidemezsin.sıkıntısı çok.hakkından hayırlısı.

 49. Anonim dedi ki:

  Sitemkar arkadaşlar bende 3 seneyi geçkin çalıştım magza sorumlusuydum..Halime şükredip çalışıyordum gelki BÖLGE SORUMLUSU Denen kişinin istekleri beni kariyerimikötü durumda etkiler diye tersleştik .. sen ne kadar dürüst çalışırsan çalış ve dürüst ol .. işine gelmeyince iftira atıp iş aktine hiç hesap surmadan son veriliyor bu durumda BİMM sorumlu degil iftirayı atan sorumlu fakat Bimm.i dava etmek zorunda kaldım Bölge Sorumlusuna ait olan hatayı BİMMM şirketi çekiyor bana atılan iftirada ben tazminatımı aldı fazlasıyla sizde BU durumda Avukat tutun ASLA istifa etmeyin. BÖLGE SORUMLUSUNUDA TÜCE ALLAHA HAVAL ETTİM RABBİM BİLİR İŞİNİ..

 50. Ali dedi ki:

  Ben çok işte çalıştım allah için önce kendimizden sorumluyuz biz allah için yapalım da taktir kulun değil allahın huzurunda dır bence zor iş yoktur işi zorlaştıran kişilerdir BİM iyi bir ekmek kapısıdır ben çalışıyorum aynı zaman da vücut geliştiriyorum yani işi layıkıyla yapıp kendime zaman ayıra biliyorum girecek arkadaşlar sakın tereddüt etmeyin girin çalışın maaşınız 1500tl olsun fark etmez önemli olan kelime şükür allah bereket versin bu kadar basit

 51. Anonim dedi ki:

  Aklınız varsa kaçın kardeşim ben tuzla deposunda çalıştım bel fıtıgı oldum

 52. Anonim dedi ki:

  Bu açıklamayı yapan galiba rakip firma bunların çoğu tersine bilgi :-)

 53. Bim calisani dedi ki:

  Arkadaslar selamlar.bimde casiyorum.ama personel haklari tam olarak nedir bilmiyorum.bilgisi olan arkadaslar yazbilirmi lutfen.mola standartlari nelerdir.nasil olmalidir.nerde ve hangi standartlarda mola yapilmalidir.ben molada yemek yrken blge srmlusu gldi altimdaki sandelyeyi isim var diye aldi bende sert plastik sandalyede onun sigara dumaninin altinda yemek yedim.fazla calisman gerekli deyip 20 saatten fazla calistirdilar.eritme yapcaz dediler eritmelerde mola hakkin yok dediler.2115 cikis saati olarak hesaplanir.ona gore 195 saati saati doldurursun ama ben basldigm gundn beri 2140 veya 2150 de cikiyorum.bunlar hesaba katilmiyormu.cvplayan arkadaslara smdiden Teşekkürler. ..

 54. Fatma dedi ki:

  Bimde sadece 5 gün çalışabildim daha önce Migros ta 5 yıl çalışmıştım kendime güvenerek girdim ben böyle birşey görmedim sadece yarım saat mola ve hiç durmak yok çok yoğun mağaza bi boş kaldığında bile etrafına bakamıyorsun kasada oturarak çalışmaya alışmışım oturmak yasak su içmek yasak yuh dedim yaa ayaklarım su topladı belim tutuldu kaldı nem yapamıcam dedim siz motor mu taktınız değmez bu kadar yıpratmaya kendinize edersiniz dedim çıktım

 55. Gülbahar dedi ki:

  Merhabalar ben yurt dışından başvuru yaptım 4 yıllık bir tecrübem var işletme okuyorum internet başvurusuna cvp veriliyormu ne kadar sürüyor acaba

 56. sıkıntı çok dedi ki:

  Sıkıntı çok bizi asgari ücret le çalışmaya mahkum edenler utansın adaletin olmadığı bir ülkede herşey handır

 57. Tuba dedi ki:

  Bimzede olarak ,maaş hoş.Anam ağladı calistigim süre.soylenilen olumsuzluklara gönülden katiliyorum.
  Pilim bitik dönüyordum eve.ki yogunluktan yetismiyordu hicbir iş.kendimi paraladim yine yaranamadim.an geliyor ,susuz kaliyorum su icmek yasak …..mecbur kalmadikca girmeyin.Ölmüş eşek ariyorlar. Cogu yere göre iyi dediler,en iyisi dediler.yalan.ha eglenceli subede de calistim.yorgunlugu bitiriyor.cok ihtiyac yoksa alternatif varsa girmeyin.

 58. Anonim dedi ki:

  Arkadaslar sıgara paranız kalmasın aç kalın yınede gırmeyın nazi kampı lanet otesı

 59. eski yönetici dedi ki:

  arkadaşlar merhaba yaklaşık 7.5 yılımı yönetiyim diye kendimi avutarak hiçe saydığım bu şirkette kandrılırsınız.. hep yükseleceksin diye vaad ederler. her akşam mağazayı kapatırken personel ekibimdeki arkadaşlarımdan helallik almışımdır. benim elimde değil 9da kapatıyoruz ama malesef 10-10.30 gibi çıkıyoruz diye hep anlatmısımdır. akşam paspası envanteri cartı curtu kasasını hesaplaması falan hep 10-1030u bulmuştur. perşembe akşamlarıda cuma gününe özel spot ürünleri hazır etmesi daha geç saatleri bulmaktaydı. tabi bunlar benim çalıştığım bölgenin tüm mağazalarının yoğunluğundan kaynaklıydı.. Çalışmayı düşünen arkadaşlarıma tavsiyem ciddi maddi sıkıntılarınız var ve düze çıkana kadar bir iş arıyorsanız gününde hesabınıza paranız yatar. ama fazla çalısır mesai almazsınız . akşama kadar canınız çıkar bi oraya koşar bi buraya gelirsiniz. kasaya bakarsınız mal atarsınız müşteri karısına kızar evde gelir size çatar eyvallah dersiniz..bölge sorumlusu gelir asla hiç birşeyi beğenmez yazar kızar gider.moraller düşer işler kalır. 18-28 palet mal gelen bir mağazada 6 kişi çalışır 4 kişinin yapacağı işi tek yaparsınız akşama kadar ayakta durur ağrıdan beliniz zamanla fıtık olur. indir kaldır. özel bir işiniz olunca imkansız izin alamazsınız. hele hele yöneticiyseniz zor ötesi mağaza açacak adam olmaz kapatacak adam olmaz.. sürekli adaletsizliğe uğrarsınız.herkes sizi yükseltilecek adam gösterirken dıdısının dıdısı araya girer işi bilmeyen adam yükselir.. hırsızlık durumlarında mağazada envanter oranı kötüye giderse dertler sarpa sarar. moralsiz sorunlarla dolu bir iş yerinde çalışırsınız.. malesef..yemek molası asla tam zamanlı değil tuvalete gidemezsiniz çay molası zordur geç kalamazsınız evinize geç gidersiniz..yemek zaten siz alıyorsunuz kendi imkanlarınızla. üstleriniz hedefleri için sizi çok yorar. vs vs… tazminat hayaliniz olurda dava açarsanız çoook uğraşırsınız. özetle geçi olarak maddiyatını düzeltecek arkadaşlarım girin kazanın çıkın iyi bir iş bulup. öteki türlü benim gibi yalandan vaadlere kanıp hırs yapmayın.bunu okuyup bimde çalışan varsada emin ol ki dışarıda iş var. çıkarsam ne yaparım diye korkma. Allah var gerisi kolay. umarım faydam olmuştur.

 60. Anonim dedi ki:

  Ya arkadaslar 6yildir bimde calisiyorum daha once insaat urerine calisiyodum elinizi vicdaniniza koyun ve soyleyin hangi ozel sektor size 2650 lira maas verir duzeltiyjm istersen market sekteru deyim bana kalirsa personellerin isleri cok daha kolay isini yap saatini doldur bas evine git

 61. Anonim dedi ki:

  Hedefim bime girmekti fakat yazı lardan etkilendim yeni hedefim akdenizde boğulmak ))

 62. AY dedi ki:

  27 Şubat 2017, 00:32 anonim bence kendin dene ne kaybedersin ki… menfi yorumları askıya al… bir dene bence

 63. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar sakın denemeyin BİM pişmanlıktır ben 4 yıl çalıştım hiç bir hakka sahip değilsiniz gün boyunca ayakta kalırsınız gün gelir tüm gün aç karna çalışırsınız çay molası yemek molası geçin bunları öyle bir dünya yok kültürsüz cahil insanları sorumlu yapıyorlar tüm samimiyetimle söylüyorum çalışanının degeri eksilerdedir BİM kazandığı paraya bakar siz bir hiçsinizdir onların gözünde tuvalette temizlersiniz yerleri camları da silersiniz ve asla boş durdurmazlar müşteri yoksa sürekli talimat alırsınız priminizi tam yatırmazlar oranları kafalarına göre değiştirirler bence BİM i SAKIN DENEMEYİN..

 64. Malik dedi ki:

  Bim de yabancı çalışabilir mi

 65. Fetih dedi ki:

  Bimde çalışacağına maden ocağında çaliş

 66. Mustafa_han dedi ki:

  Gidin hamallık yapın bime girmeyin her türlü Alavere dalavere var bu şerefsizlerde

 67. sinem dedi ki:

  Ben bimde 2yila yakin zamandir personel olarak calisiyorum.Hep biseyi hedef ediniyorsun ve kendini boyle motive ediyorsun yoksa dayanilacak gibi degil ust konumda olanlarin hep arkalarinda birileri var cok iyi gibi gorunuyorlar ama herkesin arkasindan konusurlar sen daha adim atmadan haberler eklenerek tum bolgeye dagilir. 1.5yil sonra yillik iznime zatureye yakalandiktan sonra cikartilabildim cok zekiler eger cikartmasalar raporla donus yapicaktim ve is arkadasimla aramda iliski oldugu one surulerek yillik iznimde 2bolge sorumlusu evimi bastilar daha sonrasinda ellerinde bir kanit olmadigi icin isten cikartamadilar cunki tazminat odemek zorunda kalicaklardi.BOLGEMI degistirdiler magaza magaza dolastiriyorlar ben pes edip cikayim diye.Pazarlama muduru geldi konustuk neden atmiyorsunuz diyorum susuyor ve cunki onlarin arkalarinda hep birileri var sizi maraba olarak goruyorlar herseyi birakin ozel hayatiniz bile yok cunki takip ettiklerini kendileri soyluyorlar bile. Beni dusurdukleri konuma mi uzuleyim hala cekipte kimsenin mudahale etmemesine mi..

 68. Pembe dedi ki:

  Sakın bulaşmayın bulaşan bulaşıkcıdan kötü durumda oluyo benden söylemesi

 69. Mine dedi ki:

  Bende bime alındım bir kaç güne başlıyorum inşallah hayırlı olur ama yorumlardan korktum

 70. Anonim dedi ki:

  Benim kuzenim 16 yıl çalıştı emekli oldu çokta ciddi tazminat aldı. Sigortan maaş üzerinden yatıyor gayet güzel bence evet yoğun tempoda çalışıyorsun ama köklü firma en azından. Şu zamanda girilecek işlerden bir tanesi

 71. Anonim dedi ki:

  Anonim
  Bende çok korktum arkadaşlar.Bende başvurdum olursa çalışacağım.

 72. Anonim dedi ki:

  a101 de calıstım su an bim için form verdim kesinlikledaha düzenli
  ,

 73. Cahit dedi ki:

  Merhaba benim yaşım 17 lise son öğrencisiyim sizin le çalış mak istiyorum mesela ama lise diplomam yok girebilirmiyim.

 74. Anonim dedi ki:

  İşkur üzerinden gireceğim pazartesi başlıyacağım beni soğuttunuz işten :D

 75. Kırgın 😯 dedi ki:

  Eşim yeni başladı sayılır bime. Bu derece çalışanı kullandığını bilmiyordum. Çıkış saatleri 21.00 görünüyor ama bir defa olsun bu saatte çıkmadı. 22.20 den aşağı bimden çıkamıyor.. Burası istanbul başakşehir. Sanırım yoğunluktan geç çıkıyor. Iyi de fazladan çalışması neden mesai olarak yazilmiyor? Bu hak değil mi? Bugün 19.45 te çıkış dediler. 20.30 da çıkış yaptı. Söyledikleri ile yaptıkları birbirini tutmuyor. Iş aramaya karar verdik. Eve gelince sadece yemek yiyip uyuyor. Çünkü gün içinde çok yoruyorlar. Inşaatta bile bu kadar yuklenilmiyor. Mesai bitince çıkarsın. Bim tüm bunların farkında. Peki neden düzeltme yapmıyor????

 76. AY dedi ki:

  Sn Kırgın; bim’in çalışma saatleri 09.00-21.00, yani 21.00’a kadar müşteriye hizmet veriyor, yalnız tabii takdir edersiniz ki devlet sektöründe mesai bittiğinde çoğu meslek grupları kapıyı kilitleyip çıkabilmekte iken, sadece bim’e değil çoğuna özel, sağı solu topla, günsonu al, ertesi güne mağazayı düzenle al sana kafadan +1 saat …. ha sakın yanlış anlamayın haklısınız ama şartlar özel sektörün özellikle bu tür hem kasa, hem reyon görevlisi, hem depo sorumlusu gibi çoklu görevi olan bim, a101, şok, mjet gibi mağazalarda durum yıllardır böyle o yüzden bence bunu eşiniz orada çalışıyorsa kabullenip en azından moralinizi bozmamanız en doğrusu olur derim, saygılarla…

 77. şikayetçi dedi ki:

  bim hiçbir şikayeti dikkate almıyor resmen bimde m.s teşkilat kurmuş tevdit ve zorbalıkla arka depoda insanları kibarca içeri çağırarak unuttugu ürün üzerine hırsız damgası vurarak gasp yapıyyor ama bim bunu gçz önüne almıyor ve hala çalıştırıyor ankara dikmen çankaya sokullu şubesi dedim kameradan takibe alın gireceksiniz dedim ama adam hala orda orayı mekan edinmiş tuzaga düşürdükleri yaşlılar bir ürünü unutmuş adam digerlerini ödemiş hırsız damgasıyla tehdit edip cebinden emekli maasını almış nasıl dinya anlamadım bimide mekan tutmuilar acaba personel yeterince gözetleniyormu müşterinin depoda işi ne neden depode kamera yok acaba soruyorum

 78. Kızgın dedi ki:

  Bu kadar kötülemenize gerek yok arkadaşlar iyi yada kotü sonuçta emeğinizin karşılığini aldiniz ben 4 yildir yardimci olarak calisiyorum cokta memnunum su 2100 maas aliyorum isini yapana kimse kotu davranmaz ve davranmaya da hakki yoktur hic kimse bi baskasinin ustunde egolarini tatmin edemez personele bagirmaya yada kizmayada kimsenin hakki yoktur bilmiyorsa ogretirsin.Evet ne yazikki personeline kotu davranan calisanlar var uzucu…. Ama gel gorki ekibini kurup herkes isini yapmasi gereken kadar yapinca hic bir sorun yok o yuzden aldigin maasa bak yaptigin ise bak hakkini aliyosun ekmek yedigin kapiyi kotulemeye gerek yok allah razi olsun diyip geri cekil bu kadarda bencil olmayin ben herkese tavsiye ederim emeklilige kadar devam biri sana kiziyosa vardir bi yanlisin allaha sukur kimse bana bagirmadi bagiramazda bs de dahil

 79. Savaşçı dedi ki:

  Yapilan tum yorumlar sacma bilmeden gormeden inaniyorsunuz gidin insaatta calisin sicagin altinda bakalim kac gun dayanacaksiniz kisin parasiz kalin napacaksiniz kotu yorum yapan arkadaslar size soyluyorum cogu isletmeden fazla maas aliyorsunuz yeri geliyo yol parasi vermeden ise gidip geliyorsunuz bi ms su an 2700 maas aliyo yardimci 2100 kim veriyo size bu maasi bi soyleyin neyin kafasini yasiyorsunuz siz sigortaniz net brut uzerinden yatiyor bu demekki emeklilikte yuksek maas alacaksiniz bim bi ogrenmissiniz kotulemeyi ben 4 yildir calisiyorum cokta memnunum isini duzgun yapana kimse bisey demez haaa musterileri cekmek ayri konu ama yapacak bisey yok oda isin cilvesi

 80. Anonim dedi ki:

  Ne insanın beli kalıyor ne bacağı erken yaşta rahatsızlıklarını başlıyor ağır is koli kaldır indir çek yemek yok ne yersen bütün gün yiyebilirsen oda. Maaş fazla derler ama o çalışmaya çok az bile hak yerler sürekli bagirma kızma azarlama hat safhada. Kimseye tavsiye etmem daha çok şeyi varda yaz yaz bitmez bulasmayin

 81. anonim dedi ki:

  olumsuz şeyler yazanların çektiklerini siz nerden bileceksiniz ki…her ms ya da bs aynı olmuyor….maaşı ne kadar iyi olursa olsun bimin sömürmesi sonucu kaç para kalıyor acaba…bi de yardımcı en iyi konumda diye yazmış biri siz onu gelinde bize sorun…herkesin hatasını yardımcı çeker.bs ona bişey diyemez gelip seni yerin dibine sokar….5 yılım bitti iş imkanım yok diye katlandım bunca yıl…ama şu an fire yüzünden sıcak satış yüzünden nerdeyse 10 bin lira borcum var….

 82. anonim dedi ki:

  boy kilo sınırı var mı yya

 83. Anonim dedi ki:

  Ya çok korktum şu işe başlayacaktım vazgeçmek üzereyim. Girerken sözleşme fln yapılıyor mu?2 gün çalışıp çıkıp paranı alabiliyor musun

 84. Ahmet cn dedi ki:

  Acaba bimde telefon kullanma sıkıntısı varmı kullanabilir miyiz (Nişanlı)

 85. Anonim dedi ki:

  Ofis ve depo sorumlu olursa ne iş yapar

 86. tiramisu dedi ki:

  ahmet cn kardeşim bimde telefon kullanmak yasaktır.ancak çaktırmadan yakalnamadan kullanabilirsin.o da fırsatın olursa

 87. mustfa dedi ki:

  bimde çalışılmaz boşuna adamı maf edıyor hıç bır mola yok dünyayla bağlantın yok bitkisel hayatta gibisin başka işlere bakın boşu boşuna girmeyin tualet temizleyin daha iyi

 88. mustfa dedi ki:

  ne telefonu tualete gitmeye zaman yok 4 tane adam çalışıyor süreklı hırsız kovalıyorsun sanki polis gibi biri bi şey çalacak ta sen gormezsen senı suçlıyorlar bu adam çalmış nıe gormedin insaın ıkı tane gozu var her yerı goremezsın kendileri hıcbırsey yapmıyor ıkı de bır uyanık ol gozunu dort aç deyıp duruorlar hiç bulaşmayın aklı olan bımde çalışılmaz güzel kardeşlerim çalışmayın beni dinleyin markette calışıyorum bi tek cumaya giden benim başka giden yok markette cuma arası dıolar yarım saat cuma yarım saat surmezz milleti kandırmayın bizim milletimiz çok saf

 89. bence dedi ki:

  Ben hala çalışıyorum evime çok uzak ve Envanter dönemlerinde hile hurda ile para alıyorlar ikincisi aksamlari kasan da açık çıkıyor yine onu siz oduyorsunuz şu hesabı sizde yapın yemek günde sadece bir öğün diyelim 5*30=150 yol abonman diyelim 120 tl hafta sadece bir kere kasa açığı olsun minimum 10 tl den 40

 90. Anonim dedi ki:

  Bimde bayram ikramiyeleri oluyornu

 91. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar aklı olanin bimde işi OLMAZ zaten… insanın hakkını yiyorlar…emeğinin karşılığını qoremezsin… saatin de hiç bir zaman cikamazsin cikisciysan diyelim 6 da cikacaksan o saat hep 19.30 dan önce cikartmazlarr yani… qirmek isteyen arkadaşlar bu yorumlar size qelsin… bir kez daha düşünün…

 92. Trilice dedi ki:

  Aklı olan bimde ise baslamaz

 93. Uludağ dedi ki:

  Hakkınız i aramak için hiç mı bir yol yok mola yada çalışma saati ile ilgili dava etmek gibi?

 94. Böğürtlen dedi ki:

  Mola yada çalışma saati ile ilgili hakkınız i arayacağız bir yol yokmu?

 95. Sinirli dedi ki:

  Arkadaslar mola saati soruyosunuz 7.5 saat ve uzeri calisiyosaniz 1.5 saat mola hakkiniz var bunu kullanmak size bagli ister bir seferde kullan ister ikiye bol kullan ister yemek ye 3 saat sonra git cay ic molaya ihtiyacim var de kimse gitme demez diyemezde hakki yok cunki sana o kadar mola saatini vermek zorunda probleminmi var magazada konus bolge sorumlusuyla ms yada msy yi uyarsin yada magazani degistirsin neden bu kadar cok kotuleyerek abartiyosunuz sartlari tlf mu kullanmak istiyosun iste iznini kimi aramak istiyosan ara gel icerde herkes bimi kotuluyo uzuluyorumki calisanlarda diger marketler farkli sartlardami calistiriyo arkadaslar soyleyin bizde bilelim ona gore hareket edelim neyse yorumlarinizi okuyup sinirleniyorum calismak isteyen calisir herkes sizin calismis oldugunuz sartlarda calisacak diye bisey yok o yuzden insanlarin beynini yikamayin benden bu kadar

 96. Smile dedi ki:

  Hak arayacak bisey yok arkadaslar ayda 195 saat kanuni olarak calisman gereken bi saat zaten neyin hakkini ariyosunuz

 97. tolga dedi ki:

  ben 14 yaşındayım bimede çalışmayı düşünüyorum bana kaç tl verirler

  bana ne yaptırırlar

 98. Anonim dedi ki:

  Hani samimiyetle söylüyorum şu dünyada en son çalışılacak yer

 99. Kahraman_ Kentli dedi ki:

  Bütün yorumları okudum..

  Ama bir iki kelime etmeden geçmek istemiyorum.

  1. Maaş diğer özel sektörlere göre biraz fazla ama açık ve fire ve envanter muhabbeti ile maaşınız anlamsızlaşır.

  2. Sorun bölgeden yada ilgili mağaza dan kaynaklanmaz Sorunların ana sebebi Ya BS dir Ya MS dir Yada MYS, Personelin kendisidir.

  3 Haksızlık diz boyu Genel Müdür dahi yükselerek o makama gelmiştir ama ne acıdır ki hiçbir şey yaşanmamış yada ilk kez atanmış gibi davranırlar size..

  4. Küçük Şehirlerde iş olanakları daha çok olduğundan BİM asla ve asla tavsiye etmem. Ama Küçük şehirlerde ve ilçelerde iş olanakları kısıtlı olduğundan mecburen çalışırsın.

  5. Genel olarak BİM açıkceza evi gibidir. Telefon yok.. Oturmak yok.. Adam gibi yemek molası yok.. En önemlisi İbadetini yerine getirmen tamamen MAĞAZA SORUMLUSUNUN inisiyatifinde…

  Son olarak Yazaçak çok şeyler var ama, sonuç olarak SİSTEM bu şekilde kurulu ve bizlerde bu sistemde harcanmak mecburiyetinde kalıyoruz… Bunun adı kısacası DİSKANT.. Bunun adı KAPİTALİZM.. vs vs..

 100. Anonim dedi ki:

  Kendinize yapacağınız büyük bir kötülükdür bimde çalışmak yapmayın etmeyin 8 senedir lanet ederek gidiyorum

 101. Anonim dedi ki:

  Artik duzgun bir isyerimi kaldiki heryer ayni acimasiz

 102. Anonim dedi ki:

  Ben part olarak başlayacağım yarın dün ise iaşe olarak personellere 150 TL bim kart verilmiş banada verilir mı acaba??

 103. Gamze dedi ki:

  Bende bugün görüşme yaptım bişey demediler sonradan arıyorlar mı yoksa görüşmede gel mi diyorlardi aceba?

 104. Gamze dedi ki:

  Görüşmede mi söylüyorlar alındıgımızi yoksa sonradan mı arıyorlar ?

 105. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar is imkanınız varsa bimde çalışmayı asla tercih etmeyin askeriye bile böyle değil çok sıkıntılı bir is

 106. Kenan dedi ki:

  Yorumların hepsini okudum. Çalışan arkadaşlar şikayetlerini belirtmiş onlara hak veriyorum. Olumlu ve Olumsuz yorumları karşılaştırdığımda Olumsuz yorumlar daha ağır basıyor. Ben iş başvurusu yapmıştım. Bugun görüşmek için çağırdılar. Ama vazgeçtim çalışmayacağım. Buradaki arkadaşların vardır bir bildiği.
  İşe başlamadan iş bırakan sadece benimdir herhalde ama doğru olan bu gibi görünüyor. Hayatta başarılar.

 107. Gul dedi ki:

  Bimde çalışıyom 1850maaş aliyim.zor ama her is köpek gibi calistiriyo

 108. Anonim dedi ki:

  Bence hic bulasmayin is cok zor tamamen calisanin sirtindan para kazanilan bir sistem anca fedakarlik saatinde cikamazsin aylik 195 saat diyorlar ama 250 saati buluyor saatinde cikarsanda ustune oynaniyor gidin fabrikada calisin daha iyi

 109. Lionel dedi ki:

  20 Nisan-23 Haziran 2016 Bim Deneyimi şöyle söyliyeyim size işgörüşmesinde 1,5 mola hakkınız var der markette çalışmaya başlayınca 20 dakika bitir yemeğini gel iş var der magaza muduru iş kur dan para alcaksın diyecekler iş kur ikinci ay birinci ayın maaşını yatırır yani 60 gün çalış 30 günlük para alırsın sıkıntı çekersin sonra açığın çıkar kasada onunla uğraşırsın akşam sinirle ben istifa edicem dersin 1.500 tl maaş alırsın 200 tl açığa 300 tl yemeğe birşey kalmaz sana

 110. Taha dedi ki:

  BİMM HERKES HERKESİN HAKKINDA YORUM YAPAR İFTİRA ATARLAR ÇALIŞANLARIN HAKKI YENIYOR MS LER MSY LERİ RENCİDE EDİP HAKARET BAGIRIYORLAR

 111. Asu dedi ki:

  Sakın bime bulasmayin 12 gün oldu başlayalı yarın istifa vericem.

 112. Eyyup dedi ki:

  Arkadaşlar bende mağaza sorumlu yardimcisiyim bir fabrika isi bulursanız çalışın ama bime bulaşmayın ha şimdi sen niye çalışıyorsun diyeceksiniz adamlar işten cikaracaklar sürekli yerimi değiştiriyor kendin istifa et der gibi sucumda pazarlama müdürüne hakkımızı savunmak oldu ben insaattada çalıştım bim daha kötü

 113. Anonim dedi ki:

  Bende bimde calışıyorum hic anlatildigı gibi deil ise basladigim zman bölge sorumlum gunde 1.bucuk saat dinlenme hakkimiz oldugunu demisti ama o saati kullandırmıyolar yarım saatimiz bile gözlerine batıyo cabuk ol cabuk ol diyolar ben hakkimi onlarada helal etmiyorum cok serefsiz bir sirket gercekten cok hak yeniliyo .bir yil boyunca calısıyoruz yillik iznimizden cagrılıyoruz neymis efendim iş hayatimizi özel hayatımıza göre ayarlıcakmışız bolge sorumlumun bana dedigi laf buydu ama bende gitmedim:)hakkım sonucta bi yıl calısıp iznimide mahvedemezler yani.su an nisanliyim evlenince bırakmayı dusunuyorum benden size tavsiye bim insanlari adam yerine koymuyo cok hak yeniliyo hakkimida helal bu sirkete ve calistigim ustlerime helal etmiyorum

 114. Anonim dedi ki:

  Ben İstanbul’da oturuyorum Sakarya üniversitesinde öğrenciyim yani yazları İstanbul’da geriye kalan kısım sakaryadayım peki ben BİM’de çalışsam bu şekilde yıllık transfer yapamazlar mı yazın İstanbul’da geriye kalan zamanda Sakarya’da çalışamaz mıyım?

 115. Kahraman_ Kentli dedi ki:

  Umarım bu yazılanlar ilgililerce okunup, ona göre aksiyon alınıyordur…

 116. Ismail dedi ki:

  Bu nedir boyle. Bugun 12 de bim de ise basliyorum bu yazilanlari okuyunca korktum. Heralde gidip direk istifami verecegim.

 117. Anonim dedi ki:

  a101 den cıkanı işe alıyorlar mı

 118. demir dedi ki:

  a101 cıkanı işe alıyorlar mı

 119. Ayşe dedi ki:

  Gecen hafta beni görüsmeye cagirdilar 1 hafta içinde arayacaklarini söylediler 6 gün oldu hala aramadilar acaba olumlu yada olumsuz ariyorlarmi cvp veren olursa sevinirim

 120. Anonim dedi ki:

  Bende Yen’i girdim 1 buçuk ay olacak benden önce elemansızlıktan İmanları gevremiş ms gelmiş kasa prosedürleri hakkında ne biliyon diye soruyor anlattım müşterilere niye hoşgeldiniz iyi günler demiyormuşum bende aklıma geldikçe diyorum dedim siz gidin bu kadar meziyete katlanacak personel bulun herşeyiniz tam bi bu eksik lanet ediyorum başka iş oldun hemen çıkcam sınavı osu busu bitmiyor millet hep istifa etmiş kasa da anam ağlamış bnm çok biliyorsan gel kendin de bana şunu yap bunu yap dedikleri ne varsa kendilerinde o yok girmeyin bi iş yerinde huzursuzsan olmuyor kardeşim

 121. Ayşe dedi ki:

  Bu ise ihtiyacim oldugundan girecegim sizi gorusmeden kac gun sinra aradilar

 122. Anonim dedi ki:

  işe ihtiyacım oldugundan görüşmeye gitmistim acaba en gec kac gün içinde ararlar

 123. leyla dedi ki:

  olumlu yada olumsuz geri dönüş yapıyorlarmı en gec kac gün içinde dönüş yapyorlar

 124. Anonim dedi ki:

  İşkur üzerinden girdim gözümde o kadar büyüttüm ki dışarıdan. İçeri leş aileme herkese kasa yanından ütün almayın diye tembihliyorum. Amcanın bir tanesi pakette dana kuşbaşı aldı alavera dalavera ile yani tarihliyi eski ile değiştirdi. İki 3 kuruş alcaz diye milleti kandırmak nedir ya bi de işkursan tamam kasa prosedürlerine uymuyormuşum yeri geliyor saatim dışındaki çıkıyorum gene yaranamıyorım girmeyin girilecek en son yer mecbursanız bişi diyemem ama girmeyin bende çıkcam eğitimi falan beklemicem emek hırsızları Kadir kıymet Yok sen köpek eşşek at oluyorsun !!!!! Çalışacak personel bulamıyorlar adam beğenmiyorlar !!!!👊🏻👊🏻

 125. mağdur dedi ki:

  ben daha salı günü cv verdim yazılanlara bakınca korkmaya başladım okulumu bitirdim ama iş bulamadım seneye kpss sınavına kadar çalışmayı düşünüyorum ne yapcağımı bilmiyorum yorumlara bakınca çooooooook korktum sonumuz hayrolur inşallah

 126. Anonim dedi ki:

  Pazarlama mudurlerinin maaslari ne kadar

 127. Msy dedi ki:

  Lanet olsun pislikler emeğinden caldilar

 128. Anonim dedi ki:

  bu ne arkadaş

 129. Anonim dedi ki:

  ankara dikmen sokullu subesindeki suratsız lanet pislik herif bide magaza sorumlusuymus allah seni bildiği gibi yapsın senin yüzünden alışveriş yapmak gelmiyor icimden bşme girmek istemiyorum sanki gece benimle yatmış almayın kardeşim böyle lanetleri bunların suratını görmek zorundamıyız yanındada suratsız bir eleman mal mal bakıyor şnsnın gözüne bu ne yaaa

 130. Anonim dedi ki:

  ankara dikmen sokullu subesşne bir erkek eleman koymuşlar malın önde gideni para üstünü eksik veriyo ürünü cogu kez iki kere geçiyo bu nasıl bir sey aklım almıyo adını sğyle diyorum serdar oldugunu sğyledi şikayetçiyim kardeşim biz bunlarla uğraşmak zorundamıyız calışanlar aldıgınız kişilere dikkat edin biraz bu nedir anlamadım yakında ipsizi sapsızıdz alırsınız eminim

 131. FABRİKA MAĞDURU dedi ki:

  Arkadaşlar,bu kadar kötülemeyin,tekstil fabrikasında çalışıyordum,mesai 8 saat ve karşılığı olarak,oranın uygun gördüğü bi gün izin,ayrıca işletme adana sıcağında 50 derece,insan çatlıyor sıcaktan,her bi yanı pişiyor,BİM klimalı halinize şükredin.işini yap gerisini boşver.maaşda gayet uygun.cefa çekmeden,sefa sürülmez…akıllı olun,çalışılacak bi kurum bence..kimse işçinin hakkını düşünmez bu ülkede…bu söz bi hakikat…dürüst çaliş,gerisi teferruatı…

 132. Anonim dedi ki:

  ÇOK MERAK EDİYORUM BİZİM KIZLAR NE ZAMAN YAZACAK MAGAZA MACERALARINI BURAYA.
  (NOT.ENİŞTE)

 133. Anonim dedi ki:

  slm arkadaşlar

 134. Isim.yok dedi ki:

  Bimde 3 sene calistim ilk iki ayda yardimci oldum bi.sene sonra da ms oldum.toplam 3 sene calistim.beni sehre ms olarak goturduler ev tasidim cirosuz.magazanin cirosunu yukselttim magazayi duzene soktum hirsizligi bitirdim.2.5 ay sonra ilcedeki ms istifa etti geri ilceme döndum.ordaki hirsizligi da sifira indirdim.envanteri duzelttim envantere 6 yada 7 ile girer en fazla 10 getirtirdim.kendimi.ovdugumden.soylemiyorum bunlari emin olun essek gibi calisirdim.mesai nedir bilmezdim.calistigim magaza yogun magazaydi ve sadece 4 kisi calisirdik.bs me eleman alalim derdim sen.gunluk ciro ortalamasina gore 300 lira geridesin o yuzden sana 5. Adami alamayiz derdi.sistemleri.boyle ama nedense baska bs ler kendi bolgelerinde 300 e 500 e bakmayip 5. Yide 6.yida alirlardi. Hatta bs miz.degisti gelen yeni bs gelir gelmez.eleman aldi.yani ayni kisilere ayni hesabi verenler nedense biri alamayiz derken digeri aliyor adam.oyle askla calisirdim ki beni isten bezdirdiler eksik adamla calistirarak. Gece 3 lere kadar calistigimi bilirim ve kesinlikle zaten mesai parasi vermezler ayrica bugun fazla calistin yarin az calis diye bisey yoktu . Yoneticiler boyle derdi ama biz iste gecen fazla calistim bugun erken cikabilirmiyim dedigimizde magaza yogundur ya nereye gidecen magaza sorumlusu mesai ararmi gibi seyler soylerlerdi.kisacasi arkadaslar BIM BASTAN SONA KADAR KUL HAKKIDIR.PERSONELIN HAKKINI YERLER MECBUREN MS DE BUNA ALET OLUR.HERKESIN HAKKI YENIR. MUSTERININ HAKI YENIR. YANI OLAY BU . BENI BEZDIRDILER HIC BIR BS YADA PAZARLAMA MUDURU VEYA GENEL MUDURLE SIKINTIM YOKTU VERILERIM ENVANTERLERIM DUZGUNDU MAGAZAM DUZGUNDU. MAGAZA ICINDE 13 KM YAPTIGIMI BILIRIM TELEFONDAKI.PROGRAM SAYARDI ADIMLARIMI EN AZ 9 KM YAPARDIM.HIC BKR ZAMAN LAF YEMEZDIM.AMA CALISMA KOSULLARI PERSONELSIZLIK YOGUNLUK TEMPO DERKEN SOGUDUM ISTEN STRESE GIRDIM.ISTIFA ETTIM.CIKARKEN BELKI VERIRLER DIYE TAZMINAT ISTEDIM RAPOR GETIR DEDILER BENDE SAHTE RAPOR GOTURMEDIM BASKALARI GIBI.HAKKIMI.ISTEDIM . O KADAR HAKKIM VAR DEDIM.OLMADI.

  KISACASI KIMSENIN UMRUNDA DEGILSINIZ ISTER EN IYI OLUN ISTER EN KOTU OLUN.
  HA SUNUDA.SOYLEYIM EN IYI PERSONELNISENIZ COK UFAK BIR SIKAYET YAPTIGINIZDA DIREK GOZDEN DUSERSINIZ. HATTA CALISTIGIM YERIDE SOYLEYIM.KONYANIN CIHANBEYLI ILCESI ARKADASLAR….

  ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

 135. Anonim dedi ki:

  Allah o bölge sorumlulularını bildiği gibi yapsın bi tanesini var her gün yatıp kalkıp beddua ediyorum …..

 136. hurite dedi ki:

  açık liseden okuyanlar basvurabilrmi

 137. Anonim dedi ki:

  O kadar kotu bir is ki anlatilmaz lanet olsun

 138. Anonim dedi ki:

  Hayatınızın yanlışıdır bim. O kadar giriş evraklarına para yatırırsınız sonra da istiyorsunuz diye size 29 koduyla çıkartırlar.

 139. ihsan doksal dedi ki:

  bimi kötüliyenler herhalde ilk iş yerleri olmalı bana göre bim işçinin hakının en iyi verilen yerdir

 140. Ömer Faruk dedi ki:

  Arkadaşlar bime girmeyin yöneticileri hep karaktersiz çok bilmiş insanlar paranızı da vermiyorlar

 141. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar yorumların çoğunu okudum ama benim bu işe girmem şart sizden ricam birinin bana adli sicil kaydı olan birini işe alıp almadıkları hakkında bilgi vermesi

 142. Anonim dedi ki:

  a 101 gerçekten kötü mü

 143. Anonim dedi ki:

  4 yıldır bim deyim yardımçı yapmadılar. Yalakalar hemen yapıyorlar. Bizim hakkımızı yiyen. Allahsızlar. BENİM ALLAHIM BANA YETER. ADAMIZDA ORTADA. DOLAŞIRSINIZ SİZ KENDİ ADAMLARINIZI MAGZA SORUMLUSU YAPIN .. BAŞKALARINI YAPMAYIN. SİZİN ÇOLUĞUNUZ ÇOÇUNUZ OLMASIN SAHTAKARLAR

 144. Mehmet can dedi ki:

  Anonim söylediğin herşeye katılıyorum. 3 yıl pers olarak çalıştım piskolojim dayanmadı çıktım. Adana ceyhanda. Bim in tek bir anlayışı var. ÇALIŞANIN CANINI ÇIKART. MÜŞTERİNİN CEBİNİ BOŞALT…

 145. Ankasibesa dedi ki:

  An anlamak
  Ka kabullenmek
  Si sindirmek
  Be benimsemek
  Sa savunmak

  10 ay çalıştım ilk 4 ay söve saya bu 4 ayda neden niçin terbiyenizler ahlaksızlar milletin sağlığıyla oynuyorsunuz hak yiyorsunuz felan fıstık kaç kez kavga ettim muhtaç olmasam hemen çıkardım sonra mağazam değişti

  2. 4 ayında nasıl oldu bilmiyorum ama bimde sovdugum lanet ettiğim şeyleri kabullenmis benimsemiştim artık zoruma gitmiyor hatta gayret 3diyordum

  Son 2 ay yapılan pislikleri bende çok rahat bi şekilde yapıyor hatta savunur hale gelmiştim ailevi nedenlerden dolayı ayrıldım şimdi çağırsalar geri girerim

  Adamlar sistemi kurmuşlar mâasi güzel arkadaşlar sabirliysaniz işin zorluğu felan zamanla alışıyorsunuz

 146. Leylaa dedi ki:

  Tam 4 yıldır çalışıyorum.2 yıl personellik yaptıktan sonra magaza sorumlu yardımcısı olarak çalismaya devam etmekteyim sakaryada..ve isimden cok memnunum.bence burda yazilan olumsuz yorumlar belkide ise girecek olan arkadaslarimizi olumsuz yonde etkileyebilir ve boylelikle isine engel olabilirsiniz.herkesin paraya ihtiyaci var elbette ama bim kadar guzel bi maas veren yer ancak devlet dairelerinde universite mezunlarinda olur heralde.gidin fabrikada alin bakalim ne kadar alacaksiniz ben soyliyim 1400 tlciiik.ve bu bi ev gecindirmeye asla yetmeyecek.bence en onemli sey calistigin yerden ekmek yiyorsan orayi kucumsememekten gecer.yazin serin kısın sıcak bir yerde calisiyoruz magazamiz tertemiz.evimiz gibi aynı.musteriler adeta abilerimiz ablalarimiz olmus.yemek getiren mi ararsin hergun bisey ısmarlayan mi ararsiniz.o kadar ictenlikle calisiyorum ki.helede bi tanecik arkadasim var aysel onunla yapamayacagimiz satamayacagimiz hic bir sey yok herseyin ustesinden geliyoruz.magaza sorumlumda hakkinda bi i san calisma saatiyle ilgili bisey soyleyemm tabikide 1.5 saat dinlenme molan var ama benim icinden o kadar dinlenmek gelmiyor zaten otur otur napacan o kadar cık biraz insan yuzu gör dimi amaa.arkadaslar bence bim harika biryer haftalik iznini bile kendine gore ayarliyorsun.sagolsun benim magaza sorumlum her pazar izin yazar bana istiyorum diye.allah hakkimizda hayirlisini nasip etsin herkese iş hayatinda basarilar

 147. semihhhh dedi ki:

  arkadaslar merhabalar yorumların hepsini okudum şimdi benimde bir sorum olacaktı bim aş. ye part time olarak başladım yaklasık 2 ay süre sonra kadroya personel olarak alındım herşey yolunda iken kuzenim baska bir iş buldu fabrika işi bimden ayrıldım fabrikaya başladım ama suan işimden memnun değilim arkadaslar gercekten bim türkiyede devlet sektörü gibi bir şirket çok pişman oldum. size bir sorum olacaktı bimdeki işime tekrar geri dönmek istesem tekrar çalısabilir miyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 148. Fazilet dedi ki:

  Başvuru yaptım bugün tüm yorumları okuduktan sonra gözüm baya korktu napicami bilmiyorum..

 149. Antalyalı dedi ki:

  3 ay çalıştım aylık 207 saat sonra ayrıldım belgelerle bütün resmi kurumlara şikayetini yaptım.Şimdi arkamdan arıyorlar genel müdür pazarlama müdürü şikayetini geri al diye.Ms ve msy işten atıldı.Antatılanların fazlası var eksiği yok.Şimdi tazminat davası açtım hayırlısı…

 150. Ömer dedi ki:

  Arkadaşlar sizin kafanıza silah dayayan varmı çalışacaksın diye hala çalışıyorum diyenler var ve ekmek yediği yere bıçak sokanlar var herkes ihtiyaç doğrultusunda çalışıyor işini yap haklarını bil sana msde karışmaz Msy de ama düzgün yap saatinde çık saatinde gel bence buraya yorum yazmaya aklı yeten arkadas istediği yerde iş bulur yorum yapmak için yapmayın buda günahtır şikayeti olan bs sine söylesin oda olmazsa PM ye oda olmadı GM ye illaki düzelir bukadar maaşı hiçbir sektör vermez size unutmayin

 151. PsiKo dedi ki:

  Bimde 7 ay kadar çalıştım. Özel sorunlarım sebebiyle istifa etmek durumunda kaldım. Bim ‘ in çalışma şartları oldukça zor fakat şuda kabul edilmelidir ki perakende sektöründe en yüksek maaş veren bimdir. Yükselme şansın vardır. Kafanı kullanırsan. Öyle yok saatimi doldurayım gideyim dersen akşam kasa sayımına dikkat etmezsen envanter zamanında bişeyleri merak edip araştırmazsan kısacası öğrenmeye istekli olmazsan sadece gidip gelirsen zaten yükselemezsin. Bu sadece bim değil her yerde aynıdır. Müşterilerin dırdırı demiş arkadaşlar onlar her yerde var yapıyorsan bu işi eyvallah çekcen. Bimde çalışan arkadaşlar sakın çıkmayı düşünmeyin inanın çok pişman olursunuz şahsen ben oldum :( Herneyse benim sormak istediğim mağaza sorumlusu burda kim yetkili bilmiyorum. Çıkan elemanı geri alma durumları varmı yaklaşık 2 yıldır çalışmıyorum. Bim’ den ayrıldığımada çok pişmanım. Defalarca internetten başvuruda bulundum malesef geri dönüş yapmadılar. Tekrar alsalar bime kurban kestircem o derece bunalıma girdim :(((

 152. anonim dedi ki:

  birleşik iş adamları mağazası islam mağazası değil biraz araştırın bende islam zannediyodum

 153. semihhhh dedi ki:

  psiko sana katılıyorum aynı durumdayım ben bs ile görüştüm olmuyor ama yinede umudumu kesmedim halen arastırıyorum hayırlısı olsun..

 154. Ferdi dedi ki:

  3 aydır bimde çalışıyorum gayet memnunum. Yapılan yorumlar üzücü. Ünv. mezunuyum askerliğimi yaptım ms şuan beni yetiştiriyor ve bende çok çabalıyım sıcak satışım mağazaya hakimiyetim çok iyi çok şükür. Yorucu bi iş olabilir evet ama bu sektörde en büyük dev bim dir. İşe sadece saatinizi doldurmaya gelirseniz size zülüm gelir ama gelişime açık olursanız yükselebilceğiniz ve torpilin işlemediği tek sektör ve kurum olarak görüyorum.

 155. Yorgun dedi ki:

  İki senedir bimdeydi iş beğenmeyenlere çok kizardim bi bayan olarak ağır tüm iş yaptım hiç gocunmadim üniversitesi mezunuyum ama bin kere pişmanım bu işe girdiğime fazla saat çalışırsın istediğin gün izin kullanamazsin kasana müdür müdahale eder bazı müdürler kasanda açık var diye senden alır o parayla fire alır envanter icin Molada 20 dk dan fazla durursan ikinci molaya indirmez WC ye gitmek çok büyük bir hata 14/15 iş girişi denir 14/00 da mağazada olmasın diye müşteri içinde hakaret yersin dahası kasaya çakar müdür bozuntulari ofiste sıcacık keyif çatar sen kapının girişinde it gibi titrersin daha sayabilirim ama bim de gelecek yok

 156. Worried dedi ki:

  Arkadaşlar işe girişte iş güvenliği sertifikası adında bir belge istendi. 50 TL karşılığında eğitim kurumlarından alabileceğim söylendi. Diğer mağazalarda da bu şekilde mi oluyor? Cevaplarsanız sevinirim. İyi Çalışmalar.

 157. Ramazan Yağdıran dedi ki:

  Senelik izin ne zaman hangi şartlarda bilgisi olan var mı acaba

 158. dörtyollu dedi ki:

  arkadaslar siz siz olun sizi isten çıkaracakları zaman istifa dilekçesi yazmayın bırakın kendileri çıkartsın is arama hakkınızı fazla mesailerinizi falan mahkeme yoluyla alın yagcı yalaka müdürler kendilerini kurtarmak için altındaki elamanın canını alır hakkınızı yerler hatay dörtyoldan satıs pazarlama müdürü süleyman bölge sorumlusu cemil gibi bu tarafın bide öbür tarafı var ben 3 ay çalıstım hambal gibi sözlesmemin bitecegi son dakikayı bırakın son saniyeye kadar bana kimse işten çıkartılacagımı söylemedi ve son saniye hiçbir açıklama yapmadan işten çıkardılır hakkım geçtiyse haram zıkkım olsun hepsini allaha havale ediyorum

 159. SAKARYALI dedi ki:

  Arkadaşlar okadar abartmışsınızki durumu benide görüşmeye cagırdılar şuan evrakları topladım pazartesi belkide iş başı yapıcam bölge müdürü olan bayan okadar güler yüzlüki burdaki forumda olan olayları iş görüşmesinde sordum acıkca güldü geçti biz burda aile gibiyiz dedi hangi işe girerseniz girin her işin zorlugu var size 8saat günlük calışma saati diyorsalar aksam 9’dan sonra kapatılır z raporu o temizlik bu temizlik derken 10u gecer yani günlük 8saatten degil günlük 9 yada 9saat30dakikadan hesaplayın bunu bu devirde para kolay kazanılmıyor yorucu olan magazalar genelde il veya ilcelerin tam merkezinde bulanan bim magazalarıdır diye düşünüyorum siz siz olun 1600tl maaş üstü veriyorsa girin diye tavsiye ediyorum ne kadar sabır okadar yükselmek demektir bölge sorumlusu olan kişilerle ne kadar anlaşabilirsen okadar daha güven verici olup yükselirsin

 160. Aninda çevrimiçi kredi, bugün% 100 güvenli / garantisi bana e-posta.

 161. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bime işe giriş için yaşsınırı varmı

 162. Nusret dedi ki:

  bime işe giriş yaş sınırı varmı

 163. semihhhh dedi ki:

  yaş sınırı 28

 164. Bim ankara pursaklar herhangi bir subesi dedi ki:

  Arkadaslar yorumlari okudum hep olumsuz iclerinde uc bestane gereksiz yalakalar olmus savunmus dediklerinizin hepsi dogrudur 2.5yil calistim uc defa yardimcilik teklifi geldi reddettim ms bs nie olmuyorsun gt sen yardimcida olacaksin dedi agrimayan basimi nie agritiyim die dusundum saat konusu en buyuk skntilardan bitanesi 17:45 cikisli olursun saat 6 olur ms nin yardimcinin gozune bakarsin beni gonderse die yarim saat daha gecer solersin cikabilirmiyim die aldigin cevap magazayi bu sekilde mi birakacan olur bs. Ms ye baski yapar ms gelir magaza calisanlarin hepsine baski yapar magaza sadece benim degil hepimizin der ama nedense 2700 maasi o cebine koyar calisma cizelgesi hazirlanir izinli gununu belirlersin isini ayarlarsin bir bakmissin izin iptal yillik izin istersin istedigin tarihte verilmez sik sik sube degisikligi yaparsin PSİKOLOJİK BASKİ UYGULARLAR magaza icinde saatinde cikmak istedin yarin yine o adamlarla yuz yuze bakacan onun icin cikamazsin bilgi donusu adet toplama zirt pirt devamli telefon calmasi surekli spotlarin toplanmasi magaza toplanmasi mal atimi kasaya gecme lavoba temizligi mutfak temizligi mob makine atimi spotlarin hazirlanip kapilar kitlendikten sonra yarim saat yerlerine koymayla ugrasilmasi afis duzeni bu saydiklarim bi kaci bide ofis isleri var onlari hic saymiym bu islerin tamamini 4 yada 5 kisi yapar zaten bunun birisi izinli iki kisi sabah iki kisi de aksamci olursa haliyle yetismez ben hakli sebeplerden dolayi sozlesmemi fesh ettim tazminat icinde avukata verdim 16.11.2017 de ilk durusmam var dua edin aliyim sunlardan hakkimi yani demek isteyecegim su ERRIZKUALALLAH rizki veren allah baskasinin onunde egilme

 165. Bim ankara pursaklar herhangi bir subesi dedi ki:

  İhsan doksal arkadas bimi kotuleyenler ilk is yerleri galiba demiste gardas ben bu yasima kadar on tane is yeri degistirmisimdir en uzun calistigim yerde bim olmustur bana parayi veriyo ama fazlasiyla da cikariyo onun icin neymis yedigin kaba pislemicen ama aldigin maas kadar calisacan haksizliga gelemiyorsan cikacan yoluna bakacan senin gibi genis adamlarda calismaya devam etsin kalkipta burda bimi savunmana gerek yok sadece gorusunu bildirirsin tmm mi gardasim

 166. No Name dedi ki:

  Bim de çalışanlara soruyorum Kamera kayıtları kaç gün sonra siliniyor bilen varsa yazabilir mi?

 167. Anonim dedi ki:

  No name kayıtlar 30 gün kalıyor

 168. Buse dedi ki:

  Bn a101.den yeni ayrildim toplam 1 sene 3 ay çalıştım ama şimdi Bime girmek istiyorum ama herkes 101den çıkınca bimin almicani söylüyor ama başka bi şehirde önceden 101de çalıştığni söylüyor ama Suan bimde

 169. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar ben bim e girmeyi düşünüyorum haftaiçi 2 gün 3 saatten okulum var üni. 3.sınıf öğrencisiyim maaş ne kadar olur

 170. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar haftada 2 gün okulum var 3 er saatten maaş nekadar alırım sizce

 171. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar is baş vurusu yapıldığında 24 yastan büyük olmaması gerektiğini söylediler böyle birsey varmi

 172. aa dedi ki:

  1 ay oldu afedersiniz ama donunuza kadar terliyorsunuz

 173. Anonim dedi ki:

  Babanın işinde böyle çalışmassın ………..

 174. Seher dedi ki:

  Bim personeli mağazalar arası rotasyon oluyormu acaba oluyorsa bekadar süreyle

 175. Dadas dedi ki:

  Bimde 3 aydır calisiyorum dgru bim zor anı üni mezunuyum ama işi okadar kafaniza takarsanız psikolojiniz bozulur free takılın bimde çalışıyorsanız unutmayın su akar yolunu bulur ürün satın yani tabi kişilerle uğraşmak zor aslında siz onların başına çorap orun magaza sorumlumuz ilk başlarda bağırıyordu nasil bende ona kafa tuttuysam geri çekildi hayırdır kimse kimseyi ezemez adam sonradan bana yalvardı

 176. seko dedi ki:

  Arkadaşlar bim marketinde 4 yıl önce çalışmıştım ms msy ile aram pek iyi değildi.İşe girdiğimde kasayı çabuk öğrenmiştim fakat mağaza kapanışında yada kasayı teslim ettiğim de envanter olayını daha tam olarak öğrenememiştim ve benim ile dalga geçiyordu ms arkadaş ben bunu bölge sorumlusuna söyledim ve beni açılış mağazasına aldılar. Diger bölgeden ms ve yardımcısı geldi mağaza sorumlusu torpille ms olduğunu bize anlatıyordu bölge sorumlusu torpiliyle başlamıştı.Burada olumsuz yorum yapan arkadaşlara katılıyorum;neden derseniz giriş saatiniz kışın 8:30 mağazaya 17:30 gibi çıkarsınız tabi mağaza yoğun değil ise çıkarsınız 18:30 bulur birde elinize aktüel verirler bunu dağıt derler evinize gitmeniz 19:30 bulur en geç Telefon yasaktır tuvalete gitmek için binbir yolu denersiniz yemek olayıda cebinizden yada evinizden atıştırmalık şeyler getirirsiniz ms sizin performansınızı beğenmez ise sizinle pek muhattap olmaz bs söyler oda sizinle konuşmaz kendi aralarında konuşup sizi işten çıkarmanın yolunu ararlar 3 ay doldurmuş iseniz.Benim işten çıkarılma olayım şöyle oldu bir cuma günü yoğunluk vardı ve 7 8 yaşlarında çocuk şarküteri dolabından çukulata çalmış ofiste ms yardımcısı monitörden görmemiş veya o an izlememiş birkaç gün sonra kayıtlardan görmüşler ve arakadan 1 hafta sonra bölge sorunlusu başka bir zat gelip beni ofise çağırıyor ve bu olayda benim sorumsuz davrandığımı söylüyor ve pazarlama müdürü gelmediği halde mağazaya pazarlama müdürünün işten çıkarılmam gerektiğini bölge sorumlusuna söylemiş ve bende o şaşkınlıkla maalesef ki istifa yazıp verdim bir anlık dalgınlığıma gelmişti. Yani anlayacağınız 1 Liralık çukulata için işimden oldum. Bölge müdürü beni aradı aradan 15 gün sonra ve bende açtım ağzımı yumdum gözümü herşeyi anlattım am ne fayda böyle bir BİM maceram olmuştu. Çalışmak istiyen arkadaşlara tavsiyem çok zor durumdalar ise düşünsünler aksine macera aramasınlar

 177. Anonim dedi ki:

  Önemli duyuru. Arkadaşlar şirketin birçok usulsüzlükleri var gözden kacırdıkları çalışma haklarınızı geriye dönük tamamını alabiliyorsunuz. Çalışanlara konuyla alakalı bilgi verilecek. Ben haklarımı aldım.5 yıldır şirketteyim. Yasalarla haklarımı aldığım için şuan emsalim. Türkiye genelindeki tüm çalışanlar bu hak mahrumiyetindeler sadece haberleri yok. Şirket samandıra merkez tarafından gözetimdeyim bölgem değiştirildi. Elimizde çok önemli belgeler mevcut bakanlık tarafından onaylı. Tüm ülke çalışanları uzun vadeli calışanlar özellikle son 10 yıla dönük konuyla alakalı şikayetlerinde cok büyük miktarda kendilerine ödenmesi geren paralarını alabilirler üzerimde baskılar artacak sanırım…. 😫😫

 178. rına dedi ki:

  yabancı uyruklu kışıler çalısabılıyormu

 179. veysel dedi ki:

  Önemli konu: arkadaşlar bimde 5 yıldır çalışıyorum. çalışma saatleri devamlı geçmekte ve bu gecen saatler mevcut listeye geçilmiyor. bu usulsuzlük defter giriş cıkışlarda mevcut ve ben bimer cumur başkanlığına e devlet ten giriş yaparak şikayette bulundum. bakanlık şikayete cevap verdi ve bir müfettiş tarafından tesbiti yapıldı haklı olduğumu şirketin kendi mevcut listesi ele verdi vede defterler. geriye dönük 1 yıl ek ücret olarak 1 maaş yatırdılar hesabıma ve calıştığım magaza calışanlarıda faydalandı tabiki. şimdi geriye dönük 4 yılın calışma saatlerimin parasını almak için tekrar şikayette bulundum yine karşılık verildi bakanlıktan müfettişleri beklemekteyim geçmiş 4 yılında paralarını alacağım inşallah. çalışan veye işten cıkan arkadaşlar BİMERE şikayetlerini iletmeniz durumunda haklarınızı alabilirsiniz. bildiğiniz üzere bimer şahsi şikayetlere bakıyor başkasının adına şikayetler değerlendirilmiyor. yani herkez kendi işini kendi halledecek. haklarınızı almaya bakın. kolay gelsin.

 180. veysel dedi ki:

  şuan kamera kayıtları 15 günde silinir ama bu uzman bilgisayar mühendislerince haddikten yıllar gecsede geriye getirilebilir. kendi bilgisayarıma format attıktan sonra bile dosya ve belgelerimi geriye aldım basit işle bunlar. tesbitini yap kayıtları geri almak kolay.:):)

 181. veysel dedi ki:

  İşten çıkmış arkadaşlar çalışmakta bulunduğunuz iş yeri mahkemesine iş mahrumiyeti davası açıyosunuz gerisi çorap söküğü gibi geliyor. işe iade kararı çıkıyor dolayısıyla kabul etmiyosunuz ve şirket maddi tazminat ödemek zorunda kalıyor önceki iş yerinde benim başıma geldi. tazminatta haklı olmanız durumunda sizi bi hayli memnun edecektir. çalışmış vede çıkmış arkadaşlar geriye dönük geçmiş saatlerinizin hepsini alabiliyosunuz…….. yukarideki makaleyi okumayı unutmayın…. rızkı veren Allah hakkını ara şirketin anlaşma tekliflerine kanmayın istifa ettiriyolar tazminatsız haksız işten atıyolar imza attığın için hakkın kalmıyor..

 182. İsak dedi ki:

  Bu kadar yorum okuyorum inanın hepsi yalan evet zorluğu var ama kimse sizi sömürmeye çalışmaz. Siz eğer günü kurtarayım diyorsanız girmeyin zaten angarya gelir ama hakkını vererek çalışan her personeli baş üstünde tutuyorlar ben 5. Aya girdim sadece bizim bulunduğumuz bölgelerin tüm mağazalarını bilirim hiçkimse kalkıp size zorla birşey yaptırmaz çünkü zaten söylenilen şeyler sizin göreviniz ve yapmazsanız yapmanız istenir oturmak için işe başvuranlar uzak durun. Birazda farklı taraftan bakmanız daha iyi olur. Başlığı açan mağaza sorumlusunun nankörlüğe gözü doymuş olması lazım çünkü dediği şeyler yalan ve bimden ekmek yemesine rağmen bu yorumu nasıl yazdı anlamıyorum

 183. Sevcan dedi ki:

  Istifa edeni geri alir mi?

 184. Melo dedi ki:

  2001 doğumluyum mağazada çalışabilir miyim? W

 185. Anonim dedi ki:

  İnanmıyor musunuz? Girin de görün. Ben girdim çalışıyorum hala. Burada anlatılanlardan bin kat fazlası var…

 186. Seda dedi ki:

  Kendi istegiyle istifa edeni geri alirlar mi allah rizasi icin yardim

 187. Anonim dedi ki:

  Bu şirketten işi bırakan işçi tekrar alınıyormu acaba

 188. Anonim dedi ki:

  Bilmiyorum ama bi konuşun belki alırlar

 189. Ali dedi ki:

  Belki alırlar kardeşim bilmiyorum bi sorun arayın

 190. Anonim dedi ki:

  idari işler elemanı muhsebe vs elemanlarının çalışma şartları nasıl şehir genel merkezinde

 191. mustafa akbiyikoglu dedi ki:

  ya arkadaslar yorumlarinizi gordum ben 3 bucuk senedir calisiyorum.cok zorluklar cektigim dogru haksizliga ugradim hakkim yendi ama bimi cok seviyorum.nedense bir turlu vazgecemiyorum maasi diger marketlere gore cok iyi ben sadece sunu diyorum sen iyiysen herkes iyidir ben tavsiye ederim genc arkadaslarin girmesini isterim. saygilarimla

 192. osman dedi ki:

  Daha çok üniversiteli personel alınmalı .Lise mezunu ile üniversite mezunu arasında ciddi bir fark oluyor.

 193. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar bonus flasta market giyim kampanyasi var

 194. Anonim dedi ki:

  görüşmeye çağırılan yerdemi işe başlıyoruz yada görüşüp onlar başka biyeremi göderiyor ben ilçe olarak evime yakın yazdım uzak yerde görüşmeye çağırıyor

 195. Anonim dedi ki:

  BENİM ARACIM VAR BİM E DAGITIM İÇİN ARACIMI SOKMAK İSTİYORUM AMA NASIL YAPARIM BUNU

 196. Aleyna dedi ki:

  Ben bu gün bimden ayrılmak zorunda bırakıldım. Isimi seviuordum kalici olmak ve yukselmek icin elimden geleni yapiyordum hatta oyle mal paletleri geliyorduki sevikiyatla tek basima itemedigimde mudurum olacak egoist bana yardim etmiyordu ve yardim etmek isteyen arkadaslarimada engel oluyordu kac defa musteriyle palet tasidigimi inanin ben bile hatirlamiyorum tarzan gibi aetlerin uzerinde cıkardim mal atabilmek icin hic bir zaman hic bi verdikleri ise burun kivirmadan yaptim ama mudurumun bana yaklasiminda bir art niyet oldugunu anlayinca arama seviye koydugum icin kendime yaklastirmadigim icin benim isimi birakmam icin uygun ortam yarattilar ve bu olaylari benim üzerime yıkarken 21 yasinda kendi okulunu yakip çalismak zorunda olan bi kiz oldugumu goz ardi ettiler. Bütün bim ofislerinde kuranikerim var ama ramazan günunde oruclu insana iftira atacak kadar kücülen insanlarla çalısıyorlar. Bu gün benim gözlerimden dökülen yaşlar zehir olsada burunlarından gelsin insallah Her ne hakkım varsa haram zehir zıkkım olsun allahlarından bulsunlar

 197. Bimm dedi ki:

  Arkadaslar ben 10 yil bimde calistim.ilk 2ay dolmadan msy oldum 5.ay da da ms oldum.bir bayan olarak evet market ortami cok zor.bim kurumsal olarak en iyi market suan.maasi da cok iyi per 2000.msy 2400.ms 3100 aliyor net.ama inanin cok yogun bir tempodasiniz sadece farki maasinin iyi olmasi.oyle mola filan kullanmak cok zor.ama kesinlikle bu sirkette illegal bir seye izin yok.seni saatinden fazla kimse calistiramaz yasak.izin gununu mecbur kalmadikca kimse erteleyemez.bimde olmak istiyorsaniz en iyisi per olmak msy ve msnin yuku cok agir.ha per fazla mi calisti saatini mi sildiler bs ye bir haber ucur aninda mudahale edilir.is yuku cok fazla 15 20 palet mali tek basina atarsin sana kimse demez ya bu ms de mal atti yoruldu etti o goz ardi edilir.sana soracaklari seyler urun takibi sifir skt bunlarin hesabidir.bs eger adi vicdani alinmis biriyse tamam en az 2yil aklini oynatirsin.bs senin yoruldugunu cirpindigini asla anlamaz her yuk ms dedir.eger bs ogun gune guzel baslamissa sana cok iyidir yok cani skkinsa vay o ms msy nin haline.telefon calar taa bir koseden kosarsin bs neden beni beklettin die azarlar kapiya gelir korna yapr duymazsin azarlar.skt olur azarlar sifir olur azarlar.sen istersen o magazayi yala yut onu gormez tek bir seye takilir kalirlar haa iyi bsler yok mu var ozaman sen de asla isyan etmeden calisirsin.2ayda bir pm 6Ayda bir gm ziyarete gelir onlarla isiniz olmaz gelir yazar gider.tek sorun bsnizin iyi bir insan olmasi.personele sor her seyden sikayetcidir hakli bazen ama ms ya da msy olursa ozaman diyecegi tek sey ya ben haksizlik ettim sizlere.gercekten yekti zor cunki is yuku hep sizde.personel saate bakar saatim gelsin de cikayim ms msyler de magazadaki isleri nasil bitiririmin pesinde gercekten durum bu.evet zor ayaktasin bir suru musteri yogun tempo zamanla zaten her calisan fitik oluyor o kacinilmaz ama is yokk ia sahasi yok.universite mezunusun eger memur olmadiysan elin mahkum ezilmeye.inanin bimde gizli yapacagin tek sey bs gormeden skt ye dusecek urunu satman ona mecbursun.onun disinda kimsenin hakki yenmez ha sen kendin isler yetissin die cizelgene uymaz erken gelir gec cikarsin o ayri ama sana kimse demez ki gec cik oyle bir yetki ben 10 yil gormedim.sirket her zaman calisandan yana.ciro acisindan cok yogun bir sirket oldugu icin agir sevkiyatlar var hafatanin 5gunu mal atarsin ona da zamanla zaten alisiyorsun.şok a101 mi bim mi diyorsaniz bimde calisin.maasiniz zamaninda primler tam yillik iznler zamaninda sigorta sorunsuz haklariniz tam bir sekilde yatar.oyle maas yatmadi yok kasadan acik cikti yok eve 12 de gidiyoz uydurma seyler.inanin ben 10 yilimi bu sirkete vermis biri olarak ne duydum ne gordum.mudurler aninda mudahale eder ha belki ms msy acemidir yetistiremez olur ama bir ama iki en fazla.inanin markette calismanin sonu yok emekli olursun burdan olanlar cok ama sabir tasi olman lazim boyle sektorde.ben bir bayan olarak 10 yil ms olarak calistim ailevi durumdan dolayi cikmak zorunda kaldim.oyle olmasaydi asla cikmazdim.simdi etrafa bakiyorum hangi is kolay.ekmek aslanin kuyruguna kacmis durumda arkadaslar.calismak isteyen arkadaslar lise mezunu olmak sart.partsan sorun yok askerlik icin ama 195lik per olacaksan askerlik sart.2ay deneme sureci olur baktin kaptin ms senden memmn tamam alindin.izinler haftada bir bayramda mesain tam el ilani dagitimi yasaklandi acilis mag.haric.evine yakin yere verirler bayan icin zor ama erkek arkadaslar gucunuz kuvvetiniz yerindeyse girin calisin.bazi arkadaslar diyorya beni cikarmak icin ugrastilar surduler eger ki gercekten bunu goruyorsan sorun sendedir orda inanin kimse kimsenin ekmegiyle oynamaz orda islerin yurumesi icin iyi pratik hizli cevik diil kendi kafana gore yipranmadan aheste calisayim diyorsan yanlis yerdesin cikip git insanlara yuk olma.calismak isteyen arkadaslar inanin gunde 4 5 cv geldigi icin sira zor gelir eger bir ms bs yada merkezde calisan bir tanidik varsa gorusmeniz daha kolay netten alim cok zor artik.hangi semtteysen orada bir magazaya birak cv ni o semte bakan bs senle gorusur kendi bolgesinde acik olan yere alir seni alirsa.ama genc arkadaslara tek onerim maasa diil de emekli olabileceginiz sagliktan olmayacaginiz bir yerde calismaniz inanin tum hayatinizi etkilicektir sonra tuhh ben neden yillarimi buraya verdim deyip elinizde sifirla donmeyin.bazi firmalarda asgari ucretle baslayip o firmalara mudur olan arkadaslarim oldu.kendime kiziyorum ben neden bimde 10senemi harcadim ve fitik oldum.ilgi cekilen yer maas diil sureilik ve saglik olsun arkadaslar.ben 10yillik bim calisani olarak sirekete gic bir suc atamam isi zorlastiran vicdanlar aslinda.herkese saglikli huzurlu omur dilerim umarim mutlu oldugunuz bir yasam surersiniz.sevgiler..

 198. Ülgen dedi ki:

  A101 sok veya herhangi bir yerde calisan da basvurabilir eger bs yi ilk gorusmede ikna ederseniz o is tamamdir :)
  Ama en iyisi bim yazilanlara bakmayin her isin zorlugu var ama sistem super kurumsallik tam haklar tam zor ama aldigin maas yuzunu guldurur

 199. Ülgen dedi ki:

  Isi eger hastalik ya da evlenme askerlik gibi sorunsuz bir sebeple birakmissa calisan tekrar gorusme yapilir ama dusuk bir ihtimal

 200. xyxyxy dedi ki:

  16 yasindayim beni de ise alirlar mi

 201. Anonim dedi ki:

  alır
  torpil varmı

 202. Anonim dedi ki:

  Merhaba marketlere biçok başvuru yapıyorum bim şok 101 geri dönüş alamadım hiç yaşım 41 lise mezunuyum 20 yıldır bakkalım Denizlide

 203. Anonim dedi ki:

  Daha önce 1 yıla yakın A101 magazasinda calistim…bine başvuru yapabilir miyim…A101 çıkışlı planı almıyorlar diye duydum doğru mu acaba cvp verirseniz çok sevinirim

 204. Anonim dedi ki:

  A101 den cikip bimde çalişan var. Başvurmak da fayda var

 205. Anonim dedi ki:

  Site yetkilisine ulasilabiliyor mu ?

 206. Burak dedi ki:

  15 yaşındayım bime girebilir miyim

 207. Yasemin dedi ki:

  Bimde acık lise okuyanı alıyorlar mı.?

 208. Merve dedi ki:

  Bimde 2 kardeş çalış masi yasalmi bilgi albilirmiyim

 209. Merve dedi ki:

  2 kardeş çalışması yasalmi

 210. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar bu kadar çalışma şartlarını kötülemişsiniz ama bende bimde çalışıyorum ve çok memnunum 7 personeliz üstelik zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum

 211. Cansu dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba öncellikle 2 sene bime zaman harcamış biri olarak şunları yazacağım..zor da kalmadığınız sürece kesinlikle bulasmamizi tavsiye ederim. Haftalık çizelge hazırlıyorlar fakat her an değişebiliyor. Mesela aylık 195 saat çalışmamız gerekirken bundan daha fazla çalıştırıyorlar. Is bölge sorumlusu ve mağaza sorumlusu arasinda bitiyor .bu ikili acayip tehlikeli.ben saatlerimi günü gününe hesapladigimda 8 saatimi Yemiş yani bu demek oluyor ki benim 1 günüm fazladan çöp olmuş gitmiş. Bunu dile getirdiğiniz zaman sizden kötüsü yok çünkü saatlerini hesaplamayı sevmezler .özellikle mağaza sorumlusu yönünden iyi insana denk gelmek zor .ilk mağaza sorumlum çok iyiydi hak yemezdi saatinde çıkartırdı her molanı kullandirirdi .başka mağazaya verdiler.magaza sorumlusu tam bir kafayı yemiş insandı. Bimin işi bitmez arkadaşlar. Kasaya bakarsınız mağaza toplamaya çalışirsiniz. Temizlik yaparsınız ve bu her ay 2 kere olur neredeyse.aksam kapanışa yakın molu.paspasi siz yaparsınız mağaza sorumlusu ya da mağaza yardımcısı kasaya bakar siz amele gibi etrafı temizlemeye çalışırsınız.o da yetmez beğenmezler. Bir de gt lik denen şey var yani birisi yıllık izne çıktığı zaman siz yardımcılık yaparsınız. Bu dönemde gt lik yaptığımda mağaza 4 4luktu yine bir kusur bulurdu.ve artık özgürüm. Çoğu arkadaşımda mecburdan devam ediyor kimisi iş bulamadığı icn kimisi ev geçindirdigi kimiside borcu olduğu için devam ediyordu. Bir de soyl3 bir muhabbet var gece 03.30 a kadar kaldık mağazanın yeri değişecekti ve bunu mesai olarak saymadılar. Hicbir şekilde fazla çalıştığınız saatleri size vermezler .saatiniz geldiğinde cikayim gideyim diye bir şey yok.ozellikl3 de sizi sevmiyorlarsa akşam çıkışa kadar kasada tutarlar.mal günleri mola doğru düzgün kullanamazsınız.saatiniz gelince hemen çıkamazsınız.aksine diyelim saatiniz 17.45 siz o saatte çıkmak yerine 19.3p da bile çıkıyorsunuz bunun telafisi yok .Yanı şu bimden memnun olan arkadaşları anlamıyorum. Arkadaş iyi diyorsan sende çoğu sey3 göz yumup devam ediyorsun demektir. Kendinizi salak yerine koydurmak istiyorsanız buyrun çalışın. Vaktinizi boşa harcamayın….

 212. Anonim dedi ki:

  Bu paralara nasıl çalışıyorsunuz? Nasıl geçiniyorsunuz? Şaka gibi. Resmen karın tokluğuna çalışmak. Aile geçindirmek, çocuk okutmak mümkün değil!!

 213. Melihcan Akbulut dedi ki:

  Yahu herkes kötülemeye çalışmış ulan suriyeliler sebebiyle adam gibi iş bile bulamıyorsunuz. Elektrik – Elektronik üzerine okuyup mezun oldum. Rahat 20 tane yere CV bıraktım 5 yıllık tecrübem var çok iyi bir şirkette. Fakat gel gelelim ki boşluk yok cevabını alıyorum. Suriyeliler 1200 TL’ye çalışıyor tabi ki boşluk oımaz, 1 yıldır bimdeyim yok amele gibi kullanıyorlar, yok köle gibi kullanıyorlar. Yahu sen otur diye mi sana maaş verecek tabii ki çalıştıracak.

 214. Bünyamin dedi ki:

  elektrikli bisiklet başka ne zaman gelecek

 215. Cemil dedi ki:

  Bende 13y yıldır egnngelli olarak Bim’de çalışıyorum 11.ay 2018 sabretmekten her türlü bittim ihtiyaç olduğu için lanet bı şirket engellinin diye kasadan hiç çıkamıyorum fazla fazla çalışıyorum zorla skt dolmuş ürünleri sorumlu baskıyla bana sattiriyor sosyal hayat sıfır aile bağları diye bişey kalmadı beni baskı yapa yapa pisikoloji bozuldu anlatmaya bitmez bu bim yöneticilerinin yatacak yeri yok çalışanını kesinlikle insan olarak görmeyen bı şirket bazı kampı gibi çalışanın hakkını hep yerler Allah bunların belasını versin insan olduğumu unuttum engelli olduğum için iş korkusu nedeniyle sabretmekten başka çare yok hele şerefsiz bı mağaza sorumlusu varsa daha beter hiç kimseye derdini söyleyemezsin hakkını arasan kapı orda diyorlar bana çok dediler bunu hep fazla çalıştırıp az saat yazıyorlar şerefsizler ama Allah bunlara soracak birgün daha birçok şey yazmayla anlatılmaz kısaca çalışanını hayvan gibi gören bir şirket ceza evi gibi

 216. Müjgan dedi ki:

  Ben daha önceden a 101 de çalışıyordum ailevi nedenlerden dolayı çıktım bime başvurdum görüşmeye çağırdılar gittim almadılar lise mezunu değilim diye iş kura bağlı almıyorlarmı zaten

 217. Anonim dedi ki:

  Meraba sendikası varmı.birde vardiyalımı sadece sabah 9 aksam 9 mu?

 218. Anonim dedi ki:

  bimde büro memuru ne iş yapar

 219. ISIMSIZ dedi ki:

  1 ay iki haftadir calisiyorum yarin cikisimi vermeyi dusunuyorum 15 gun daha calisma zorunlulugum var mi

 220. LINDA dedi ki:

  borç para veren hayırseverler

  borç para veren vakıflar

  senet karşılığı borç para verilir

 221. Zeynep dedi ki:

  Kaç ayda bir eleman alınyr

 222. Murat dedi ki:

  Bin çok kötü bir yer aklı olan girmez gider fabrikada calisir

 223. Zeynep dedi ki:

  Ben bim kadar iğrenç bir market sektörü görmedim gerçekten berbat bir yer asla girmeyin hiç tavsiye etmiyorum ben iş kurlu olarak girdim iki ay çalıştım köle gibi çalıştım yemin ederim ki nefes almaya bile fırsat yoktu o derece berbat bir yer birde akşam kasada 70 tl falan açık çıkınca oda cebimizden gidiyordu yol paralı yemek paralı iskur elemanı diye aldığı para 1040 lira yarısı kasaya yarısı yola yarısı yemeğe gidiyordu elde kalan sıfır dı rezalet bir ortam mola en fazla 10 dk kullanabiliyordum bölge sorumlusu ms ye dediği şuydu ben lavobodayken senden saati dışında mola isteyen elemana kapiyi göster hepsi birilerine tapıyor lanet bir yer asla girmeyin işimi cok severek yapmama rağmen gerçekten değmeyen çalıştığımı bile değmeyecek bir yer yazık oluyor insana

 224. Semra dedi ki:

  Bide kadrolu olunca başka şehirlere eş dolayısı ile tagyin cikabiliyormu

 225. Soner dedi ki:

  Yaş sınırı kaç arkadaşlar

 226. Gülnihal dedi ki:

  Yani bu Mart bime başvuru yaptım daimi çalışacağım işkurdan başvuru yapmadım Çarşamba günü internet ve cv bıraktım ne zaman çağırırlar yada çağırırlar mı

 227. Heveslenmeyin... dedi ki:

  Merhaba arkadaslar.. Oncelikle sunlari soyleyim. Hersey cok guzel hayallerle basladi. Unv mezunuyum issiz gecirdigim uzun bi zamanin ardindan market isini begenmeyerek de olsa a101de ise basladim. Cunku ulkemizde genclere deger verilmiyor milyonlarca unv. Mezunu issiz ! Biz boyle sessiz kaldikca durum dahada vahimlescek oda ayri bi mesele zaten. Resmen HAYAL KIRIKLIGI arkadaslar size butun samimiyetimle soyluyorum ise basladiginiz ilk gun ben neden geldim ben neden burdayim diceksiniz. Belkide aglayacaksiniz sinirden. Mudur denen kisiler okadar havalilar ki kendilerini okadar ust seviyelerde goruyorlarki size btun gununuzu aldiginiz maasida zehir ediyorlar. Yapmadiginiz is kalmiyor kapi sil wc temizle bulasik yika yerleri paspasla yerleri supur kasalari sil raflari sil mal at kasaya bak etiketleri yerine tak etiket kontrolu yap sevkiyat al minj envanter say yani on yere birden kosmanizi hepsinide yapmanizi beklerler. Birini az yavas yapsaniz yada biraz soluklanayim deseniz hemen telefonla ararlar bir suru laf isitirsiniz . Unv mezunyum en cokda lise mezunlarndan emir alip onlarin kahrini lafini cekmek zoruma gitti . Istifa ettim tabikide cok zor dayandim . He bide aylik acik masraflari 150 tl 100 tl oduyordum cunku magaza sorumlun eger acikgozse o paralari bir bir alir sizden aciginiz var diye sizden. Hicbir hakkimi onlarda birakmayacagim obur tarafda tek tekkkk hesaplascaz hepsiyle Allahdan bulsunlar Allaha havale ettim hepsini .. yinede siz bunca yazilanlari dikkate almayin gidin calisin a 101 de ozaman anlarsiniz sadece biz ne desek bos yasamayinca abarti gelir size hersey ..GOZLERINIZI IYICE ACIP OKUYUN SU YAZILAN YORUMLARI GIDIN BASKA DOGRU DUZGUN BIR IS BULUN KARIYER ILERLERME ICIN EN AZINDAN ESSEKLIK YAPMAZSINIZ . Iskurdan sizi ise alirlar esek gibi fazladan calisirsiniz paAzar gunleri izun ama paraniz yatmaz personeler sizdeen once cikar isden onlarin calisma sureleri daha azdir siz essek gibi calisirsiniz resmen milleti teker teker yiyorlar Allah sizden hesabini sorsun yetkililer. LUTFEN MAGAZA SORUMLUSU YARDIMCILARINI DENETLEYIN PERSONELLERI EZMEYIN RENCIDE ETMEYIN KIMSE KALMAYACAK BU GIDISLE MAGAZALARINIZDA YETER YA YETER. BIZ GENCIZ UNV MEZUNUYUZ NE BU EZMELER BASKA BULAMAYINCA CALDIK KAPINIZI LANET OLSUN BE…

 228. AY dedi ki:

  Sn Heveslenmeyin öncelikle yaşadığınız bu kötü tecrübe hakkında sizlere geçmiş olsun diyorum ancak birileri de bu işi yapmak zorunda ve bildiğim kadarıyla iş akdinde bu gibi marketlerde (Bim,Şok,A101,Migros Mini) tepeden tırnağa aynı mahalle bakkalı gibi her hizmeti vermeniz konusunda anlaşma yazılı olarak akdediliyor…yani kural siz işe girdiğinizde de aynıydı ve inanın biz tüketiciler olarak malı&hizmeti ucuza alma konusunda isteğimiz devam ettikçe maalesef kapitalist bir dünyada yaşamanın doğal sonucu olarak personel giderini minimize etmek şirketlerin gayri resmi de olsa vizyonu olmak durumunda… ha birde üniversite mezunuyum demişsiniz ancak çoğu işte olduğu gibi usta-çırak usulü mevcuttur, bu da mesleğe daha önce başlayan daha kıdemlidir ve bence de doğaldır… sizin şansızlığınız bence lise mezunu birinin müdür olmasından ziyade aranızdaki anlattığınız kadarıyla karşı tarafın hatasından kaynaklı geçimsizliktir… yoksa Sakıp Sabancı ve Ali Ağaoğlu’nun lise terk, Vehbi Koç’un ise lise mezunu olduğunu bilginize sunarım… bu şekilde alınganlık yapmayın meslek hayatınızın ilk yıllarında bu çoğu meslek için kaçınılmaz gibi gibi… benzer şeyi eşim de süt fabrikasında ilk yılında ziraat mühendisi olarak yaşamıştı; yok süt teslim al, yok kazanı temizle yok wc, yok üretim, kalite kontrol, laboratuvar,, depolama, sevkiyat ve bir çırpıda aklıma gelmeyen onlarca iş kalemi, başında da üniversite mezunu olmayan kişiler… bu bir kısır döngü,,, inşallah uygun bir iş bulup çok yükselirsiniz..

 229. Anknum dedi ki:

  17 yaşındayım işe alırlar mı
  Lise mezunuyum

 230. Anonim dedi ki:

  ankara pursaklar bim şubesi deniz denen dengesiz birisi var onun bakırköyde olması gerekirken mağaza yönetiyor yöneticler görmüyormu

 231. Anonim dedi ki:

  pursaklar yavuz bulvarında çalışan müdür yrd deniz denen dengesiz bir bayanı neden çalıştırıyorlar yöneticiler bunu görmüyormu

 232. Sena dedi ki:

  17 yaşındayım beni alirlarmi

 233. Candan dedi ki:

  Bim de neden Sendika yok anlamış değilim. Anayasal bir haksa kanunlar nezdinde de kanun o hakki işciye vermis ise Türkiye geneli 7680 mağazası var bu magzalarda 4 kişi çalışıyor olsa ki bazı magzalar da personel sayişi 5 yada 6 yi buluyor.Sadece magzalarda 4 kişiden 30.720 personel ediyor.Daha depo sevkiyat veya ofis çalışanları hariç.

 234. Mehmet dedi ki:

  Bim personeli çalıştığı bir ildeki bimden başka bir şehirdeki bime nakil olabilir mi. Yani personel kendi memleketimde ki bime gitmek istese ne yapması gerekir. Cevabın için şimdiden teşekkürler.

 235. Anonim dedi ki:

  bim tazminat almak ne kadar zordur

 236. Anonim dedi ki:

  Bim Marketi çalışanıyım Tam ay çalışmama rağmen 2020 asgari ücret + 210 yemek + 210 yol ücreti 2,440 olması gerekirken 2,295 yatırdılar. Bu emek hırsızlığına çalışanların tamamının yapılan haksızlığa itiraz etmeleri gerekiyor. Köle olmayın hakkınızı arayın Huzur İsyandadır…

 237. Uras dedi ki:

  Yaklaşık 5 yıldır çalışmaktayım. Lisans mezunuyum ayrıda denklik belgem var ama hala personelim.msy yada ms devamlı işi sorar nasıl yapılması gerektiği yönde bilgi alır ama işte hersey torpil yada yalakalık ile alakalı.Çalışmak isteyen varsa eğer hayattan beklentisi olmasın

 238. Evrem dedi ki:

  Arkadaşlar ben a101 de 1 ay çalıştım fakat mağaza sorumlusu ile anlaşamadık çok egolu bi insandı dayanamadım çıktım işi sevdim şuan bime form verdim ama a101 den çıkan bime giremezmiş die duydum bunun doğruluğu ne kadar bilen birisi varsa bana cvp verebilirmi işe ihtiyacım var

 239. Mert dedi ki:

  Evrem Ben Migros ta çalıştım işten çıktım . A101 başvurusu yaptım kabul ettiler. Haftaya iş başı yapacağım. Ümidini kesme.

 240. Evrem dedi ki:

  Ama a101 ile bim zıt firmalarmış siz migrostan çıkıp giriyorsunuz şoktan çıkanı her ikiside alıyormuş ama birbirlerinden gelen personelleri almıyorlarmış benim en baştan çalışmak istediğim yer bimdi devlet kurumu gibi bi şirket çünkü bu firmalar arasında eniyisi bim diyebilirim a101 de 2 hafta çalıştım bimden çağrıldım çok üzüldüm o kadar uğraştım olmadi bende çıktım bime form verdim tekrar biraz artık zor gibi ama şansımı deneyecem ben a101 re girdikten sonra öğrendim bide birbirilerinden işçi almadıklarını a101 dede egolu bi ms olunca hiç durmak istemedim aslında iki firma da iyi çalışma yönünden aynı hemen hemen ms ve msy çok önemli burda benim gibi egolulara rast gelirseniz işiniz zor..

 241. Mert dedi ki:

  Market sektörünün en iyisi Migros’tur. Fakat ben Mjet Petrol Ofisi mağazasında olduğum için gece çalışması ve 2 haftada bir gece çalışması olduğu için çıktım. Migros Maaş+ 205 TL yol parası+ çalışmaların migros kartına 180 TL başlangıç personel (5 senelik personele 420 TL yatar her ay ) her yıl için artar bu rakam. En iyisi de sendika var. Ortalama maaşım 2700 buluyordu. Özel günlerde 3000 TL bulmuştu. Dediğim gibi ümidi kesmeyin her an herşey olabilir. Hayırlısı olsun.

 242. Anonim dedi ki:

  Sakın ama Sakın bulaşmayın aklı olan çalışmaz köpek muamelesi görürsün başka hiç bişi olmaz torpilin yoksa Ms den yukarısını göremezsin ms olmayı da inanki hiç istemezsin işin içindeyim msy yim inanki prs yapsalar daha iyi emin ol çalışılmaz hakkın da emin ol kalır

 243. Esma dedi ki:

  BİM’e sakın girmeyin ben 2 yıl çalıştım afedersiniz eşek gibi çalıştırıyorlar Hırsızlık oluyor neden görmedin diye azarlıyorlar zorla skt si geçmiş ürünü satış yaptırıyorlar

 244. Cansu dedi ki:

  Ben de 2 ay oldu başlayalı geçen sene a101 deydum istifa ettim anladım ki bim de ordan farksız iki üniversite bitirmiş bir insan olarak lanet ediyorum Türkiye nin adaletine

 245. Anonim dedi ki:

  Bn 1 yıl 3 ay bimde çalıştım çok iğrenç bi iş mecbur olmasan asla dayanmazdim ki bn bu süre içinde bide tacize ugradim bunu uzerine dayanamayip bolge sorumlusuna soyledim ve Bnim hıc bi suçum olmamasina ragmen bnide o tacizciyide işten cikartilar bn işsiz kaldım ugradigim tacizle kaldim

 246. Anonim dedi ki:

  Evli olan çiftler aynı bim mağazasında çalışabilirler mi?

 247. Ferhat dedi ki:

  Yıl başinda çalışan bim de 31 aralıkta yani ikramiye ve çift günümü çalışmış sayılıyor…

 248. MartinSay dedi ki:

  Sok market, Migros bunyesinden ayr?larak Ulker bunyesine gecmesi on y?la ask?n bir zaman oldu.  Sok marketler zinciri A101 ve Bim’den sonra gelen en buyuk marketler zincirleri aras?nda da yerini alm?s bulunmaktad?r. Kuruldugu gunden bu yana h?zla buyuyen Sok market gunumuzde 6.200’u ask?n marketler zinciri ve 25.000’i bulan personel say?s?na ulasm?st?r. Peki, Turkiye’nin en buyuk market zincirlerinden biri olan Sok Marketler’de ise girmeyi planlayanlar?n; cal?sma kosullar?, is basvurusunun nas?l yap?lacag?, maas, kariyer, egitim vb. durumlar nelerdir? Iste, nkariyer olarak sizler icin tum bu sorular?n cevaplar?n? haz?rlad?k. 

 249. MartinSay dedi ki:

  Bim magazalar? sabah 09:00 ile 21:00 aras?nda cal?s?r. Bim cuma gunleri ogle aras? 12:30 13:10 saatleri aras?nda kapal?d?r. Personel icin cay saatleri mevcuttur. Toplam cal?sma saati 8 saat 30 dakikad?r.

 250. Hatice kübra ünal dedi ki:

  İki yıl önce bimde çalıştım ama okul sebebiyle istifa ettim kadrodaydım
  Tekrar girebilir miyim
  Bimi seviyorum
  Anlatıldığı kadar değil
  Çalışmak da dahil her şey eğlenceli
  Tekrar başvurdum umarım ararlar

 251. Anonim dedi ki:

  Yorumların tamamını okudum bim hakkında çok fazla olumsuz yazılmış ben 10 yıldır çalışıyorum ve bölge sorumlusuyum bukadar olmayan ve olmuş gibi yazan kişilere söylüyorum özel sektörde en iyi imkanları sunan firma da çalışıyorsunuz iş beğenmeyen kişilerde gitsin devlet memuru olsun bu kadar basit

 252. Anonim dedi ki:

  35 yaş üstü 40 yaş bayan aliniyormu

 253. Adsız dedi ki:

  Merhabalar 2018 yılında Samsun Hastahanebaşı Bim mağzasında çalışmak üzere iş kur tarafından iş başı yaptım.Dershane ve sınavlarım olduğu için istifa ettim.Tekrar iş başvurusu yaptığımda görüşmeye çağrılıyorum ama işe girip çıktığımdan olumsuz olduğu tarafıma bildiriliyor.Tekrar işe girme şansım var mıdır?

 254. Anonim dedi ki:

  Bimde yaklaşık 1 senedir çalışıyorum asetonla skt silmekten başlayın en son yaptıkları satamadikları sktye düşen malları size zorla satmaya çalıştıklarına kadar kişi başı 750 tl para istediler ürünler ellerinde patladıkları için ayrıca bölge sorumlusu bile bu isi destekliyor yazıklar olsun zaten kaç kr para veriyorsunuz da personelden böyle bisey istiyorsunuz aklınız varsa bimde çalışmayın sömürgeci hepsi böyle bişey olamaz bölge sorumlusunada müdürü şikayet ettigimde satsaydınız diye cevap vermeside cabası hakkımı helal etmiyorum istifamı verdim çıktım.

 255. Fidan dedi ki:

  Ya orda haksızlık burda haksızlık,peki biz nerede çalışalım ogrenciyim hem atama yok hem sundukları işler de haksızlık ve yalandan başka birşey yok gerçekten kendi ülkemi anlayamiyorum

 256. Timur Ragulin dedi ki:

  Merhaba.Ben yabanci.Russyadan geldim.20 yaşindayim,erkek. Oturma izni var bende.Iş ariyorum.Başvuru yapabilirmiyim acaba?

 257. uğur dedi ki:

  İşkurlu olarak işe başladım daha önce burdaki yorumları okumuştum ve birde kendim tecrübe edeyim istedim ve işe başladım.Öncelikle personelin mola süresinde dışarı çıkmasına izin verilmiyor bu yüzden sigara içen insanlar depoda içiyorlar ve ben kullanmama rağmen yemeğimi leş gibi kokan bir yerde yemem gerekiyor ufak sineklikli bir pencere var ancak hava akışı için yeterli değil.Benim çalıştığım şube bölgenin en çok ciro yapan 2.mağazasıymış ve günün her saati yoğun açıkcası.2 günde bir mal geliyor.Kasayı öğrenmek kolay 2.gün kasayı öğrettiler ve açık felan çıkmadı.Mola süremi kullanabiliyorum(1 saat 2 parçada).Çalıştığım arkadaşların hepsi iyi insanlara benziyor benim dışımda hepsi evli zaten.Mal gelen gün çok yorucu oluyor my’la beraber yapmamıza rağmen çok zorladı paletler 2.5 ton’a kadar yük kaldırabiiliiyor ve sular zaten geçiyor 1 ton’u hareket ettirmek için çok güç uygulamak gerekiyor öyleki spor ayakkabılarım yerde kayıyor çok ağır olunca patinaj çekiyorum bildiğin.Bana değil ancak diğer arkadaşlara skt’si yaklaşmış ürünleri satması için çok baskı yapıyorlar ancak rencide edicek şekilde değil veya azarlayacak şekilde değil.Ancak arada sinirliyseler sana çatabiliyorlar mesela aralıksız hiç durmadan reyonları düzeltiyorum, mal atıyorum ve yani gerçekten aralıksız 3 saat gibi diyebilirim ve müşteri daha önce düzelttiğim bir yeri bozmuş ve müdür bana gelip yar….m işini düzgün yap diyor bu gerçekten benim canımı çok sıktı.Birde sırtım çok kötü oluyor mal attığımız günler 20-25 kiloluk şeyleri boyun kadar kaldırman gerekebiliyor en üst reyon hariç diğer şeylerin paketini açmadan dizmen gerekiyor mesela yağ kutuları gibi ve mağazanın işi gerçekten hiç bitmiyor.Ortalama haftalık çalışma süresi 60 saat diyebilirim arkadaşlar yani ortalama günlük 1 saat civarı çalışmanız için herhangi bir ücret almıyorsunuz.Gerçekten ağır ve yorucu bir iş açıkcası.Mental olarakta insanı çok yoruyor eve gittiğimde bile aklıma sürekli mağaza geliyor gerçekten stresli bir iş.Benim gördüğüm çok baskıcı bir ortam var gerçekten askerlikten bile daha çok.Ve bence bu kadar emek verdiğinde takdir görmelisin hakkın verilmeli ve burda bu söz konusu bile değil.Msy’mız iyi biri ama kendini bu işe adamış yükselmek istiyor ve bunu banada açıkca söyledi bunun için acımasız doğa kanunlarını uyguluyorum diyor adam kafayı bimle bozmuş 6’da işi bitiyor sonra bakıyorum kapanışa gelmiş kendi iş yeri gibi çalışıyor resmen ve bizdende aynısını beklediğini söylüyor.Zor ya varya uzaktan basit geliyordu ancak hiç öyle değil ki ben annemi 10 yaşında kaybettim ve 11 yaşında çalışmaya başlamış biriyim yani babamın işyerinde 15-16 saat çalışıyordum yazları ve bimdeki mal attığımız bir gün kendi işimizin bir haftadaki yorgunluğuna eşittir.Büyük bir şehirde yaşıyorum başka işlere bakmaya karar verdim bu iş çok stresli bir iş gerek yok buna değmez.Ancak iş olanaklarının kısıtlı olduğu bir yerdeyseniz ve ihtiyacınız varsa çalışabilirsiniz.Sektörde çok daha kötü yerler var.Ben işten çıkarken diğer hepsi hala açık oluyor :).Daha öncede carrefoursa minide çalıştım ve orada yan haklar daha iyiydi iş kurlu olmama rağmen yemek veriyorlardı hani gerçekten fena değildide ve 400 lira işkura ilave veriyorlardı.Ancak çalışma zorluğu olarak 1.5xbim’di.Bim mesela işkurluya ek hiç bir şey vermiyor halbuki yemek ve yol ücretini verebilir işkurlu personele çünkü sonuçta onlara ciddi fayda sağlıyoruz ancak hiçbiri yok ve 89 lira yaptığımız işe göre çok çok az.3 aydan sonra kadrosuna geçip yükselse bile maaş sonuçta 3 ay hem 90 saat boşa çalışıyorsun her gün 7.5 yerine 8.5 saat çalışıyorsun ve bunun karşılığını alamıyorsun.Yani gördüğüm vermek isteseler verebilirler o güce sahipler ancak bunu yapmıyorlar.Bu arada normal personel maaşı 2900-3000 arası arkadaşlar umarım yorumum sizler için faydalı olur hepimizin gönlüne göre işlerde çalışabilmesini çok isterim.

 258. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Uğur bey Allah yardımcınız olsun zor iş ama ülkemizde maalesef iş sıkıntısı olduğu için binlerce insan bu şartlarda çalışıyor.

 259. Yakup güleç dedi ki:

  2 yıldır Part time çalışıyorum engelli kadrosunda
  Bi fabrikada 20 yıl iyisi kötüsü ile geldi geçti.
  Bim de ortam iyi ise sen de ortama uyarsan
  Sıkıntı olmaz yoğun çalışma temposu her zaman olmaz sevkiyat spot filan
  Demek istediğim insan sabırsız oldumu hiç bir iş iyi gelmez sebaat etmesi gerek kolay lokma yok hele bi zaman da işin iyisi kötüsü olmaz her iş de çalışacak eleman bulunur. Ben memnunum kalın sağlıcakla

 260. Anonim dedi ki:

  Ayın hangi günü maaşlar yatıyor yada girdiğimiz güne göre mi ayarlanıyor

 261. Manyak favori dedi ki:

  O kadar lanet ve mikrop bir yer ki
  1 yıldır çalışıyorum ve görmediğim şey kalmadı kim kime dum duma Cuma günü hani namaz saati diye kapatiyorlar ya 1 Allah ın kulu cumaya gitmez gidene de niye gidiyon gözüyle bakarlar covid19 sebebi ile bir ara çalışma süremiz kisalmisti ms şimdi magasiniz kesilmedi o nedenle sirkete borcunuz var deyip bizi 2 haftadır full çalıştırıyor ve birde haftada 5 gün olan iznimin 1 ini vermeyerek fazla çalışcan 7.5 saat ama maaş olarak yatacak o günün parası demişti
  Şimdi benim bildigim bim mesai ucreti odemiyor
  Bu ne oluyor görevi kotuye kullanmak vsyre deilmi
  Hani bs yim deyip gelip yazmis ya buraya birileri
  Bu konularda fazla bilgisi olan varsa beni bi aydinlatabilir mi
  Magaza sorumlunuz dürust ve efendi birisi degilse ki %90 ı yavşak 2 yüzlü ve her yol var sakın çalışmayı düşünmeyin

 262. Manyak favori dedi ki:

  Ayda 5 olan iznimini olacak o üstte ki haftada yanlış olmuş ve daha neler neler…

 263. Acelyaaa dedi ki:

  Merhaba bir hafta önce Bim e iş görüşmesi için gittim henüz dönüş yapılmadı ortalama kaç gün içinde dönüş yapılıyor ümidi kesmeli miyim bilgi verebilir misiniz

 264. Manyak favori dedi ki:

  Ümidi kesme ama eğer karaktersiz bi ms ve iş arkadaşların olursa iş yükü zaten ağır dayanamazsın çıkarsın
  Bim dışarıdan gözüktüğü gibi değil….

 265. Manyak favori dedi ki:

  Ki o başvurduğun gün veya ertesi gün dönüş yapmadılarsa zaten sen seçilmedin demektir

 266. Yeni Köle dedi ki:

  Bakalım yorumları okudum pek iç açıcı değil yarın işe başlıyorum bakalım ne olacak

 267. Asaf dedi ki:

  Bimde çalışıuorum. Gelen CV ler çay bardağı altı oluyor bilginiz olsun . Sakın bulaşmayın arkadaşlar. Bende memurluğa geçiş yaptım çıkıcamm bi kaç güne. Deidğiö gibi şerefinle işssiz ol BİME GİRİP ŞEREFSİZ lerle şerefsİzleşmekten iyidir.

 268. Arel dedi ki:

  Bim tayin olayi nasil oluyor bilen varmi agustos 2 ise baslama baska bir ile nakil olacak belli bir suresi varmi nakil tayin olmasi icin [email protected] mail yoluyla bilen varsa yazabilirmi

 269. Sultan dedi ki:

  Peki bi yaş sınırı veya lise mezunu olmak zorunlumu bilgi verirseniz sevinirom :)

 270. Anonim dedi ki:

  Arkdaslar bilgisi olan biri varsa bi soru sorucam ikamet ettigin yerdennen uzak nereye gonderebilirler bir km siniri varmi

 271. moralsiz dedi ki:

  bugun 7-8 bim subesine cv bırakmak istedim elemanları cv kontrol ederken a101 de calısmıs olduğumu görünce cv mi almadı..A101 de çalışmış olanı işe almıyorlarmış..arkadaş çok şükür sabıkam temiz referanslarım sağlam ne bu ayrımcılık a101 de calıştıysak ortak olmadık ya oda Türkiye nin bir kurumu değil mi…Kısacası benim gibi olan varsa hiç basvurmasın moralini bozuyorlar insanın

 272. Stranger dedi ki:

  Bugün internetten başvurdum ortalama ne zaman geri dönüş yaparlar sizce ?

 273. Anonim dedi ki:

  dün gece internetten başvurdum bugün arayıp çağırdılar. yüksek lisans mezunuyum ücretli öğretmenlik yapıyordum lakin pandemiden dolayı işsiz kaldım. fakat okuduklarım çok moralimi bozdu gidip gitmemek de ciddi endişe duydum şu an. ne yapacagmı bilemedim

 274. Kayserili dedi ki:

  Bu ne böyle ya okudukça moralim bozuldu yeminle dışarıdan hiç böyle görünmuyor, kasiyerdeki kişi hep derdi şunu verelim bunu verelim diye bende içimden kızardım sürekli soruyor diye megersem adamı mecbur tutarlarmış sattırmak için pislikler yarın gorüşmem vardı gitmeyecegim hatta mecbur kalmadikça bunlardan alışveriş yapmayacagım Allah hepimizin yardımcısi olsun ortalık neden bu kadar kötü , bugün bunları okuyunca aklima Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Kemal Tahir vb. Yazarlarinyazdıkları romanlar işcilerin ezilmesi doymak bilmeyen ağalar felan geldi. Şimdide değişen bir şey olmamiş sadece suretler değişmiş geri kalanı aynı.. Allah yardımcimiz olsun.

 275. Leyla dedi ki:

  Merhaba ben a101 de çalıştım bime başvuru yaptım almadılar neden almıyor sunuz ki kara leke gibi kaldı sonra sok markette çalıştım sizin için çalışmak mi önemli yoksa yoksa a101 mi ben bu konuda nereye başvuru yapcam bilmiyorum lütfen böyle ayrım yapayin ihtiyacımız olduğu sürece a101 görünce yok diyor sunuz Allah rızası için buna bakmayın insanın guvenirligine ve çalışmasına bakın

 276. Bimci dedi ki:

  Hepinizin yorumunu hemen hemen okudum arkadaşlar sizi çok iyi anlıyorum zor iş kolay değil ama bimi bu kadar karalama yin bazılarının müdürü iyi çıkmaz bazıları yaşadığı yere göre sıkıntı çekebilir bazıları baskı altında olmayı sevmez ben Nisan ayından beri çalışıyorum zormu zor ama her iş kolay değil emek vermeden çaba harcamadan alınan paradan hayır gelmez hem hareketli iş her işi kitliyorlar diyorsunuz ya aslında her işi öğrenme fırsatı buluyor sunuz o işin üstesinden geldiniz mi mutlu oluyorsunuz önemli olan zoru başarmak tır sabirdir kolayı herkes yapar önemli olan katlanabilmek her zorluğa alisabilmek ve üstesinden gelmek belki bana kizarsiniz ama söylediklerimi yanlış gelebilir ben bekarım 26 yaşındayım gayet memnunum tek şu skt hariç bazen çok baskı alıyorum ama elimden geleni yaptıktan sonra olmuyor diyorum almıyolar yani zaten küçük yer 5 bin nüfus toplasan 1 ine bişey sattinmi birdaha satamiyosun gerisinde memnunum çalışma yi seviyorum hak yemesin kimse gerisi önemli değil her fedakarlık yaparım bn herkes kendi işine sarıl sin ve çalışsın herkes kendine uygun olanı yapsın başarılı olmak insanın kendisinin elinde Allaha emanet olun

 277. Merve dedi ki:

  Feraceliyim feracemle çalışmama izin verirler mi bim in ceketini giysem sadece

 278. İlknur dedi ki:

  Lise mezunu olamk şart mı

 279. Nesrin Özkaya dedi ki:

  İlknur şart.

 280. Ali ferit dedi ki:

  Selam arkadaslar. Çoğu arkadaşlarımın bimde calisma hakkındaki olumsuz yorumlarına katılıyorum. Çoğu her magazada var. Şanslı iseniz yani bölge sorumlunuz ve mağaza sorumlunuz insaflı insanlarsa bu olumsuzluklar biraz azalabilir ama bimde çalışıp da ben sıkıntı yaşamıyorum. Ben ezilmiyorum. Benim hakkım yenmiyor diyen insan bulmak imkansız. Ben daha çok bimin olumlu özelliklerinden bahsetmek istiyorum.
  1. Sıkıntılı durumlarla başa çıkmaya alışırsınız.
  2. Stresi yönetmeyi ve sabırlı olmayı öğrenirsiniz.
  3. Binlerce insana güler yüzlü davranmak zorunda olduğunuz için öfke kontrolünü sağlayabilirsiniz.
  4. Her an kosturdugunuz için fit bir vücut yapısına sahip olursunuz.
  5. Disiplinli bir insan olursunuz.
  6. Tasarruflu bir insan olursunuz.
  7. Kisa zamanda çok iş yapmayı zamanı yönetmeyi ve ertesi güne iş birakmamayi öğrenirsiniz.
  8. Perakende sektörünü çok iyi tanırsınız.
  9. Toptancılarla diyalogunuz gelişir.
  10. Müşteriyle diyalogunuz gelişir.
  11. Sicak satışı öğrenirsiniz.

  Özellikle 8,9,10 ve 11. Maddeler biraz sermeyeniz ve de niyetiniz varsa profesyonel bir esnaf olmanızı veyahut başka bir markette iyi bir yönetici olmanızı sağlayacaktır.

  12. Düzene ve tertibe alisirsiniz.
  13. Dikkatiniz artar çünkü çok az zamanda bir çok ürünün içeriğini, yerini ve SKT’sini kontrol edebilmeyi becerdiginiz için en ufak puruzleri farkedebilirsiniz.
  14. Insanlari cok iyi tanırsınız. Kim ne alır kim ne çalar öğrenirsiniz.
  15. Dokumantasyona alışırsınız.
  16. Yardimlasmayi öğrenirsiniz.
  17. Rekabeti öğrenirsiniz. Magazadaki her çalışma arkadaşınız aynı zamanda rakibinizdir.
  18. Kişisel bakim ve temizlik alışkanlığı kazanırsınız.
  19. Her gün anlatılacak onlarca anınız olur. Şaka gibi müşteriler vardır.
  20. Ilerde esnaf ya da market yöneticisi olmasanız bile bilinçli bir tüketici olursunuz.
  21. Sosyal hayatın değerini anlarsınız. Boş zamanlarinizi daha faydalı işlerle ve hobilerle değerlendirmek istersiniz.
  22. Çok sıcak ve çok soğuk görmezsiniz. Termal açıdan en ideal ortamda çalışırsınız.
  23. Maaşınız tam olarak, gününde ve sigorta pirimi tam olarak yatar
  24. Özellikle anadoludaki ve kırsal yerlerdeki bimlerseyseniz İstanbul’a kıyasla kadikoy belediye başkanı gibi itibarınız olur.
  25. Küçük yerlerdeyseniz herkes sizi tanır.
  26. Herkes size güvenir.

  Ufak tefek yazilacak çok şey var. Önemli olduğunu düşündüklerimi yazdım. Keşke daha erken tanissaydim bimle. Ama bimden çıkarsam da artık her işte tutunurum. Bim bana profesyonelligi öğretti. Zorluklarla başa çıkmayı ve zamanı iyi kullanmayı öğretti. Ben okumus olsa bile en azından memurluğa atanana kadar boşta kalmaktansa, okumamış olanlara da herkese en az 1 yıl bimde çalışmayı tavsiye ediyorum.

 281. Mehmet Fatih dedi ki:

  Bim kadar gereksiz nalet bir yer yoktur resmen işçileri köle gibi bambaşka gibi çalıştırıyorlar verdikleri para askeri ücret birde yemek parası dinlenme 15 dk yemek molan 15 dk her konuda işçiyi siiiii. Lar 1 saat yemek molan yok neden zengin herzaman zengin olan işçiye oluyor ben herzaman diyorum BİM’in sahibi Ya Ermeni Ya gıristiyan yada yahudi müslüman olsa pazarlama müdürü bölge müdürü bunları yapmazlardı bir personeline tarihi bitmeye yaklaşan gıdayı zorla müşteriye satacaksın yada parasını verip sen alacaksın derler seni anlayacağın 8 saat değil de 10 saat çalıştırırlar oda yermez mağaza sayımı varderler sabah saat 9 dan akşam saat 12 kadar çalışırsın eşek gibi sana bir kuruş fazla vermezler oda yetmezmiş gibi mağaza akşam üzeri saat 9 da kapanır izinli olanları bile çağrılar niye mağaza müdürü kendi kafasıyla toplantı yapar saat gecenin 12 sini bulur neden mağaza müdürü bölge müdürü cebine girecek paraya bakıyor çünkü hırsızlık olmazsa mağazada pirim çok girer parası ceplerine peki şimdi soruyorum size bir kadın evli küçük çocukları var sabah saat 9 işe gidiyor toplantı var diye mağaza müdürü konuşacak diye akşam saat 11 ile 12 gibi çıkıyor biraz vicdan ve merhamet yoo bu konulara bim genel müdürü bir el atsa çok güzel olacak özellikle Mersin Erdemli ilçesine sayğılar.

 282. Anonim dedi ki:

  16 yıl farklı marketlerde calıstıktan sonra mecbur kaldığım için girdim 2 yıldır calısıyorum hani derlerya beterin beteri var aynen öyle ben eski çalıştığım yerleri kınardım ama bim a101 sok gibi marketler emin olun en kötüsü market sektöründe çalışacaksan hiper tarzı büyük mağazalarda çalışacaksın yaptığın iş belli olacak parmaklarıma acıdığım için buraya olumsuzlukları yazmıyorum bir şirket düşünün 8000 küsür şubesi var tabi haliyle sıkı olmak zorunda şirkete kimsenin bişey dediği yok bim çalışanlarının ortak sorunu personel kaynaklı sıkıntılar ms msy bs pm gm gibi yönetim tayfasının şirketi babalarının malı gibi görmesi ne bir mola ne bir yemek insana değer sıfır

 283. Anonim dedi ki:

  personel hakkı diye sorulmuş ewet haklarımızı bilmiyoruz 4857 sayılı kanun iş ve işçi hakları kanunu okuyun inceleyin asgari ücretli her işçinin hakkı burada açıkça belirtilmiştir bilmediğimiz çok şey var

 284. gokhan dedi ki:

  ben hiç çalışmadım bin A101 gibi yerlerde ama çok üzülüyorum arkadaslara çok zor şartlarda ağır iş mesai uzun sürekli ayakta Rabbim yardım etsin işveren kardeşlerimize de merhametli olmayı nasip etsin insan şerefli bir varlık olarak yaratıldı bu kadar eziyet etmemek lazım

 285. Ömer adana dedi ki:

  Slm arkadaşlar altun gold gibi puan kullanabileceğimiz kuyumcu sitesi varmı teşekkürler lütfen.

 286. Anonim dedi ki:

  Benim tek bildiğim altun gold bu firma ile sorun mu yaşadın ?

 287. Ömer adana dedi ki:

  Sorun yaşamadım Word ve maximum puanları kullanamıyoruz o yüzden başka bir site arayışında oldum

 288. F.K dedi ki:

  maximum kullanılıyordu ama değişiklik mi oldu acaba

 289. Anonim dedi ki:

  Daha dün altungold da maxmimum puanımı kullandım.

 290. Ömer adana dedi ki:

  Ben kullanamadım watsap tan sorduğumda da şuan sıkıntılı kullanılamıyor cevabını aldım. Belki şimdi düzeltilmiştir

 291. Anonim dedi ki:

  emekliyim ek iş olarak çalışmayı düşünüyordum hatta başvuru yaptım bana değil3000 5000 verseler gitem bime çünkü ben 35 senelik iş hayatımda hep tedarikçi firmalarla muhatap oldum..son kullanma tarihlerinin silinerek müşteriye zorla sattırılmaya çalışılması yemek idnlenme namaz molaları anlatılan gibi olmaması bimin gerçekte ne tarz bi firma olduğunu gösterdi hiçişim olmaz

 292. Anonim dedi ki:

  Ben yıllardır bimde çalışıyorum ve devlet memuru gibi iş maaş herşey iyi Allah razı olsun bu şirketten Yazık ya şu yorumlara haksızlık etmeyin sizin menfaatinizin tersinden diye eleştiri yapmak dogru değil büyük bir firma ve personeline deger veren bir şirket iftira atmayın ben çok markette çalıştım hepsinden kaçtım bimde yıllardır çalışıyorum çıkmaya da niyetim yok meyve veren agaç taşlanır işte size iyilik yaramıyor o yüzden bu iftiralar

 293. Anonim dedi ki:

  Neden bu kadar bim düşmansınız ayıp size ya bu kadar da iftira atmayın

 294. Anonim dedi ki:

  Bime karşı ön yargılı olma sebebiniz nedir gerçekten ayıp size iftira atmayın bime islamafobiniz yüzünden iftira atmak yakışmıyor bim gerçekten en iyi market bence kazıkçı değil en azından

 295. Anonim dedi ki:

  bir akrabamın tavsıyesı uzerıne bim e basvuru yaptm gorusme oldu arıycaz dedıler tekrr.sımdı ararlarsa baslayın dıye burdakı okuduklarımdan sonra cok kararsız.kuzenıımın anlattıgı bım ıle burdakı bım arasında daglar kadar fark var.bnm kuzen heralde ınsaflı yonetıcıye denk gelmıs kı met ettı.yoksa durumvahım burdakı yazanlara gore

 296. Anonim dedi ki:

  benim mağza sorumlum ve bölge sorumlum o kadar iyi insanlardı ki arkadaşlarımda öyle ama yinede çalışma şartlarına dayanamadım her mağza kötü olacak diye birşey yok yani benimde gözümü korkutmuşlardı iğrenç insanlar diye ama hiç öyle çıkmadı sadece çok yorucu oluyor

 297. Anonim dedi ki:

  Bim rezalet MS kral msy kraliçe olan personele oluyo sen ne kadar çok çalışırsan çalış daha fazlasıni ister MS modern. Kölelik dedikleri bu olması gerekir

 298. Metin dedi ki:

  Abi devlet dairesi deyil ana evinde deyil . Okuyacan o zaman .söyleyin bana hangi bir özel sektör insanları somurmurmuyor.el işi normal sende öle bir mağaza sahibi olsan sen belki daha kotu olursun para kazanma hirsi

 299. Selda tepe dedi ki:

  Ben girmeyi bime cok istiyorum internetten basvuru yaptım aramadilar tahminin ne kadar sure ile ararlar lütfen cevap verin ve bilgisi olan cevap versin

 300. Oktay dedi ki:

  Sabıka kaydı bozuk olanları alıyorlarmı

 301. Anonim dedi ki:

  Bir ildeki şubede çalışırken farklı bır ildeki şubeye geçiş yapılabiliyor mu

 302. Anonim dedi ki:

  Yine kotulememısler daha beteri

 303. Anonim dedi ki:

  Vee Bim, Arkadaslar Bim de calismak isteyen birisinin en başta çok sabırlı olması lazım, haksızlık bimle alakalı bir durum değil, şahıslarla alakalıdır.
  Hayatı boyunca bim dışında bir yerde çalışmamış ilk is yeri bim olan ms lere denk geliyorsanız biraz sıkıntılı cunki ailelerinden bile önce bimin msnfaatleri gelir, yazılan olumsuzlukların %90 doğru ama bahsettiğiniz kişiler insan yani karakter meselesi ben 1,5 sene calistim.
  Sinirli ve agresif birisiyseniz sadece bimde degil her yerde kapi onunde bulursunuz kendinizi
  Gelelim calisma sartlarina bir personelden 3 kisilik performans beklerler bu yanlis cunki kimse ayni anda 3 isi tam yapamaz duzgun olmaz ama bu yoneticileri tabiki ilgilendirmiyor
  Cikis saatlerini sakin dikkate almayin cunki bu yine kisiye bagli cogunlukla gerceklesmez
  Molalar yine duzgun insanlari tenzih ediyorum hic bir zaman hakkiyla kulandirilmaz
  Maaslar zamaninda yatar su an 3700 ve uzeri civarda gel gelelim ortam kotu baska magzaya transferinizi istyebilirsiniz bu kolay
  Benim bs em cok anlayisli cana yakkn adamdi
  Hayatta firca attigini duymadm da gormedmde tum personeli kaaale alid dinlerdi
  Yani tekrar basa donuyorz karakter meselesi
  Birincisi fire yazilir odetilir demis birisi kimse sizden zorla para alamaz vermicem dersiniz konu kapanir sizinde yasal haklariniz var susmayin cunki onlar da bundan korkar
  Yapamiyorsaniz zorlamayin baska bir is bulun
  Bime girerken herkes az bucuk neyle karsilasacagini illaki okumustur duymustur
  Kimse kimseyi kandirmasin evet cok sikayet edilecek yani var ama bu kesinlikle insanlardan kaynakli bimin sistemiyle degil
  Kasaya geciyordum diyorum ben reyon toplamaktan anlamam bitiyodu hakkatende anlamam denedm gorduler olmuyo yani ve kasiyerlik yapiyodum yani kasada musteri yok etrafi siliyodum odun gibide duramassnz zaten nerede calisrsaniz calisin bos ta kaldiginizda illaki baska bi ise yonlendirilirsiniz kimse kimseye zorla bir sey yaptiramaz bu bi gercek

 304. kamil dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

BİR YORUM YAZ