Citibank Kredi Kartı Borç Sorgulama

  • 27 Ekim 2015
Citibank Kredi Kartı Borç Sorgulama

Artık hemen hemen herkesin ihtiyacı olduğu, kullandığı ve almak için çaba harcadığı bir kart var. Bunun adı kredi kartı, kredi kartları birçok insan için kolaylık sunarken birçok insanı da bataklığa sürükleye biliyor. Bu tamamen bireyin o kartı bilinçli ya da bilinçsiz kullanması ile alakalı bir durumdur. İnsanların her alanda tercih ettiği bu kredi kartları, internet bankacılığı ile kullanabilir bir hale gelmiş ve internet üzerinde gezinirken beğendiklerinizi veya telefon faturalarınızı, ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. İnternet bankacılığının size en büyük sunduğu hizmetlerden biri de Citibank kredi kartı borç sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz. Bu sorgulama işlemini sadece bilgisayar üzerinden değil, artık gelişen teknoloji ürünleri ile tablet ve telefondan da bu işlemi yapabilirsiniz.

 İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Borç Sorgulama

  • Citibank internet şubesine girin.
  • Parola almak için kart bilgilerini doldurun.
  • Kartınız için internet parolanızı alın.
  • Girilen ana sayfadan borcunuzu öğrenebilirsiniz.
  • Buradan ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca internet bankacılığı dışında, 444 0 500 ü arayabilir ve buradan kredi kartı borcu sorgulama işlemini citibankyapabilirsiniz. Citibank daha çok yurt dışında hizmet verdiği için belki Citibank ATM sine ulaşmanız zor olabilir, ama bulunduğunuz bölgede bir ATM varsa oradan da kredi kartınızı taktıktan sonra şifre girip seçeneklerden sorgulayabilirsiniz. Kredi kartınızı sorgulama işlemlerini, hangi kartı bulundurmaktaysanız hemen hemen aynı işlemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Citibank kredi kartınız klasik kart veya Gold kartı olabilir ya da bunların her ikisine de sahip olabilirsiniz. Aynı işlemlerle internet bankacılığından ödeyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulunan karta göre internet bankacılığından parola almak ve internet bankacılığına bağlanarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Borç Geciktirme Faiz Oranları

Citibank ile aldığınız kredi kartınızı geciktirmeniz dâhilinde her bankada olduğu gibi faiz olacaktır. Bu faiz aldığınız kredi kartının türüne göre değişebilir. Kartınıza faiz olmaması için ve ne kadar geleceğini bilmek için ayda en az 3-4 kez kredi sorgulama işlemini yapmanız, size kontrollü şekilde kartınızı kullanmanızı sağlayacaktır. Örnek verecek olursak kredi kartınızın limiti 20,000 TL ve ödemenizi geciktirdiniz. Citibank faiz oranı 12ayda 1,39 olarak belirlenmiştir. Bu kampanyalara göre değişebilir. Eğer birden fazla kredi kartı bulundurmak istiyorsanız. Sürekli sorgulama işlemi yapmanız banka gözünde güven hissi verir. Zamanında ödemeleriniz ve kontrollü ilerlemeniz size limit arttırma konusunda yardımcı olacak ve borç batağına girmenize önlem olacaktır. İnternet bankacılığı kredi kartı sorgulamanız için en hızlı yöntemdir.

Bankanın kendi internet bankacılığı hem güvenilir hem de elinizin altında olduğu için, içiniz rahat bir şekilde sorgulama işlemi yapabileceksiniz. Citibank da bulunan bir diğer kampanya yöntemi de 30,000 TL ye kadar kredi ve sadece %1,09 oranın da faizledir. Herhangi bir konut kredisi, taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi gibi kredi çekmeniz dâhilin de. Sorgulama işlemi yapmanız size aylık ne kadar ödeyeceğinizi, ne kadar ödediğinizi ve ne kadar borcunuz kaldığı bilgisini sunar. Citibank adını ilk kez duyuyorsanız bu sizde güvensizlik yapmasın, yeni bir banka olmamasının dışında kampanyaları çok olan bankalar hem adını duyurur hem de size kredi kartı yönünden yapılan kampanyalar ile birçok avantaj sunar. Bu konuda güvende hissedebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.