Düşük faizle borç transferi yapacak bankalar listesi

  • 14 Kasım 2015
Düşük faizle borç transferi yapacak bankalar listesi

 

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi ürünleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Kredi ürünlerinin çeşitlendirilmesinin asıl amacı, her müşterinin ihtiyacına hitap eden ve daha uygun ödeme koşulları oluşturan seçenekler sunmaktır. Son dönemlerde ortaya çıkan borç kapatma kredisi ya da borç transferi kredisi olarak bilinen kredi ürünü, müşterilerin birikmiş borçlarını tek bir noktadan daha hızlı bir şekilde ödeyebilmeleri sağlanmaktadır. Bilindiği gibi kredi kartları borç birikimine müsait olan banka ürünleridir. Bu kartların kullanımı ile zor duruma düşen ve binlerce liralık borç altına giren müşterilerin sayısı oldukça fazladır. Bu borçların kapatılması için borç kapatma kredisi veren bankalar her geçen gün artmaktadır.

Borç kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi sayesinde diğer bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınız tek bir banka tarafından borc-transferiüstlenilmektedir. Bu sayede borçlarınızın tamamı bu banka tarafından diğer bankalara ödenir ve borçlarınız tek bir yerden kapatılır. Bu krediyi aldığınızda muhatabınız artık diğer bankalar değil borç kapatma kredisi ya da diğer adıyla borç transfer kredisi aldığınız bankadır. Bankanız diğer tüm borçlarınızı kapatırken siz de bu bankaya olan borcunuzu uygun faiz oranları ile vadeli olarak ödemeye başlarsınız. Borçlarınızın en azından bir süre ertelenmesi ya da yüksek aylık faiz birikiminin biraz da olsa düşürülmesi açısından mantıklı bir senek olan borç kapatma kredisi başvurusu için belli koşullar bulunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisini Hangi Borçlarınız İçin Kullanabilirsiniz?

Borç kapatma kredisi sadece belli başlı borçların ödenebilmesinde geçerli olmaktadır. Taşıt kredisi, kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi bu ürün ile kapatılabilirken, konut kredisi ve finans Bank’a olan borçların kapatılmasında borç kapatma kredisi kullanılmaz. Herhangi bir bankaya kredi borcunuz var ve bunun ödemesini başka bir banka transfer etmek istiyorsanız, toplam borcunuzun tamamını transfer etmek zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Toplam borçtan az miktarın farklı bankaya transferi söz konusu değildir. Ancak kredi kartı borçları için aynı durum söz konusu olmamaktadır. Kredi kartı borcu transferinde toplam borcun bir kısmının transferi yapılabilmektedir. Borç kapatma kredisi alırken, borçlarınızı kapatacak olan bankanın toplam borç tutarınızı size nakit olarak vermesi ve sizin gidip diğer bankalardaki borçlarınızı kapatmanız söz konusu değildir. Çünkü yeni bankanız diğer banka borçlarını EFT ile tek seferde kapatmaktadır.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları Nelerdir?

borc-kredisiBorç transfer kredisi ya da borç kapatma kredisinin en önemli avantajı, bu ürünün ihtiyaç kredisi niteliğinde bir ürün olmasıdır. Dolayısıyla bu kredi ürününün farklı bankalara birikmiş kredi kartı borçlarınızı ödemekten çok daha cazip olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Çünkü bu ürünün faiz oranı kredi kartı borcu faiz oranlarına göre daha düşüktür. Böylece daha düşük faiz oranları, daha düşük taksitler ve daha uzun sürede ödeme yapmanız sağlanır. Önemli miktarda banka borcu bulunan kişiler bu uygulama ile derin bir nefes alabilir ve yüklü miktardaki paranın büyük miktardaki faizinden kurtulabilirler. Ancak bu kredinin borçlarının düzenli ödenmesine dikkat edilmelidir.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç kapatma kredisi almak için başvuracağınız banka sizden bir takım evraklar istemektedir. Bu evrakların başında kimlik belgenizin aslı ya da noter tasdikli sureti, güncel adres bilgisi ve aylık gelir belgesi gelmektedir. Adres bilginizin güncel olmaması durumunda, son 3 ay içerisinde ödediğiniz, sabit telefon, doğalgaz, elektrik faturası gibi faturalarınız da adres bilgisi olarak kabul edilebilmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankalar bu evraklarınızla birlikte yaptığınız talep sonucunda genellikle size aynı gün içerisinde dönüş yapmaktadırlar. Ancak bu durum her banka için geçerli olmayıp bazı bankaların talebinizi incelemek için sizden belli bir süre istemeleri de söz konusu olabilmektedir.

Hangi Bankalardan Borç Kapatma Kredisi Alabilirsiniz?

Bu bankalar arasında, Akbank, Vakıfbank, Denizbank ve Burgan Bank yer almaktadır. Elbette bu tür kredi ürünleri sunan bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple size daha uygun vade seçenekleri ve faiz oranları sunan bankalara ayrıntılı bir araştırma ile ulaşabilmeniz mümkündür. Bunun için tek tek bankalar ile görüşmek yerine güncel ve doğru çalışan bir kredi sorgulama sistemini kullanabilmeniz mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.