E-baydan Ürün Nasıl Alınır

  • 22 Ekim 2015
E-baydan Ürün Nasıl Alınır

Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişimler ile beraber internet oldukça yayın bir hale geldi. Ve gelişen online alışveriş siteleri de kullanıcılarının yoğun bir şekilde ilgisini çekmeyi başardı. Ülkemizde ve dünyada birçok online alışveriş siteleri milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Uluslar arası bir başarı sağlamayı başaran online alışveriş sitelerinin en çok kullanılanlarından olan E-bay oldukça fazla ürün çeşidi ve güvenirliliği ile milyonlarca kişinin alışveriş yapmasına imkan tanıyor.

E-Bay Paypal ödeme sistemi

Diğer alışveriş sitelerinin aksine E-bay sizden paypal ödemesi ister. Paypal dünyaca kabul edilen en büyük ödeme sistemidir. Paypal hesabı oluşturarak hesabınıza para yükleyebilir veya kredi kartınızı hesabınıza ekleyerek alışveriş yapabilirsiniz. Paypal konusunu başka bir yazıya bırakarak ebay üzerinden ödeme sistemi hakkında konuşalım. Ürünü alırken sizden paypal hesabınıza yönlendirme istenir. Paypal hesap bilginizi girerek kredi kartınızı veya bakiyenizi seçip ödeme yapabilirsiniz. Paypal ödeme güvenliği noktasında alıcıyı koruma altına alan bir sistemdir. Herhangi bir sorunda satıcı hesabından 45 gün içinde para geri alınarak iade edilebilir.

E-Bay ürün alımlarında dikkat edilecek hususlar

Toptan ve perakende satışı yapan E-bay’da küçük, büyük ve iğneden ipliğe her şeyi bulmanız oldukça basit. E-baydan ürün alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında ilk olarak satıcı hakkında bilgi edinme vardır. Her zaman müşterilerinin haklarını koruyan ve kurumsal bir firma olan E-bay’da kaliteli ve güvenilir olan satıcılara Top-Rated unvanı verilir. E-bay satıcılarına verdiği bu unvanı müşterilerle yapılan alışverişte satılan ürünlerin kalitesine göre ve müşterilerin verdikleri puanlar neticesinde yapmaktadır. Ayrıca satıcının yanında bulunan parantezin içindeki rakamda satıcının yapmış olduğu ürün satışını göstermektedir.

Daha sonra almak istediğiniz ürün hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Örneğin almak istediğiniz ürün diğer satıcılarda 10 dolar civarı iken siz 5 dolara bulmuşsanız bu ürünün çakma yada Çin malı olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden satıcı ile irtibata geçmeniz ve ürün hakkında bilgi almanız gerekmektedir. E-bayda iki türlü satış yapılmaktadır. 1. satış, ürünü hemen almak 2. satış ise ürünü ihale üzerinden almaktır. İlk satış ürünü satıcının koyduğu fiyattan hemen satın almak ikincisi ise satıcının ihaleye çıkardığı ürünü teklif üzerine satmasıdır.

Kesinlikle almak istediğiniz ürünü ilk olarak ihale üzerinden almanız sizin için daha karlı olacaktır. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit. Almak istediğiniz ürünü arama bölümüne yazdıktan sonra ara kısmının altındaki kutudan AUCTION’u seçip daha sonra sağdaki Sort a tıklayarak oradaki ”Tıme Ending Soneest” size aramış olduğunuz ürünün ilk başta bitecek olan ihalelerini gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.