Ekonomik krizden çıkmak için ne yapmalı?

  • 27 Kasım 2015
Ekonomik krizden çıkmak için ne yapmalı?

Oluşabilecek ekonomik krizden sonra işinizi büyütmek için yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu tamamen sizin güveninize ve işinize dayalı bir sistemdir. Eğer ekonomik krizden etkilenecek bir iş yapıyorsanız. İşlere ara vermek, az iş yapmak ve ya farklı işlere yönelmek size maddi açıdan kaybettirecektir. Bu iyi bir yöntem değildir. Bunun aksine ekonomik kriz döneminde işinizi büyütmek için daha çok çaba gösterin, işinizin reklamını daha çok artırın ve her zamanki müşterilerinize güven vererek kaybetmemeye çalışın. İşinizin daima devam edeceğini ve güveni müşterinize sağlarsanız, ekonomik kriz de dahi işlerinizi yoğun bir şekilde yapabilirsiniz.

Ekonomik Krizde İşiniz İçin Ne Yapabilirsiniz?

Eğer bir iş yeriniz bulunmaktaysa ve ekonomik krizden etkileneceğinizi düşünüp ara vermeyi düşünüyorsanız bunu krizyapmayın. Aksine internet siteleri kullanarak işinizi büyütmeyi deneyin. Reklamlar paylaşın ve ekonomik krizin etkileyeceği birçok şirketin aksine siz göz önüne çıkarsınız ve ekonomik krizde de, ekonomik kriz bittikten sonra da işinizi daha iyi yapabilirsiniz. İşiniz ile ilgili yatırımlar yapabilirsiniz. Bu her ne kadar bu dönemde kötü bir seçenek gibi gözükse de işinizin devamlılığı ve ayakta tutulması için mantıklı bir iştir. Eğer işiniz ile ilgili bir web sitesi bulunmaktaysa, bu siteyi güncelleyerek hala iş yaptığınızı göstermeniz hem size karşı olan güveni arttıracak hem de işinize sadık görünmeniz için iyi bir izlenim bırakacaktır.

Ekonomik Krizden En Karlı Şekilde Çıkmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

İlk olarak risk olmayı bilmelisiniz. Ekonomik krizden karlı çıkmak için oluşabilecek kayıpları önlemek amaçlı işinizi küçültmeyi denemeyin. Eleman çıkarmak yerine aksine daha verimli bir iş için kaliteli elemanlarınızı elinizde tutun ve daha iyi elemanlar almayı deneyin. Bu hem sizin kimseyi yarı yolda bırakmayacağınızı gösterir, hem de daha çok iş yapmak size bu krizde gelir sağlayacaktır. Eğer eleman değil krizde iş bulmakta ve müşteri bulmakta zorlanıyorsanız, reklam ağırlıklı çalışmaya özen gösterin. Ekonomik krizde hala ayaktayız gibi sloganlar ile güveninizi daha artırabilirsiniz. İster istemez biraz daha sermayenizden gidecek olsa da ilerdeki dönemler için iyi bir yatırım olacaktır.

Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x