Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  • 25 Ekim 2015
 Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

İnsanlarda nakit sıkıntısının artması ile birlikte kredi başvuru yapan kişi sayısında da giderek artış yaşanmaktadır. Bu durumun farkında olan bankalar ise kredi başvuru süreçlerini hızlı tutmakta ve her insana uygun olabilecek şekilde çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Hazırlanan bu kredi kampanyaları sayesinde insanlar kendilerine uygun olan kampanyayı seçerek nakit ihtiyaçlarını gidermektedir. Kredi kullanabilen kişiler genellikle çalışan ve düzenli maaşı bulunan kişilerden meydana gelmektedir. Ancak günümüzde nakit sıkıntısı çeken kişiler sadece çalışan insanlar değildir bunun aksine ev hanımları çalışmadığından ve bir gelire sahip olmadıklarından dolayı krediye daha fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durumun bilincinde olan bazı bankalar ev hanımlarına kredi vermektedir.ev-hanimi-kredi

Bankaların Ev Hanımlarına Kredi Verme Koşulları Nelerdir?

Birçok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Ancak bu kredileri verirken ev hanımlarının bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartların başında ipotek gelmektedir. Eğer kredi başvurusu yapacak olan ev hanımı ev, araba ve arsa gibi mülklere sahipse yaptığı kredi başvurusundan olumlu yanıt alabilme ihtimali daha yüksek olmaktadır. Bu mülklerden birini ipotek gösteren ev hanımlarının bankalardan kredi alması daha kolay olmaktadır. İpotek yoksa bankadan kredi alabilmenin diğer bir yolu ise birikmiş bir miktar paranın bulunmasıdır. Ev hanımının mevduat hesabında yer alan para banka için güven oluşturacağından dolayı daha çabuk kredi sağlanmaktadır.

Ev Hanımlarına Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

banka-kredisiEv hanımlarına kredi veren bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu bankalar Yapı Kredi, Denizbank, ING Bank olarak bilinmektedir. Ev hanımlarına genel olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bu bankalar ev hanımlarına kredi verirken ilk olarak çalışan eşlerin maaş bordrosunu istemektedir. Buna yönelik olarak kredi başvurusunda olumlu ya da olumsuz yanıt verebilmektedir. Bankaların kredi kampanyaların o günün şartlarına ve içinde bulunulan zaman dilimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı bazı dönemlerde verilen kredi miktarları daha fazla olabilmektedir. Ev hanımları kredi aldıktan sonra aylık ödemelerini düzenli bir şekilde yaparlarsa bu ikinci bir kredi başvurusu için avantaj sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.