Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  • 25 Ekim 2015
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Banka kazançlarının büyük bölümü faiz geliridir. Bir banka faizsiz kredi verdiğini iddia ediyorsa bunun arkasında mutlaka ticari bir kazanç vardır. Bu kazanç yeni müşteri veya katılım ücreti olabilir. Faizsiz olarak adlandırılan kredi için ücret alınabilir. Yeni müşteriler için küçük miktarlarda faizsiz ücretsiz kredi verilebilir. Hiçbir banka karşılıksız size kredi vermez. Küçük nakit ihtiyaçlarınız için kredi kartınızdan taksitli nakit avans veya limitiniz dahilinde kredi çekebilirsiniz. Finansbank, HSBC, Halkbank gibi bankalar 9 taksitle faizsiz kredi verebiliyor ama katılım ücreti altında masraf kesiyorlar.

Herkesin de bildiği gibi çoğu banka faiz yoluyla büyük paralar kazanmaktadır. Sizlere vermiş oldukları her hizmet aslında onların kazandıkları paraya tekabül etmektedir. Buna kredi kartları da dahildir. Ama bugün çoğu banka faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi kartınızı almadan önce faizsiz kredi kartı veren bankalar hakkında bir araştırma yaparak hareket etmek daha doğru bir adım olacaktır. Bankalar sizlere vermiş olduğu bu faizsiz kredi kartlarıyla hem daha çok kişiyi memnun ederek kendine çekerken aslında yine kar ederler. Nasıl mı? Banka sizin kredi kartınızdan almadığı faizi başka bir yerden alır ya da belli kampanyalar düzenler sizden o tarihlerde bir faiz talebi olmaz. Bu şekilde bankalar faizsiz kredi kartı uygulaması yapmaktadır.

Faizsiz Kredi Kartıyla Neler Yapılabilir?

Faizsiz kredi kartıyla neler yapılabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Çünkü bugüne kadar ödenmeye alışılmış olan faizin bir anda kesilmesi sürekli içilen sigaranın bir anda bırakılması gibi garip; ama güzel bir şeydir. Bazı bankalar sizlerden faizi almasa da bunu sigorta gibi yerlerden fazlasıyla çıkarsa da bazı bankalar 200-300 tl gibi rakamlarla size hizmet vermektedir. Bazı kampanyalardan yararlanmakta da yarar vardır. Sizler de kredi kartı almaya karar verdiyseniz mutlaka almadan önce kartın faiz oranlarına bakarak hareket etmelisiniz. Çünkü çok az bir alışverişinize bile faizi yüksek olan kredi kartlarında yaptığınız alışveriş belki de fazlası kadar hiç gerekmeyen bir ücret ödemiş olabilirsiniz. Bu yüzden sürekli olarak takipte olup her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgi edinmekte her zaman yarar vardır.

Faizsiz Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Kredi kartı çoğu insanın korkulu rüyası olsa da hayat kurtaran bir özelliğe sahip olduğundan dolayı çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. Cebinizde nakit para olmadığı zaman kredi kartıyla alışveriş yapılabilmektedir. Bu yönden hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden geçmişten bu yana çoğu insan tarafından kullanılmıştır. Peki, faizsiz kredi kartı ne işe yarar? Faizsiz kredi kartı normal bildiğimiz banka kredi kartının faizsiz olanıdır. Böylece kredi kartıyla aldığınız şeyler için bankaya fazla para vermek gibi bir sorununuz kalmamaktadır.Bunun için de bankaların kampanyalarından ya da en az faiz alan bankalardan yararlanmak gerekmektedir.Faiz ödemeden alışveriş tadını çıkarmak için en iyi yol.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.