İhtiyaç Kredisi Almanın Kolay Yolları

  • 25 Ekim 2015
İhtiyaç Kredisi Almanın Kolay Yolları

Banka almak dilediğiniz kredi için yeterli geliriniz bulunmadığı sonucuna varmışsa, varsa ilave gelirlerinizi beyan edebilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve diğer tüm kredi seçenekleri için bankanız ile yapacağınız görüşmeler de geliriniz ön planda tutulan kıstas seçeneği arasında yer alacaktır. Genel olarak belgelenebilir gelirler önemsense de başvuru yaparken belgeleyemediklerinizden de bahsetmeniz yararlı olur. Temel olan gelir gider durumunuz olmasından kira, elektrik gibi sizin sorumluluğunuzda olmayan giderleriniz meselesi için da bilgi verin.

kredialEğer siz bu krediyi derli toplu ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız bankayı ikna etmenin yolu bulunabilir. Ama siz de bu konu için şüpheli iseniz kredi işini bir defa daha düşünmenizde yarar var. Bir diğer yol da gelirinize uygun olan bir taksit tutarını saptamak olabilir. Bu şekilde belirlenen taksit tutarına göre ihtiyaç kredisi alınır ve kredi seçenekleri tercih edilir. İhtiyaç kredisi vade seçenekleri için en çok tercih edebileceğiniz ve uygulanan pek çok konuyu siz de bankaların ihtiyaç kredileri seçenekleri arasında yer vererek seçimleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bir bankadan kredinizin reddedilmesi tüm bankaların kredi başvurusu ile ilgili sizin için olumlu bir karar vereceği anlamına gelmez. Bir bankanın riskli grupta gördüğü bir müşteri öteki bir banka için kredi vermeye olumlu bulunabilir. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için gelir belgesi ve kimlik belgeleriyle birlikte en yakın banka şubesine uğramaları ve burada başvuru işlemi yapmaları gerekmektedir.

Kredi Notu Nedir?kredi-istiyorum

Bankalar kredi müracaatlarında, müracaat sahibinin bilgilerini bilgisayar sistemine girerek otomatik bir ön başvuru yaparlar. Bu prosedür ile her müracaat malikine bir kredi skoru verilmekte. Belirli bir skorun üzerinde kalanlar bankacıların değerlendirmesine sunulmaktadır, altında kalanlar ise kendiliğinden reddedilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.