İşsiz sigortasız kredi nasıl alınır?

  • 19 Ekim 2015
İşsiz sigortasız kredi nasıl alınır?

Nakit ihtiyacınız var ama bankalar kredi başvurularınızı onaylamasına rağmen sigorta ve işiniz olmadığı için kredi alamıyorsunuz. Bankalar kredi onayı için sigortalı iş şartı arıyor. Genel itibariyle durum aynı olsada bazı istisnalar mevcut. Son yıllarda ortaya çıkan şubesiz bankacılık sisteminde düşük miktarlarda kredi alınabiliyor. Enpara, Nuvo, Cepteteb gibi sistemlerde vadesiz hesap kullanarak kredi alabilirsiniz. Sistemler kredi notunuz yüksekse size 2000-3000 TL gibi kredi alabilirsiniz.

Yüksek miktarda rakamlar için maalesef iş ve sigorta şartı mevcut. Yüksek miktar ve düşük vadeler için farklı bir çözüm yolu kullanabilirsiniz. Kredi notunuz düşük değilse kredi kartı başvuruları ve limit yükseltme yöntemleri ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Tüm bankalardan kredi kartı başvurusu yaparak 4-5 adet kredi kartı alabilirsiniz. Bu kartların toplam limiti 15.000 TL civarında olacaktır. Aylık %2 ile 9 taksitle nakit avans çekebilirsiniz. Bunun yanında sürekli çalıştığınız bankanın müşteri temsilcisine durumunuzu açıklayın. Hesabınıza düzenli para girişi oluyorsa kredi kartı limitinizi ciddi miktarlarda artırabilir.

Başvuru yaptığınız kredi kartları 15 gün sonra teslim edilecektir. Kart limitlerinin tamamı ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Sigortasız kredi veren bankalar hangileri

Öncelikle sigortanız olmadan 10.000 TL üzerinde hiçbir banka size kredi vermez. Öğrenciler, ev hanımları için sigorta olmadan kredi alınabilir ama kredi notunuz yüksek olmalıdır. Sms ile kredi başvuru onayı aldığınızda kredinin verileceğini düşünmeyin zira sizden maaş belgesi istenecektir. Son yıllarda ikametgah belgesi ile 10.000 TL’ye kadar kredi veren bankalar mevcut. Kredi onay şansınızı artırmak için büyük ve devlet bankalarından uzak durun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.