Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

  • 26 Ekim 2015
Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe kredisi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere ya da bir iş yeri olup da nakit sıkıntısı çektiğinden dolayı onu büyütemeyenlere verilen destekleme kredileri olarak tanımlanmaktadır. KOSGEB, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları tarafınsan destekleme gerçekleşmektedir. Bu destekten Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yer alan ve gerekli şartlara sahip olan tüm girişimciler yararlanabilmektedir. Genel olarak girişimciler ilk etapta hibe alamayacakları yönünde bir önyargıya sahip olmaktadırlar. Ancak bu yanlış bir düşüncedir ve gerekli şartları taşıyan tüm girişimcilerin başvuru yapması tavsiye edilmektedir. Başvurusu kabul edilen tüm girişimcilere kısa süre içerisinde dönüş yapılmakta ve krediden yararlanması sağlanmaktadır.

Hibe Kredisi Hangi Sektörler İçin Verilmektedir?

Girişimcilerin hibe kredisi alabilmesi için bazı sektör sınırlaması bulunmaktadır. Hibe kredisi verilen sektörler;hibe imalat sektörü, toptan ve perakende ticaret, ulaştırma ve depolama, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri, bilgi ve iletişim, idari ve destek hizmet faaliyeti, kültür sanat eğlence dinlence spor ve bakım tamir onarım faaliyetleri olarak sayılmaktadır. Bunlarla alakalı pek çok faaliyet alanına hibe kredisi verilmektedir. Bu alanlarda hibe kredisi almak isteyen ancak bu krediyi nasıl alacağını bilmeyen birçok girişimci bulunmaktadır. Bu nedenle kredi ile ilgili kurumlar kredi verme konusunda oldukça duyarlı davranmaktadır. Dolayısıyla başvuruda bulunan adaylar çoğunlukla olumlu sonuç almaktadır.

Hibe Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kullanmak isteyen ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen girişimciler için hibe kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı sıklıkla merak edilmektedir. Hibe kredilerinden yararlanabilmek için öncelikle başvuru formlarını doldurmak gerekmektedir. Gerekli bu formları program ile ilgili bölge ofislerinden temin etmek mümkündür. Formda yer alan tüm alanların doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Formda projenin hedefi, alanı belirtilmeli ve proje teklifi belirtilmelidir. Bu kısımlar gereğine uygun bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru rehberinin dikkatlice incelenmesi büyük önem taşımaktadır.  Tüm bunlar yapıldıktan sonra başvuru formlarının ilgili adrese gönderilmesi gereklidir. Form gönderme işleminin son başvuru gününe kadar yapılması büyük önem taşımaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.