Kredi Kartını Nakite Çevirme

  • 13 Kasım 2015
Kredi Kartını Nakite Çevirme

Acil işi veya acil paraya ihtiyacı olan kredi kartı kullanıcıları kartlarını nakite çevirme yoluna giderler. Nakite çevirme işlemi kredi kartını en acele ve güvenli biçimde paraya çevirme işlemidir. Çoğu zaman kredi kartı limitinin zararına yapılan ve uğraştıran bir işlem olmasına rağmen halen kullanılan ve kredi kartları olduğu sürece kullanılmaya devam edecek bir yöntemdir. Bu kadar zahmete rağmen nakite çevirme yollarının hızlı olması kullanıcıların tercih etmesinin nedenidir.

Kredi Kartını Nakite Nasıl Çevirebilirim?

Taksitli Nakit Avans

Kredi kartını nakite çevirme için birçok yöntem bulunmaktadır. Kullanıcılar kimi zaman internet üzerinden kimi ukash-bozdurmazamansa geleneksel yollarla nakit para ihtiyacını karşılarlar. Bankaların müşterilerine sunduğu taksitli nakit avans sistemi en revaçta olanıdır. Taksitli nakit avans sisteminde genellikle 6-9 ay taksitle kredi kartı limiti üzerinden kullanıcılar nakit para ihtiyacını karşılayabilir. Taksitlerin üzerine faiz işlendikten sonra asgari ödemeleri dönemlerinde kredi kartı ekstrelerine bu borç yansır.

Altın Bozdurma

Bir diğer yöntem ise genellikle öğrencilerin yaptığı altın bozdurma işlemidir. Kredi kartı kullanıcıları gittikleri kuyumculardan kartla altın alımı yapıp bir yandaki kuyumcuda bu altını bozdururlar. Kullanıcılar altın alımı ve satımı arasındaki fark kadar zarar ederler.

Telefon Bayileri

Kredi kartı kullanıcıları telefon bayilerinde pos makinesinden çekim farkını vererek de nakit ihtiyacını karşılayabilirler.

Arkadaşa Danışma

Bu yöntemlerin içinde neredeyse zararına yapılmayan az sayıda yollardan biri arkadaşlarının faturasını veya alacağı ürünü kendi kredi kartınla alıp arkadaşından parasını nakit olarak almaktır.

İnternet Üzerinden Nakite Çevirme

kredi-karti-nakitE-Ticaret sitelerinde nakite çevirme yöntemleri de günümüzde kullanılan ve internet üzerinden nakite çevirme işlemleri arasında en güvenilir yöntemlerden biridir. Sanal Pazar E-ticaret sitesi üzerinden yapılabilir. Nakite çevirme esnasında yüzde beşlik bir kesinti uygulanır.

Ukash Bozdurma

İnternetten kolay ve güvenilir bir alışverişe olanak sağlayan Ukash bozdurma işlemi internet üzerinden Kredi kartını nakite çevirme işlemi kullanıcıların gayet iyi bildiği bir yöntemdir. Ukash internet kartı sistemidir. Ukash kart kodu alarak anlaşmalı sitelerden alışveriş yapılmasına olanak sağlayan bu yöntem gayet kullanışlı ve yaygın bir sistemdir. İnternetten Ukash kart kodları alınarak bu kodları kullanan insanlara satılıp nakite çevrilebilir. Zaman alan ve uğraştıran bir yöntem olmasına karşın güvenilir olması sebebiyle son zamanlarda tercih edilen bir yöntemdir.

Nakite Çevirme Esnasında Yapılan Yanlışlar

Asıl dikkat edilmesi gereken internet üzerinde nakite çevirme yöntemleridir. Siber âlemde birçok dolandırıcılık faaliyetinin kol gezdiği günümüzde kredi kartı gibi harcanması ve kopyalanması çok kolay yapılabilmektedir. Kullanıcıların bilinen ve güvenebileceği sitelerden nakite çevirme işlemini uygulaması en sağlıklı yöntemdir. Bu işi hakkıyla yapan firmalar olduğu gibi hackerlık diye bilinen suç örgütlerinin kredi kartınızı kopyalayıp adınıza harcama yapması mümkündür. İnternet üzerinden nakite çevirme işleminin iyice araştırılıp tecrübeli arkadaşlarınızdan da bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.