Nasıl Bir e-ticaret sitesi açmalıyım

  • 18 Ekim 2015
Nasıl Bir e-ticaret sitesi açmalıyım

Sanal alışverişin dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmaya başlaması üzerine ticaretle uğraşan firma ve şahıslar ile ticarete atılmayı düşünenler için e-ticaret sitesi sahibi olmak en büyük hedeflerden olmaya başladı. Çünkü bu sektördeki kar payı iştah kabartacak büyüdü ve bu büyüme devam etmektedir.  İnternet yoluyla alışveriş yapan insanların sayısı on milyona ve online alışveriş hacmi de yaklaşık on beş milyar liralık bir rakama ulaşmış durumdadır.
Hal böyle iken firmaların ve ticaretle uğraşan herkesin e-ticaret sitesinden nasıl daha çok para kazanabilirim diye düşünmesi elbette yadırganamaz. Ayrıca e-ticaret, hem zahmetinin normal alışverişe göre daha az olması, hem de akıllı davranıldığında kar payının yüksek bir sektör olması internet üzerinden yapılan ticaret fikrini çok cazip hale getirmektedir.
İnternet aracılığıyla kurulan e ticaret sitelerinde en önemli nokta ise sistemin güvenli olmasıdır. Müşteri güvenliği ile birlikte güven de kazandıktan sonra ikinci adım ise müşteriye olumlu hitap etme yeteneğidir. Site görsel sunum açısından ne kadar iyi ve zengin olursa müşteri için de o kadar ilgi çekici ve cazip hale gelmektedir.
            E-ticarette ne satabilirim sorusuna gelince ürün yelpazesi müşteriye uygun olacak şekilde belirlenmelidir.  Ayrıca siteye iletişim numarasının eklenmesi müşterinin ulaşabilmesi açısından önemlidir. Sitenin altyapısının da yeterince sağlam olması çok önemlidir çünkü sistemdeki herhangi bir güvenlik zafiyeti ileride firma için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.
Bütün bu noktalar titizlikle yerine getirildikten sonra, sıra kurduğu bu sitemde ne satabilirim? diye düşünenlere önerilen seçeneklerdedir. E-ticaret sitesi aracılığıyla en çok kazandıran alanlar içinde öncelikle sağlık, kişisel bakım, moda,  teknoloji ve forex tarzı yatırım siteleri başta gelmektedir. E-ticaret yoluyla para kazanabilmenin ilk ve en önemli şartı, elbette sabırlı olmaktır.

Ardından gelen sürekli ve yoğun bir çalışma temposu olmalıdır ki, sanal ticaret yolunu tercih eden firmalar daha çok kazanılabilsin. Ayrıca bu yolla para kazanma konusunda tecrübe sahibi olan kişilerden yardım alınması da yerinde bir davranış olacaktır. Bu gibi sanal alışveriş sitelerinde yorucu bir çalışmanın ardından, çalışmalar mutlaka sonuç verir ve çok da fazla yorulmadan aylık kazançta önemli sayılacak bir alt sınır yakalanabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.