Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

  • 27 Ekim 2015
Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişi Kredi Alabilir Mi?

Sigortalı olmak her insanın belli bir yaştan sonra hayalini kuruduğu durumlar içerisinde yer almaktadır. Ancak bazen yapılan planlar hayal edildiği gibi gitmemekte ve buna bağlı olarak da sigortalı olma hayalleri tabiri caizse suya düşmektedir. Sigortalı olmayan kişiler her ne kadar manevi açıdan bunun sıkıntısını çekseler de bankalar bu kişilerin yardımına yetişmektedir. Günümüzde sigortası bulunmayan kişilere de kredi imkânı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bankalar kredi verirken sigortası bulunan kişilere genel olarak daha fazla kredi seçeneği sunmaktadır. Bu durum birçok banka müşterisi tarafından da bilinmektedir. Ancak sayıca fazla olmasa bile sigortası olmayan kişiler de bankaların kredi olanaklarından yararlanabilmektedir.

Sigortası Olmayan Kişiler İçin Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar kredi verirken kredi başvurusunda bulunacak kişilerden birtakım şartları sigortasiz-kredisağlamasını istemektedir. Örneğin sigortasız kişilerin ilgili banka hesabında yeterli miktarda parasının bulunması bankanın kredi başvurusuna olumlu cevap verme ihtimalini artırmaktadır. Banka hesabında paranın bulunması kredi başvurusu için banka ile müşteri arasındaki bağları kuvvetlendirmektedir. Hesapta parası bulunmayan kişiler için ise başka seçenekler de mevcuttur. Eğer kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin üzerine ev, araba, arsa ve benzeri menkuller var ise bankanın kredi vermesi daha kolay olmaktadır. Çünkü bu menkuller banka için teminat niteliği taşımaktadır. Bunların yanı sıra kirada evin bulunması da aylık kira geliri yaratacağından dolayı bu da kredi çekmek için avantaj sağlamaktadır.

Sigortası Olmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Sigortası bulunmayan kişilere kredi veren bankaların sayısı çok fazla değildir. Verilen kredilerin türü bankaya göre farklılık göstermektedir. Sigortasız kişilere kredi veren bankalar şu şekildedir: ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Halkbank gibi bankalardır. Bu bankaların her birine sigortası olmayan kişiler rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi başvurusu ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen kişilerin başvuru yapacakları banka ile iletişime geçmeleri faydalı olmaktadır. Yapılan kredi başvurusunda şartlar sağlandığı takdirde kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır.

Sigortasız kredi özellikleri

Sigortanız olmadan kredi almak istiyorsanız büyük beklentiye girmeyin. Bankalar genelde ipotek olmadan maksimum 5000 TL kredi sunmaktadır. ipotekli kredilerde de büyük masraflar ortaya çıkar. 10.000 TL kredi için ipotek ve rehin masrafları 2000 TL’yi geçebilir. Bu gibi prosedürlerle uğraşmamak için kısa vadeli ihtiyaçlar için kredi kartı taksitli nakit avans özelliğini kullanabilirsiniz. Yeterli limitiniz yoksa bankanıza başvurarak kart limitinizi yükseltebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.