Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

  • 25 Ekim 2015
Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Taşıt kredisi nedir? Taşıt kredisi, taşıt almak isteyen gerçek kişilerin bankalara bu isteklerle birlikte kredi müracaatında bulunmasıdır. Taşıt kredisi alabilmek için alacağınız taşıtın sıfır veya (en fazla beş yaşında) ikinci el bir araç olması gerekir. Bu kredi oto kredisi, otomobil kredisi, araç kredisi isimleriyle de bilinir. Taşıt kredisi faiz oranı, taşıt kredisi vade oranı gibi oranlar bankadan bankaya farklılık gösterse de belirlenen oranlar genel olarak taşıt alacak kişilerin işini görecek oranlardır.

Özel İndirimlerden Yararlanabilirsiniz

Bankaları ve özel fırsatları yakından takip ederek, indirimli taşıt kredisi fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Bankalar alınacak aracın kaskosunun kendileri tarafından yaptırılması durumunda faiz oranında bir miktar indirime gidebilmektedir. Bu durumu ilgiyle takip ederek indirimli faizli kredi alma imkanına kavuşabilirsiniz. Kredili sıfır araç alacaksanız araç ipotekli olur. Taşıt kredisinde kefil gerekiyor mu? Sıfır araçlar için kefil gerekmez. İkinci el araçlar için kefil gerekir. Taşıt kredisi kaç ay vadeli? Altmış aya kadar vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

tasit-kredileri

Yüzde Doksanını Banka Ödüyor!

Taşıt kredisi yüzde kaç? Sıfır araçlarda araba teslim bedelinin yüzde yetmişi ile doksanı arasındaki bir bedeli banka öder. Sıfır araba satın alabilmek için alacağınız araba bedelinin en az yüzde onuna peşin olarak sahip olmalısınız. İkinci el arabalarda ise araç kasko bedelinin yüzde altmışı ile sekseni arasındaki bir bedeli banka öder. İkinci el kredili araç satın alabilmek için araç bedelinin en az yüzde yirmisini nakit olarak bulundurmanız gerekmektedir. Tüm bankaların taşıt kredilerini karşılaştırarak en uygun taşıt kredisine ulaşabilirsiniz. Çünkü her bankanın kredi verme şartı ve faiz oranı değişiklik göstermektedir. Araştırıp en uygununu seçmek bütçenize yarar sağlayacaktır. Siz de bu uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.