Vavacars güvenilir mi? araç alım takas tecrübelerim

  • 18 Ocak 2022
Vavacars güvenilir mi? araç alım takas tecrübelerim

Merhaba arkadaşlar. Ülkemizde otomobil alım-satım hizmetlerinin kalitesi oldukça düşük. Bir tarafta arabasını bulunmaz sanan kullanıcılar, diğer tarafta iyisiyle kötüsüyle galerici esnafı. Bu işi kurumsal olarak yapan firma sayısı oldukça az. Ülkemizde bu boşluğu doldurma amacıyla Vavacars adlı bir firma sektöre hızlı girdi. Reklamlara önem veren firmayı bende kullandım ve izlenimlerimi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Vavacars kimin?

Vavacars, Petrol Ofisi işbirliğiyle kurulan sahibinin tam olarak kim olduğunu bilmediğimiz bir şirket. Ortakları hakkında çeşitli söylentiler mevcut. Şirket dünyada Lawrence Merritt tarafından kurulan, İngiltere merkezli bir oluşum. Ülkemizde isim hakkı kullanılıyor ve Vitol adlı şirketin de ortaklığı bulunuyor. Petrol Ofisiyle nasıl bir işbirlik içinde bilmiyoruz.

Vavacars güvenilir mi?

Şirketin sermaye gücü, Petrol ofisi markasını referans göstermesi güvenirlilik konusunda akla çok fazla soru işareti bırakmıyor. Araç alışverişindeki süreçte satış yapılmadan ödeme gönderilmesi gibi durumlar her otomobil bayisinin yaptığı klasik bir süreç. Küçük bir şehirdeki bayi bile aracın ödemesinin tamamını alıp sonrasında satış işlemlerini yapıyor. Güvenirlilik konusunda ciddi sorunlar olması çok zor. Bu tarz büyük şirketlerde oluşan sorunlar çok hızlı şekilde medyaya yansır. Bu bakımdan ben güven sorunu yaşamadım.

Vavacars alışveriş tecrübelerim

Vavacars 2022 Ocak ayıyla birlikte çok ciddi fiyat indirimleri yaptı. 2020 model Skoda Karoq almak için ilanlar arasında kaybolmuşken firmanın düşük fiyatı dikkatimi çekti. Piyasaya göre 50.000 TL daha uygun yazılan aracı radarıma aldım. Aracın durumunu merkezle görüşüp teyit ettikten sonra almak için gerekli işlemlere başladım. Burada ilginç bir durum var. Aracı gidip göremiyorsunuz, detaylı fotoğraflar ve ekspertiz raporunu görüp ödeme yapıp alabiliyorsunuz. Fotoğraflar oldukça detaylı olduğu için araç konusunda şüphem kalmadı ama yinede kafamda pişman olma düşüncesi sürekli gezdi. İnternette kullanıcı yorumlarını inceledim ve şirketin kurumsallığına güvenerek aracın ödemesini yaptım. Satın alımdan sonra 14 gün iade garanti verilmesi ve bunu yapanların olduğunu görmem içimi ferahlattı. Ödeme ve evrak işleri sonrası araç bulunduğum şehre 4 gün sonra geldi. Araba beklediğimden daha iyiydi.

Vavacars araç teslim aracı

Araç komple pasta cila yapılmış ve fotoğrafta gösterilen küçük çaplı çizikler rötuşlanmıştı. Detaylı iç temizlik sonrası sıfır kondisyona gelmiş görünüyordu. En beğendiğim nokta içeride ve dışarıda yapılan detaling işlemleri işini bilen profesyonel bir ekip tarafından yapılmıştı. Nice sıfır araçlar bilirim bayi tarafından boya koruma diye para alınarak rezil edildiğini.

Aracın motor bakımı yeni yapılmıştı. Motor temizliğinden silecek değişimlerine kadar kusursuz şekilde bakımı yapılmış olarak teslim edildi. Rot-balans yapılan işlemler detaylı olarak raporla teslim edildi. Kısa araç temizliği ve bakımı konusunda çok memnun kaldım. Araçta bulunan tüm kusurla en ince noktasına kadar fotoğraflarda gösterildiği gibi çıktı. Sonuç olarak iletişim ve araçtan oldukça memnun kaldım, kesinlikle tavsiye ederim.

Vavacars takas konusunda yorumlarım

Vavacars ofisleri Petrol Ofisi içinde

Vavacars üzerinden beğendiğim aracı almak için takas düşünmedim. Bu tip firmaların düşük fiyat teklifi verdiğini biliyorum. Yineden fiyatı göreyim diye Adana ofislerine aracı yıkatıp gittim. Bu arada aracıma sitelerinden 430.000 TL ön teklif geldi. Ofiste araç ekspertizi yapıldı ve merkezden kesin fiyat için beklendi. 2 saat sonra merkezden 320.000 TL teklifi geldi. Düşük teklif bekliyordum ama bu kadarda düşük beklemiyordum. Çalışan arkadaş elde çok fazla stok olduğu için düşük teklifler verildiği açıklaması yaptı. Aracımı sarı siteye 400.000 TL’ye koydum piyasaya göre 30.000 düşük yazdım 1 saat sonra arayan arkadaşla anlaştık ve ertesi gün satışını verdim.  Vavacars takas konusunda sizi memnun etmeyecek emin olun.

Sizde Vavacars deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Abonelik
Bildir

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim
1 yıl önce

VavaCars candır. Gerisi Heyecan…

1
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x