Kampanya ve İndirim Haberleri

Yeni iş kurmak istiyorum ne yapabilirim?

 • 27 Kasım 2015
Yeni iş kurmak istiyorum ne yapabilirim?

Eğer yeni iş kurmaya karar verdiyseniz ve bunun için araştırma yapmaya başladıysanız, en önemli aşamadasınız demektir. Bir işe başlamadan önce, en önemli olan fikri ve araştırma bölümüdür. Eğer yeni iş kuruyorum diyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

İş Kurma Aşamaları

İlk olarak eğer tek başınıza bir iş kurmayı düşünüyorsanız, sizde beceri, pratik zekaya, teknik beceri ve iyi bir finansal bilgi olması sizin açınızdan önemli bir durumdur. İş kurma aşamalarında ilk adım o iş hakkında sorulardır;

 • İş kurma nedeniniz
 • Kurduğunuz iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak mı?
 • Beceri seviyeniz nedir?
 • Açtığınız iş hakkında hedefleriniz nelerdir?
 • Kendi işinizi kurmanızın avantajlarını ne olacağını ve dezavantajların ne olacağını biliyor musunuz?
 • Zamanlama ile ilgili gereksinimler
 • Ne tür hizmetler ve hangi ürünleri sunacaksınız?
 • Fikrinizi hayata geçirebilmek için yeterli bilgiye ve donanıma sahip misiniz?
 • Yapacağınız iş ile ilgili, ürün veya hizmet ile ilgili piyasa bilginiz var mı?

Bu sorular iş kurmak için bilgi sahibi olması gereken kişilerin cevaplaması gereken sorular arasındadır.

Kendi İşinizi Kurmanın Faydaları Nedir?

is-kurmaEğer bir fikir üzerine iş yeri açmak değil de, para kazanmak için iş kurmalıyım diye işe başladıysanız. Öncelikle yapılabilecek iş imkanları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kendi işinizin size sunacağı faydalar;

 • Zamanlama ile ilgili problem çekmesiniz ve işiniz ile ilgili zaman denetimi size aittir.
 • Çalışma saatleriniz size göre planlanır ve daha esnektir.
 • Altınızda çalıştırdığınız elemanlar size daha çok özgüven verir ve yeni bir gelir kaynağına sahip olursunuz. Bu da sizi daha başarılı birisi yapar. İşlerinizin büyüdüğünü görmekte sizi tatmin eder.
 • Tüm finansal durumu yönetebilir ve elemanlarınızla sohbet ederek bile işinizde samimiyeti kurabilirsiniz.

Kendi İşini Kurmanın Zorlukları Nelerdir?

Öncelikle iyi bir bilgiye sahip olmak ve kuracağınız iş için yeterli sermayeye sahip olmalısınız. Yeni bir iş kuracaksanız gerektiğince zaman harcamanız gerekmektedir. Ayrıca araştırmacı bir kişiyseniz, yapacağınız iş hakkında piyasa bilgisi edinerek de işinizi büyütebilir ve daha sağlam adımlar atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba! benim aklıma bir fikir geldi ve bu fikrin deneme sürümünü yaptık. 100 kişi üzerinde test ettik ve olumlu görüşler aldık.Bu projenin dışında başka bir projem daha var. Diğer projemi faliyete geçirmek için elimde ki projeyi 250.000 tl ye satıyorum. Ürünün pazar sahası restoran, cafe tarzı işletmelere hizmet etmektedir. Günümüzde bu pazar sahası çok aktif olup yeni bir ürün olduğu içinde yaptığımız araştırmalar neticesinde ürüne talep vardır. Nakit parası olup, iş kurmak isteyen girişimciler için ideal bir projedir. Ürünün yapımı kolay olup gerekli bilgi ve teknik yardım bir müddette yardımcı olucam. Ürünün ne olduğunu malesef ki açıklayamam çünkü, fikir çok basit birşey olduğu için biraz bilgi ile hemen yapılabilir. Ciddi olan kişiler ile yüz yüze görüşülüp, ürünün tanıtımı yapılıcaktır. Emin olun ürünü sizde görüp test ettiğinizde ne kadar basit ve tutucak birşey olduğunu görüceksiniz.Yorum bölümünden yada kaptankayra87@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 2. Onur dedi ki:

  Bu site den çıkar elde etmek isteyen kişilere müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada herkes elde ettiği tecrübeleri ücretsiz paylaşarak birbirine yardımcı oluyor. Yanılıyor muyum Nesrin hanım.

 3. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Onur bey, haklısınız.

 4. Ms dedi ki:

  250.000 ? Hayaller ve gerçekler…

 5. Necati ateş dedi ki:

  250 lira bile vermem sana be

BİR YORUM YAZ