Kampanya ve İndirim Haberleri

Vodafone redbox kullanıcı yorumları

 • 26 Ağustos 2020
Vodafone redbox kullanıcı yorumları

Her şey Türk telekomun yeni taşındığım binaya internet verememesi ile başladı. Boş port yok diyerek adsl bağlatamadım. Turkcell superbox pahalı gelince vodafone yeni hizmeti redbox ile tanıştım. Size redbox ile ilgili kullanıcı yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle redbox bir sim kart ve elektrikle çalışan modemden oluşuyor. Modemi prize takıyoruz içindeki sim kartla 4.5g şebekesine bağlanıyor ve wifi üzerinden istediğiniz sayıda bilgisayar veya mobil cihaz bağlıyorsunuz. Modemi evde, piknikte, arabada istediğiniz her yerde kullanabiliyorsunuz. Bu büyük bir kolaylık.

Redbox fiyatları 2020

Ben yukarıdaki 99.90 TL’lik paketi aldım. 150gb aylık işimi fazlasıyla görüyor. internet hızı bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor. Evimde 80Mbps hızı, yazlıkta 30Mbps, iş yerimde 60Mbps hızları görüyorum. Upload hızı tüm paketlerde 5Mbps. Almadan önce bölgenizdeki hızı ölçerek karar verebilirsiniz. Minimum 4.5g varsa 20Mbps hızı göreceksiniz büyük ihtimalle.

Vodafone redbox eğer şehir merkezine yakınsanız fiyatına göre güzel hızlar sunuyor. Kota birçok kişi için yeterli gelecektir. Ping süresi ortalama 30ms civarında. Oyuncular için yeterli ama kırsalda durum değişebilir.

Özetle redbox 4.5g internet kutuları arasında en uygun fiyatlı çözüm. Vodafone internet hızı Turkcell ile karşılaştırılamaz ama fiyatıda önemli. Bir vodafone hat bularak evinizde test hızlarına bakabilirsiniz. 24 ay taahhütle modemi ücretsiz alıyorsunuz, daha doğrusu modem 99 liraya dahil. Buna ek 12 ay yeni hat vergisi olarak 115 lira toplamda olmak üzere aylık 10 lira gibi vergi ödüyorsunuz.

Kota dolunca internetiniz kesiliyor. Ek paket alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden başvurdum ertesi gün gelip kurup gittiler. Kablo vs. derdi yok, istediğim yere götürüp kullanabiliyorum. Bu bakımdan tavsiye ederim kesinlikle.

Arkadaşlar redbox deneyimlerim sonucu işinize yarayacak bir uygulama paylaşıyorum. 

Huactrl adlı uygulamayı android playstore üzerinden indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=en_IE

Bu uygulama ile huawei modemi detaylı yönetip sinyal güçlerini analiz ederek en iyi modem konumunu buluyoruz. Programın ekran görünütüsü üzerinden bakalım. 

Bu ekranda modeminizin giriş kullanıcı adı ve şifresini yazıyorsunuz. Değiştirmediyseniz bu bilgiler modemin arkasında yazıyor. Telefonu modeme bağlamayı unutmayın!

Set sekmesinde set band bölümünde modemin bantlarını ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede stabil olmayan bağlantılarda tek bant seçerek sabit bant ile devam edebiliyorsunuz. Bağlantınızda sorun yoksa otomatikte kalabilir. Hızınızdan memnun değilseniz farklı bantlar deneyin. Ben 2100-900mhz kullanıyorum sabit 50Mbit hız alıyorum.

Asıl işimize yarayacak kısım stat sekmesinde. Burada modemin baz istasyonu ile bağlantı kalitesini görebilirsiniz. RSSI ve SINR değeri önemli. Aşağıdaki tabloda en iyi değerleri görebilirsiniz. Uygulama zaten renkli şeritle bağlantı kalitenizi size gösteriyor.

Modeme bağlanıp bu ekrana bakarak farklı odalarda en iyi çekim gücünü sağlayarak en hızlı bağlantıyı yakalayabilirsiniz. Modemin yanında durmadan bağlantıyı kontrol edin vücudunuz sinyali etkiliyor. 

Bu ekranda anlık bağlantı kullanımı ve aylık toplam Download ve upload miktarınızı görebilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 67 YORUM
 1. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Sınırsız pakette 500gb sonrası kapatma mevcut dikkat edin. Küçük şehir ve ilçedekiler dikkat etsin modem bantları ile ilgili sorun olabilir. Cihazı alın test ettirin. Müşteri hizmetleri sabit adres diyor ama her yerde kullanıyorsunuz.

 2. Hasan dedi ki:

  28 ağustos ta gelip kurulumu yaptılar.Teknofix den bir eleman yaptı kurulumu.Internette herhangi bir problem yok ama ben bu kalan kullanım detaylarına nasıl ulaşacağım?Müşteri hizmetleri habire biryere yönlendiriyor.Teknofix den mesaj geldi vodafone yanımda uygulamasına gireceğim bir şifre ama ne yaptıysam haya veriyor.Bilen varmı?

 3. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hasan vodafone yanımda şifresi bende de çalışmadı. Müşteri hizmetlerinden yeni şifre isteyin web sitesinden giriş yapabiliyorsunuz.

 4. Hasan dedi ki:

  Redbax in içindeki simkartı mı takcam telefona?

 5. Nesrin Özkaya dedi ki:

  sim kartı telefona takıp s yazıp 7000’e mesaj gönderip şifre alınabilir.

 6. Halil Kadri dedi ki:

  Turksel Superonline süper box abonesi oldum ama kurulum için 10 gün bekledim ne geldiler ne aradılar iptal edip daha ucuza Redbox aldım 19 saat içinde kurulum u yaptılar çok güzel çalışıyor memnunum yalnız kalan GB larımı, nasıl ogrenicem bilmiyom, Vodafone yanımda da Redbox la ilgili hicbisey yok birde Vodafone TV yi smart TV ile nasıl seyrederim bu konuda kim bilgi verebilir.

 7. Kolsuz gamer dedi ki:

  Arkadaşlar redbox 15 mbps limitsiz internetin hızı nasıl kullananlar beni bilgilendirirse çok mutlu olurum.
  Ayrıca önemli hususlar neler söyler misiniz?

 8. Erkan dedi ki:

  Sim kartı telefona taksak modem gibi kullanamıyormuyuz

 9. Berat dedi ki:

  Erkan kullanabiliyorsun. Denedim telefona takım. İnternetin oluyor lakin arama yapamıyor ve aranamıyorsun

 10. Berat dedi ki:

  Nesrin Özkaya ben sim karti telefona takip sms yollamayi denedim gönderilmedi. Sim kart sms ve aramalara kapalı sanırım o sebepten. Halen alamadim vodafone yanimda şifresini

 11. Özcan dedi ki:

  Ben turktelekom hattımı kullanmadığım telefonuma taktım. Wifi dağıtıcı özelliğini açtım modem gibi kullanıyorum.

 12. Dilek dedi ki:

  Paketler aylık yenileniyor mu ?

 13. Nazife dedi ki:

  Bende 150gb olanı almak istiyorum dersler için başka şeylerle ilgilenen birisi değilim pek sizce aylık yeterli olur mu 150gb birde kalan kullanımları nereden öğrenicem kotayı aşınca internet kesilir mi

 14. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Dersler için fazlasıyla yeterli olur. Kota bitince İnternet kesilecek.

 15. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Değerli yorumlarınıza ek olarak bende nacizane fikirlerimi paylaşayım.
  Superbox yerine 60 TL daha uyguna 150gb redbox paketi aldım.
  İlk başvuruda adresimi kabul etmedi, bende ailemin adresini girdim onaylandı ve kurulum o adreste yapıldı ve istediğim adreste kullanabiliyorum.
  Kurulumda 800 TL değerinde huawei b535-232 modem veriliyor. Modem sizin oluyor, teslim etmiyorsunuz. Telefondan çok daha iyi çektiği için telefonun 30Mbps hız aldığı yerde modem 40-50Mbps hızları görüyor. Baz istasyonuna çift kanal bağlandığı için istasyon 2 telefona ayırdığı bant genişliğini ayırıyor. Modem wifi çekim gücü iyi. Arkada anten çıkışı mevcut, anteni çok pahalı ama alınırsa çekim gücü artırılabiliyor. Modem 12V 2A ile çalışıyor. Yani taşınabilir şarj aleti bağlayarak piknikte kampta kullanabilirsiniz.
  Çekim gücü bulunduğunuz yere göre çok değişiyor. Bu bakımdan modemi koyduğunuz yeri iyi seçin, deneme ile en iyi konumu bulun.
  Kırsalda ortalama 20 download, 5 upload görüyorsunuz. Upload tüm paketlerde 5’e sınırlı. Uzaktan eğitim için gayet yeterli. Ping kırsalda 60-70 civarı yurtiçi.
  Merkezlerde ortalama 60 download ve pingler 30-40ms civarında.
  Çok fazla kota kullanmayan kullanıcılar için 100 TL’ye çok iyi bir seçim olacaktır.
  Bonus olarak içindeki sim kartı telefona veya herhangi bir modeme takarak kullanabiliyorsunuz sim kilidi yok.

 16. Yasemin Ertürk dedi ki:

  Arkadaşlar vodafone mobile girmek için telefonunuzdan uygulamayı silin ve modeme taktığınız sim kartı telefona takın ve mobil veriyi açın. Uygulamaya otomatik girecektir.

 17. Berat dedi ki:

  Yasemin Ertürk dediğinizi yaptım. Hiçbirşey olmadı giriş yapamıyorum vodafone yanimda uygulamasina. Hattti takıp sms atamiyorumda sms alamiyorumda, yalnizca interneti var. Vodafone yanimdaya giriş saglayamadim bir türlü

 18. Mert Tekin dedi ki:

  Başvurumdan 2 gün sonra gelip teslim ettiler. Nevşehir merkezde 150gb paketle 70 download 20 upload hızım var. Oyunlarda pingler 100 civarı. Speedtest yurtiçi pingler 30 civarı. Hız olarak çok iyi bölgemde. Hat vergisi ile 115 TL ödeyeceğim. 24 ay sonunda modem bize kalıyor.

 19. Nesrin Özkaya dedi ki:

  15 gün iade garantili ama iade talep ederseniz 150 lira kurulum ücreti var alırız diyorlar. M

 20. Aykut dedi ki:

  Ben de internetten başvurdum fakat hala dönüş olmadı neredeyse 1 gün olacak ne kadar sürede döndüler? Yoğunluk varmış sanırım ama acil gerekli

 21. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Aykut ortalama 2 gün içinde müşteri hizmetleri arıyor, sonrasın kurulum ekibi 2-3 gün içinde arıyor bölge yoğunluğuna göre.

 22. Sevda dedi ki:

  Benim 10gun oldu ama gelip kurmadilar bi bilgide alamiyorum napcam bilmiyorum

 23. Aykut dedi ki:

  Nesrin Özkaya teşekkürler 1.5 gün oldu basvurali inşallah dönerler

 24. serdar anmak dedi ki:

  dün gelip kurdular 1 saat içerisinde internet gelir dendi ama 1 gün oldu haala internet yok müşteri hizmetleri ilgisiz kurulumu yapan kişini arıyacagnı söyledi o da aramadı tek kelime ile pişmanlıktır sakın bulaşmayın

 25. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Serdar bey 1 saate gelir ne demek test edip imza atacaktıniz çok yanlış iş yapmışsınız

 26. Kerem Uluışık dedi ki:

  Vodafone bayisinden adres sorgusu yapıldı redbox vermeyeceklerini söylediler.Ben de başka adres gösterip alıyım dedim.öyle birşey olmaz çekmez çekse bile faturaya ek ücret yansıyacağını söylediler bu doğrumu arkadaşlar?

 27. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Kerem bey doğru değil alakası bile yok. Redbox veya superbox istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 28. Kerem dedi ki:

  Çok sağolun nesrin hanım vodofone tel hattindan dowland 18 mbps upload 17 mbps bu civarlarda alıyorum redbox da bu değerlri alır mı sizce?

 29. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Kerem bey telefondan daha iyi çektiği için 2 kata kadar fazla hız alırsınız. Upload 5mbps hızında kısıtlı sadece. Telefon tek kanal baz istasyonuna bağlanıyor bu cihaz 2 kanal bağlandığı için 2 telefon kadar kanal kapasitesine sahip oluyor.

 30. Serdar dedi ki:

  Arkadaslar bugun 4. Gunum haala internet gelmedi musteri hizmetleri ilgisiz kapatsam da 150 lira istiyirlar hem suclu hem guclu bunlar sakin bulasmayin

 31. Abdullah Alagöz dedi ki:

  Sivas Gürün ilçesindeyim TTnet port sorunu nedeniyle aldım. İnanılmaz memnunum 60 civarı donwnload hızım var. iyiki superbox almamışım. Hız test sonucum https://www.speedtest.net/result/10176666304

 32. süleyman dedi ki:

  ben de redbox almak istiyorum bayiye gittim yalnız kurulum yapılan yerde çalışacağını söyledi başka bir yerde çalışmazmış bu konuda bilgisi olan varsa yazar mı

 33. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Süleyman bayi hatalı bilgi veriyor. Ben araçta şimdiye kadar 9-10 şehirde kulllandım. Herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Vodafone kampanya şartlarında “Kampanya kapsamında Redbox cihazı sadece cihazın kurulumu yapılan hizmet adresimde kullanabilecektir. Cihazın taahhüt süresi içerisinde kurulum adresi dışında farklı bir adreste kullanım vb. durumlarının varlığı halinde hizmet kalitesinin yetersizliği, hizmetin gereği gibi sunulmadığı veya kullanıma ilişkin aksaklık, eksiklik gibi durumlardan hiçbir şekilde Vodafone sorumlu olmayacaktır.” böyle bir madde vermiş. Bu madde farklı yerde kullanıpta sorun yaşayanların abonelik feshi yapmaması için konulmuş. Bunu bayiler başka yerde kullanılmaz olarak yorumluyor.

 34. Anonim dedi ki:

  vermiş olduğunuz bilgiye çok teşekkür edreim

 35. Esra dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bunu bilenler lutfen bana dönsün! Ben 1 hafta once Vodafone redbox 200 gb aldım sözlesme hersey tamam pekı ben sözlesme sürem dolmadan sınırsız pakete geciş yapabiliyor muyum??

 36. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Esra hanım geçebilirsiniz sorun yok, sadece düşük ücretli pakete geçemezsiniz.

 37. süleyman dedi ki:

  bu paketi almak için vodafon müşteri hizmetleri ni aradım fakat bir türlü ulaşamadım bayiye gitmek için hiç zamanım yok sizler nasıl aldınız bilgisi olan bana yardım eder mi

 38. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Süleyman İnternet sitesinden başvuru yapın sizi arıyorlar

 39. Ömer dedi ki:

  Ya ben köyde yaşıyorum telefon gibi cekmemezlik yapar mı dün basvurdum ama bı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

 40. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ömer telefonla dene en kötü telefon hızında olur.

 41. ali dedi ki:

  redbox sınırsız paketi aldım 1haftadır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım gayet iyi köydeyim. Alırken başka adres verdim aldım sıkıntı olmadı. Hattı telefona takıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. sadece apn ayarlarını değiştirmeniz gerek. İnterner yazan yere wttxdata diye değiştirdiğinizde sıkıntısız çalışıyor.

 42. ali timur dedi ki:

  selam herkese. üniverste öğencisiyim köydeyim alt yapı nedeni ile kablolu internet alamıyorum. vodefone hattımla hız testi yaptım 40mbs i gördüm. 200 gb 4.5G hızında olanı almak istiyorum. ilerde 200 gb 4.5G den limitsiz 15mbs e geçiş yapabiliyormuyum yapabiliyosam bi ücret alınıyor mu ek olarak. vodefone hattımda lolden 50ms alıyorum redbox da da böyle olursa yeter bana

 43. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey telefondan aldığınız hızdan daha iyisini alacaksanız modem çekim gücü daha fazla. Bir üst pakete geçebiliyorsunuz 200gb paketten sınırsıza geçebilirsiniz.

 44. ali timur dedi ki:

  Ben görüştüm müşteri hizmetleri ile. evde alt yapı olduğu için redbox veremiyoruz diyor. altyapı gözüküyo ama hatlar kesik.internet yok yani böyle bişey mümkün mü.

 45. murat dedi ki:

  yanımdaya giriş yapmak için redbox a tanımlı cep numarasını yazıp verdikleri sim kartın üzerinde olan puk1 i yanımda şifresi olarak yazıyorsunuz ardından güvenlik koduna pin1 i giriyorsunuz

 46. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey altyapı varsa vermiyorlar, tanıdığınız birinin adresine başvurabilirsiniz.

 47. Ali Timur dedi ki:

  Birşey soracaktım şimdi ben internetden başvuru yaptım beni aramışlar ben duymadım geri de aramadılar hangi numaradan ulaşabilirim ya hepsi farklı numaraya yönlendiriyor bi bulamadım.

 48. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey tekrar başvuru yapın veya bekleyin. Maalesef ulasamiyorsunuz sağlıklı olarak

 49. Nur dedi ki:

  superbox a toplam 3 kere başvuru yaptık hepsi iptal oldu bizden kaynaklanmayan durumlardan. 1 aydır bekliyorum böyle şirket politikası olmaz, artık redbox ı deneyeceğim fakat sınırsız paketi anlamadım 4.5g hızında mı yoksa 15 mbps mi?

 50. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Nur sınırsız paket kota sınırsız ama hız 15bps download 5mbps upload olarak sınırlı

 51. Mehmet Yıldız dedi ki:

  redbox taahhütünde 12+12 ay yazıyor yani 12 ay dolduktan sonra iptal edersek ekstra ücret ödemeyecek miyiz

 52. Muhammet dedi ki:

  İlçe de yaşıyorum 150 gblik paket var ama hızım en fazla 17 18 i görüyor genel de 5 6 oluyor download bazen kesilmeler oluyor veya yavaşlıyor neden bu kadar yavaş?

 53. Muhammet dedi ki:

  150 gb paketim var en fazla 15 Mbps hız alıyorum genel de 5 6 oluyor bazen kesiliyor bunun sebebi ne ?

 54. Nuh dedi ki:

  Arkadaşlar evin her tarafında aynı çekmiyor uzak kısımlarında çok zayıf vifi dağıtıcı bu modeme uyumlu olurmu

 55. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Evet Nuh, 4 rj45 çıkışı mevcut, bunu kullanarak sinyal güçlendirici router kullanabilirsiniz veya kablosuz olarak router kullanabilirsiniz.

 56. Enes dedi ki:

  Yaklaşık bir hafta önce kuruldu. Beğenmediğim halde sebep göstermeden bir hafta içinde iptal edebileceğim söylendi. Müşteri hizmetlerini arıyorum bayiye yönlendiriyor, bayiye gidiyorum müşteri hizmetleriyle görüşün diyorlar. Böyle bi saçmalık görmedim.

 57. Ali Timur dedi ki:

  Salı günü gelcez dediler. saat 14.36 hala gelmediler sizce gelirler mi bugün. Başka adres yazdım. Dışarda sabahtan beri bekliyorum bi gelemediler. Saat kaçda gelmezlerse daha gelmezler.

 58. REFİK dedi ki:

  Vodafone Redbox yanımda uygulamasına Teknofix ten gelen şifre ile giriş yapamıyorum, bu konuda destek olabilir misiniz

 59. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Refik ne hatası alıyorsun? Büyük küçük harfe dikkat et. Uygulama ayarlarından verileri sıfırlayın.

 60. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali tümur gelmeden telefonla arıyorlar randevu alıyorlar sizden, acele etmeyin.

 61. Anonim dedi ki:

  Beyler Bayanlar birkac gündür araştırıyorum 150 GB olanı almayı dusunuyorum sızce alayımmı (BAZ İSTASYONU ÇOK YAKIN EVİMİZE)

 62. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Arkadaşlar almadan önce bir vodafone hattı bulup bulunduğunuz yerde internet hızını test edin.

 63. Umut dedi ki:

  Vodafone hattım yok bulsamda nasıl test edicem diyelimki Vodafone hat bulamadım internet hızını başka türlü test etme imkanım varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 🙏🙏🙏

 64. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Umut çevrende birinde mutlaka vardır. Başka türlü kontrol etme şansın yok maalesef.

 65. Gokmen dedi ki:

  Dün akşam internetten başvurdum,bu sabah gelip kurulum yaptılar.gayet memnunuz

 66. Tolga dedi ki:

  Bodrumda yazlıkta kurulum yaptırıp Ankara’ya döndüğümde de kullanabilmek istiyorum. Mümkün müdür?

 67. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Tolga mümkün

BİR YORUM YAZ