Kampanya ve İndirim Haberleri

Vodafone redbox kullanıcı yorumları

 • 26 Ağustos 2020
Vodafone redbox kullanıcı yorumları

Her şey Türk telekomun yeni taşındığım binaya internet verememesi ile başladı. Boş port yok diyerek adsl bağlatamadım. Turkcell superbox pahalı gelince vodafone yeni hizmeti redbox ile tanıştım. Size redbox ile ilgili kullanıcı yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle redbox bir sim kart ve elektrikle çalışan modemden oluşuyor. Modemi prize takıyoruz içindeki sim kartla 4.5g şebekesine bağlanıyor ve wifi üzerinden istediğiniz sayıda bilgisayar veya mobil cihaz bağlıyorsunuz. Modemi evde, piknikte, arabada istediğiniz her yerde kullanabiliyorsunuz. Bu büyük bir kolaylık.

Redbox fiyatları 2020

Ben yukarıdaki 99.90 TL’lik paketi aldım. 150gb aylık işimi fazlasıyla görüyor. internet hızı bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor. Evimde 80Mbps hızı, yazlıkta 30Mbps, iş yerimde 60Mbps hızları görüyorum. Upload hızı tüm paketlerde 5Mbps. Almadan önce bölgenizdeki hızı ölçerek karar verebilirsiniz. Minimum 4.5g varsa 20Mbps hızı göreceksiniz büyük ihtimalle.

Vodafone redbox eğer şehir merkezine yakınsanız fiyatına göre güzel hızlar sunuyor. Kota birçok kişi için yeterli gelecektir. Ping süresi ortalama 30ms civarında. Oyuncular için yeterli ama kırsalda durum değişebilir.

Özetle redbox 4.5g internet kutuları arasında en uygun fiyatlı çözüm. Vodafone internet hızı Turkcell ile karşılaştırılamaz ama fiyatıda önemli. Bir vodafone hat bularak evinizde test hızlarına bakabilirsiniz. 24 ay taahhütle modemi ücretsiz alıyorsunuz, daha doğrusu modem 99 liraya dahil. Buna ek 12 ay yeni hat vergisi olarak 115 lira toplamda olmak üzere aylık 10 lira gibi vergi ödüyorsunuz.

Kota dolunca internetiniz kesiliyor. Ek paket alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden başvurdum ertesi gün gelip kurup gittiler. Kablo vs. derdi yok, istediğim yere götürüp kullanabiliyorum. Bu bakımdan tavsiye ederim kesinlikle.

Güncelleme 28 Şubat 2021

Arkadaşlar Vodafone redbox tarifeleri değişti biliyorsunuz. Artık farklı yerlerde kullanmak için aylık 30 TL ücret isteniyor. Buraya kadar sorun yok ama eski müşteriler sözleşmede böyle bir madde olmamasına rağmen 30 TL ödemek zorunda kalınıyor. Konuyla alakalı BTK şikayetinde bulundum. Eski müşteriler şikayetlerini iletsin.

Diğer konu müşteri hizmetleri aşırı kötü. Alabileceğiniz basit bir hizmet için son derece amatör müşteri temsilcileriyle uğraşıyorsunuz. Vodafone bu konuda eğitim vermemiş ve teknik hizmet alamıyorsunuz. Örneğin faturamda nerden geldiği belli olmayan 9.9 TL ek paket görünüyor ama müşteri temsilci bu ek paketin ne olduğunu göremiyor. Böyle bir ek paket almadım, paketlerimde de görünmüyor ama faturama 9.9 TL yansıtılıyor. Yine şikayet kaydı oluşturdum.

Özetle redbox artık tavsiye etmiyorum, vodafone durumu düzeltir demiştim ama mağdur oluyorsunuz gidip 30 TL fazla ödeyin superbox alın kesinlikle.

 

Arkadaşlar redbox deneyimlerim sonucu işinize yarayacak bir uygulama paylaşıyorum.

Huactrl adlı uygulamayı android playstore üzerinden indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=en_IE

Bu uygulama ile huawei modemi detaylı yönetip sinyal güçlerini analiz ederek en iyi modem konumunu buluyoruz. Programın ekran görünütüsü üzerinden bakalım.

Bu ekranda modeminizin giriş kullanıcı adı ve şifresini yazıyorsunuz. Değiştirmediyseniz bu bilgiler modemin arkasında yazıyor. Telefonu modeme bağlamayı unutmayın!

Set sekmesinde set band bölümünde modemin bantlarını ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede stabil olmayan bağlantılarda tek bant seçerek sabit bant ile devam edebiliyorsunuz. Bağlantınızda sorun yoksa otomatikte kalabilir. Hızınızdan memnun değilseniz farklı bantlar deneyin. Ben 2100-900mhz kullanıyorum sabit 50Mbit hız alıyorum.

Asıl işimize yarayacak kısım stat sekmesinde. Burada modemin baz istasyonu ile bağlantı kalitesini görebilirsiniz. RSSI ve SINR değeri önemli. Aşağıdaki tabloda en iyi değerleri görebilirsiniz. Uygulama zaten renkli şeritle bağlantı kalitenizi size gösteriyor.

Modeme bağlanıp bu ekrana bakarak farklı odalarda en iyi çekim gücünü sağlayarak en hızlı bağlantıyı yakalayabilirsiniz. Modemin yanında durmadan bağlantıyı kontrol edin vücudunuz sinyali etkiliyor.

Bu ekranda anlık bağlantı kullanımı ve aylık toplam Download ve upload miktarınızı görebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 206 YORUM
 1. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Sınırsız pakette 500gb sonrası kapatma mevcut dikkat edin. Küçük şehir ve ilçedekiler dikkat etsin modem bantları ile ilgili sorun olabilir. Cihazı alın test ettirin. Müşteri hizmetleri sabit adres diyor ama her yerde kullanıyorsunuz.

 2. Hasan dedi ki:

  28 ağustos ta gelip kurulumu yaptılar.Teknofix den bir eleman yaptı kurulumu.Internette herhangi bir problem yok ama ben bu kalan kullanım detaylarına nasıl ulaşacağım?Müşteri hizmetleri habire biryere yönlendiriyor.Teknofix den mesaj geldi vodafone yanımda uygulamasına gireceğim bir şifre ama ne yaptıysam haya veriyor.Bilen varmı?

 3. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hasan vodafone yanımda şifresi bende de çalışmadı. Müşteri hizmetlerinden yeni şifre isteyin web sitesinden giriş yapabiliyorsunuz.

 4. Hasan dedi ki:

  Redbax in içindeki simkartı mı takcam telefona?

 5. Nesrin Özkaya dedi ki:

  sim kartı telefona takıp s yazıp 7000’e mesaj gönderip şifre alınabilir.

 6. Halil Kadri dedi ki:

  Turksel Superonline süper box abonesi oldum ama kurulum için 10 gün bekledim ne geldiler ne aradılar iptal edip daha ucuza Redbox aldım 19 saat içinde kurulum u yaptılar çok güzel çalışıyor memnunum yalnız kalan GB larımı, nasıl ogrenicem bilmiyom, Vodafone yanımda da Redbox la ilgili hicbisey yok birde Vodafone TV yi smart TV ile nasıl seyrederim bu konuda kim bilgi verebilir.

 7. Kolsuz gamer dedi ki:

  Arkadaşlar redbox 15 mbps limitsiz internetin hızı nasıl kullananlar beni bilgilendirirse çok mutlu olurum.
  Ayrıca önemli hususlar neler söyler misiniz?

 8. Erkan dedi ki:

  Sim kartı telefona taksak modem gibi kullanamıyormuyuz

 9. Berat dedi ki:

  Erkan kullanabiliyorsun. Denedim telefona takım. İnternetin oluyor lakin arama yapamıyor ve aranamıyorsun

 10. Berat dedi ki:

  Nesrin Özkaya ben sim karti telefona takip sms yollamayi denedim gönderilmedi. Sim kart sms ve aramalara kapalı sanırım o sebepten. Halen alamadim vodafone yanimda şifresini

 11. Özcan dedi ki:

  Ben turktelekom hattımı kullanmadığım telefonuma taktım. Wifi dağıtıcı özelliğini açtım modem gibi kullanıyorum.

 12. Dilek dedi ki:

  Paketler aylık yenileniyor mu ?

 13. Nazife dedi ki:

  Bende 150gb olanı almak istiyorum dersler için başka şeylerle ilgilenen birisi değilim pek sizce aylık yeterli olur mu 150gb birde kalan kullanımları nereden öğrenicem kotayı aşınca internet kesilir mi

 14. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Dersler için fazlasıyla yeterli olur. Kota bitince İnternet kesilecek.

 15. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Değerli yorumlarınıza ek olarak bende nacizane fikirlerimi paylaşayım.
  Superbox yerine 60 TL daha uyguna 150gb redbox paketi aldım.
  İlk başvuruda adresimi kabul etmedi, bende ailemin adresini girdim onaylandı ve kurulum o adreste yapıldı ve istediğim adreste kullanabiliyorum.
  Kurulumda 800 TL değerinde huawei b535-232 modem veriliyor. Modem sizin oluyor, teslim etmiyorsunuz. Telefondan çok daha iyi çektiği için telefonun 30Mbps hız aldığı yerde modem 40-50Mbps hızları görüyor. Baz istasyonuna çift kanal bağlandığı için istasyon 2 telefona ayırdığı bant genişliğini ayırıyor. Modem wifi çekim gücü iyi. Arkada anten çıkışı mevcut, anteni çok pahalı ama alınırsa çekim gücü artırılabiliyor. Modem 12V 2A ile çalışıyor. Yani taşınabilir şarj aleti bağlayarak piknikte kampta kullanabilirsiniz.
  Çekim gücü bulunduğunuz yere göre çok değişiyor. Bu bakımdan modemi koyduğunuz yeri iyi seçin, deneme ile en iyi konumu bulun.
  Kırsalda ortalama 20 download, 5 upload görüyorsunuz. Upload tüm paketlerde 5’e sınırlı. Uzaktan eğitim için gayet yeterli. Ping kırsalda 60-70 civarı yurtiçi.
  Merkezlerde ortalama 60 download ve pingler 30-40ms civarında.
  Çok fazla kota kullanmayan kullanıcılar için 100 TL’ye çok iyi bir seçim olacaktır.
  Bonus olarak içindeki sim kartı telefona veya herhangi bir modeme takarak kullanabiliyorsunuz sim kilidi yok.

 16. Yasemin Ertürk dedi ki:

  Arkadaşlar vodafone mobile girmek için telefonunuzdan uygulamayı silin ve modeme taktığınız sim kartı telefona takın ve mobil veriyi açın. Uygulamaya otomatik girecektir.

 17. Berat dedi ki:

  Yasemin Ertürk dediğinizi yaptım. Hiçbirşey olmadı giriş yapamıyorum vodafone yanimda uygulamasina. Hattti takıp sms atamiyorumda sms alamiyorumda, yalnizca interneti var. Vodafone yanimdaya giriş saglayamadim bir türlü

 18. Mert Tekin dedi ki:

  Başvurumdan 2 gün sonra gelip teslim ettiler. Nevşehir merkezde 150gb paketle 70 download 20 upload hızım var. Oyunlarda pingler 100 civarı. Speedtest yurtiçi pingler 30 civarı. Hız olarak çok iyi bölgemde. Hat vergisi ile 115 TL ödeyeceğim. 24 ay sonunda modem bize kalıyor.

 19. Nesrin Özkaya dedi ki:

  15 gün iade garantili ama iade talep ederseniz 150 lira kurulum ücreti var alırız diyorlar. M

 20. Aykut dedi ki:

  Ben de internetten başvurdum fakat hala dönüş olmadı neredeyse 1 gün olacak ne kadar sürede döndüler? Yoğunluk varmış sanırım ama acil gerekli

 21. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Aykut ortalama 2 gün içinde müşteri hizmetleri arıyor, sonrasın kurulum ekibi 2-3 gün içinde arıyor bölge yoğunluğuna göre.

 22. Sevda dedi ki:

  Benim 10gun oldu ama gelip kurmadilar bi bilgide alamiyorum napcam bilmiyorum

 23. Aykut dedi ki:

  Nesrin Özkaya teşekkürler 1.5 gün oldu basvurali inşallah dönerler

 24. serdar anmak dedi ki:

  dün gelip kurdular 1 saat içerisinde internet gelir dendi ama 1 gün oldu haala internet yok müşteri hizmetleri ilgisiz kurulumu yapan kişini arıyacagnı söyledi o da aramadı tek kelime ile pişmanlıktır sakın bulaşmayın

 25. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Serdar bey 1 saate gelir ne demek test edip imza atacaktıniz çok yanlış iş yapmışsınız

 26. Kerem Uluışık dedi ki:

  Vodafone bayisinden adres sorgusu yapıldı redbox vermeyeceklerini söylediler.Ben de başka adres gösterip alıyım dedim.öyle birşey olmaz çekmez çekse bile faturaya ek ücret yansıyacağını söylediler bu doğrumu arkadaşlar?

 27. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Kerem bey doğru değil alakası bile yok. Redbox veya superbox istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 28. Kerem dedi ki:

  Çok sağolun nesrin hanım vodofone tel hattindan dowland 18 mbps upload 17 mbps bu civarlarda alıyorum redbox da bu değerlri alır mı sizce?

 29. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Kerem bey telefondan daha iyi çektiği için 2 kata kadar fazla hız alırsınız. Upload 5mbps hızında kısıtlı sadece. Telefon tek kanal baz istasyonuna bağlanıyor bu cihaz 2 kanal bağlandığı için 2 telefon kadar kanal kapasitesine sahip oluyor.

 30. Serdar dedi ki:

  Arkadaslar bugun 4. Gunum haala internet gelmedi musteri hizmetleri ilgisiz kapatsam da 150 lira istiyirlar hem suclu hem guclu bunlar sakin bulasmayin

 31. Abdullah Alagöz dedi ki:

  Sivas Gürün ilçesindeyim TTnet port sorunu nedeniyle aldım. İnanılmaz memnunum 60 civarı donwnload hızım var. iyiki superbox almamışım. Hız test sonucum https://www.speedtest.net/result/10176666304

 32. süleyman dedi ki:

  ben de redbox almak istiyorum bayiye gittim yalnız kurulum yapılan yerde çalışacağını söyledi başka bir yerde çalışmazmış bu konuda bilgisi olan varsa yazar mı

 33. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Süleyman bayi hatalı bilgi veriyor. Ben araçta şimdiye kadar 9-10 şehirde kulllandım. Herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Vodafone kampanya şartlarında “Kampanya kapsamında Redbox cihazı sadece cihazın kurulumu yapılan hizmet adresimde kullanabilecektir. Cihazın taahhüt süresi içerisinde kurulum adresi dışında farklı bir adreste kullanım vb. durumlarının varlığı halinde hizmet kalitesinin yetersizliği, hizmetin gereği gibi sunulmadığı veya kullanıma ilişkin aksaklık, eksiklik gibi durumlardan hiçbir şekilde Vodafone sorumlu olmayacaktır.” böyle bir madde vermiş. Bu madde farklı yerde kullanıpta sorun yaşayanların abonelik feshi yapmaması için konulmuş. Bunu bayiler başka yerde kullanılmaz olarak yorumluyor.

 34. Anonim dedi ki:

  vermiş olduğunuz bilgiye çok teşekkür edreim

 35. Esra dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bunu bilenler lutfen bana dönsün! Ben 1 hafta once Vodafone redbox 200 gb aldım sözlesme hersey tamam pekı ben sözlesme sürem dolmadan sınırsız pakete geciş yapabiliyor muyum??

 36. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Esra hanım geçebilirsiniz sorun yok, sadece düşük ücretli pakete geçemezsiniz.

 37. süleyman dedi ki:

  bu paketi almak için vodafon müşteri hizmetleri ni aradım fakat bir türlü ulaşamadım bayiye gitmek için hiç zamanım yok sizler nasıl aldınız bilgisi olan bana yardım eder mi

 38. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Süleyman İnternet sitesinden başvuru yapın sizi arıyorlar

 39. Ömer dedi ki:

  Ya ben köyde yaşıyorum telefon gibi cekmemezlik yapar mı dün basvurdum ama bı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

 40. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ömer telefonla dene en kötü telefon hızında olur.

 41. ali dedi ki:

  redbox sınırsız paketi aldım 1haftadır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım gayet iyi köydeyim. Alırken başka adres verdim aldım sıkıntı olmadı. Hattı telefona takıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. sadece apn ayarlarını değiştirmeniz gerek. İnterner yazan yere wttxdata diye değiştirdiğinizde sıkıntısız çalışıyor.

 42. ali timur dedi ki:

  selam herkese. üniverste öğencisiyim köydeyim alt yapı nedeni ile kablolu internet alamıyorum. vodefone hattımla hız testi yaptım 40mbs i gördüm. 200 gb 4.5G hızında olanı almak istiyorum. ilerde 200 gb 4.5G den limitsiz 15mbs e geçiş yapabiliyormuyum yapabiliyosam bi ücret alınıyor mu ek olarak. vodefone hattımda lolden 50ms alıyorum redbox da da böyle olursa yeter bana

 43. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey telefondan aldığınız hızdan daha iyisini alacaksanız modem çekim gücü daha fazla. Bir üst pakete geçebiliyorsunuz 200gb paketten sınırsıza geçebilirsiniz.

 44. ali timur dedi ki:

  Ben görüştüm müşteri hizmetleri ile. evde alt yapı olduğu için redbox veremiyoruz diyor. altyapı gözüküyo ama hatlar kesik.internet yok yani böyle bişey mümkün mü.

 45. murat dedi ki:

  yanımdaya giriş yapmak için redbox a tanımlı cep numarasını yazıp verdikleri sim kartın üzerinde olan puk1 i yanımda şifresi olarak yazıyorsunuz ardından güvenlik koduna pin1 i giriyorsunuz

 46. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey altyapı varsa vermiyorlar, tanıdığınız birinin adresine başvurabilirsiniz.

 47. Ali Timur dedi ki:

  Birşey soracaktım şimdi ben internetden başvuru yaptım beni aramışlar ben duymadım geri de aramadılar hangi numaradan ulaşabilirim ya hepsi farklı numaraya yönlendiriyor bi bulamadım.

 48. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali bey tekrar başvuru yapın veya bekleyin. Maalesef ulasamiyorsunuz sağlıklı olarak

 49. Nur dedi ki:

  superbox a toplam 3 kere başvuru yaptık hepsi iptal oldu bizden kaynaklanmayan durumlardan. 1 aydır bekliyorum böyle şirket politikası olmaz, artık redbox ı deneyeceğim fakat sınırsız paketi anlamadım 4.5g hızında mı yoksa 15 mbps mi?

 50. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Nur sınırsız paket kota sınırsız ama hız 15bps download 5mbps upload olarak sınırlı

 51. Mehmet Yıldız dedi ki:

  redbox taahhütünde 12+12 ay yazıyor yani 12 ay dolduktan sonra iptal edersek ekstra ücret ödemeyecek miyiz

 52. Muhammet dedi ki:

  İlçe de yaşıyorum 150 gblik paket var ama hızım en fazla 17 18 i görüyor genel de 5 6 oluyor download bazen kesilmeler oluyor veya yavaşlıyor neden bu kadar yavaş?

 53. Muhammet dedi ki:

  150 gb paketim var en fazla 15 Mbps hız alıyorum genel de 5 6 oluyor bazen kesiliyor bunun sebebi ne ?

 54. Nuh dedi ki:

  Arkadaşlar evin her tarafında aynı çekmiyor uzak kısımlarında çok zayıf vifi dağıtıcı bu modeme uyumlu olurmu

 55. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Evet Nuh, 4 rj45 çıkışı mevcut, bunu kullanarak sinyal güçlendirici router kullanabilirsiniz veya kablosuz olarak router kullanabilirsiniz.

 56. Enes dedi ki:

  Yaklaşık bir hafta önce kuruldu. Beğenmediğim halde sebep göstermeden bir hafta içinde iptal edebileceğim söylendi. Müşteri hizmetlerini arıyorum bayiye yönlendiriyor, bayiye gidiyorum müşteri hizmetleriyle görüşün diyorlar. Böyle bi saçmalık görmedim.

 57. Ali Timur dedi ki:

  Salı günü gelcez dediler. saat 14.36 hala gelmediler sizce gelirler mi bugün. Başka adres yazdım. Dışarda sabahtan beri bekliyorum bi gelemediler. Saat kaçda gelmezlerse daha gelmezler.

 58. REFİK dedi ki:

  Vodafone Redbox yanımda uygulamasına Teknofix ten gelen şifre ile giriş yapamıyorum, bu konuda destek olabilir misiniz

 59. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Refik ne hatası alıyorsun? Büyük küçük harfe dikkat et. Uygulama ayarlarından verileri sıfırlayın.

 60. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Ali tümur gelmeden telefonla arıyorlar randevu alıyorlar sizden, acele etmeyin.

 61. Anonim dedi ki:

  Beyler Bayanlar birkac gündür araştırıyorum 150 GB olanı almayı dusunuyorum sızce alayımmı (BAZ İSTASYONU ÇOK YAKIN EVİMİZE)

 62. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Arkadaşlar almadan önce bir vodafone hattı bulup bulunduğunuz yerde internet hızını test edin.

 63. Umut dedi ki:

  Vodafone hattım yok bulsamda nasıl test edicem diyelimki Vodafone hat bulamadım internet hızını başka türlü test etme imkanım varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 🙏🙏🙏

 64. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Umut çevrende birinde mutlaka vardır. Başka türlü kontrol etme şansın yok maalesef.

 65. Gokmen dedi ki:

  Dün akşam internetten başvurdum,bu sabah gelip kurulum yaptılar.gayet memnunuz

 66. Tolga dedi ki:

  Bodrumda yazlıkta kurulum yaptırıp Ankara’ya döndüğümde de kullanabilmek istiyorum. Mümkün müdür?

 67. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Tolga mümkün

 68. Merve dedi ki:

  Arkadaşlar başvuru yapmak istiyorum yeni yakın alan var mı acaba ?

 69. Yusuf dedi ki:

  Merhaba ben beldede yaşıyorum redbox almayı düşünüyorum Pubg için ne kadar Ping verir sizce

 70. Alperen dedi ki:

  Konya nın 3 büyük ilçesi olan Meram da oturuyorum , şehir merkezine olan uzaklığım 7 km , baz istasyonu desen 2 km yoktur uzaklığı .Sınırsız almak istiyorum sizce almalı mıyım

 71. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Alperen riske girme, vodafone hatlı bir telefonla hız testi yap.

 72. Anonim dedi ki:

  Redbox u aldım 1 yardınlarınız için tşk köyde 45mb bazen 40 felan. Birşey sorcaktım. İlk ay sınırsoz mı kullanıyoruz. Bir bilginiz var mı acaba

 73. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hayırlı olsun. İlk ay sınırsız gibi bir durum yok maalesef.

 74. Munir dedi ki:

  Redbox aldim evde fakat tv modeme bagli ama internet yok diyor pc veya tel de sorun yok

 75. Mustafa dedi ki:

  Kayit icin arayan gorevliye heryerde kullanabilirmiyim dedim. Aylik 30 tl faturaniza yansir dedi. Ayrica 100 tl degil. Bu kdv siz fiyatmis. 112 tl dedi gorevli aylik. Ayrica ilk 12 ay vergiler eklenecek 120-130 tl oluyor. Hayirli isler…

 76. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Mustafa, görevli biraz üfürmüş. 12 TL kdv değil devletin ilk faturalı hat için aldığı 12 aylık verginin taksiti. Keşke insanların saçma sapan laflarını bıraksakta okusak. Bakın bu tür konularda en büyük hatamız karşınızdaki kişinin sözlerine güvenmek. Bu sözlerin hiçbir geçerliliği yok. Önemli olan kampanya sayfasında yazılan esaslardır. Yarın kimseye bana böyle dediler diye itiraz edemezsiniz, kimse ciddiye almaz bunu. Kampanya sayfasında yazan her şey size verilen sözdür.

 77. Seren dedi ki:

  merhaba, bugün redbox başvurusu yaptım. 150gb internet iki üniversitenin derslerini aynı anda izleyebilir miyim, kesinti yaşanır mı, netflixten dizi izleyip aynı zaman da telefon ve pc güncellemerim için yeterli midir? bilen kişiler yardımcı olur musunuz

 78. tuncay dedi ki:

  Merhaba
  şantiyede altyapı yok. Malzemeleri izlemek için 2 tane güvenlik kamerası taktırdım, sistem sürekli kendi içinde kayıt yapıyor. İnternet bağlantısı olursa, cep telefonumdan kameraları izleme imkanım olacak. Kamera sisteminde wifi özelliği yok; modeme LAN kablosu ile bağlantı yapılması gerekiyor. Turkcell’in fiyatları çok yüksek ve kota aşımında interneti kesmiyor; gelecek faturayı kestirmek biraz zor. Vodafon’daysa kotaya ulaşınca erişim kesiliyor bence bu iyi. Ancak, verilen modemlerde sadece wifi özellikleri olduğunu okuyorum, hiçbirinde LAN bağlantısı yok mudur? Sizlerin önereceği bir mobil internet seçeneği var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 79. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Tuncay bey modemde 4 adet LAN girişi mevcut. Kameraları sorunsuz bağlarsınız.

 80. Ozan dedi ki:

  Geçen perşembe günü başvuru yaptım aradılar beni aranacaksiniz diye kurulum için hala aramadilar aranacamiyim nasıl öğrenebilirim

 81. Deniz dedi ki:

  merhaba, biz köyde vodafone hat kullanıyoruz. 24 mb hız veriyor. online başvuru yaptım cumartesi günü. pazartesi arayıp sizin bölgenize uygun değil denip başvurum iptal ediliyor. bu nasıl oluyor anlamadım.

 82. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Deniz köye bakan ekip olmadığı için iptal edilmiştir. Farklı bir merkezi adrese başvuru yapın o adresten teslim alıp kullanın

 83. Deniz dedi ki:

  ben gidip vodafone bayinden bu redboxı alıp kullanamıyor muyum? sözleşmeyi de orda imzalarım.

 84. Fahri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Benim evde Vodafone cep telefonunundan çekmiyor. Redbox kurulumu için gelen arkadaşın telefonunundan internete giremedi.İşlemleri başka bir ağdan yaptı.Bende kendisine sorduğumda,bağladığın modem iyi çekermi diye,cevap olarak hız testinin 9.1 megabit olduğunu söyledi ve kurulumu tamamladı.Bende YouTube dan deneme yaptım.3 cihaz iyi sonuç verdi. Ama sonraki günlerde aynı anda cihazlarla bağlandığımızda hız yavaşladı ve İnternette kopmalar oldu.Müşteri hizmetlerine zorda olsa bağlandım.Modemi restleyip tekrar giriş yapmamızı istedi ama sorun düzelmedi.Sizce ne yapmalıyım?

 85. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Fahri bey keşke girmeseydiniz bu işe. Telefonla çekmeyen ağ modemlede sorun yaşatır. Yazıda anlattığım gibi evin farklı yerlerinde en iyi konumu bulmaya çalışın.

 86. Mehmet dedi ki:

  Redbox yeni bağlattım daha önce hattım vodafondu evde internet kanser ediyordu mecburen bağlattım şuan internet stabil değil hız testi yapıyorum 1mb çıkıyor bir daha ölçüyorum 8 mb çıkıyor sebebi nedir? Youtubeden 720 film bile izleyemiyorum donuyor sanki cafe interneti gibi.. çözüm olarak ne yapmam gerekiyor bilen birisinden yardım lütfen

 87. Orhan dedi ki:

  Red box bulaşmayın Kapatmak için bayilerdenişemyapılıyor diyorlar ama bayiler bizim yetkimiz yok diyor kapatamıyorum çayma bedeli 2 ay için 1000 tl para çıkarıyorlar

 88. Banu dedi ki:

  Redbox için aradığınız müşteri hizmetleri numarası nedir? Ben bir çok vodafone hattını aradım ama redbox için bir müşteri hizmetleri hizmetleri numarası bulamadım ne yazık ki.

 89. Murat dedi ki:

  Herhangi bir vodafone hattım yok redbox alsam bir şey olur mu???

 90. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Murat olmaz.

 91. okan dedi ki:

  üniverste öğrencisiyim bulunduğum adreste altyapı yok ve 4.5g çekiyor hız testinde 30mpse kadar çıkıyor. sizce 150 gb lik paket benim işimi görür mü bir sıkımtı çıkarırı mı

 92. Yalçın dedi ki:

  Arkadaşlar bende Vodafone red box aldım 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum . Ayın 13 de kuruldu ve günü dolduğu halde internet yenilenmedi. 146 GB kullanmışım ne zaman yenilenir

 93. Bilal dedi ki:

  Bizim köyde vadofone çekmiyor nete girmiyor hatta arama bile yapmıyor vadofone ama türkcell nadirde olsa konuşma yapılıyor bazı kesi lerde redbokx çekerim acaba teşekkürler şimdiden

 94. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Bilal büyük ihtimalle çekmez. Çeksede sorun yaşarsınız.

 95. Hamza dedi ki:

  Merhaba Nesrin hanım bizim İstanbul’un ortasında ki binamızda maalesef altyapı yok ve ADSL bağlayamıyoruz bugün Vodafone a gittik redbox için görevli adresin uygun olmadığını söyledi ve bir Vodafone hattıyla hiç deneme yapmadım farklı bir adres de kurulum yaparsak ve eğer bizim evde çekerse (test yapıp öğrenicem) farklı bir adresde kullandığımız için herhangi bir ek ücretle karşı karşıya kalırmıyız ve farklı adresde kullanılabiliyormu redbox şimdiden teşekkürler

 96. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hamza Vodafone her yerde kullanmak için 30 lira paket teklif ettiği aboneler var. İlerde büyük ihtimal ücretli olacak dolaşım

 97. Taner dedi ki:

  merhabalar vodafone redboxta 150gb bittiğin de ne oluyor paket yenilenmesi oluyor mu ekstra ücret vs bişey yazıyorlar mı

 98. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Taner 50gb paket alabiliyorsun 30 liraya

 99. Helin dedi ki:

  Ben 150 gb redbox aldım modemle ilgili kurulumu yapan bey herhangi bir ücret talep etmedi bende ücretsiz diye istedim modeme ayrı para mi veriyoruz?

 100. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Helin modeme para vermiyoruz tarifeye dahil.

 101. Okan dedi ki:

  Sınırsız redbox paketini almak istiyorum da ilk başta kurulum yapılırken para öder miyim yoksa aydan aya ödemem gereken ücretten başka ücret ödemez miyim?

 102. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Okan sadece aylık ödemeleri yaparsın. İlk kurulumda ücret yok

 103. Hasan dedi ki:

  Biz redbox basvurusu yaptik bayiye gidip kac gunde gelir bide bayiye gitmeden önce bayiyi arayip sorduk o zaman bize 4.5 g yok sizin orda dediler ama var hizda baya yuksek koyde yasiyom o yuzden galiba gelirler mi sizce gelmezlerse ne yapmaliyiz?

 104. Orcan dedi ki:

  Kalan hakları mı nasıl öğrenirim

 105. Selçuk dedi ki:

  Kalan kullanım bilgilerini kazara bağlanabilirseniz müşteri hizmetleri söylüyor,haricinde nasıl sorgularım dedim başka yolu yok maalesef dedi bayan.

 106. Anonim dedi ki:

  İstanbul avcılarda altyapı hiç olmadigı için perşembe akşamı 150 gbli olan pakete başvurduk tahminj kaç güne gelirler bağlamaya

 107. Anonim dedi ki:

  Abi bu avcilardan cektigimiz nedir ya 3 yildir altyapi yok redbox alalim dedik onu da baglayamiyolar ya

 108. İsmail dedi ki:

  200 GB lik redbox bağlattım, başvuru için ilk defa aradığımda 150 gb lik ya da sınırsız tarifeye istediğim zaman geçebileceğimi söylediler, daha önce tarife değişikliği yapan var mı acaba, yaptıysa da nasıl yaptınız acaba ?

 109. Nesrin Özkaya dedi ki:

  İsmail yanımda uygulamasından üst pakete geçebilirsiniz. Alt pakete geçilemiyor diye biliyorum.

 110. İsmail dedi ki:

  Anladım çok teşekkürler

 111. Pismannn dedi ki:

  Merhabalar redbox kuruldu 4 ay boyunca sorunsuz kullandim ama 4 gundur net var gorunuyor ama intsrnet kullanilamamaktadir diyor. Musteri hizmetlwrini arasim yarsimci olabilecek hicbir operator bulamadim ve telesekreter de yardimci olabilecek hic bir secenek bulamadim..lp numaralarina kadar ayarlama yaptim.ama yok.. uzaktan egitim icin cocugum icin aldik ama..bana yardim edermisiniz..

 112. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Farklı bir cihazla bağlanmayı deneyin, cihaz üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlayın.

 113. Pismannn dedi ki:

  Farkli bi cihazla baglanip cihaz uzerinden fabrika ayarlarini sifirladim..ama yine olmadi..baska bi oneriniz varmi..nasil vadofana ulasip bu sorunu gidericem anlamadim

 114. Anonim dedi ki:

  kolay gelsin başvuru yapacağım zaman alt yapınız uygun değildir mesajı alıyorum neden acaba ???

 115. ESMANUR ARGIN dedi ki:

  Çok güzel bir internet hiçbir şikayetim yok öğlene doğru başvurdum ve akşam 8 de modemi getirip teslim ettiler mağdur olurum diye düşünmüştüm ama hiçbir şikayetim yok Allah razı olsun

 116. sinem dedi ki:

  Pişmann yüksek ihtimalle kotan dolduğu için kullanamiyorsundur. Modemin üzerinde dünya işaretinin olduğu kısım turkuaz yanıyorsa 4.5 sinyali alıyorsun lacivert yanıyorsa 3g sinyali alıyorsun kırmızı yaniyor veya hic yanmiyorsa hic ip almiyorsun. Yani turkuazsa ve internet yok uyarısı aliyorsan kotan dolmus olabilir

 117. sinem dedi ki:

  Anonim sen başvuru yaptıktan sonra sinyal kontrolu yapılıyor musteri madur olmasin diye. Eger 5 mbps nin üzerinde hiz görünüyorsa satışı yapılıyor sadece

 118. Fiko dedi ki:

  150 gb redbox alsam zoom (gunde 3 saat) derslere ve 2 telefona yetermi . 150 gb olan paketi kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Oyunlara girmiyoruz!

 119. Murat dedi ki:

  Altyapı uygun değildir mesajı alıyorum internetten başvuru yaptığımda eğer bayiden başvuru yapsak eve gelir mi redbox

 120. Ömer dedi ki:

  Arkadaşlar köyde yaşıyorum vodafone hattım 15 ve 19 mbps arası çekiyor superbox alsam aynı hızı verirmi. Altyapı sorguladım -1mbps di.

 121. Yasin dedi ki:

  Redbox tarifesinde kullanılan gb lari Vodafone yanımda uygulamasından da al life uygulamasından da göremiyorum bilgisi olan varmi (müşteri hizmetleri ile iletişim saglayamiyorum)

 122. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Yasin saçma bir sorunu aylardır çözemediler. Uygulamada görünmüyor. Huactrl uygulamasını yükleyip takip edeceksiniz.

 123. Kararsızım dedi ki:

  Redboks yeni basvurdum sinirsiz olana normalde vodafon hattini kullaniyorum ve bizde en iyi o cekiyor yorumlari okidum cogu insna memnun olmadigini soyledi suan cok kararsiz kaldim sonradan cekmeme durumu olur mu diye benim gibi olan varsa yardimci olirsaniz cok sevinirim. Bide iptal etmek istedigimde eger arasalar iptal etrigimi soylersem sorun olir mu

 124. Yiğit camcı dedi ki:

  Hocam eline emeğine sağlık geçen akşam baglattim 3.4 MB alıyordum dediklerini yaptım şimdi sabit 15 20 arası alıyorum çok moralim bozulmuştu çok dalgaliydi hızda şimdi sabit teşekkürler.

 125. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Yiğit çok sevindim. Güzel günlerde kullanın.

 126. zafer eren dedi ki:

  Bayiden kendimiz alıp kurabiliyor muyuz?

 127. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Zafer bey hayır, kurulumu ekipler yapmak zorunda.

 128. Anonim dedi ki:

  Merhaba ben başvuru yaptığımda altyapı uygun değil yazıyor bayiden bunu halledebilirmiyiz? Evde Vodafone hattı ile hız testi yaptigimda ortalama 15 Mbps hız Max da 20 lere çıkıyor

 129. Korhan dedi ki:

  Selamlar, başka adreste kullanabilmek için ayda ekstra 30 tl. istiyorlar. 3 farklı adreste kullanacağım. Bildirmek mi gerekiyor?

 130. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Korhan farklı adresle ilgili bir sorun yok şimdilik. Bu işi çok dillendirmesek iyi olur. Sürekli kaşıyoruz bu konuyu. Defalarca yazdım her yerde kullanılıyor, herhangi bir ücret yok.

 131. MmCc dedi ki:

  Merhaba,
  Bir aydır 25-30 mbit Hız ile kullanmakta olduğum 150 GB paket yirminci gününde komple kesildi. AlLife uygulamasında 199gb kullanım görünüyordu, bir kaç gün İnternetsiz kaldıktan sonra yanımda uygulamasında çarkı çevir yapınca 1 GB geldi, modemi açtım gerçekten net gelmiş. O günden sonra hızım 3.15 mbit üzerine çıkmıyor. Anlamadım gitti. Ctrl uygulama ile band değişikliği denemeleri de yaparak biraz uğraştım ama nafile, bilgisi olan arkadaşlarım varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

 132. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Modemi resetlemeyi denediniz mi? Bazen benim pakette 10Mbit hız sınırı koyuyor.

 133. ali timur dedi ki:

  selam benim internetim 200gb fiber hız normalde 40mbs alıyorum. dün bir şey oldu. 4 alıyorum şimdi. nedeni nedir. acaba teknik destek için nereyi aramam lazım. şimdiden teşekkürler.

 134. MmCc dedi ki:

  Teşekkür ederim cevabınız için, evet modemi uygulama üzerinden fabrika ayarlarına döndürmüştüm, ama sorun değişmedi.

 135. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Huactrl uygulaması ile farklı bantlar deneyin. Müşteri hizmetleri ile görüşmek maalesef çile

 136. Cahit dedi ki:

  Redbox cihazında (Karasal/Kablo), Ethernet (LAN), USB Girişi, HDMI Girişi var mı?

 137. Nesrin Özkaya dedi ki:

  4 lan girişi mevcut ama diğerleri yok. Bu bir tv kutusu değil internet modemi. Bu yüzden hdmi,anten gibi giriş çıkışlar olmaz.

 138. Rabia dedi ki:

  Redbox alalı çok olmadı ödeme nasıl yapılıyor? Eve fatura mı geliyor? Şubeye gidip öyle mi ödeme yapılıyor?

 139. Anonim dedi ki:

  Kullanım detaylarını görmek istiyorum. Detaylı kullanımı görmek için kimlik doğrulama gerekiyor. Mesajı redbox sim kartına gönderiyor nasıl doğrulayabilirim?

 140. Kemal dedi ki:

  Redbox kullanım detaylarını görmek istiyorum detaylı kullanım için kimlik doğrulama istiyor. Doğrulama mesajını redbox sim kartına gönderiyor. Elimdeki şifreleri denedim olmuyor. Nasıl doğrulayabilirim.

 141. Huriye dedi ki:

  Merhaba Süperbox kullanıyorum çok memnunum 3 ay oldu geçen ay ve bu a faturam 12 TL fazla geldi günün sebebi nedir acaba?

 142. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Huriye hanım hangi paketi kullanıyorsunuz ve fatura ne geldi

 143. Hasan dedi ki:

  Selamlar, simkart data hattı üzerinden internet kullanmayı 2 sene önce keşfettim.
  Türk Telekom evimde mobil wifi kullanıyordum (100 gb 135 tl)
  Taahhüt bitti şimdi Vodafone (200 gb 135 tl) geçmek istiyorum.
  Bende data hattı modemi mevcut. Vodafone’dan sadece sim kartı temin edebilir miyim (modem parası ödemeden)?

 144. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hasan maalesef modemsiz hat alamıyorsunuz, o şekilde bir paket yok.

 145. Anonim dedi ki:

  bizde yaklaşık bir ay önce redbox wıfı bağlattıkk faturalandırma ıcın 1 ay sonra mesaj gelecek dediler ama fatura mesaj falan gelmedi elimize
  ve surekli musterı hızmetleri anlaştıgımız ucretın ustunde fıyat gosterıyor bu kadar odeme yapılacak dıye ne yapmalıyız lütfen yardımcı olun elimizde hıcbır evrakta yok

 146. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Vodafone yanımda uygulamasını kullanıyorsanız faturanız ve sözleşmelerinizi görebilirsiniz.

 147. Tugba dedi ki:

  Merhaba redbox almayi dusunuyorum fakat 2 kat olarak kullanicagim icin cekermi veya internet hizim dusermi bilgisi olan paylasabilirmi

 148. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Tuğba hanım 2 katta normal modem nasılsa aynı performans alırsınız. Köşe odalarda çekim sorunu olur o zaman wifi sinyal genişletici alabilirsiniz.

 149. Okan dedi ki:

  Merhaba redbox kullanicisiyim teknofixtetl fatura geldi modem ucreti mi bu. Ayrıca modem ucreti 99 tl jin içinde değil mi zaten. Birde bu modemi farklı mahallede kullansak herhangi bir ücret cezası olur mu

 150. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Okan modem ücreti 99’a dahil. Teknofix toplam ödeyeceğiniz cihazın faturasını size gönderdi.

 151. Okan dedi ki:

  Modem için herhangi bir ayrı ücret söylemediler

 152. Sercan dedi ki:

  Vodafone bayiye sordum 112 lira dediler. Modem ücretini de ilave ediyorlar. Oturduğum adresi sorguladi çekim sorunu yaşarsınız dedi. Oysaki Vodafone hattım var internet gayet iyi de çekiyor. Nasıl oluyor bu işe dedim? Farklı bı cevap alamadım. Sizce çekim sorunu yaşar mıyım?
  Ayrıca müşteri hizmetleri de satış yok su anda dedi.ondan sonra bayiye gittim.

 153. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Sercan 12 lira modem ücreti değil devletin aldığı verginin taksiti 12 ay sürecek

 154. Orçun tat dedi ki:

  Merhabalar şu an cihaz teslim almam için bekliyor fakat bu cihaz telefonların internet paylaşımı gibi sadece 10 metrelik alana mı veriyor interneti yoksa normal kablolu internetler gibi geniş bir 100 metre gibi alandan wifi çekiyormu

 155. Onur dedi ki:

  Yeni binamızda alt yapı olmadığından. Redbox, superbox, evde wifi hizmetlerinden birini satın alacağız. Redbox diğerlerine göre daha cazip geliyor fakat şikayetimvar da internetin çekmediğini sürekli koptuğu yazıyor. Bundan ötürü kalarsız kaldım böyle sorun yaşıyan varmı?

 156. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Onur bey o sorunlar bölgenizle alakalı. Vodafone hattıyla bulunduğunuz yerdeki data hızını deneyimleyip başvurabilirsiniz. Örneğin ben günlük sabit 70mbit/s hız alıyorum çok memnunum. Belki binanızda vodafone çekmiyor, baz istasyonu kapasitesi yetersiz 3-4mb hızı geçemiyor. Tecrübe edin.

 157. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Orçun normal adls modem gibi 10 metre yayın yapar. 100 metre hiçbir modem kapsama sunmaz. 100 metre için özel sinyal güçlendirici ekipmanlar kullanmalısınız.

 158. emir dedi ki:

  Merhabalar,
  Redboxımda devamlı kopmalar meydana geliyor, salonda mx 20mb hız alıyorum ama yer yer 2 mblere düşüyordu, modemin yerini değiştirdim şuanda hız 50mb lere yükseldi fakat halen kopuş problemleri yaşıyorum, ne yapmalıyım ?

 159. Hilal dedi ki:

  Redbox a ek paket alıcam ama bulamadım yardımcı olur musunuz

 160. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hilal vodafone yanımda ek paketlerden alabilirsiniz.

 161. Hilal dedi ki:

  Yanımdayı etkinleştiremedim başka türlü alabilme şansım var mı bu arada teşekkür ederim

 162. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Hilal müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz ama yanımda daha pratik. Temsilci size yanımda şifresi yollasın etkinleştirin sürekli lazım olacak.

 163. Haluk dedi ki:

  Merhaba Nesrin Ozkaya. USB destekli ve USB ye takılacak medyaya network üzerinden ulaştıracak 4.5G modem var mı? yoksa edinilecek bu modemin IMEI kaydı kuydu yine 1800TL vs mi? Bilginiz var mı?

 164. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Haluk bey vodafone modemler piyasada. Vodafone Mobile Wi-Fi R 218h 4.5g Wifi Modem 300 TL civarında.

 165. Murat dedi ki:

  Merhaba bende kopma problemi yaşıyorum.sorunu çözen varsa paylaşbilirmi

 166. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Arkadaşlar kopma problemi nedeni sağlıksız çekim gücüdür. Yukarıda anlattığım gibi en iyi çekim noktasını bularak deneyebilirsiniz.

 167. Murat dedi ki:

  Huactrl ile en iyi 2 band seçimi yapıyorum sinr değeri en yüksek anlık 2-16 arası sürekli değişiyor.Ama gün içerisinde 15 20 defa kopma problemi yaşıyorum.hız konusunda bir sıkıntım yok.

 168. HasakaN dedi ki:

  Burada çok değişik ve komik yorumlar var. Öncelikle ben avea Turkcell ve Turktelekom kullanan biri olarak tefon verileri için yüksek internet hızı Turkcell de en yavaşıda vodafone da. Bunun haricinde gerek turkcell, gerek vodafone ile yaptığım görüşmelerde modemi 19 lira kullanım bedeli ile verdiklerini taahhüt bitiminde teslim alındığını öğrendim. Hiç bir şekilde modem bizim olmuyor. Ayrıca her yerde internete girsin derseniz vodafone ek 30 lira ücret alıyor, hat için 12 ay boyunca 12 lira telsiz kullanım ücreti için de 2 lira küsür kuruş toplamda 143 lira gibi bir rakam çıkardılar. Turkcell cephesinde ise 159 lira 12 ay boyunca 9 küsür lira toplamda 168 küsür lira fiyat çıkardı ve priz olan her yerde kullanabilirsiniz, seyahatlerde yanınızda götürebilirsiniz dediler ekstra bir ücret istemediler. Son olarak Turktelekom bulunduğum konuma vermedi ilginç. Morem sizde kalıyor diyen arkadaşlar neye istinaden konuşuyorlar anlamış değilim.

 169. Nesrin Özkaya dedi ki:

  HasakaN size yalış bilgi verilmiş. Modem sizde kalıyor, satıcı firma modemi satın almış gibi size 15 gün sonra faturasını gönderiyor. Ayrıca 4 aydır 99+ 12 lira olarak ödeme yapıyorum. 4 farklı şehirde kullandım herhangi bir ücret alınmadı. Komik olan sizsiniz. Superbox fiyatı redbox fiyatından 60 TL daha pahalı yani %60 daha pahalı. Vergi zaten ikisinde de sabit. Genel olarak en hızlı internet turkcell-telekom-vodafone sıralaması doğru ama bu kullandığınız yere göre değişiyor. Örneğin bu yazıyı yazdığım yerde cep telefonu turkcell 60mbit hızında ama redbox 90mbit sürekli aynı hızda.

 170. Oguzhan dedi ki:

  Nesrin hanim bende redbox basvurusu yapacagim. Evim bodrum katta wodafone hatliyim ve internet ve telefon cok iyi cekmiyor. Redbox ceker mi acaba. Bunun testini nasil yapabilirim yardimci olabilirmisiniz lutfen

 171. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Oğuzhan telefon çok iyi çekmiyorsa redbox ile sorun olabilir. Telefonun hızı nedir bilmiyorum ama kurulum isteyin gelen ekipler zaten ölçüm yapıp uygunsa kurulum yapıyor. Gelsinler kursunlar sorun yoksa imza atın. Bazı ekipler kurmadan imza attırıp gidiyormuş sakın yapmayın.

 172. Taştan dedi ki:

  Merhabalar Redbox Sınırsız Paket Kullanmaktayım Hız durumu genel olarak gayet güzel yalnız sınırsız pakette 15mpbs sınırlı hız olduğundan hızım 15 mbpsi geçmiyor modem arayüzünden iptal edebilirsiniz gibi söylemler duydum aynı şekilde bir şirket aylık 12 liraya iptal edebiliyormuş varmı bu konuda bir fikri olan yardımcı olursanız sevinirim

 173. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Taştan 15 hız engelini artırma gibi bir durum modemden olmaz. Bu Merkez sistemden engelleniyor. 12 lira devlete verdiğimiz hat vergisi kimseye itibar etmeyin iptal olmaz.

 174. anonom dedi ki:

  2yaklasık 2 aydır bu redbox tarifesindeyim. hala fatura ulaşmadı bana , vodafone yanımda uygulamasına da giriş yapılmıyor. yardımcı olabilecek birisi var mı

 175. Selim 1453 dedi ki:

  Merhaba
  Ben vodafone RedBox 15 mbps Limitsiz almayı düşünüyorum ama bulunduğum noktada telefonum dada vodeafone hat kullanıyorum telefonumda 3 çubuk 1 çubuk arası çekim gücü var yani 3 dk 3 çubuk 15 saniye 1 çubuk çekim gücü ve 3 çubuktada net düşüyor 1 çubuktada net düşüyor görüşmeler de kesinti oluyor 3 kez aradım vodafone yi 542 ile , telefon markam ı soruyorlar ağ bağlantısına gir şurayı tıkla burayı tıkla hiç alakasız zaten açık normalde zaten herhangi bir net düşümü ses düşümü bir hatalı durum telefonda yok ama ne hikmetse telefonda bahaneyi arıyorlar sonra mesaj geliyor ite baz istasyonunu inceledik bölgenizi inceledik herhangi bir aksaklık gözükmüyor bölgenizde çok iyi kalitede yayın yapılıyor diye adeta kullanıcılara hakaret şeklinde mesaj gönderiyorlar sanki ben keyfimden arıza bildirimi yapıyorumda :/ :( , neyse ben bu redbox 15 mbps limitsiz i alırsam bu 15 mbps sabitmi kalır normalde hız testleri var youtubede limitsiz rebox larda 17.00 mbps yi alıyorlar , yoksa yine telefonumdaki gibi gündüz indirme 0.90 ile 1.20 yükleme 0,45 ile 0.70 , gece 03 ten sonra 51 mbps download 19 mbps upload şeklindemi kullanırım , şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim .
  Not : redbox için 08505420000 ı arayın dediler aradım bilgi almak için herhangi bir bilgi verilmedi sözde bilgi alma ve redbox için başvuru ama malesef günümüzde salla başını al maşını personel türedi gidiyor , kadeşim bilgi veremeyeceksen orada ne diye duruyorsun bilgi verdirtmeyeceksen vodafone ne diye personel alıyorsun yaa :/ redbox için arıyorum redbox için şu tuş u tıkla denmiyor bağlandım birine burası redbox değil diyor gülermisin ağlarmısın yaa , yazıklar olsun nedir bu arkadaş yaa , altyapı olsa bunlarla uğraşmam türknet bunlara 1000 çeker yaa :( , 5 yıl kullandım türknet i şuan 100 mbps ye kadar 85 tl
  yeni göçtüğüm yer kendi evim ve alt yapı yok o yüzden redbox alım dedim o da çekim gücü yok 4 duvar altında kaldım t.cell de tam bir paracı 100 gb yi 129 tl 150 gb yi 159 tl 200 gb yi 199 tl ye 10 mbps limitsiz i 199 tl 20 mbps limitsiz i 290 tl ye sunuyor el vijdan yaa resmen soyup soğan edecek bu milleti t.cell :/ :(

 176. Selim 1453 dedi ki:

  vodafone redbox 15 mbps limitsiz de 15 mbps hız sabitmi yoksa telefondaki gibi inmeler yükselmeler mi olur , you.tu.be de birkaç limitsiz redbox videolarına baktım 17.0 mbps leri görüyor
  Diğer kotalı olanlar hakkında bilgi var ama bu limitsizde bu konuda bilgi yok malesef , kotalılarda bölgenizde 50 mbps varsa 50 mbps alırsınız 1 mbps varsa 1 mbps alırsınız deniliyor bu şekilde kotalılardaki bilgi , umarım limitsizde 15 mbps 17 mbps den düşme yoktur varsın yükselmesin 15 mbps yeter , eğer sabitse 15 mbps 159 tl ye redbox limitsiz alacağımda sizlerden bilgi bekliyorum vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum .

 177. Selim 1453 dedi ki:

  anonom , fatura ödemek için = vodafone.com.tr/yardim/tr/alt.php/bireysel/fatura/e-fatura/55
  vodafone yanımda yı güncellemelisiniz , açılmıyorsa kesin güncelleme vardır , bide 2 aydır kullanıyormuşunuz limitsiz kullanıyorsanız 15 mbps yi düşüyormu , kotalı kullanıyorsanız telefonunuzdada vodafone kullanıyorsanız hiç karşılaştırma yaptınızmı telefonda kaç redbox ta kaç mbps hız alıyorsunuz bilgi verirseniz sevinirim kardeş .

 178. Emre sa dedi ki:

  Ben ethernet ile pc bağlayınca cok sorun yaşıyorum. Sayfalar cok fazla acılmama sorunu veriyor. Yaşayan ve çözüm bulan var mı acaba.. Birisi bir sitedeyken diğeri giremiyor. Bu calışmalar nasıl önlerim

 179. Anonim dedi ki:

  Vodafone dan uzak durun özellikle redbox almayın pişman olursunuz. İşleri güçleri dümen benden söylemesi.

 180. Recep dedi ki:

  Millet 50 60 mbs den bahsediyor 4 aydır kullanıyorum daha 10 mbs göremedim İstanbul’un göbeğinde yaşıyorum

 181. Mevlüt Doğanay dedi ki:

  Arkadaşlar vodafone redbox sınırsız 15 megabit tarifesini kullanıyoruz verilen cihaz zte mf255f 4.5g full çekiyor 20 megabit download 5 megabit upload alıyorum gayet iyi bu uygulamaları yükleyin zte link ve vodafone yanımda çok yardımcı oluyorlar huawei için hi link yükleyebilirsiniz. Youtubede videoyu 1 saniyenin altında açıyor donma kasma olmadan rahat rahat pubg mobile legends among us oynuyorum çok iyi tek korkum başka yere götürürsek ceza yermiyiz 20 km uzaklıkta anneannem gile gideceğiz ceza yermiyiz başka yere götürürsek ondan korkuyorum

 182. Cihan dedi ki:

  Merabalar Benim bulundugum koyde 4.5G cekmiyor
  Sadece 2G E cekiyor o da 2 çubuk
  Redbox cekermi acaba

 183. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Cihan çekmez maalesef.

 184. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar istanbuldayım internet maks. 7mbps genellikle 1-3 arasında geziyor sadece eba için ideal bir internet oyun filan için asla oynayamazsınız çok ping oluyor

 185. Yunus Emre dedi ki:

  Simi telefonda denedim çekiyor hat ama internet olmuyor bunu nasıl çözebilirim

 186. Ze dedi ki:

  150 GB redbox aldık. 2. ayındayız. Aşım yaptık. Bu aşım bir sonraki aydaki internetten mi kesilir. Yoksa ek fiyat mı ödeyeceğiz

 187. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Sonraki ay internetten kesilmez. Aşım ücreti alınıyor.

 188. Zeynep dedi ki:

  Red box 150 GB paketini aldık ve aşım yapmışız. Ne yapmamız gerekiyor şimdi.

 189. Zeynep dedi ki:

  Peki ne kadar ücret alıyor. Biz baya aşmışız

 190. AHMET ERDEN dedi ki:

  HEPİNE İLETİYORUM BU YAZIYI OKUYORSANIZ BEN DÜŞTÜM SİZ DÜŞMEYİN DİYE YAZIYORUM DÜNYANIN EN KÖTÜ İNTERNETİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİNE SAHİP 2 GÜN BİLE ” KULLANAMADIĞIM” NET İÇİN 600 TL PARA ÇIKARDILAR 1 TL YE SINIRSIZ İNTERNET VERSELER DAHİ ALMAYIN AKLINIZ VARSA İPTAL ETTİREMİYORSUN DA HERKES BİR BİRİNE ATIYOR MODEM İADESİ YAPTIM MODEMİN PARASINI DA ALDIRLAR BUNLAR DOLANDIRICI OKUYORSANIZ BU YAZIYI BİDAHA VODAFONE DAN UZAK DURUN

 191. Okan Güneş dedi ki:

  Ben köyde yaşiyorum evimde adsl bağlanti yavas oldugu için redbox almayi düşünüyorum evimde 15 20 mbps alıyorum redbox ile kaç alırım. Yorumları okudum ve altyapı varsa iptal oluyormuş galiba ilçede TOKI de ablam var o adreste altyapi varmi bilmiyorum ama bulundugum evi yada ablamin evini göstersem bağlatınca tekrar evime alabilirmiyim. 7 adet kamera için yeterli olurmu 24saat izlemek için

 192. Okan Güneş dedi ki:

  Son olarak sınırsızda 15mbps geçermi yoksa 250 gb mı almalıyım yuksek hız için

 193. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar uzak durun sorunu sıkıntısı bitmek bilmiyor kb.ile girebiliyorum! nete
  paket sınırsız 15 mb. olandan ayda 180 küsür lira ödüyorum ama nafile müşteri t.ile görüşsem de sorun düzeltilemedi diyecek çok şey var ama umursayan yok çok çok ama çok mecbur değilseniz uzak durun..

 194. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Arkadaşla kesinlikle uzak durun. Tavsiye üzerine aldım ama çok pişmanım. Vodafone uygulamasına giriş yapılamıyor siteye giriş yapılamıyor. Kafalarına göre paket tanımlamışlar 10 lira istiyorlar iptal edin diyorum edemiyorlar. Şimdi de 30 lira olayı çıkmış rezalet. Taşınabilir İnternet diye sattılar şimdi takarsan 30 lira verirsin diyorlar. Akşamları yoğun saatlerde hız çok düşüyor. Kesinlikle alacaksanız superbox alın.

 195. Anonim dedi ki:

  Vodafone redbox kadar rezil birşey yok gerçi Vodafone çok kötü ne arayabiliyorsun ne aranıyorsun sorumsuzluk ya iletişim kuracak kimse yok kızlarla konuşuyoruz artistlik yapıyorlar

 196. Anonim dedi ki:

  İyi günler ben de redbox alacağım ama bir kaç sorum var limitsiz redbox alacağım internetten baktığımda 159,90 diyor ilk 12 ay sonradan artış oluyor ayriyetten vergilerle ne kadar ödüyorsunuz ve en önemlisi de şu telefonumda 2 adet sim kartı girişi var birisinde kendi sim kartım diğerinde modemin sim kartı olursa internetten faydalanabilir miyim?

 197. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Vergisi aylık 12 TL 12 ay, sim kartı sadece modemde kullanabiliyorsunuz.

 198. Anonim dedi ki:

  Sakın sınırsız hız olan versiyonunu almayın arkadaşlar. Yüksek hızda birşey indirmeye başlayınca bağlantınızı kopuyor. Bunun sistemdeki adı “throttling”. Normalde illegal olan bu yöntemi açık açık kullanıyorlar.
  Ben bulaştım siz siz olun sakın almayın. Bir daha da vodafone markasından su bile almam.

 199. Anonim dedi ki:

  Rezil bir internet sırf turkcellin superboxından ucuz diye aldım ne çekti ne kullanabildim. Herhalde benim evimde çekmiyor başka bir yere götüreyim dedim orada da hiç çalışmadı Allah Allah dedim neden çalışmıyor acaba diye müşteri hizmetlerini aradım yarım saat sonra ulaşabildim müşteri hizmetlerine. Neden başka bir yerde çalışmıyor dedim onlarda cevap olarak eeeee başka yerde çalışmasını istiyorsan 30 tl ye redbox her yerde yi satın alman lazım dediler. eeee dedim ne halta aldım ben bu interneti her yerde kullanamayacaksın iptal edin kardeşim o zaman dedim 600 lira ver iptal edelim dediler Hakkımı helal etmiyorum tamamen dolandırıcılar ne internetinden fayda gördüm nede müşteri temsilcilerinden arkadaşlarım superbox kullanıyor gittikleri her yere götürüyorlar deli gibi de çekiyor tamam pahalı superbox ama keyif işi sonuçta paran varsa superbox al. Eğer paran yoksa Turknet al hemde ilk ay hem sana hemde diğer bir turknettli kullancıya bedava hemde ucuz hemde 30-40 mb a kadar çekimi var ama sakın ama sakın red box almayın ahirette görüşeceğiz onlarla

 200. Anonim dedi ki:

  İnternete iki telefon birde tablet bağlanınca internet önce yavaşlıyor sonra bu wifi ağının erişimi bulunmamaktadır diyor ve internet gidiyor.1 ay oldu alalı pişman oldum.eğer kalabalık aile iseniz tavsiye etmiyorum.tek kişi kullanacaksa iyi.

 201. Anonim dedi ki:

  Bende 1 ay önce bağlattım 200 gb tarife fakat yanımda uygulamasına vs girişte sorun yaşadım bir şekilde aştım o sorunu şimdi her ayın 15 inde fatura kesilmesine rağmen ne bankadan ödeme yapabiliyorum ne yanımdadan değişik bir vodafone bu banka kartı üzerinden ödeniyor mu bilgisi olan var mı ? :) Ve jet faturaya nasıl giriliyor tv giriyorum yok Redbox tel no giriyorum yok destek :)

 202. ENES ipek dedi ki:

  Bulunduğum yerde Vodafone zor çekiyor ama pencerede güzel çekiyor modemi pencereye koysam çeker mi 100 GB almak istiyorum

 203. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Pencerede iyi çekiyorsa modemle daha iyi çeker ama çekmesi sorun değil baz istasyonu kapasitesi önemli. İstasyon yoğunsa 3-4 mbps hızlara düşüyor. Denemeden almayın. Akşam 9-10 saatlerinde telefonla hız testi yapın.

 204. Anonim dedi ki:

  Nesrin hanım ben bazı sitelere giremiyorum güvenli internet aile diye bi uyarı ile karşılaşıyorum müşter hizmetleri ile bir türlü çözemedik

 205. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Bu ara dns sorunları var redbox üzerinde. Google dns deneyin.

 206. Anonim dedi ki:

  Bu redbox başa bele. Redbox iptali yapılmıyor başvuruma rağmen. Bende farklı hatta taşıdım. 12. ay sonunda kullandığınız ay boyunca 200 TL ceza yazılıyor ve 12 ay sonunda sıfırlanıyor. Bu yüzden dikkat edin 12. ayda iptal edin. Hatay Defne’de çekim sorunu yok ama hız 4-5 mbit geçmiyor. Yoğun saatlerde 1-2mbit oluyor. Verdiğiniz paraya yazık. Zor durumdaysanız Turkcell kontratsız paket alın 100gb 170 TL, 200 gb 210 TL.

BİR YORUM YAZ