Vodafone yeni kampanyaları Temmuz 2011

  • 15 Temmuz 2011
Vodafone yeni kampanyaları Temmuz 2011

Vodafone yeni kampanyalarını duyurdu.Halen internet aboneliği bulunmayan Vodafone aboneleri, 3636’ya ‘KUTLAMA’ yazıp gönderdikleri taktirde, bir ay boyunca cepten internete ücretsiz olarak bağlanabilecekler.

İkinci seçenek kapsamında ise Vodafone aboneleri, HTC’nin yeni modeli Wildfire S modeline ise artı 5 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecekler.

Üçüncü seçenekte, 4 GB’lık süper internet paketine ayda 29 TL’ye 3 ay boyunca abone olanlar, Vodem’e sadece 5 TL ödeyerek sahip olabilecekler.

Son kampanyada ise televizyondan internete erişimi sağlayan Webbox cihazını 3G özellikli olarak dünyada ilk kez Türkiye’de sunan Vodafone, bu cihazı 12 ay taahhütle 1GB’lık internet paketine ayda 19 TL’ye abone olanlara ayda artı 10 TL bedelle verecek.

 -“DÜNYADA MOBİL İLETİŞİM PAZARI 1,3 TRİLYON DOLAR”-

Vodafone Türkiye tarafından, 3G’nin ikinci yılına özel 4 seçenekli süper internet kampanyasının tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, dünya nüfusunun yüzde 77’sinin mobil iletişim sayesinde birbirine bağlı olduğunu ve bu sektörün 1.3 trilyon dolarlık hacme ulaşarak dünya GSYİH’sının yüzde 2’sini oluşturduğunu belirtti. Burada hızla büyüyen segmentin ise data olduğu bilgisini veren Timuray, 1.3 trilyon dolarlık mobil iletişim sektörü içinde datanın 300 milyar dolarlık pay aldığını, önümüzdeki dönemde bu rakamın daha da büyümesinin mümkün olduğu öngörüsünde bulundu.

2014 yılında 3G abone sayısının 2 milyar 770 milyona ulaşacağının tahmin edildiğini belirten Timuray, bu sayede mobil abonelerinin yarısının 3G abonesi olacağının öngörüldüğünü kaydetti. Akıllı telefonların ise 2012’de önemli bir eşikten geçeceğini ifade eden Timuray, bu sayede cep telefonlarının cep bilgisayarına dönüşeceği önemli bir eşiğin kullanıcıları beklediğini dile getirdi.

 -“İNTERNET KULLANIMININDAKİ YÜZDE 10’LUK ARTIŞ GSYİH’YA YÜZDE 1.4 ETKİ YAPIYOR”-

İnternet kullanımının aynı zamanda ekonomiye de önemli bir katkı sağladığının altını çizen Timuray, internet kullanım penetrasyonunda her yüzde 10’luk artışın GSYİH’ya yüzde 1,4 oranında büyüme etkisi sağladığını vurguladı. Cisco’ya göre 2015 yılında data trafiğinin 26 kat artacağının tahmin edildiğine dikkati çeken Timuray, “Önümüzde gerçekten muazzam bir büyüme ve muazzam bir dönüşüm bizi bekliyor” yorumunu yaptı.

Türkiye’de düzenli internet kullanım oranının yüzde 33 seviyesinde olurken, AB ortalamasında bu oranın yüzde 70 olduğunu vurgulayan Timuray, burada atılacak önemli adımlar olduğunun altını çizdi. Türkiye’de 3G kullanımının ise Avrupa’nın önünde olduğunu açıklayan Timuray, Türkiye’de 3G aboneliğinin yüzde 34,7 seviyesinde olduğunu, AB ortalamasında bu oranın yüzde 30,1’de kaldığını bildirdi.

 -“VODAFONE ABONELERİNİN YAKLAŞIK YARISI 3G’Lİ”-

Vodafone Türkiye’nin, 2009 yılı Temmuz ayı sonunda 3G kullanımını başlattığını hatırlatan Timuray, Vodafone abonelerinin yaklaşık yarısının 3G abonesi olduğunu, bu oranın iki yıldır sürdürdükleri 3G stratejik çalışmalarının bir sonucu olduğunu ifade etti. Data kullanıcılarının aylık ortalama kullanımlarının iki yıl içinde 20 kat arttığına dikkati çeken Timuray, “Aynı şekilde toplam şebekemizdeki data trafiği hacmini, 3G öncesi ve 3G sonrası olarak incelediğimizde ise data trafiğinin 80 kat artığıını görüyoruz. Data gelirlerimizin toplam gelirlerimizin içindeki payı yüzde 5,5 seviyesine erişti. Son mali yılımızda, 1 milyar 41 milyon TL teknoloji altyapı yatırımı yaptık. Bu sayede hem 2G hizmetlerinin kapsamını artırdık, hem de 3G nüfus kapsama oranlarını yüzde 78.6’e kavuşturduk” dedi. Timuray, geçen yıl 1 milyar 41 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını, bu rakamın içinde ağırlıklı teknoloji yatırımlarının yer aldığını, bunun çok büyük kısmının şebekeye yaptıkları yatırım olduğunu belirtti.

 -VODAFONE 4 YENİ KAMPANYA BAŞLATTI-

Vodafone Türkiye Bireysel Yeni Müşteri Segmentleri Bölüm Başkanı Fatih Uysal, 3G’nin ikinci yılına özel 4 seçenekli süper internet kampanyası başlatıldığını açıkladı. Uysal’ın verdiği bilgilere göre, halen internet aboneliği bulunmayan Vodafone aboneleri, 3636’ya ‘KUTLAMA’ yazıp gönderdikleri taktirde, bir ay boyunca cepten internete ücretsiz olarak bağlanabilecekler. Vodafone aboneleri, HTC’nin yeni modeli WildfireS modeline ise artı 5 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecekler. Yine kampanya kapsamında, Vodem tarifelerine 3 ay boyunca abone olanlara, Vodem cihazı sadece 5 TL’ye sunulacak. Dünyada ilk defa televizyondan internete erişimi sağlayan 3G’li Webbox cihazı ise 12 aylık 1GB paketine ayda 19 TL’ye abone olanlara ayda artı 10 TL bedelle sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SONER BİLEN dedi ki:

    Ben 2 yıldan beri sözleşmeli 1GB kotalı internet abonesiyim.Bu günkü tarih itibarile 1 gün sonra kampanyamın biteceği uyarısını vodafondan mesajla aldım.Ben kamu emeklisiyim,budurumdakilere 4GB kotalı herşey dahil aylık 29TL’ye abonelik verildiğini duydum,ama bu kampanyanın hangi operatörde olduğunu öğrenemedim.Eğer bu uygulama vodafonda da varsa aboneliğimi devam ettirmek istiyorum.Bu hususta bilgilendirirseniz hemen yarın bayinize gidip işlemlerimi yaptırmak istiyorum.TŞK.

BİR YORUM YAZ