İndirimlr.com

  • 26 Şubat 2013
İndirimlr.com

2000’lerin başlarında Türkiye’de son derece şüpheyle bakılan “online alışveriş” kavramı, bugün itibariyle ülkenin her köşesine ulaşmış ve belki de en hızlı yayılan tüketici alışkanlığı haline gelmiştir. 2011 yılı sonu verilerine göre ülke nüfusunun yaklaşık %47’si internet erişimine sahiptir. Bu rakam Türkiye nüfusuna oranlandığında 35 milyonun üzerinde aktif internet kullanıcısı olduğu anlamına gelmektedir. Dolayısıyla elektronik ticaretteki büyüme de internet kullanımı ile doğru orantılı olarak, özellikle son yıllarda büyük bir artış göstermiş durumda. Her gün bir yenisi eklenen online mağazalar hakkında araştırma yapmak ve bu mağazalar arasından bir seçim yapmak zorunda kalan tüketiciler için de durum giderek karmaşık bir hal almaya başladı. Ancak bu durum kendi talebini yaratarak, bir başka iş modelinin oluşmasına yol açtı. İndrimlr.com’un indirim kuponu sistemi  (http://www.indirimlr.com/indirim-kuponu/) de işte bu yeni modeli benimseyenlerden. Tüm fırsatları tek sitede toplayarak tüketicinin online alışveriş deneyimini daha ileri bir noktaya getirmeyi amaçlayan İndirimlr ayrıca, sağladığı hediye çeki ve indirim kuponları sayesinde kullanıcılara daha ekonomik alışveriş fırsatı vaat ediyor.

2010 yılının dördüncü çeyreğinde, Global Leads Group GmbH şirketi tarafından faaliyete geçirilen İndirimlr, kurulduğu günden bu yana 2 miyon 400 bin tekil ziyaretçiye hizmet vermiştir. Aylık ortalama 400 bin tık alan site, her gün binlerce kişiye aradıkları ürünü en uygun nereden alabileceklerine dair yol göstermenin yanı sıra, sürekli yenilediği anlaşmalarla ziyaretçilerine alışveriş kuponu da hediye etmektedir.

İndirimlr sayfası içerisinde başlıca 3 e-ticaret kategorisi yer almaktadır. Bunlardan ilki, son yıllarda hızla yayılmış olan fırsat siteleridir. Grup satınalma sistemi ile tüketicilere inanılmayacak ucuzlukta ürün ve hizmet alışverişi yapma imkanı sunan bu tür sitelerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. İnternet kullanıcıları, %50’den %90’lara kadar varan indirimlerden yararlanabilmek için bu sitelerin sunduğu fırsatları takip etmeye çalışmaktadır. Ancak sayfa sayfa dolaşmak, müşeriler açısından büyük bir zaman kaybı yaratmaktadır. İndirimlr ise altyapısı sayesinde, kullanıcıların bulundukları şehirdeki ve aradıkları fırsat kategorisi altındaki kampanyaları tek tıkla karşılarına getirmekte; böylece tüketiciler çok daha hızlı ve kolay karşılaştırma yaparak, alışverişlerini tamamlayabilmektedir. Bir diğer e-tcaret kategorisi ise özel alışveriş kulüpleridir. Son zamanların en büyük trendlerinden olan özel alışveriş kulüpleri, süresi en fazla bir kaç gün olan kampanya fırsatları ile çok ünlü markaların piyasa değeri oldukça yüksek ürünlerinin hayal bile edilemeyecek fiyatlarla satın alınması olanağını sunuyor. İndirimlr ise tüketicilerin, kıyasıya bir rekabet içerisinde olan bu özel alışveriş kulüpleri arasında kaybolmalarını önlemek için tüm kampanyaları, alışveriş kulüpleri kategorisi altında; tek adreste kullanıcılarına sunmakta. Sitenin ziyaretçileri için sunduğu son e-ticaret kategorisi ise online alışveriş mağazaları. Bu kategori altındaki siteler, bugün Türkiye’deki e-ticaretin en büyük payına sahip olan şirketlerdir. Yüzlerce online mağaza arasında hangi ürünün nerede olduğunu bulmak tüketiciler için tam bir çile haline gelmiş durumda. Bu konuda da internet kullanıcılarının yanında olan İndirimlr, modadan güzelliğe; dekorasyondan elektroniğe kadar birçok farklı ürün kategorisini ve bu ürünlerin satıldığı online mağazaları tek sayfada listeleyebilmektedir.

Türkiye’de henüz potasiyeli fark edilmemiş olan alışveriş kuponları konusunda önderliği eline almayı hedefleyen İndirimlr, ziyaretçilerine en iyi online alışveriş deneyimini yaşatmak için çalışmaktadır. Çok yakın zamanda hediye çekleri ve indirim kuponları ile büyük bir atılım yapmayı planlayan site, zaten ekonomik alışverişin merkezi sayılan online alışverişi, tüketiciler açısından daha da avantajlı hale getirmeyi hedeflemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.