Kampanya ve İndirim Haberleri

İstanbul Sapphire Avm

  • 13 Mart 2011
İstanbul Sapphire Avm

İstanbul’da Avrupa ve Türkiyenin en yüksek binası olarak inşaa edilen İstanbul Sapphire Ağustos ayında tamamlandı.Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılan alışveriş merkezi yüksekliği ve teknolojisiyle büyülüyor.İstanbul’u 360 derece görebileceğiniz tek adres olan Sapphire tower’dan açık havalarda Uludağ’da görünüyor.Ekolojik özelliğiyle dikkat çeken kule içerisinde 163 metre yükseklikte golf oynayabiileceğiniz kort ve 30 metre yükseklikte havuza girmenize imkan veren bir havuz bulunduruyor.Kule içerisinde insanların yaşayabileceği suitler ve ofisler bulunuyor.Sabah kalkıp hemen alt kattaki ofisinize geçebilir ve akşam asansöre binerek evinize çıkabilirsiniz tabiki paranız varsa ,çünkü 15bin dolar metrekare fiyatıyla ülkemizin en pahalı kulesi.

İstanbul Sapphire kulesinden istanbul manzarası

 

İstanbul Sapphire Bina Özellikleri

İstanbul Sapphire Toplam 165.139m2’lik inşaat alanına sahip bina 10 katı zemin altı olmak üzere 54 katlı olup 30 metre antenle Türkiye’nin en yüksek binası olacaktır.Bina otopark, alışveriş merkezi ve konut içerecek şekilde tasarlanmıştır. Zemin altında yeralan 10 bodrum katının altısı otopark, zemin altı ilk 4 kat ise ise alışveriş merkezi ve hipermarket için kullanılmıştır.

Bina taşıyıcı sistemi betonarme ve çelik olarak tasarlanmıştır. Bodrum katlar ve alışveriş merkezi katları betonarme olarak planlanmış, dış cephe ve devamı niteliğindeki alışveriş merkezi çatı örtüsü çelik konstrüksiyondur.

Bina içindeki düşey sirkülasyonda, 8 adedi yüksek hızlı olmak üzere, toplam 14 adet asansör, 13 adet yürüyen merdiven ve 8 adet yürüyen yol bulunmaktadır.

İstanbul Sapphire alışveriş merkezi düzenlenecek gösterilere zemin oluşturacak ve aynı zamanda düşey sirkülasyonu sağlayacak olan performans alanı ile diğer alışveriş merkezlerinden ayrı bir konsepte sahiptir.

İstanbul Sapphire mimari özellikleri

Bina, dışarıdan bakıldığında yukarıya doğru hafifçe incelmektedir. Dördüncü kattan itibaren aşağı doğru genişleyerek, binanın yüzeyini kaplayan cam örtü yumuşak bir kıvrımla, yatay olarak binanın eteği şeklinde uzayarak cafe, bar, restorant ve dükkânların yer aldığı alanın üzerini, saçağa dönüşerek örtmektedir. Özellikli ve kaliteli marka alışverişine uygun olarak tasarlanan ve doğal ışıktan maksimum yararlanılan bu alan, çok katmanlı, hareketli, havaalanı yolcu salonlarında olduğu gibi tek bir büyük mekân olarak algılanmaktadır.

Binanın konut kısımlarında 120 m2’den 1.100 m2’ye kadar değişen, birbirinden farklı büyüklükte 177 adet konut yer almaktadır.Residans kısmında 4 konut zonu bulunmakta ve bu zonlar da kendi içerisinde her 3 katta bir gökyüzü bahçesi oluşturmaktadır. Zonlar arasında konumlanan katlarda konut kullanıcıları için çeşitli rekreasyon alanları düşünülmüştür.

Konut sahipleri kendilerine hizmet veren 970 metrekarelik Lounge’da özel davetlerini yapabilecek ve misafirlerini ağırlayabilecekler. Diğer bir ortak alanda 1.100 m2lik golf antrenman sahasında Boğaz manzarasına karşı golf oynamanın ayrıcalığını yaşayabileceklerdir. Bunların yanında binanın son katında yer alan restoran-bar 225 m yükseklikte tüm İstanbul’a hakim manzaralı konumu ile ilgi odağı ve seyir terasıyla tüm kentlilinin, kamunun erişimine açık olacaktır.

Bina cephesi birbirinden bağımsız iki kabuktan oluşmakta; iç mekânlar, dışta oluşturulan kabuk yardımı ile olumsuz meteorolojik koşullardan ve sesten korunmaktadır. Bu şeffaf kabuk aynı zamanda iç mekân-dış atmosfer arasında tampon bölge oluşturmakta, yapı fiziği çözümlerini pozitif yönde etkilemektedir.

Menfezler ve teknik donanımla sağlanan doğal havalandırma sayesinde “nefes alan bina”, iklimlendirme için daha az enerji tüketmektedir. Ayrıca dış cephe ve iç cepheler arasında çeşitli iklimlendirme alanları düzenlenmekte, bu tampon bölümlerde ayrıca binanın işletim destek sistemleri ve mekânik sistemler bulunmaktadır.

Çevre dostu sistemlerin kullanılmasıyla enerji tüketimi kontrol edilirken, her 3 katta iklimlendirme alanı olarak düzenlenen yeşil alanlar, yüksek kotta bulunan oturumlarla da doğal ve sıcak bir atmosfer sağlamakta; en yüksek katlarda dahi bahçeli ev ölçeğini ve hissini korumaktadır.

Çağdaş teknoloji ürünü kule, geniş bir İstanbul manzarasına hakim olmanın ötesinde, zarif ve şeffaf bir yapı olarak kendisi de kentin görünümünde yerini bulacaktır.

İstanbul Sapphire Avm Nerededir nasıl ulaşabilirim ?

İstanbul Sapphire büyükdere caddesi üzerinde 4.Leventte 4.Levent çarşısının karşısında yeralmaktadır.Daha kolay tarif için aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

 

Sapphire Çarşı

İstanbul sapphire içerisinde bulunan çarşı bölümünde muhteşem konseptiyle birçok mağaza bulunmaktadır.Keyifli alışveriş için uğrak yerlenizin başında olmaya aday olan çarşı ferah ortamıyla dikkat çekiyor.

İstanbul Sapphire Residence Resimlerle

Dairelerde bulunan yaşam alanlarından bahçeniz

Evinizin içerisindeki balkondan bir görüntü

Banyo dairede kullanılan malzeme kalitesi hakkında herşeyi gösteriyor

İstanbul sapphire lobbyden bir görüntü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ