Kredi Kartı Borcu Kapatma Önerileri

  • 20 Mayıs 2010
Kredi Kartı Borcu Kapatma Önerileri

Bundan 10 yıl önce herkesin bir kredi kartı sahibi olacağı söylense hiç kimse inanmazdı.Günümüzde insanlar birden fazla kredi kartı almaya başladı.Bankaların aç gözlülüğü ve insanların harcama arzusu birleşince korkunç aile sorunlarına kadar varan problemler ortaya çıktı.Bu durumun yaşanmasında bizim kadar bankalarında payı büyük 1000 lira gelirli bir memura her başvurduğu bankadan 5000 lira limitli kredi kartı verilince kaçınılmaz sona doğru insanlar doğası gereği sürükleniyor.

Kart borcunu ödeyemeyen her ay faiz ve harcamalarla çok büyük bir yükün altından kalkamaz haldeyseniz.Bu durumdan beraber kurtulmak adına bazı önlemler almak zorundayız.Tabiki bu biraz zor olacak ama iktisadi olarak ferahlamak için sıkıntılı günler geçirmek durumundayız.

İlk olarak yapmamız gereken ilk şey kredi kartlarımızla harcama yapmayı kesip nakit kullanarak ihtiyaçlarımızı karşılamamız.Bu bize planlı ve ölçülü harcama yaptıracak ve harcama yaparken  nakit kullandığımızdan ötürü hep kendimizi frenleme ihtiyacı içerisinde olacağız.

Borçlarınızla Yüzleşip Mantıklı Bir Ödeme Planı Çıkarın

Tüm borçlarınızın hesabını yapın ve aylık ödeme yapabileceğiniz miktarı belirleyin.İlk olarak borç miktarı en yüksek olan kartınızın asgari tutarını ödemeniz faizleri minimum seviyeye çekmek adına şart.En yüksek borçlu kartın asgari tutarını ödedikten sonra sırayla yüksekten düşüğe doğru asgari  tutarları mutlaka ödemeniz gerekmekte.Bu ödemeleri tek seferde yapmak zor gelebilir bunu ay içerisinde 2 yada 3 parçaya bölüp yapabilirsiniz.Ödemeyi yap demesi kolay dediğinizi duyar gibiyim ama kurtuluşa ermek için bir müddet sıkıntılar yaşayabilir,her zaman yaptığınız aktivitelerden uzak kalmanız gerekebilir.Hafta birkaç kez gittiğiniz yemekler,arkadaşlarla takıldığınız eğlence mekanları,pahalı elektronik cihazlar ….artık bunlara dur demeniz gerekiyor.

Hayatımızı Zindan Eden Kredi Kartlarından Kurtulma Zamanı

Eğer hala kart harcamalarınızdan kurtulamıyorsanız hepsini iptal ettirin.Evet yanlış duymadınız iptal ettirin ! bundan önceki yaşamımızda kredi kartıyla yaşamıyorduk.Dışarıda kredi kartı kullanmayan yüzbinlerce insan var ve kartsız yaşıyor.Bizde bundan sonra kartsız yaşama alışalım.Eski borçlarınız açısından bir sorun olmayacaktır.Kart iptal edildikten sonra borçlarınızı kart numaranızla ödeyebilirsiniz.

Para Ödeyecek Kaynağım Yok Borçlarım Gitgide Artmaya Devam Ediyor

Yukarıdaki önlemleri aldınız fakat ödeme yapacak kaynağınız yok yada geliriniz çok az ise bu durumda ilk olarak yakınlarınızla bu durumu konuşup destek isteyebilirsiniz.

Borçları taksitlendirmek için çeşitli yollara başvurabilirsiniz.Bunlardan en iyisi bize göre çevrenizi kullanmak bu nasıl olacak ? sorusunun cevabını bir örnekle açıklayalım.Örneğin iş arkadaşanız 2000 lira verip LCD televizyon alacak,  siz 2000 lirayı kredi kartınıza yatırmaya ikna edip mağazadan kartınızla televizyonu 12 taksitle alabilirsiniz.Böylelikle faizlerden kurtulmuş olur borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.Büyük AVM’lerde banka kampanyalarıyla kredi kartıyla alışveriş nakit alışverişten daha avantajlı bu yüzden bu yolu sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Son Çare Yine Banka

Tüm  yaptıklarınıza rağmen hala bir sonuç alamadıysanız kredi kartlarının yüksek faiz oranları yerine kart borcunuzu kapatmak üzere banka kredisi kullanabilirsiniz.

Yukarıda kart borcundan dolayı zor durumda olan insanlar için çözüm yolları sunmaya çalıştık umarım faydalı olabilmişizdir.Borçsuz mutlu bir hayat dileğiyle kampanyabul ekibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.